Дары волхвов. Документальный фильм А. Мамонтова

Po rosyjsku, Polecane

Соловецкий монастырь (Часть 1 из 3)

Po rosyjsku, Polecane

Варлаамо-Хутынский монастырь

Po rosyjsku, Polecane

MODLITWA DO ZBAWICIELA NASZEGO JEZUSA CHRYSTUSA

Akatysty i modlitwy, Po polsku, Polecane

MODLITWA DO ZBAWICIELA NASZEGO JEZUSA CHRYSTUSA

Zbawiciel nasz Jezus Chrystus

Kyrie eleison!
Chryste eleison!
Kyrie eleison!
Jezu Chryste - usłysz nas!
Jezu Zbawco - wysłuchaj nas!

Ojcze z niebios i Stwórco, Boże -                                               zmiłuj się nad nami
Synu Jednorodzony - Odkupicielu świata, Boże! -                     zmiłuj się nad nami
Duchu Święty - Dawco Życia - Jedyny Boże -                            zmiłuj się nad nami
Przenajświętsza Trójco - Jedyny w trzech Hipostazach, Boże-  zmiłuj się nad nami
Jezu, Synu Boga Żywego -                                                         zmiłuj się nad nami
Jezu Odblasku Ojca …
Jezu, Jasności Światła wiecznego …
Jezu, Królu chwały …
Jezu, Słońce sprawiedliwości …
Jezu, Synu Maryi Dziewicy …
Jezu, najmilszy Gościu duszy …
Jezu, przedziwny w cudach Swoich … Czytaj dalej »

Какова твоя вера?

Po rosyjsku, Polecane

Najlepsze Prawosławne kolędy

Po rosyjsku, Polecane

Czytaj dalej »

ЭТОТ ФИЛЬМ, должен увидеть каждый!

Po rosyjsku, Polecane

Генерал Петров - Фильм Предсказания о России! - Почему я ещё живой

Po rosyjsku, Polecane

Warto również posłuchać tego człowieka.

Главный аналитик КГБ

Возвращение Швондера [Чёрный ящик - 20 выпуск]

Po rosyjsku, Polecane

BÓG PATRZY, CZAS UCIEKA. ŚMIERĆ GONI, WIECZNOŚĆ CZEKA! - Zdjęcia z 2019 roku

Po polsku, Polecane

Czas na refleksję, za 2019 rok.


00

1. Przy każdym wyjściu do naszego Monasteru, wita nas nad łukiem napis, który zawiera w sobie cztery podstawowe prawdy, według których powinno się układać nasze życie – to cztery koła pojazdu, który wiezie nasze życie ku wieczności.

Czytaj dalej »

Zdjęcia monasterskie z 2019 roku - CZĘŚĆ DRUGA

Po polsku, Polecane

BÓG PATRZY, CZAS UCIEKA. ŚMIERĆ GONI, WIECZNOŚĆ CZEKA!

151

Czytaj dalej »

Пророчество старца Ефрема Филофейского (Аризонского)

Po polsku, Polecane

О позиции Афона к теме пророчества старца Ефрема!

Po rosyjsku, Polecane

Kamienie i kości. Mocne dowody przeciwko ewolucji (creationism.org.pl)

Po polsku, Polecane

barnacle-darwinOstrożnie się oblicza, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych znajduje się ponad 10 tys. zawodowych uczonych (większość z nich nie jest oficjalnie powiązana z organizacjam kreacjonistycznymi), którzy wierzą w biblijne stworzenie.

Wszystkim polecamy to znakomite opracowanie, które w zwięzły i jasny sposób przedstawia podstawowe niedorzeczności przestarzałej już i bezbożnej teorii ewolucji,  oraz uparcie ignorowane, “niepoprawne” odkrycia naukowe, potwierdzające Pismo Święte, którymi na całym świecie zajmuje sie co raz to więcej rozmaitych naukowców, zwanych ogólnie kreacjonistami.

Czytaj dalej »

Jak powstała teoria ewolucji? Darwin i masoneria (cotampaniewpolityce.wordpress.com)

Po polsku, Polecane

darwin satanista„British Royal Society było centrum machiny propagandowej, która mówiła ludziom, czym jest nauka. Członkami- założycielami British Royal Society byli masoni i dlatego jakiekolwiek twierdzenia podnoszone przez Towarzystwo stanowiły przedłużenie ich okultystycznych doktryn. Teoria ewolucji nie jest niczym więcej. W książce „The Meaning of Masonry” W.L. Wilmhurst obnażył światopogląd leżący u podstaw nowej, masońskiej nauki:

„Przekształcenie człowieka w nadczłowieka” było zawsze celem antycznych misteriów. Prawdziwym celem współczesnej masonerii nie są kwestie społeczne i charytatywne - co do których przywiązuje się taką wagę - ale przyspieszenie duchowej ewolucji tych, którzy pragną udoskonalić swoją naturę i sprawić, by była bardziej podobna do natury bóstwa. Jest to nauka, królewska sztuka, którą praktykować może każdy z nas. Wstąpienie do masonerii w jakimkolwiek innym celu niż zgłębianie praktykowanie tej sztuki oznacza niezrozumienie jej znaczenia.”

Dalej w swojej książce Wilmhurst rozwija ten temat: Czytaj dalej »

PAULO COELHO - Herezjarcha w szatach mistyka

Po polsku, Polecane

paulocoelho1PAULO COELHO

Herezjarcha w szatach mistyka - Od satanizmu do katolicyzmu

Od początku lat 90. XX wieku tryumfy na światowych rynkach księgarskich święci twórczość brazylijskiego pisarza Paula Coelho. Do 2003 roku napisane przez niego książki zostały wydane w 140 krajach, przetłumaczone na 56 języków, a ich łączny nakład wyniósł około 50 min egzemplarzy. Można powiedzieć, że czym ostatnio dla dzieci stały się przygody Harry’ego Pottera, tym dla rzesz młodzieży i dorosłych są po wieści Coelho. Wychodzące spod jego pióra książki trafiaj ą na czołówki bestsellerów, stając się dla naukowców przedmiotem socjologicznych i kulturoznawczych dyskusji, a dla milionów zwykłych czytelników skarbcem mądrości oraz rad, którymi należy kierować się w życiu. Paulo Coelho jest dziś doradcą UNESCO, a w latach 1998-2004 był gościem specjalnym Światowego Szczytu Ekonomicznego w Davos, gdzie w 2000 roku został uhonorowany prestiżową nagrodą „Crystal Award “99″.

Moda na brazylijskiego pisarza dotarła też do Polski. Od 1995 roku wydano u nas osiem książek jego autorstwa (jeśli doliczyć do tego zbiór przeprowadzonych z nim wywiadów, będzie ich dziewięć) i sprzedano 1,5 min egzemplarzy. Sam Coelho gościł w naszym kraju pięciokrotnie, a na spotkania z nim przychodziło tysiące fanów gotowych stać nawet na mrozie, byle tylko otrzymać dedykację swego ulubionego autora. Prawdziwą furorę w Polsce robi, określona już mianem kultowej, książka pt. Alchemik, której sprzedano około 450 tyś. egzemplarzy i która w roku 2001 została nawet wprowadzona do szkół jako lektura uzupełniająca (teraz jej ekranizację planuje Hollywood). Czytaj dalej »

Brutalna prawda o islamie

Po polsku, Polecane

Czytaj dalej »

Na wszelkie złe czasy - nalepsza wiara i modlitwa (www.rozancowe-karty.com.pl)

Po polsku, Polecane

Na sześć miesięcy przed atomowym atakiem lotnictwa USA w Hiroszimie i Nagasaki pojawiło się dwóch mistyków, którzy trzem milionom katolików głosili konieczność nawrócenia, odmawiania Różańca i pokuty jako jedynego ratunku przed czekającymi dniami nieszczęść.

Hiroszima - początek końca

Na Hiroszimę i Nagasaki zrzucono bomby atomowe. Piloci, którzy to uczynili, byli w tym celu szkoleni przez 6 miesięcy, aby śmiercionośne bomby trafiły w ściśle określone miejsca.

Hiroszima i Nagasaki …

hiroszima_1Na sześć miesięcy przed atomowym atakiem lotnictwa USA w Hiroszimie i Nagasaki pojawiło się dwóch mistyków, którzy trzem milionom katolików głosili konieczność nawrócenia, odmawiania Różańca i pokuty jako jedynego ratunku przed czekającymi dniami nieszczęść. Nawoływali oni japońskich katolików, aby przygotowali się, żyli w stanie Łaski Uświęcającej, często przyjmowali Sakramenty Święte, nosili sakramentalia, byli ostrożni z kim obcują, a w swoich domach trzymali poświęconą wodę i świecę (gromnicę) i odmawiali codziennie Różaniec (przynajmniej jedna część).

Po atomowym ataku okazało się, że:

W Hiroszimie bomba została zrzucona o 5 mil od zaplanowanego celu i wylądowała w samym centrum społeczności katolickiej

W Nagasaki bomba zboczyła o 3,5 mili od zaplanowanego celu, którym było miejsce zamieszkania tamtejszych katolików.

W obydwu miastach wszystko zostało zrównane z ziemią tak, jakby samo słońce spadło na ziemię i wszystko się spaliło. Jednak - jak się okazało - nie wszystko! Czytaj dalej »

Homeopatia - Voodoo w aptece (www.pismofronda.pl)

Po polsku, Polecane, Wyzwolenie z opętania

homeopatic powerHahnemann na ból brzucha przepisywał przyjmowanie 7-gramowych dawek rtęci, a jednemu ze swoich pacjentów polecił również wypijać 15 gramów kwasu siarkowego rano i wieczorem.

Homeopatię potocznie uznaje się są za rodzaj ziołolecznictwa lub „ucywilizowaną”, czyli zbadaną naukowo, medycynę alternatywną. O jej nowoczesnym i naukowym
charakterze ma świadczyć to, że obecną masową produkcją specyfików homeopatycznych nie zajmują się żadni wiejscy znachorzy, tylko wielkiezagraniczne koncerny farmaceutyczne, teoretycznie korzystające ze zdobyczy nauki i techniki. Od pewnego czasu homeopatię jako przedmiot wykłada się również w polskich akademiach medycznych i na kursach farmacji.

Przyjmowanie homeopatii do kanonu medycznego „przez zasiedzenie”, bez naukowej weryfikacji zasad działania jest jednak zjawiskiem groźnym. Dla chrześcijan nie bez znaczenia powinien pozostawać fakt, że homeopatia opiera się w większym stopniu na magii niż nauce.

Pomyłki i fałszerstwa

Oficjalna, najbardziej rozpowszechniona i zarazem „przyjazna użytkownikowi” wersja historii homeopatii mówi o niemieckim geniuszu medycyny, Samuelu Hahnemannie, żyjącym na przełomie XVIII i XIX wieku, który niezadowolony z zacofania, brutalności i braku skuteczności Czytaj dalej »

ЧАС ГНЕВА - исторический фильм

Po polsku, Polecane

W roku 2025 odbędzie się sobór ekumeniczny wszystkich chrześcijan. Tego chce Watykan (www.pch24.pl)

Po polsku, Polecane

słudzy antychrysta

Nuncjusz papieski w Federacji Rosyjskiej abp Celestino Migliore poinformował, że Watykan ma nadzieję, iż w nieodległej przyszłości uda się przeprowadzić powszechny sobór chrześcijański. Jako możliwą datę spotkania podaje się rok 2025, który będzie 1700. rocznicą I soboru nicejskiego.

Jak podają rosyjskie media, nuncjusz Migliore zapowiedział, że będą poszukiwane sposoby przeprowadzenia soboru, ale zaznaczył, że zwołać go powinien „jeden człowiek”.

W informacjach rosyjskiej prasy donoszącej o ważnej zapowiedzi nuncjusza papieskiego w Rosji podkreśla się, że patriarchat Konstantynopola w ostatnim czasie zbliża się do zawarcia unii z Kościołem rzymskokatolickim. Według portalu credo.press, powołującego się na agencję Nowosti, w marcu tego roku na konferencji w Moskwie przedstawiony został raport, w którym stwierdzono, jakoby już poczynione uzgodnienia między Rzymem a Konstantynopolem dotyczyły „wspólnego zarządzania jurysdykcją, która otwarcie zacznie działać po zjednoczeniowym soborze powszechnym”.

źródło: https://www.pch24.pl/czy-w-roku-2025-odbedzie-sie-sobor-ekumeniczny-wszystkich-chrzescijan–tego-chce-watykan,72715,i.html?fbclid=IwAR0UT9xCmqseJLsr0r-1KOf7T821qE6ZwBh_UG8Pdq-PsdzLL2wCQDx9dfc#.XfRAJWp7pDw.facebook

tymczasem ….

bartus

Искусственный интеллект. Распознавание лиц. Суперкомпьютер.

Po rosyjsku, Polecane

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress