Grecki Metropolita Gortyński Jeremiasz broni Cerkwi przed bezbożnikami. (3rm.info)

Po polsku

bp-jeremiasz28.12.2010 W niedzielę, 19 grudnia 2010 roku na przepełnionej sali konferencyjnej w Diminstanie metropolita Gortyński Jeremiasz (profesor teologii, zasłużony profesor Ateńskiego Instytutu Teologicznego, katedra Starego Testamentu) odsłużył wraz z kapłanami i hieromnichami nabożeństwo, w czasie którego dokonał się czyn złożenia przysięgi przez nowego mera Gortyny, pana Jannisa Żiannopulusa.

Po krótkiej mowie powitalnej (która spotkała się z oklaskami) metropolity, skierowanej do nowego mera miasta Gortyny, pewien wysoko postawiony urzędnik, Czytaj dalej »

Drewna zbierać nie wolno (marucha.wordpress.com)

Po polsku

hajnowka1Od 2011 r. gminy położone w granicach Białowieskiego Parku Narodowego będą musiały dwukrotnie zmniejszyć pozyskanie drewna z terenów puszczy. Mieszkańcy zapowiadają protesty w Warszawie.

Z Olgą Rygorowicz, wójtem gminy Hajnówka, rozmawia Adam Białous.

Jak Pani ocenia decyzję ministra środowiska, który w związku z brakiem zgody rad gmin Hajnówka, Narewka i Białowieża na kolejne poszerzenie granic Białowieskiego Parku Narodowego postanowił m.in. od początku roku 2011 dwukrotnie zmniejszyć pozyskanie drewna z terenów Puszczy Białowieskiej zarządzanych przez Lasy Państwowe? . Czytaj dalej »

USA: dzieła żydowskich kompozytorów pomogły przekształcić Boże Narodzenie w święto konsumpcji (www.bibula.com)

Po polsku

judechristmas_evedetails2Większość najpopularniejszych świątecznych piosenek granych przez stacje radiowe w USA napisali twórcy żydowskiego pochodzenia – wynika z zestawienia Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców (ASCAP). Kompozytorzy pochodzenia żydowskiego „pomogli stworzyć pełną nostalgii mitologię, potrzebną do przekształcenie Bożego Narodzenia w sekularne święto konsumpcji”. Czytaj dalej »

John Ashton - Pięćdziesięciu naukowców o kreacjonizmie (rzymskikatolik.blox.pl)

Po polsku, Polecane

stwarzanie1Czy wykształceni naukowcy naprawdę mogą wierzyć, że życie na Ziemi nie liczy sobie więcej niż dziesięć tysięcy lat? Według teorii ewolucji życie na Ziemi zaczęło się wtedy, gdy z ciepłej zupy substancji chemicznych przypadkiem uformowały się żywe komórki, które w ciągu miliardów lat przekształciły się w rośliny, zwierzęta i ludzi. Jednak nowsze badania z zakresu kilku różnych dziedzin wskazują, że taka ewolucja „z cząsteczek do ludzi” jest niemożliwa. Według części naukowców życie i podtrzymujące je ekosystemy musiały zostać stworzone w bardzo krótkim czasie, prawdopodobnie w ciągu paru dni. Czytaj dalej »

Nareszcie głos i postawa Biskupa, a nie jakiejś marionety (3rm.info)

Po polsku

metropolitan-seraphim-of-piraeus-223 grudnia krypto-masoński rząd Grecji zdecydowanie potępił jasne i nieobłudne „antysemickie” wypowiedzi stającego odważnie w obronie wiary i narodu, hierarchy Greckiej Cerkwi Prawosławnej, metropolity miasta Pireus, Serafina, które dzień wcześniej zabrzmiały na antenie wiodącej stacji telewizyjnej Grecji.  Czytaj dalej »

W drodze do “globalnego kalifatu”.

Po polsku

Islamska policja i fanatyczni kaznodzieje z importu

Po polsku

knifeISLAM TO BOMBA ZEGAROWA PODŁOŻONA DLA CHRZEŚCIJAŃSTWA
———————————————————————————————————-

Całość artykułu znajduje się pod tym linkiem: http://www.rp.pl/artykul/67352,585014-Islamska-policja-i-fanatyczni-kaznodzieje-z-importu-.html

Islamscy poganie niszczą Cerkwie

Po polsku

Czytaj dalej »

Bill Gates: można zredukować liczbę ludności na świecie dzięki… szczepionkom (stopsyjonizmowi.wordpress.com)

Po polsku

a42Multimiliarder Bill Gates zaproponował na konferencji poświęconej zmianom klimatycznym, by ograniczyć szkodliwą emisję dwutlenku węgla m.in. przez zredukowanie liczby ludności na ziemi o nawet 15 proc. Jego zdaniem, można to osiągnąć dzięki realizacji specjalnych programów „zdrowia reprodukcyjnego”, a także przez zastosowanie odpowiednich szczepionek. Czytaj dalej »

Muzułmańska kampania: “Boże Narodzenie jest złem” (www.euroislam.pl)

Po polsku

muslims-posterOrganizatorzy kampanii pod taką nazwą zapowiedzieli rozwieszenie tysięcy plakatów na terenie całej Wielkiej Brytanii głoszących, że sezon świąteczny jest winien gwałtom, ciążom nastolatek, aborcji, rozpuście, przestępczości i pedofilii. Liczą na to, że kampania przyczyni się do zniszczenia świąt i nakłoni Brytyjczyków do konwersji na islam. Czytaj dalej »

ISLAM MORDUJE W WIGILIĘ (www.fronda.pl)

Po polsku

machetedm0301_468x659W wigilię świąt Bożego Narodzenia w Nigerii doszło do serii ataków na kościoły chrześcijańskie. Zginęło w nich co najmniej 38 osób.

W Maiduguri na północy Nigerii członkowie jednej z islamskich sekt zaatakowali trzy świątynie chrześcijańskie. Sześcioro chrześcijan zginęło, jeden z kościołów został doszczętnie spalony.

Czytaj dalej »

Co Europie może dać islam

Po polsku

1/3 brytyjskich studentów muzułmanów popiera zabijanie w imię religii (www.euroislam.pl)

Po polsku

sharia-law-for-uk-new32% brytyjskich studentów muzułmańskiego wyznania popiera zabijanie w imię islamu; 40% chce prawa szariatu, donoszą badania przeprowadzone na trzydziestu brytyjskich uniwersytetach.

Ankieterzy zapytali 600 muzułmańskich studentów i 800 niemuzułmańskich o poglądy na wrażliwe kwestie, takie jak prawo szariatu czy zabijanie w imię islamu. Wyniki pokazały radykalizację studentów muzułmańskich w porównaniu z resztą populacji studentów. Spośród niemuzułmanów prawie nikt nie popierał zabijania w imię religii. Czytaj dalej »

W POLSCE TEGO NIE ZROBIĄ (3rm.info)

Po polsku, Polecane

ORĘDZIE BISKUPÓW GRECKIEJ CERKWI PRAWOSŁAWNEJ DO NARODU

contentsegment_16138037w800_h_r0_p0_s1_v1jpg-kopia1

W przeddzień Święta Bożego Narodzenia według nowego stylu Synod Biskupów Greckiej Cerkwi Prawosławnej wydał oświadczenie do greckiego narodu, który odczytano we wszystkich cerkwiach państwa w ubiegłą niedzielę, jak podaje portal Regions.Ru. W orędziu tym, hierarchia Greckiej Cerkwi Prawosławnej Czytaj dalej »

Odpowiedź na powyższy artykuł. Oto dlaczego “W Polsce tego nie zrobią” (www.bibula.com)

Po polsku

ks_malkowski2010-12-24 Z księdzem Stanisławem Małkowskim rozmawiają Tomasz Sommer i Rafał Pazio.

Rozmawiamy z Księdzem także w kontekście Bożego Narodzenia. Czy Ksiądz rozpatruje obecną sytuację polityczną w Polsce w odniesieniu do wydarzeń związanych z historią Zbawienia?

Ksiądz Jerzy Popiełuszko mawiał, że dramat ewangeliczny trwa, tylko zmieniają się twarze i nazwiska. W roli Heroda widziałbym prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wiązałbym to ze współczesną rzezią niewiniątek. Dziś taką rzezią jest in vitro czy zamach smoleński. Czytaj dalej »

Zlikwidowali święta? Niech pracują! (www.fronda.pl)

Po polsku

20081212-eu-flag1-300x230122 grudnia 2010 - 25 grudnia oraz w poniedziałek wielkanocny urzędnicy Komisji Europejskiej powinni normalnie pracować, skoro uważają, że Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy nie ma – powiedziała rzeczniczka Konferencji Episkopatów Unii Europejskiej (COMECE), Johanna Touzel.

W ten sposób odniosła się do wydrukowania przez KE kalendarzy, w których zaznaczono wszelkie święta religijne, poza świętami katolickimi. Jej zdaniem brak tych świąt jest „po prostu zadziwiający”. Czytaj dalej »

Metropolita Serafin przeciwko światowemu syjonizmowi (3rm.info)

Po polsku

Serafin22.12.2010 Hierarcha Greckiej Cerkwi Prawosławnej, metropolita Pireusu, głównego portu handlowego Grecji, Jego Ekscelencja Serafin, wystąpił na antenie wiodącej stacji telewizyjnej Mega IV z oskarżeniami pod adresem żydów -syjonistów, których obarczył odpowiedzialnością za problemy finansowe państwa greckiego, jak pisze Newsru.co.il.

Metropolita Serafin twierdzi, że bandycka współpraca żydów i masonów, których typowym przedstawicielem jest baron Rotszyld i inni „globalni syjoniści”, ma na celu zniewolenie Grecji i całej Cerkwi Prawosławnej. Oprócz tego, jak zauważył metropolita, syjonistyczny spisek ma również na celu zniszczenie tradycyjnej rodziny i zamianę tej instytucji związkami jednopłciowymi oraz instytucją samotnych rodziców. Czytaj dalej »

Kilka myśli pobożnych św. Sylwana Atoskiego

Po polsku, Polecane

c59bwic499ty-sylwan-atoskiWszyscy święci sami nieustannie modlili się i innych wzywali do modlitwy. I każdy mnich modli się za ludzi i za świat cały.
Dzięki mnichom nigdy nie ustaje na ziemi modlitwa, a jest ona potrzebna całemu światu, bo trwa on dzięki modlitwie. Gdy osłabnie modlitwa, świat zginie. Gdy na ziemi zabraknie tych, którzy się modlą, świat umrze. Nadejdą wielkie nieszczęścia, są one już teraz. Świat trwa dzięki modlitwie Świętych.
Szczególnych orędowników za świat cały wybiera Sam Bóg. Czytaj dalej »

Czy kościół to plac zabaw, świetlica dla młodzieży i scena dla muzyków ??

Po polsku

1.

Czy za 20 lat żeby utrzymać tą młodzież przy kościele trzeba będzie robić dyskoteki ze striptizem? Czytaj dalej »

Oblężenie atoskiego monasteru - Esfigmenu. Listopad 2010

Po polsku, Polecane

Hierarchia Cerkwi Greckiej protestuje przeciwko Karcie Obywatela (3rm.info)

Po polsku

1290413702_svyashhennym-sinod-yelladskoj-pravoslavnoj-cerkvi17.12.2011

- Święty Synod zrozumiał, że zna tylko połowę prawdy.

- Największy sprzeciw pochodzi od duchowieństwa i prostych ludzi, którzy mówią o skrupulatnej i dokładnej kontroli elektronicznej.

Wbrew obietnicom Arcybiskupa Hieronima wobec rządu, że Karta Obywatela zostanie przyjęta w środowisku cerkiewnym „bez przelewu krwi”, sprzeciw ze strony metropolitów, kapłanów i prostych ludzi wobec przyjęcia tej karty osiągnął duże rozmiary. Czytaj dalej »

W Rosji starają się oficjalnie oszukać obywateli i ululać naród (3rm.info)

Polecane

1292335424_putya

Uwaga Polacy, was też to czeka.

———————————————————-

W przeciwieństwie do Grecji, w Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej nie usłyszymy z ambon żadnych ostrzeżeń prawosławnych wiernych odnośnie tego, jakie procesy faktycznie zachodzą teraz w Rosji. (Podobnie w Polsce - ilu hierarchów ostrzega przed tym co się obecnie dokonuje? )Nie usłyszymy nic na ten temat mimo tego, że wielu ludzi domyśla się i czuje, co się kryje za tymi procesami wciągania Rosjan do tej strasznej machiny ekonomicznego, politycznego, kulturalnego i duchowego rozpadu. Czytaj dalej »

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj