ПРАВОСЛАВНЫЙ МИТРОПОЛИТ ПРЕДЛОЖИЛ РАССМОТРЕТЬ ВОПРОС О ЖЕНСКОМ СВЯЩЕНСТВЕ (www.regions.ru)

Po rosyjsku

На Великом соборе Православной Церкви нужно решить, допустимо ли рукоположение женщин в сан священника, заявил митрополит Претории и Иоганнесбурга Серафим (Александрийская патриархия). (30.07.2009 ) Czytaj dalej »

Депутат Госдумы считает, что милиция ведет войну против своего народа (pravaya.ru)

Po rosyjsku

Министерство внутренних дел РФ воюет против собственного народа, считают в Госдуме. Czytaj dalej »

Над картофелем нависла смертельная угроза (za.zubr.in.ua)

Po rosyjsku

amsterdamklezmerband_zarazaВ то время как вся страна думает, как бороться со свиным гриппом, к нам проник другой вирус. Правда, он угрожает не людям, а картошке. Это так называемый андийский вирус, ранее выявлявшийся только в Латинской Америке. Потери урожая картофеля от распространения вируса могут достигнуть, по предварительным расчетам, 30%. Czytaj dalej »

CO NAM ZAGRAŻA I JAK SIĘ BRONIĆ? Radio Polonia 2000 (grypa666.wordpress.com)

Po polsku

(…) Zarówno plan Boży wobec człowieka, jak i działanie szatana jest w pełni rozpoznane. Człowiek szukający prawdy o świecie i o swoim przeznaczeniu, mając oczywiste fakty, może dojść z całą pewnością do stwierdzenia, że istnieje Bóg Stwórca świata, który prowadzi ludzi do wiecznego szczęścia w niebie.
Niezaprzeczalnym oczywistym dowodem na działanie Pana Boga w świecie, dostępnym dzisiaj powszechnie w źródłach historycznych, jest historyczny fakt pojawienia się Chrystusa i Jego nadzwyczajne czyny, świadczące o Jego Boskiej mocy. Ale też człowiek, szukający prawdy o świecie i o sobie, nie może nie widzieć, że istnieje szatan, który działa na szkodę człowieka. Szatan widzi szansę szkodzenia Panu Bogu tylko przez uderzenie w człowieka. Największym uderzeniem w człowieka to jest pozbawienie go życia.  (…) Czytaj dalej »

Diabłu świecę, czyli arcybiskup Westminster “namaszczony” przez hinduskiego guru (www.bibula.com)

Po polsku, Polecane

Zawrzało. Może nie w całej Anglii, ale na pewno wśród tutejszych katolików wprawionych w zdumienie ostatnimi wydarzeniami i komunikatem zamieszczonym na stronach Archidiecezji Westminsterskiej. Czytaj dalej »

Sąd hinduski zrównał słonia z człowiekiem (www.bibula.com)

Po polsku

Hinduski Sąd Najwyższy w Rajasthan zadecydował w środę, 20 grudnia br., że słonie posiadają taki sam status prawny jak ludzie. Czytaj dalej »

Исраэль Шамир: “Я убил в себе еврея” (www.rusk.ru)

Po rosyjsku

9001Известный писатель и публицист считает, что так должен поступить каждый его соплеменник…

“Я убил в себе еврея”, – заявил в интервью “Комсомольской правде” известный израильско-российский писатель и публицист Исраэль Шамир. Отвечая на недоумение корреспондента газеты, Шамир пояснил: “Стал православным христианином. Меня крестил палестинский архиепископ. Я хожу в арабскую Православную Церковь и молюсь вместе с палестинцами”.  Czytaj dalej »

Кирилл Гундяев не считает, что Церковь в наши дни должна призывать ко всеобщему покаянию и считает такую идею лукавой. (www.stmvl.org)

Po rosyjsku

jew_kyrill«Иногда нас призывают к покаянию, требуют, чтобы весь народ каялся — каялся именно сейчас, когда открылись и открываются Божии храмы, — отметил Святейший Патриарх. — Это лукавый призыв, и Церковь имеет право об этом сказать… Czytaj dalej »

Naukowcy do parlamentarzystów: zakazać in vitro (www.fronda.pl)

Po polsku

Ludzie nauki przypominają, że ludzkie życie rozpoczyna się w momencie poczęcia, jest to fakt biologiczny i naukowo stwierdzony, a sztuczne zapłodnienie metodą in vitro niesie za sobą niszczenie poczętych już istot ludzkich - ginie ich od 60 do 95 procent. Czytaj dalej »

USA: przeprowadzono “religijny” sondaż (wiadomosci.onet.pl)

Po polsku

W Europie, Ameryce Łacińskiej i Azji Wschodniej większość popiera prawo do publicznego krytykowania religii, podczas gdy w krajach muzułmańskich większość uważa, że państwo ma prawo, by tego zakazać.  Czytaj dalej »

USA: bojkot firm ignorujących symbole Bożego Narodzenia w dekoracjach świątecznych (www.piotrskarga.pl)

Po polsku

the-history-of-christmasChrześcijańskie organizacje w USA zachęcają do bojkotowania sieci handlowych, które odmawiają nawiązywania w swoich dekoracjach lub reklamach do Świąt Bożego Narodzenia. Firmy te osiągają w okresie świątecznym największe zyski w skali całego roku. Czytaj dalej »

Muzułmanie chcą, by ONZ zakazała krytyki islamu (fronda.pl)

Po polsku

W krajach Europy, Ameryki Łacińskiej i Azji Wschodniej można publicznie krytykować religie. Kraje muzułmańskie lobbują, by państwo zakazywało krytyki religii, zwłaszcza dominującej. Czytaj dalej »

Kościół “neutralny płciowo” (www.krucjata.org.pl)

Po polsku

Synod luterańskiego Kościoła Szwecji zgodził się, większością 70 proc. głosów, na małżeństwa homoseksualne. Będzie je można zawierać od 1 listopada. Czytaj dalej »

Wielka wpadka ateistów. Dzieci kompromitują ich nową kampanię (fronda.pl)

Po polsku

Miały zachęcić do zaprzestania religijnej edukacji, która – zdaniem ateistów krzywdzi dzieci. Tymczasem okazało się, że uśmiechnięte dzieci z nowego plakatu brytyjskiego Stowarzyszenia Humanistów pochodzą z wierzącej, bardzo religijnej rodziny. Czytaj dalej »

W Nepalu złożą największą ofiarę ze zwierząt na świecie (pejzaze.onet.pl)

Po polsku

004_sW Nepalu rozpoczął się we wtorek, 24 listopada kontrowersyjny festiwal, podczas którego złożona zostanie największa ofiara zwierzęca na świecie - składająca się z ponad 200 tys. zwierząt - powiedział szef władz lokalnych Taranath Gautam.  Czytaj dalej »

Kara śmierci dla morderców dzieci? (www.rodzinakatolicka.pl)

Po polsku

3193Czterech izraelskich posłów z różnych partii, przedstawiło w Knesecie projekt ustawy wprowadzającej karę śmierci za zabicie dziecka poniżej 13 roku życia. Czytaj dalej »

Przerywają ciążę, bo dziecko nie jest perfekcyjne (www.rodzinakatolicka.pl)

Po polsku

Dane statystyki medycznej dotyczące tzw. późnej aborcji, dokonanej po 12 tygodniu życia płodowego dziecka, mają być dostępne opinii publicznej – orzekł brytyjski Rzecznik ds. Informacji. Czytaj dalej »

Wyrok na pedofila: ścięcie i ukrzyżowanie (www.rodzinakatolicka.pl)

Po polsku

Saudyjski sąd kasacyjny utrzymał wyrok sądu niższej instancji, skazujący 22-letniego pedofila na śmierć i ukrzyżowanie - informują we wtorek gazety w Arabii Saudyjskiej. Czytaj dalej »

Ateiści szykują nową kampanię. Tym razem biorą się za dzieci (fronda.pl)

Po polsku

Nie szufladkuj mnie. Pozwól mi wybrać gdy dorosnę – to hasło nowej kampanii Brytyjskiego Towarzystwa Humanistycznego, które wcześniej „zabłysnęło” ateistycznymi autobusami. Tym razem humaniści chcą odciągnąć od Boga najmłodszych Brytyjczyków. Czytaj dalej »

WSJ: Tezę o globalnym ociepleniu wymyślili naukowcy (fronda.pl)

Po polsku

Zamieszczone przez hakerów w internecie materiały kompromitujące naukowców lansujących, wbrew faktom, tezę o globalnym ociepleniu, wywołały burzę. „Prawda jest taka, że w obecnej chwili nie możemy wytłumaczyć braku ocieplania – i to jest farsa, że nie możemy” – przyznał w jednym z listów Kevin Trenberth z amerykańskiego Centre for Atmospheric Research. Czytaj dalej »

Prawna fanaberia z Francji: ślub ze zmarłym! (www.bibula.com)

Po polsku

Francuski kodeks cywilny dopuszcza w pewnych przypadkach zawarcie małżeństwa z osobą zmarłą. Czytaj dalej »

“Pokolenie JP2″ prowadzone przez posoborowych wykolejeńców, czyli Poczuj się jak w Heaven (www.bibula.com)

Po polsku

Ogólnopolska dyskoteka ewangelizacyjna “Spiritual Attack” odbędzie się (pisane 20 listopada – Dextimus)  w sobotę w Łodzi. Jak zapowiadają jej organizatorzy z Ruchu Światło-Życie, impreza ma pokazać młodym ludziom, że można bawić się bez alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Czytaj dalej »

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj