Przy okazji walki ze spamem rząd zakaże rozsyłania e-maili o charakterze religijnym (www.bibula.com)

Po polsku

( 2009-05-20 ) Ministerstwo infrastruktury przygotowuje zmiany w prawie telekomunikacyjnym, które mają ograniczyć proceder rozsyłania spamu. Przy okazji, zakazane ma być także rozsyłanie przekazów o charakterze niekomercyjnym, w tym także religijnym. Czytaj dalej »

Edukacja coraz nowocześniejsza (www.bibula.com)

Po polsku

…Wszystkie te reformy łączy wspólny, niedościgniony wzór nowoczesnej, bezstresowej i postępowej szkoły z rozwiniętych krajów zachodnich. Szkoły, która w przeciwieństwie do tradycyjnej freblówy nie obciąża, nie wymaga, nie deformuje żywiołowo kształtującej się młodej psychiki, tylko, przeciwnie, daje jej możliwość nieskrępowanego rozwoju we wszystkich kierunkach…. Czytaj dalej »

Stambuł: oznakowano domy chrześcijan (www.bibula.com)

Po polsku

W kilku dzielnicach Stambułu domy zamieszkane przez chrześcijan zostały oznakowane zielonymi plakietkami. Mieszkańcy są zaniepokojeni – tak oznaczano domy chrześcijan przed tureckim pogromem w 1955 roku. Czytaj dalej »

Homilia na Zaśnięcie Przeczystej Władczyni naszej Bogurodzicy i zawsze Dziewicy Maryi

Po polsku

Św. Grzegorz Palamas

…Teraz Matka Boża przebywa w Niebiosach, dokąd została przeniesiona, gdyż tylko Niebosa jest dla Niej właściwym miejscem pobytu. Królowa w złocie z Ofiru stoi po twojej prawicy (Ps 44:9), jak mówi o Niej proroctwo Psalmów. Poprzez ubranie w „złoto z Ofiru” rozumiemy Jej przebóstwione ciało, przystrojone wszystkimi kolorami cnót… Czytaj dalej »

Encyklopedia wiedzy o globalnym spisku (www.bibula.com)

Po polsku

Wydawnictwo Antyk w osobie zasłużonego dla walki narodowo wyzwoleńczej Marcina Dybowskiego zaatakowało globalny establishment (zorganizowany w tajnych stowarzyszeniach) polskim tłumaczeniem gigantycznej książki „Ukryta strona dziejów. Nowy Porządek Świata. Nowy Ład Ekonomiczny. Globalizm.” autorstwa osoby kryjącej się pod pseudonimem Epiphanius. Ta gigantyczna (ponad 700 stronicowa) praca bogata w przypisy, ilustracje, na każdej stronie przywołuje dziesiątki nazwisk, nazw organizacji, wzajemnych powiązań i ideowych fundamentów. Praca Epiphaniusa jest niewątpliwie encyklopedią spiskowej teorii dziejów. Czytaj dalej »

World of Warcraft – o uzależnieniu (zagraceni.pl)

Po polsku

…Słyszeliście o tym w wiadomościach w telewizji. Jakiś głupi Chińczyk siedział przy komputerze przez 70 godzin i umarł z wycieńczenia, co za kretyn, myślicie. Otóż, widzicie, to nie kretyn. To narkoman. I ja dokładnie takim narkomanem byłem… Czytaj dalej »

Homeopatia to jedno wielkie hokus-pokus (www.fronda.pl)

Po polsku

- Dokładnie nie wiadomo, jaka energia oddziaływuje w homeopatii. Ludzie miewają po niej poważne problemy natury duchowej - mówi Dariusz Pietrek portalowi Fronda.pl. Czytaj dalej »

Turcja: władze przebudowują cerkiew prawosławną na meczet (www.piotrskarga.pl)

Po polsku

Wbrew zdecydowanym protestom władze tureckie rozpoczęły przebudowę liczącej 180 lat cerkwi na meczet. Turecka gazeta „Milliyet” poinformowała 26 sierpnia, że trwa wznoszenie minaretu przy prawosławnej świątyni Hagios Dimitrios na przedmieściach Silivri koło Stambułu. Czytaj dalej »

Bułgaria: prawosławni dotknięci terminem koncertu Madonny Ciccone (www.piotrskarga.pl)

Po polsku

Bułgarski Kościół prawosławny wyraził ubolewanie z powodu organizowania koncertu amerykańskiej piosenkarki, Madonny w szczególnie w tym kraju czczony dzień męczeństwa św. Jana Chrzciciela – 29 sierpnia. Czytaj dalej »

Apel o bojkot wyrobów firmy Pepsi Cola, wspierającej lobby homoseksualne (www.piotrskarga.pl)

Po polsku

Koncern Pepsi Cola kontynuuje wspieranie organizacji homoseksualnych – stwierdza amerykańskie stowarzyszenia rodzin The American Family Association (AFA) wzywając do bojkotu produktów tej firmy, do których należą między innymi takie marki jak Frito Lay (czipsy), Tropicana (soki owocowe), Gatorade (napoje energetyczne) czy Quaker (płatki śniadaniowe) – donosi portal Bibula.com. Czytaj dalej »

USA: Wojskowe laboratoria pracują nad rewolucyjną bronią wojny elektronicznej (www.bibula.com)

Po polsku

Amerykańska rządowa agencja badawczo-rozwojowa opracowująca najbardziej zaawansowane technologie wojskowe, ogłosiła o planach budowy nowej broni nowoczesnej wojny elektronicznej. Czytaj dalej »

Niebezpieczna gra, która uzależnia dzieci (polonia.wp.pl)

Po polsku

Gra komputerowa “World of Warcraft” jest najbardziej niebezpieczną grą na rynku – informuje serwis thelocal.se. Czytaj dalej »

Zabić tancerkę (www.bosko.pl)

Po polsku

…Kiedy kolejny raz zdecydowała się zabić dziecko, jak zwykle wstąpiła do gabinetu na rutynową rozmowę z lekarzem. To była dr Maria Bienkiewicz, obrończyni życia poczętego, która uratowała przed zamordowaniem setki dzieci. – To była trudna rozmowa, nie chciałam słuchać Marii – pamięta. – Ale ona jest niezłomna… Czytaj dalej »

Minister za wsparcie dla ewangelizacji został skrytykowany przez hierarchów (www.fronda.pl)

Po polsku

Minister spraw wewnętrznych Brandenburgii Jörg Schönbohm wyraził troskę z powodu dechrystianizacji swojego landu. Nie dość, że hierarchowie kościelni go nie wsparli, to jeszcze oskarżyli o próbę siłowego nawracania. Czytaj dalej »

W Nowej Zelandii mówią o prawach homoseksualistów. Ani słowa o prawach dzieci (www.fronda.pl)

Po polsku

Nauka i zdrowy rozsądek przekonują nas, że miłość ze strony ojca i matki to nie to samo (…), a dziecko ma prawo doświadczyć obu tych miłości – stwierdził biskup diecezji Palmerston North w Nowej Zelandii, Peter Cullinane. Jego wypowiedź jest głosem w dyskusji na temat umożliwienia adopcji dzieci parom homoseksualnym. Czytaj dalej »

Epidemia XXI wieku? (www.bosko.pl)

Po polsku

Autorytety naukowe i medyczne od dawna przekonują, że anorektyczne wzorce sylwetki lansowane przez świat mody oraz media prowadzą do masowych zachorowań przede wszystkim wśród dziewcząt, usiłujących naśladować top-modelki oraz aktorki. Anoreksja stała się przodującą chorobą XXI wieku. Czytaj dalej »

Na Ramadan wypuście niewinnych chrześcijan z więzień (www.fronda.pl)

Po polsku

Międzynarodowe Towarzystwo ds. Praw Człowieka (IGFM) zaapelowało do rządów państw islamskich o uwolnienie chrześcijan przebywających w więzieniach. 22 sierpnia rozpoczął się muzułmański miesiąc postu - Ramadan. Czytaj dalej »

Czemu należy sprzeciwić się in vitro? (www.bioetyka.pl)

Po polsku

Należy uznać za moralnie niedopuszczalne produkowanie i wykorzystywanie żywych ludzkich embrionów w celu uzyskania komórek macierzystych. Świętość i godność ludzkiego życia muszą mieć prymat nad użytecznością. Prawo do życia nie może zależeć od stopnia aktualizacji człowieczeństwa. Embrion nie ma niższego prawa do życia. W konsekwencji nie wolno uśmiercać jednej istoty ludzkiej, aby ratować drugą. Czytaj dalej »

Eutanazja - miłosierdzie czy morderstwo (www.bosko.pl)

Po polsku

Pierwszy raport na ten temat holenderskie ministerstwo zdrowia sporządziło w 1990 r. Wynikało z niego, że w Holandii w roku tym przeprowadzono 25 306 zabiegów eutanazji, z czego aż 14 691 przypadków (czyli 11,3 proc. wszystkich zgonów w kraju) stanowiły przypadki eutanazji bez wiedzy i zgody pacjenta, czyli tzw. kryptanazji. Czytaj dalej »

Muzułmanie “inaczej” rozumieja gwałt i musimy to zrozumieć… (www.bibula.com)

Po polsku

( 2009-04-08 )Kolejny absurdalny wyrok sądu w Niemczech. Lisa (46 lat), która wyszła za mąż za Egipcjanina wezwała policyjna ochronę dla niej i dla 17 letniej córki, kiedy jej mąż zagroził córce śmiercią gdy została zgwałcona. Magdi, praktykujący muzułmanin uważa, że jego córka popełniła “Zenę” – cudzołóstwo. Powiedział swojej żonie, że zawsze był podejrzliwy wobec swojej córki która otwarcie spotykała sie ze swoim chłopakiem – Niemcem (a dokładnie – “Niemcem pochodzenia niemieckiego”). Lisa wniosła sprawę do sądu i wezwała do deportacji Magdiego.
Czytaj dalej »

Inwazja islamu to zagrożenie dla Europy (www.bibula.com)

Po polsku

- Francja i Europa mają chrześcijańskie korzenie. Wszystko, co stworzono w Europie, to, na czym ona się opiera, jej dorobek intelektualny i materialny, wypływa z chrześcijaństwa. Bez niego nie byłoby Europy takiej, jaką znamy. Islam jest wrogi chrześcijaństwu, wrogi naszym pojęciom praw człowieka, wrogi koncepcji naszej demokracji. Dlatego jest niebezpieczny. Czytaj dalej »

O metodzie demokratycznej i nazistowskiej na przykładzie eutanazji (www.bibula.com)

Po polsku

…To prawda – naziści działali metodami totalitarnymi, demokraci posługują się metodą “dialogu”, przekonywania, sugestii. W demokracji nie wymusza się zgody, lecz ją produkuje (W.Lipmann). Technologia produkcji takiej zgody w przypadku eutanazji odwołuje się do konieczności wysłuchania tzw. “własnej prośby pacjenta”… Czytaj dalej »

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj