Globalna firma farmaceutyczna Pfizer wypłaci 75 milionów odszkodowania za eksperymenty na nigeryjskich dzieciach (www.bibula.com)

Po polsku

Po burzliwym procesie, największy na świecie koncern farmaceutyczny Pfizer zgodził się na wypłatę 75 milionów dolarów odszkodowania dla rodziców nigeryjskich dzieci, które używane były do testowania niezatwierdzonych leków. Czytaj dalej »

Izrael: Niereligijni Żydzi nie chcą mieszkać obok Chasydów. Ortodoksi żydowscy jeszcze mniej tolerancyjni (www.bibula.com)

Po polsku

Badania opinii publicznej przeprowadzone w Izraelu przez serwisy informacyjne Ynet i Gesher wykazały, iż ponad połowa (51%) niereligijnych Żydów izraelskich nie chciałaby mieć Żyda ortodoksyjnego – Chasyda jako swego sąsiada. Czytaj dalej »

Na piwo do kościoła – kilka słów o destrukcji, jej przyczynach i skutkach - Lech Maziakowski (www.bibula.com)

Po polsku

( 2006-06-1 )  “W miejscowości X. sprzedano kolejny kościół” – podaje prasa. “Konsolidujemy kolejne parafie” – zapowiada biskup. Informacje te idą w świat, jak gdyby były częścią normalnego życia. Choć często budzą żywe reakcje, jednak niewiele osób zastanawia się nad prawdziwymi przyczynami takiej sytuacji. Najczęściej dlatego, że są nieznane bądź ukrywane. Czytaj dalej »

Nieład architektoniczny wyrazem nieładu moralnego czyli “Kościół naszych czasów” (www.bibula.com)

Po polsku

(  2006-05-31)  Prof. England projektując kościół powiedział, że widzi w nim głównie “kościół na nasze czasy”. Projekt kościoła opisał obrazowo, iż “Złożona struktura bazuje na geometrii rotacyjnej, wzniosach, oscylacjach i fluktuacjach”. Czytaj dalej »

“Wiosna w Kościele”: Buffalo traci 15 kościołów (www.bibula.com)

Po polsku

( 2007-07-3 )  Diecezja w Buffalo kontynuuje proces “konsolidacji i wzmacania” życia parafialnego, poprzez zamykanie kolejnych kościołów. Czytaj dalej »

“Wiosna w Kościele”: Kościoły na sprzedaż na aukcji internetowej (www.bibula.com)

Po polsku

Na aukcji internetowej eBay zamieszczono ofertę sprzedaży pięknego zabytkowego budynku w miejscowości Mt. Carmel w stanie Pennsylvania, służącego wcześniej jako kościół pw. św. Józefa. Czytaj dalej »

Kobiety na Falach ”zwijają żagle” (www.piotrskarga.pl)

Po polsku

Organizacja Kobiety na Falach (Women on Waves) nie będzie już wysyłać swoich aborcyjnych statków do państw, w których aborcja jest zakazana. Zmiana prawa dotyczącego pigułki wczesnoporonnej w Holandii doprowadziła do upadku zbrodniczego procederu – informuje Fronda.pl. Czytaj dalej »

Диакон Владимир Василик: Современный алкоголизм имеет демонический характер (rusk.ru)

Po rosyjsku

Клирик Русской Православной Церкви убежден, что Россия преодолеет алкоголизм, если вернется к своим православным истокам… Czytaj dalej »

Badania religijności Polaków (www.dziennik.pl)

Po polsku

Jesteśmy najbardziej wierzącym narodem w Unii Europejskiej - wynika z najnowszych badań KAI. Ale wiara Polaków jest wybiórcza. Na 92 procent wierzących, ponad połowa nie wierzy w piekło. Połowa Polaków nie uważa też za złe stosowanie środków antykoncepcyjnych, choć kościół jest ich przeciwnikiem. Czytaj dalej »

Ceremonia “od-chrzczenia” dla ateistów (www.ekumenizm.pl)

Po polsku

W Stanach Zjednoczonych “nawróceni” na ateizm, którzy wcześniej byli chrześcijanami coraz częściej przechodzą przez ceremonię “od-chrzczenia”, w której to przeciwwagą dla obrzędu polania wodą jest obrzęd suszenia suszarką do włosów. Czytaj dalej »

„Pasja” pokazała, że w świecie trwa wojna duchowa (www.bibula.com)

Po polsku

Steve McEveety producent „Pasji Chrystusa” Mela Gibsona po latach opowiada o cudach, jakie działy się na planie filmowym i dlaczego to właśnie ewangelicy pomogli katolikom odnieść sukces. Czytaj dalej »

Nowy Porządek Świata - system globalnej dyktatury (newworldorder.com.pl)

Po polsku

Niewielu ludziom nazwa Nowy Porządek Świata (New World Order – NWO) cokolwiek mówi. Ci którzy mieli do czynienia z tym pojęciem nie potrafią dokładnie powiedzieć co to jest, czym śmierdzi i z czym się to diabelstwo je. Tymczasem idea Nowego Porządku Świata jest de facto głównym nurtem współczesnej polityki (tak samo na szczeblu międzynarodowym jak i lokalnym) przez co nieznajomość zagadnienia może okazać się brzemienna w skutkach. Czytaj dalej »

Nie dajmy sobie wszczepić “Znamienia Bestii”… (newworldorder.com.pl)

Po polsku

Co będzie gdy nauka i technika zamiast służyć dobru człowieka, stanie się narzędziem terroru w rękach finansowej oligarchii…? Czytaj dalej »

Traktat Lizboński pozwoli strzelać do tłumów… (newworldorder.com.pl)

Po polsku

NIEMCY. 20 lutego 2008 roku w Niemieckim Parlamencie w Monachium odbyło się posiedzenie poświęcone Traktatowi Lizbońskiemu. Na spotkaniu tym profesor Schachtschneider z uniwersytetu w Noremberdze wydobył na światło dzienne dotychczas przemilczany paragraf. Czytaj dalej »

Reforma opieki zdrowotnej według utylitarysty Singera (www.piotrskarga.pl)

Po polsku

Ile kosztuje człowiek? – zastanawia się „Nasz Dziennik”, informując o pomysłach pochodzącego z Australii ultrautylitarystycznego bioetyka Petera Singera. Czytaj dalej »

Minister Czuma bierze się za narkotyki (www.fronda.pl)

Po polsku

Ministerstwo sprawiedliwości chce, aby posiadanie małej ilości narkotyków “na własny użytek” nie było karane. Czy otworzy w ten sposób dilerom furtkę bezkarności? Czytaj dalej »

Jak założyć sektę w Polsce? (www.fronda.pl)

Po polsku

Wystarczy sto osób, żeby założyć nowy „kościół” czy związek wyznaniowy. W Polsce panuje pod tym względem zupełna samowolka. Państwo praktycznie nie interesuje się działalnością takich organizacji. Czytaj dalej »

Здравко Толимир отказывается носить на себе электронные чипы (rusk.ru)

Po rosyjsku

Генерал в отставке Армии Республики Сербской Здравко Толимир вновь потребовал от гаагского судилища прекратить круглосуточный надзор за ним, не позволяющий ему нормально отдыхать, лишающий сна, и мешающий готовиться к судебному процессу. Czytaj dalej »

Korea Płn.: chrześcijanka stracona publicznie za rozpowszechnianie Biblii (www.bibula.com)

Po polsku

– W Korei Północnej publicznie stracono chrześcijankę Ri Hion Ok., skazaną na karę śmierci – według południowokoreańskich źródeł informacji – za rozpowszechnianie Biblii. Czytaj dalej »

Nowa ustawa w Wielkiej Brytanii: Usunąć symbole religijne, również krzyże ze ścian w katolickich szkołach (www.bibula.com)

Po polsku

Jeśli krzyż na ścianie prowadzonego przez Kościół szpitala urazi uczucia sprzątaczki-ateistki, szpital będzie musiał go usunąć – zakłada to przygotowywana w Wielkiej Brytanii ustawa „równościowa”. W praktyce władze kościelnych instytucji zostaną bez podstaw do obrony. Czytaj dalej »

Hiszpania: Rząd chce usunięcia symboli religijnych z przestrzeni publicznej (www.bibula.com)

Po polsku

Postęp wg Zappatero: koszary, szpitale, internaty, szkoły, pogrzeby i uroczystości państwowe to ma być „przestrzeń neutralna religijnie”. Czytaj dalej »

Anglia: Policjanci-poganie dostaną wolne w Halloween (www.bibula.com)

Po polsku

Funkcjonariusze z angielskiej i walijskiej policji, wyznawcy Thora, Odyna albo innych pogańskich bogów, będa mogli wziąć wolne w Halloween i w dzień przesilenia letniego – zdecydowało brytyjskie MSW. To odpowiedź na apele wyznawców pogańskich religii, którym praca przeszkadzała w celebrowaniu wiary. Czytaj dalej »

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj