Święty czy apostata ?? (www.polonica.net)

Po polsku, Polecane

apostatis

Katolicka odpowiedź na Apostazje Jana Pawla II

Tekst wykładu wygłoszonego przez J. Ex. Biskupa Daniela L. Dolana  w kościele pod wezwaniem św. Maurycego, w Bretanii (Francja)
dnia 13 sierpnia 2000 r. Czytaj dalej »

WIELKI CUD W SYRII (janpielgrzym.ucoz.com)

Po polsku, Polecane

IC XC glory

Przed pięcioma laty wydawnictwo Bratczyk, w numerze 261, opublikowało artykuł o niespotykanym cudzie w Syrii. Myślę, że włączenie do Internetu informacji o tym wydarzeniu będzie z korzyścią dla wszystkich zainteresowanych Prawosławiem na świecie. A właśnie w Prawosławiu, szczególnie w ostatnich czasach, występuje wiele zjawisk nadprzyrodzonych i rzeczy, porażających swoją wymową, których inaczej nazwać nie można jak wielkimi cudami Bożymi. A oto jeden z nich:  Czytaj dalej »

Tusk: Polska będzie wspierać Izrael (marucha.wordpress.com)

Po polsku

donald-tusk-jarmulka_jpg_800x600_q852011-02-24 Jak poinformował dziś wieczorem portal Onet.pl, po spotkaniu premierów Polski i Izraela padły z obu stron nader ciepłe słowa. Szczególnie ze strony premiera RP Donalda Tuska, który zwracał się do Benjamina Netanjahu per “drogi przyjacielu”. Spotkanie dotyczyło niestabilnej i wybuchowej ostatnio sytuacji na Bliskim Wschodzie. Czytaj dalej »

Pogromy były, ale bez sprawców… (www.radiomaryja.pl)

Po polsku

indie_zamachyRaport komisji został przygotowany po trzech latach od dramatycznych wydarzeń. Potwierdzono w nim ataki na kościoły, ale nie zidentyfikowano sprawców napaści i wandalizmu. W dokumencie w ogóle nie wspomniano o udziale w napaściach członków dwóch hinduskich ugrupowań fundamentalistycznych. Czytaj dalej »

W Chambesy (czyt. Szambo) rozpoczyna prace Między-prawosławna Komisja Przygotowawcza do Pan-prawosławnego soboru (portal-credo.ru)

Po polsku

bunkier-diabla22.02.2011 Posiedzenie Między-prawosławnej Komisji Przygotowawczej w ramach przygotowań do Pan-prawosławnego samobójczego VIII soboru odbędzie się prawosławnym centrum patriarchatu ekumenicznego w Chambesy (Szwajcaria) w dniach od 22 do 26 lutego tego roku. Jak podaje oficjalna strona internetowa Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Moskiewskiego Patriarchatu w pracach komisji wezmą udział przedstawiciele 14 autokefalicznych Cerkwi Prawosławnych. Czytaj dalej »

Żonaty mężczyzna zostanie księdzem katolickim (wiadomosci.onet.pl)

Po polsku

Żonaty mężczyzna z Niemiec, który przeszedł z luteranizmu na katolicyzm, zostanie wyświęcony na katolickiego księdza i nie będzie musiał się rozwodzić - podaje serwis newsru.com.  Czytaj dalej »

Grupa Atoskich mnichów zwróciła się do biskupa Artemije z wezwaniem, by ostatecznie zerwał z „ekumenicznym patriarchatem” (portal-credo.ru)

Po polsku

chanukowy-odstepca21.02.2011 Udział wyklętego przez kanony św. Cerkwi Prawosławnej patriarchy Ireneusza (link) serbskiego patriarchy Ireneusza w zapaleniu żydowskiej menory w czasie święta Chanuki w 2010 roku w centralnej synagodze Belgradu był powodem otwartego apelu grupy mnichów, prowadzących życie ascetyczne na Świętej Górze Atos – apelu, skierowanego do biskupa Artemije (Radoslavlievicia), który zarządzał diecezją Serbskiego Patriarchatu w Kosowo i został bezprawnie pozbawiony godności biskupa przez Sobór Biskupów tegoż patriarchatu w listopadzie ubiegłego roku. Czytaj dalej »

SLD chce odebrać emerytury księżom (fronda.pl)

Po polsku

image121.02.2011 Sojusz Lewicy Demokratycznej chce zlikwidowania Funduszu Kościelnego. Zdaniem SLD jest to „przeżytek”. Sojusz zapowiada, że złoży projekt ustawy w tej sprawie. Czytaj dalej »

Z Zatoką Meksykańską jest gorzej niż myślano (kopalniawiedzy.pl)

Po polsku

oil_rig20-02-2011 Odradzanie się Zatoki Meksykańskiej po katastrofie na platformie BP nie przebiega tak, jak byśmy chcieli. Najnowsze badania przeprowadzone przez Samanthę Joye z University of Georgia dowodzą, że, wbrew twierdzeniom BP, do roku 2012 przyroda nie poradzi sobie ze skutkami wycieku. Czytaj dalej »

Zmarł Bernard Nathanson (www.fronda.pl)

Po polsku

nathanson-niemy-krzyk-txtByły morderca dzieci nienarodzonych, czołowy działacz ruchów pro-life, autor filmu „Niemy krzyk” – Bernard Nathanson zmarł w poniedziałek w wieku 84 lat.
Bernard Nathanson był amerykańskim lekarzem żydowskiego pochodzenia. W 1968 roku współzakładał National Abortion Rights Action League (NARAL) – największą proaborcyjną organizację w USA, której został liderem. Jako ginekolog a także dyrektor największej w Nowym Jorku kliniki aborcyjnej był osobiście odpowiedzialny za dokonanie około 75 tysięcy „zabiegów” [tj. mordów z zimną krwią]. Kiedy jednak, Czytaj dalej »

W drodze do przejęcia przez BundesPost: Pocztę Polską czekają zwolnienia 8 tys. pracowników (www.bibula.com)

Po polsku

postZgodnie z planami zarządu Poczty Polskiej w najbliższych latach pracę w spółce może stracić ok. 8 tys. osób. Nawet 5 tys. z pracowników może być objętych zwolnieniami grupowymi. Firma chce też zastąpić około 3 tys. placówek pocztowych agencjami. Czytaj dalej »

Niemiecka prasa wzywa do osądzenia Polski w Norymberdze-bis (www.bibula.com)

Po polsku

polen_derzeitNie ma pokoju bez sprawiedliwości, a sprawiedliwości bez zadośćuczynienia. Pokój w Europie jest uzależniony od naprawienia, pod międzynarodowym nadzorem, wyrządzonych Niemcom krzywd oraz wymierzenia Polakom sprawiedliwości w “Norymberdze-bis” Czytaj dalej »

20 mln sztuk skonfiskowanej odzieży z Chin (chiny24.com)

Po polsku

new-toxic21.02.2011 RZYM – 20 milionów sztuk ubrań i butów z Chin, także toksycznych, skonfiskowali karabinierzy koło Rzymu – podały włoskie media. Ten gigantyczny przemycony transport, bez certyfikatów bezpieczeństwa, gotów był do wysłania do sklepów i na targowiska. Czytaj dalej »

Rotszyldowie inscenizują rewolucje w Tunezji i Egipcie by zniszczyć islamskie banki na wschodzących rynkach płn.afrykańskich (stopsyjonizmowi.wordpress.com)

Po polsku

rothschildsFragment z:  Rothschilds Stage Revolutions in Tunisia and Egypt To Kill Islamic Banks In Emerging North African Markets

W ciągu ostatniej dekady Tunezja przeszła zwiększającą się liberalizację gospodarczą: Raport o Konkurencyjności Globalnej Światowego Forum Ekonomicznego z lat 2010-2011, uznał ją za najbardziej konkurencyjny kraj w Afryce, oraz ulokował na 32 miejscu ekonomicznie najbardziej konkurencyjnych krajów na świecie. Duże populacje muzułmańskiej Afryki Północnej dają ogromne możliwości biznesowe dla bankowości islamskiej i innych firm. Czytaj dalej »

Prezydent odznaczył polskich imamów, czyli bolszewicka wersja polskiej historii (www.euroislam.pl)

Po polsku

mongols61- “to przypomnienie wielkości kresów dawnej Rzeczpospolitej, kiedy świat muzułmański był cząstką krajobrazu religijnego i cząstką tradycji oraz obyczajowości polskiej” -

17 Luty 2011 Bronisław Komorowski z okazji 85-lecia Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP odznaczył w pięć osób zasłużonych dla społeczności muzułmańskiej w Polsce. Wśród nich są 100-letni działacz Związku imam Stefan Jasiński i szef Związku, mufti Tomasz Miśkiewicz. Czytaj dalej »

W Niemczech watykańscy kapłani-moderniści próbują przyciągnąć parafian do swoich kościołów, sprawując tzw. „msze durniów” (www.sedmitza.ru)

Po polsku

218.02.2011 BERLIN. Obecnie w wielu modernistycznych parafiach kościoła watykańskiego w Niemczech kapłani sprawują tak zwane „msze durniów” albo „eucharystie durniów”  (Narrenmesse, Narren-Eucharistien). Są to błazeńskie widowiska: kapłan i parafianie – uczestnicy „mszy” przychodzą do świątyni, ubrani w w kostiumy karnawałowe, śmieją się i wygłupiają w czasie nabożeństwa. Jak podaje portal Kreuz.net., podobne imprezy są potępiane przez kościół watykański i spotykają się z sarkastycznymi reakcjami w środkach masowego rażenia.
Oto jak dziennik «Südwest Presse» opisuje to, co się stało w kościele Fideliskirche w Burladingen (Badenia-Wirtembergia): Czytaj dalej »

Существует ли ад? Если да, то есть и Рай… (orthodoxy-news.livejournal.com)

Po rosyjsku, Polecane

1297342890_kolskaya-sverxglubokaya11Кольская сверхглубокая скважина. Мистика и рекордня глубина.

В 80-ые годы в бывшем Советском Союзе группа ученых-геологов работала над проектом бурения сверхглубокой скважины. Рассказывает руководитель проекта Аззаков:

“Как коммунист, я не верю в Небеса или Библию, но как учёный, я теперь верю в ад. Не нужно говорить, что мы были действительно потрясены, сделав такое открытие.

Мы спустили в скважину микрофон для записи звука движения литосферных плит. Но вместо движения плит, мы услышали кричащий человеческий голос, в котором звучала боль. Вначале мы подумали, что звук издавался нашим собственным буровым оборудованием. Czytaj dalej »

Cud w Lanciano (janpielgrzym.ucoz.com)

Po polsku

icxcWszyscy wiemy, że święta Eucharystia była ustanowiona na Ostatniej Wieczerzy samym Jezusem Chrystusem. Wypowiedziane wtedy słowa: „Bierzcie i jedzcie to jest Ciało Moje… Pijcie z niego wszyscy, bo to jest Krew Moja Nowego Przymierza , która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów”- od dwóch tysięcy lat powtarzane są na każdej liturgii i jest to kulminacyjny moment Eucharystii. W Kościele prawosławnym po słowach tych następują jeszcze modlitwy o zesłanie Ducha Świętego na przedłożone dary - chleb i wino, (zwane epiklezą). Po tym następuje błogosławieństwo: kolejno chleba, potem wina, następnie całości złożonej ofiary. W tym momencie następuje cudowna przemiana chleba i wina w Ciało i Krew Pana naszego Jezusa Chrystusa. Przemiana ta następuje jednak w taki sposób, że ani chleb ani wino nie zmieniają swoich właściwości fizycznych. W przeciwnym razie przyjęcie przez wiernych św. Darów nie byłoby możliwe.
Dla ludzi wierzących cud ten nie budzi wątpliwości. Dla niedowiarków – i owszem. Nie mogąc sprawdzić tego w sposób naukowy – powątpiewają, zadając sobie pytania – czy przypadkiem Eucharystia nie jest tylko symbolicznym powtórzeniem Ostatniej Wieczerzy. Czytaj dalej »

Krew na ikonie Chrysusa (janpielgrzym.ucoz.com)

Po polsku

spas_krovotochivyj-1x-206x300Zjawisko, a raczej wielki niespotykany cud, o którym będzie mowa w niniejszym opracowaniu, poraża swoją wymową. Jak wiemy, w Rosji notuje się obecnie wiele cudów związanych z ikonami Chrystusa, Matki Bożej, świętych. Ikony te, obojętnie z jakiego materiału zostały wykonane – namalowane na deskach, papierowe, a nawet odciśnięte w metalu – z nieznanych dla nas powodów nieraz wydzielają z siebie olejek o nieziemskim zapachu zwany św. mirrem. Nauka jest bezsilna aby wyjaśnić źródło pochodzenia tego olejku. Dzieje się to tak jak z relikwiami świętych, z których część wydziela podobną substancję. Tak np. mirotoczat 12 głów w Kijewo-Pieczerskoj Ławrze, relikwie św. Mikołaja w Bari we Włoszech i wiele innych. I choć do tych nieziemskich zjawisk, ze względu na częstotliwość ich występowania, już w pewnym sensie przyzwyczailiśmy się, tym nie mniej w obliczu ich stajemy w pokorze jak przed wielką tajemnicą Bożą. Czytaj dalej »

Niemcy: ”Katolicy brońcie się!” (www.piotrskarga.pl)

Po polsku

ratzinger_i_biskupkaForum Niemieckich Katolików namawia rodziców, których dzieci spotkały się na lekcji religii z wypowiedziami nauczycieli sprzecznymi z nauką Kościoła, do tego, by nie posyłali dzieci na te zajęcia – informuje portal Fronda.pl. .

———————————-

..
To też nauka sprzeczna..

Czytaj dalej »

Kill switch w Polsce czyli demokratyczny zamordyzm (www.fronda.pl)

Po polsku

censorship-for-the-internet„Polski internet będzie monitorowany za pomocą programu komputerowego pod kątem wrogości wobec mniejszości etnicznych, seksualnych i religijnych” – napisała wczoraj “Gazeta Wyborcza”. Dziś ta sama gazeta informuje, że Waszyngton chce finansować programy umożliwiające obchodzenie cenzury internetu w krajach takich jak Chiny, Iran czy Kuba. Ogłosiła to szefowa amerykańskiej dyplomacji Hillary Clinton. Apeluję do Pani Clinton, by do tego spisu krajów w takim razie dołożyła i Polskę. Czytaj dalej »

Koptowie już wiedzą gdzie ich miejsce

Po polsku

muslimWojskowa Rada stojąca na czele Egiptu rozpoczęła prace nad nowelizacją konstytucji i zapowiedziała że przekaże władzę w ciągu pół roku, prezydentowi i parlamentowi wybranemu w wolnych wyborach. Część świeckich przywódców opozycji uznaje ten pośpiech za groźny, bo w państwie w którym wszelka działalność opozycyjna tłumiona była przez ostatnich kilka dekad, może okazać się on korzystny dla najsilniejszej grupy - Bractwa Muzułmańskiego. Pierwszymi natomiast ofiarami nowego rozdania są już na wstępie chrześcijańscy Koptowie.  Czytaj dalej »

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj