Święty czy apostata ?? (www.polonica.net)

Po polsku, Polecane

apostatis

Katolicka odpowiedź na Apostazje Jana Pawla II

Tekst wykładu wygłoszonego przez J. Ex. Biskupa Daniela L. Dolana  w kościele pod wezwaniem św. Maurycego, w Bretanii (Francja)
dnia 13 sierpnia 2000 r. Czytaj dalej »

Tusk: Polska będzie wspierać Izrael (marucha.wordpress.com)

Po polsku

donald-tusk-jarmulka_jpg_800x600_q852011-02-24 Jak poinformował dziś wieczorem portal Onet.pl, po spotkaniu premierów Polski i Izraela padły z obu stron nader ciepłe słowa. Szczególnie ze strony premiera RP Donalda Tuska, który zwracał się do Benjamina Netanjahu per “drogi przyjacielu”. Spotkanie dotyczyło niestabilnej i wybuchowej ostatnio sytuacji na Bliskim Wschodzie. Czytaj dalej »

Pogromy były, ale bez sprawców… (www.radiomaryja.pl)

Po polsku

indie_zamachyRaport komisji został przygotowany po trzech latach od dramatycznych wydarzeń. Potwierdzono w nim ataki na kościoły, ale nie zidentyfikowano sprawców napaści i wandalizmu. W dokumencie w ogóle nie wspomniano o udziale w napaściach członków dwóch hinduskich ugrupowań fundamentalistycznych. Czytaj dalej »

W Chambesy (czyt. Szambo) rozpoczyna prace Między-prawosławna Komisja Przygotowawcza do Pan-prawosławnego soboru (portal-credo.ru)

Po polsku

bunkier-diabla22.02.2011 Posiedzenie Między-prawosławnej Komisji Przygotowawczej w ramach przygotowań do Pan-prawosławnego samobójczego VIII soboru odbędzie się prawosławnym centrum patriarchatu ekumenicznego w Chambesy (Szwajcaria) w dniach od 22 do 26 lutego tego roku. Jak podaje oficjalna strona internetowa Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Moskiewskiego Patriarchatu w pracach komisji wezmą udział przedstawiciele 14 autokefalicznych Cerkwi Prawosławnych. Czytaj dalej »

Żonaty mężczyzna zostanie księdzem katolickim (wiadomosci.onet.pl)

Po polsku

Żonaty mężczyzna z Niemiec, który przeszedł z luteranizmu na katolicyzm, zostanie wyświęcony na katolickiego księdza i nie będzie musiał się rozwodzić - podaje serwis newsru.com.  Czytaj dalej »

Grupa Atoskich mnichów zwróciła się do biskupa Artemije z wezwaniem, by ostatecznie zerwał z „ekumenicznym patriarchatem” (portal-credo.ru)

Po polsku

chanukowy-odstepca21.02.2011 Udział wyklętego przez kanony św. Cerkwi Prawosławnej patriarchy Ireneusza (link) serbskiego patriarchy Ireneusza w zapaleniu żydowskiej menory w czasie święta Chanuki w 2010 roku w centralnej synagodze Belgradu był powodem otwartego apelu grupy mnichów, prowadzących życie ascetyczne na Świętej Górze Atos – apelu, skierowanego do biskupa Artemije (Radoslavlievicia), który zarządzał diecezją Serbskiego Patriarchatu w Kosowo i został bezprawnie pozbawiony godności biskupa przez Sobór Biskupów tegoż patriarchatu w listopadzie ubiegłego roku. Czytaj dalej »

SLD chce odebrać emerytury księżom (fronda.pl)

Po polsku

image121.02.2011 Sojusz Lewicy Demokratycznej chce zlikwidowania Funduszu Kościelnego. Zdaniem SLD jest to „przeżytek”. Sojusz zapowiada, że złoży projekt ustawy w tej sprawie. Czytaj dalej »

Z Zatoką Meksykańską jest gorzej niż myślano (kopalniawiedzy.pl)

Po polsku

oil_rig20-02-2011 Odradzanie się Zatoki Meksykańskiej po katastrofie na platformie BP nie przebiega tak, jak byśmy chcieli. Najnowsze badania przeprowadzone przez Samanthę Joye z University of Georgia dowodzą, że, wbrew twierdzeniom BP, do roku 2012 przyroda nie poradzi sobie ze skutkami wycieku. Czytaj dalej »

Zmarł Bernard Nathanson (www.fronda.pl)

Po polsku

nathanson-niemy-krzyk-txtByły morderca dzieci nienarodzonych, czołowy działacz ruchów pro-life, autor filmu „Niemy krzyk” – Bernard Nathanson zmarł w poniedziałek w wieku 84 lat.
Bernard Nathanson był amerykańskim lekarzem żydowskiego pochodzenia. W 1968 roku współzakładał National Abortion Rights Action League (NARAL) – największą proaborcyjną organizację w USA, której został liderem. Jako ginekolog a także dyrektor największej w Nowym Jorku kliniki aborcyjnej był osobiście odpowiedzialny za dokonanie około 75 tysięcy „zabiegów” [tj. mordów z zimną krwią]. Kiedy jednak, Czytaj dalej »

W drodze do przejęcia przez BundesPost: Pocztę Polską czekają zwolnienia 8 tys. pracowników (www.bibula.com)

Po polsku

postZgodnie z planami zarządu Poczty Polskiej w najbliższych latach pracę w spółce może stracić ok. 8 tys. osób. Nawet 5 tys. z pracowników może być objętych zwolnieniami grupowymi. Firma chce też zastąpić około 3 tys. placówek pocztowych agencjami. Czytaj dalej »

Niemiecka prasa wzywa do osądzenia Polski w Norymberdze-bis (www.bibula.com)

Po polsku

polen_derzeitNie ma pokoju bez sprawiedliwości, a sprawiedliwości bez zadośćuczynienia. Pokój w Europie jest uzależniony od naprawienia, pod międzynarodowym nadzorem, wyrządzonych Niemcom krzywd oraz wymierzenia Polakom sprawiedliwości w “Norymberdze-bis” Czytaj dalej »

20 mln sztuk skonfiskowanej odzieży z Chin (chiny24.com)

Po polsku

new-toxic21.02.2011 RZYM – 20 milionów sztuk ubrań i butów z Chin, także toksycznych, skonfiskowali karabinierzy koło Rzymu – podały włoskie media. Ten gigantyczny przemycony transport, bez certyfikatów bezpieczeństwa, gotów był do wysłania do sklepów i na targowiska. Czytaj dalej »

Rotszyldowie inscenizują rewolucje w Tunezji i Egipcie by zniszczyć islamskie banki na wschodzących rynkach płn.afrykańskich (stopsyjonizmowi.wordpress.com)

Po polsku

rothschildsFragment z:  Rothschilds Stage Revolutions in Tunisia and Egypt To Kill Islamic Banks In Emerging North African Markets

W ciągu ostatniej dekady Tunezja przeszła zwiększającą się liberalizację gospodarczą: Raport o Konkurencyjności Globalnej Światowego Forum Ekonomicznego z lat 2010-2011, uznał ją za najbardziej konkurencyjny kraj w Afryce, oraz ulokował na 32 miejscu ekonomicznie najbardziej konkurencyjnych krajów na świecie. Duże populacje muzułmańskiej Afryki Północnej dają ogromne możliwości biznesowe dla bankowości islamskiej i innych firm. Czytaj dalej »

Prezydent odznaczył polskich imamów, czyli bolszewicka wersja polskiej historii (www.euroislam.pl)

Po polsku

mongols61- “to przypomnienie wielkości kresów dawnej Rzeczpospolitej, kiedy świat muzułmański był cząstką krajobrazu religijnego i cząstką tradycji oraz obyczajowości polskiej” -

17 Luty 2011 Bronisław Komorowski z okazji 85-lecia Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP odznaczył w pięć osób zasłużonych dla społeczności muzułmańskiej w Polsce. Wśród nich są 100-letni działacz Związku imam Stefan Jasiński i szef Związku, mufti Tomasz Miśkiewicz. Czytaj dalej »

W Niemczech watykańscy kapłani-moderniści próbują przyciągnąć parafian do swoich kościołów, sprawując tzw. „msze durniów” (www.sedmitza.ru)

Po polsku

218.02.2011 BERLIN. Obecnie w wielu modernistycznych parafiach kościoła watykańskiego w Niemczech kapłani sprawują tak zwane „msze durniów” albo „eucharystie durniów”  (Narrenmesse, Narren-Eucharistien). Są to błazeńskie widowiska: kapłan i parafianie – uczestnicy „mszy” przychodzą do świątyni, ubrani w w kostiumy karnawałowe, śmieją się i wygłupiają w czasie nabożeństwa. Jak podaje portal Kreuz.net., podobne imprezy są potępiane przez kościół watykański i spotykają się z sarkastycznymi reakcjami w środkach masowego rażenia.
Oto jak dziennik «Südwest Presse» opisuje to, co się stało w kościele Fideliskirche w Burladingen (Badenia-Wirtembergia): Czytaj dalej »

Существует ли ад? Если да, то есть и Рай… (orthodoxy-news.livejournal.com)

Po rosyjsku, Polecane

1297342890_kolskaya-sverxglubokaya11Кольская сверхглубокая скважина. Мистика и рекордня глубина.

В 80-ые годы в бывшем Советском Союзе группа ученых-геологов работала над проектом бурения сверхглубокой скважины. Рассказывает руководитель проекта Аззаков:

“Как коммунист, я не верю в Небеса или Библию, но как учёный, я теперь верю в ад. Не нужно говорить, что мы были действительно потрясены, сделав такое открытие.

Мы спустили в скважину микрофон для записи звука движения литосферных плит. Но вместо движения плит, мы услышали кричащий человеческий голос, в котором звучала боль. Вначале мы подумали, что звук издавался нашим собственным буровым оборудованием. Czytaj dalej »

Cud w Lanciano (janpielgrzym.ucoz.com)

Po polsku

icxcWszyscy wiemy, że święta Eucharystia była ustanowiona na Ostatniej Wieczerzy samym Jezusem Chrystusem. Wypowiedziane wtedy słowa: „Bierzcie i jedzcie to jest Ciało Moje… Pijcie z niego wszyscy, bo to jest Krew Moja Nowego Przymierza , która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów”- od dwóch tysięcy lat powtarzane są na każdej liturgii i jest to kulminacyjny moment Eucharystii. W Kościele prawosławnym po słowach tych następują jeszcze modlitwy o zesłanie Ducha Świętego na przedłożone dary - chleb i wino, (zwane epiklezą). Po tym następuje błogosławieństwo: kolejno chleba, potem wina, następnie całości złożonej ofiary. W tym momencie następuje cudowna przemiana chleba i wina w Ciało i Krew Pana naszego Jezusa Chrystusa. Przemiana ta następuje jednak w taki sposób, że ani chleb ani wino nie zmieniają swoich właściwości fizycznych. W przeciwnym razie przyjęcie przez wiernych św. Darów nie byłoby możliwe.
Dla ludzi wierzących cud ten nie budzi wątpliwości. Dla niedowiarków – i owszem. Nie mogąc sprawdzić tego w sposób naukowy – powątpiewają, zadając sobie pytania – czy przypadkiem Eucharystia nie jest tylko symbolicznym powtórzeniem Ostatniej Wieczerzy. Czytaj dalej »

Krew na ikonie Chrysusa (janpielgrzym.ucoz.com)

Po polsku

spas_krovotochivyj-1x-206x300Zjawisko, a raczej wielki niespotykany cud, o którym będzie mowa w niniejszym opracowaniu, poraża swoją wymową. Jak wiemy, w Rosji notuje się obecnie wiele cudów związanych z ikonami Chrystusa, Matki Bożej, świętych. Ikony te, obojętnie z jakiego materiału zostały wykonane – namalowane na deskach, papierowe, a nawet odciśnięte w metalu – z nieznanych dla nas powodów nieraz wydzielają z siebie olejek o nieziemskim zapachu zwany św. mirrem. Nauka jest bezsilna aby wyjaśnić źródło pochodzenia tego olejku. Dzieje się to tak jak z relikwiami świętych, z których część wydziela podobną substancję. Tak np. mirotoczat 12 głów w Kijewo-Pieczerskoj Ławrze, relikwie św. Mikołaja w Bari we Włoszech i wiele innych. I choć do tych nieziemskich zjawisk, ze względu na częstotliwość ich występowania, już w pewnym sensie przyzwyczailiśmy się, tym nie mniej w obliczu ich stajemy w pokorze jak przed wielką tajemnicą Bożą. Czytaj dalej »

Niemcy: ”Katolicy brońcie się!” (www.piotrskarga.pl)

Po polsku

ratzinger_i_biskupkaForum Niemieckich Katolików namawia rodziców, których dzieci spotkały się na lekcji religii z wypowiedziami nauczycieli sprzecznymi z nauką Kościoła, do tego, by nie posyłali dzieci na te zajęcia – informuje portal Fronda.pl. .

———————————-

..
To też nauka sprzeczna..

Czytaj dalej »

Kill switch w Polsce czyli demokratyczny zamordyzm (www.fronda.pl)

Po polsku

censorship-for-the-internet„Polski internet będzie monitorowany za pomocą programu komputerowego pod kątem wrogości wobec mniejszości etnicznych, seksualnych i religijnych” – napisała wczoraj “Gazeta Wyborcza”. Dziś ta sama gazeta informuje, że Waszyngton chce finansować programy umożliwiające obchodzenie cenzury internetu w krajach takich jak Chiny, Iran czy Kuba. Ogłosiła to szefowa amerykańskiej dyplomacji Hillary Clinton. Apeluję do Pani Clinton, by do tego spisu krajów w takim razie dołożyła i Polskę. Czytaj dalej »

Koptowie już wiedzą gdzie ich miejsce

Po polsku

muslimWojskowa Rada stojąca na czele Egiptu rozpoczęła prace nad nowelizacją konstytucji i zapowiedziała że przekaże władzę w ciągu pół roku, prezydentowi i parlamentowi wybranemu w wolnych wyborach. Część świeckich przywódców opozycji uznaje ten pośpiech za groźny, bo w państwie w którym wszelka działalność opozycyjna tłumiona była przez ostatnich kilka dekad, może okazać się on korzystny dla najsilniejszej grupy - Bractwa Muzułmańskiego. Pierwszymi natomiast ofiarami nowego rozdania są już na wstępie chrześcijańscy Koptowie.  Czytaj dalej »

Dania: Znaczna część kobiet z zaburzeniami psychicznymi miała aborcję (www.autonom.pl)

Po polsku

depressionWedług opublikowanych niedawno badań przeprowadzonych na podstawie duńskich statystyk medycznych, zdecydowaną większość wśród kobiet cierpiących na poważne zaburzenia psychiczne stanowią kobiety, które dokonały wcześniej aborcji (przeprowadzanie tego „zabiegu” w Danii jest legalne).  Czytaj dalej »

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj