W Baszkirii zamirotoczyły ikony świętego Spirydona Trymituńskiego (www.3rm.info)

Po polsku, Polecane

spyridon229.12.2011 25 grudnia, po Procesji ku czci świętego Spirydona Trymituńskiego (jest to dzień przejścia Świętego na niebiosa) w wiosce Jazykowo rejonu Błagowarskiego w republice Baszkirii ikony z jego wizerunkiem w miejscowej cerkwi zaczęły toczyć wonne miro.

Rankiem w cerkwi Pokrowu (Opieki) Matki Bożej w wiosce Jazykowo, gdzie już od ponad roku przechowywany jest trzewiczek i cząsteczki relikwii świętego biskupa Spirydona Trymituńskiego (przywiezione z greckiej wyspy Korfu), zgromadził się tłum ludzi. Byli wśród nich zarówno mieszkańcy rejonu Błagowarskiego, jak i wierni z Ufy, miast i rejonów republiki, którzy wiele słyszeli o cudach „batiuszki Spirydona”. Czytaj dalej »

Żydzi nie lubią przypominania o odpowiedzialności za zabicie Chrystusa (stopsyjonizmowi.wordpress.com)

Po polsku

a142Źródło: http://www.rusimperia.info/news/id10779.html
Tłum. RX

Jak donosi strona internetowa „Portal ISRAland” , latynoamerykańska filia sieci informacyjnej FOX wyraziła żydom swoje przeprosiny za przeprowadzoną ankietę na temat: „Czy judejczucy zabili Chrystusa?”. Pytanie takie, jeden z pracowników FOX, zamieścił w internetowej sieci społecznościowej Facebook, w ramach kampanii reklamowej dotyczącej programu o Bożym Narodzeniu na kanale National Geographic.

Pytanie: „Kto jest, waszym zdaniem, winny śmierci Chrystusa, Poncjusz Piłat, lud żydowski czy najwyższy kapłan?”, wywołało oburzenie, zwłaszcza zarządu „Centrum Szymona Wiesenthala” w Buenos Aires. Organizacje żydowskie wskazują, że kwestia odpowiedzialności żydów za śmierć Chrystusa, była anulowana przez Watykan jeszcze w 1965 roku. Ankieta została natychmiast usunięta z sieci po akcji protestu a sekretarz prasowy National Geographic złożył swoje wyrazy ubolewania i przeprosin.

O islamskiej doktrynie Takiji. (www.apostol.pl)

Po polsku

-ISLAM TO BOMBA ZEGAROWA PRZECIW CHRZEŚCIJANOM -

islamRozważmy koncept kłamstwa. Według szarii, podstęp (lub oszustwo), nie tylko jest dozwolone w pewnych sytuacjach, ale czasem jest nakazane. Na przykład, w odróżnieniu od wczesnej chrześcijańskiej tradycji, muzułmanie, którzy muszą wybrać miedzy odrzuceniem islamu, a śmiercią, nie tylko mogą kłamać udając, że zostali apostatami, wielu prawników orzekło, że zgodnie z Koranem 4:29 muzułmanom nakazuje się kłamać. Wiele z tego obraca się wokół kluczowej doktryny “takija”, którą często się eufemistycznie nazywa “religijnym maskowaniem”, pomimo tego, iż w rzeczywistości po prostu dotyczy “muzułmańskiego oszustwa/podstępu vis-a-vis niewiernych”. Według autorytatywnego arabskiego tekstu “Al Takija fi Al Islam”  Takija [podstęp] ma fundamentalne znaczenie w islamie. Praktycznie każdy odłam islamu zgadza się co do tego i to praktykuje. Możemy pójść nawet dalej, Czytaj dalej »

Piękne zdjęcia ziemii [HD]

Po polsku

Aby nieco oderwać się od tematów trudnych warto obejrzeć poniższe piekne zdjęcia ziemi i przyrody stworzonej przez Boga. Świat zwierząt i roślin żyje swoim naturalnym prawem, ale w przeciwieństwie do tak bardzo “mądrych” i uczonych ludzi nie buntuje się wobec swojego Stwórcy. Samym swoim życiem i widokiem oddaje chwałę Temu, który na początku wszystko uczynił dobrym.

Więcej poniżej: Czytaj dalej »

Wojna ze Świętami Bożego Narodzenia

Po polsku

Autor filmu opisuje sytuację ze swojego kraju, film zaś należy traktować jako przestrogę.

Niemieckie próby przejęcia Świnoujścia (sol.myslpolska.pl)

Po polsku

800px-800px-wolin_mapa_swinoujsci

Już przy ogłaszaniu wstępnego zarysu nowego planu zagospodarowania przestrzennego Zatoki Pomorskiej, strona polska liczy się z niemieckim sprzeciwem. To, co 23 listopada polskie media określiły mianem „rozbieżności stanowisk” strony polskiej i niemieckiej w sprawie tzw. Planu Pilotażowego, dotyczącego Morskiego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Zatoki Pomorskiej – w tym redy w Świnoujściu i toru wodnego prowadzącego do portów w Świnoujściu i Szczecinie – w ciągu najbliższych lat (między innymi powstania elektrowni wiatrowych, rozwoju portów czy uprawiania rybołówstwa), oznacza w rzeczywistości niemieckie roszczenia do polskich wód terytorialnych. Zresztą nie tylko roszczenia, ale i praktyczne działania w kierunku przejęcia nad nimi kontroli i naruszenia polskiej granicy morskiej. Czytaj dalej »

Izrael i USA gotowe do wojny. Pentagon potwierdził gotowość uderzenia na irańskie obiekty jądrowe (stopsyjonizmowi.wordpress.com)

Po polsku

iran1Źródło: http://3rm.info/18808-izrail-i-ssha-prigotovilis-k-vojne-pentagon.html
Data publikacji: 21.12.2011
Tłum. RX

USA nie zawaha się przed podjęciem każdych środków, włącznie z militarnymi, żeby nie dopuścić do przekształcenia się Iranu w państwo atomowe. Takie oświadczenie złożył szef Pentagonu, Leon Panetta. Według niego w celu wyeliminowania irańskiego zagrożenia USA będą współpracować razem z Izraelem. Czytaj dalej »

W stronę prawdy (stopsyjonizmowi.wordpress.com)

Po polsku

libya-and-new-libyaLibia jest w stanie wojny domowej. Stała się jednym z najbiedniejszych i najniebezpieczniejszych krajów na świecie. Zjwiska stanowiące o chaosie, destabilizacji, dezorganizacji, patologii są codziennością. Objawiają się w braku jasności, przejrzystości, wyrazistości w życiu publicznym (podejmowaniu decyzji przez rząd, dokonywaniu wyborów przez władzę), monitorowaniu mediów (blokowaniu opozycyjnych portali, stron, witryn), zmianach edukacyjnych, oświatowych (ukierunkowanych na indoktrynację). Wyrażają się w występowaniu (coraz bardziej masowo, coraz bardziej powszechnie) bezdomności, bezrobocia, ubóstwa, dostępu do alkoholu, dostępu do narkotyków, dyskryminacji, rasizmu wobec czarnych z Tawargha, prostytucji, przestępczości (zabójstw, kradzieży, gwałtów). Czytaj dalej »

Prezydencja na unijnej smyczy (marucha.wordpress.com)

Po polsku

nigel-farage-1Z Nigelem Farage´em, przewodniczącym frakcji Europa Wolności i Demokracji w Parlamencie Europejskim, oraz Hermannem Kellym, rzecznikiem prasowym frakcji EFD w Parlamencie Europejskim, rozmawia Dawid Nahajowski.

Co zmieniło się w Unii Europejskiej dzięki polskiej prezydencji?
Nigel Farage: – Prezydencje krajów członkowskich po prostu realizują kolejny etap programu prac Komisji Europejskiej, jakikolwiek by on nie był. Stwarzają pozory narodowego udziału w typowo zwodniczym stylu unijnych procedur.
Hermann Kelly: – Bardzo niewiele się zmieniło. Polska prezydencja miała fasadę narodowego uczestnictwa, ale w rzeczywistości realizowała program prac Komisji Europejskiej. W Parlamencie Europejskim odbyło się bardzo wiele polskich wystaw, ale polska prezydencja nie miała zbyt wiele wpływu na ukierunkowanie polityczne UE. Czytaj dalej »

Uroczystość zapalenia lampy chanukowej w Sejmie (www.bibula.com)

Po polsku

chanuka

W środę 21 grudnia br. w hallu głównym Sejmu odbyła się uroczystość zapalenia lampy chanukowej. W spotkaniu wzięli udział wicemarszałkowie Sejmu Cezary Grabarczyk i Wanda Nowicka, marszałek Senatu Bogdan Borusewicz oraz przedstawiciele Chabad Lubawicz.

- Chanuka to radosne święto, które symbolizuje zwycięstwo światła nad ciemnością, zwycięstwo ducha nad materią, ale także zwycięstwo wolności nad opresją – powiedział wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk, witając przybyłych gości. Przypomniał, że świeca chanukowa zapalana jest w Sejmie od 2007 roku. Czytaj dalej »

Kongres USA: zakaz tradycyjnych życzeń ”Merry Christmas” (www.bibula.com)

Po polsku

Wojna z Bożym Narodzeniem dotarła w tym roku na Kapitol. Członkowie Izby Reprezentantów mają zakaz wysyłania do swoich wyborców życzeń „Merry Christmas” (Szczęśliwego Bożego Narodzenia). Mogą co najwyżej życzyć „Hapy Holidays” (Wesołych Świąt). Stosowania określeń religijnych w korespondencji finansowanej z pieniędzy podatników zakazała specjalna komisja. Czytaj dalej »

Przeciw znieważaniu Chrystusa we Francji – pod pozorem wolności myśli, satanizm – ks. Régis de Cacqueray (www.bibula.com)

Po polsku

jesus1Kazanie na 8 grudnia 2011, fragment

Gdy już sobie przypomnimy prawdy z Historii naszego Zbawienia, jest łatwo zrozumieć, iż te rożne sztuki, przeciwko którym protestujemy od wielu miesięcy, nie zostały stworzone przypadkiem, że połączenie pogardy, ośmieszania i nienawiści wobec jedynej Osoby Chrystusa nie jest trywialną rzeczą. Te spektakle nie mają za jedyny cel wyśmiania katolików, wywołania ich złości i czekania na to, aż się zmęczą po wielkiej ilości obelg na nich rzucanych.

Ich autorzy, dyrektorowie teatrów, aktorzy, ci, którzy je oglądają, pysznią się, ze są ludźmi o niezależnych umysłach, wolnych od starych złudzeń religii, zdolnymi mówić otwarcie o wszystkim. Oświadczają głośno i wyraźnie, że chcą mówić swobodnie na każdy temat, również o Chrystusie i religii, nie prosząc o pozwolenie kogokolwiek. Mówią, że są dumni ze swojego wolnego myślenia. Czytaj dalej »

Paryski sąd uznał, że w szydzeniu z Chrystusa nie ma niczego złego (www.bibula.com)

Po polsku

2011-12-12 Paryska sędzina odmówiła wydania tymczasowego zakazu wystawiania szydzącej z Jezusa Chrystusa sztuki teatralnej „Golgota Piknik”. Sędzia Magali Bouvier postanowiła „nie niszczyć dzieła sztuki” wystawianego w „Théâtre du Rond-Point” na paryskim Champs-Elysées, bez względu na zawarte w niej obraźliwe treści i pełne nienawiści wobec chrześcijan sceny.

Kilka tygodni przed premierą przedstawienia organizacja AGRIF wystąpiła do sądu z wnioskiem o wstrzymanie prezentacji spektaklu, ze względu na wyjątkowo obraźliwe dla chrześcijan treści. Tłumaczono, że wstrzymanie premiery „sztuki” jest konieczne, by nie powodować niepokojów społecznych. Czytaj dalej »

NIE dla wojny z Syrią! Ocalmy syryjskich chrześcijan!

Po polsku, Polecane

Prezentujemy najnowszą produkcję dra Davida Duke. Dotyczy potoku manipulacji, kłamstw i pół-prawd produkowanych przez media i zachodnich polityków na temat syryjskiego rządu i protektora chrześcijan, Baszara al-Assada. Polecamy.

Pod tym linkiem znajduje się zbiór materiałów dotyczących sytuacji w Syrii. Polecamy:
http://www.nacjonalista.pl/tagi/baszar-al-assad/

USA: masz zapas jedzenia na osiem dni? Jesteś terrorystą!

Po polsku

skullnation_deesAmerykański Senat znowelizował ustawę Defense Authorization Act, która zawiera przepis pozwalający na nieograniczone przetrzymywanie w więzieniu wojskowym – bez wcześniejszego nakazu sądowego – osób podejrzanych o terroryzm. Nowe przepisy pozwalają interpretować jako terroryzm nawet standardową działalność ruchów pro-life!  Czytaj dalej »

Syria: nieznani snajperzy i zachodnia inspiracja obalenia rządu (stopsyjonizmowi.wordpress.com)

Po polsku

1922c121637830a16d718940756c_grandeŹródło: http://www.globalresearch.ca
Data publikacji: 11.12.2011
Autor: Gearoid O’Colmain

Tłum. z jęz. ang. RX

Dziesięcioletni chłopiec zabity przez terrorystów w Homs (Syria) na oczach matki, następnie porwany w nieznane miejsce gdzie sfilmowano go a film wysłano do TV Al-Arabia i TV Al Jazeera w celu wyemitowania go jako „dowodu” na zabójstwa popełniane przez Armię Syryjską. Po sfilmowaniu, jego zabójcy zwrócili go matce i powiedzieli, że potrzebuje on pomocy szpitalnej.

Ludność Syrii nękana jest przez szwadrony śmierci i snajperów od chwili wybuchu w marcu zamieszek i przemocy. Setki syryjskich żołnierzy i pracowników bezpieczeństwa zostało zamordowanych, Czytaj dalej »

Artykuły na Wikipedii znikną, jeśli rząd USA przyjmie ustawę antypiracką? (marucha.wordpress.com)

Po polsku

censoredlaptopPrezes Wikipedii, Jimmy Wales, grozi wyczyszczeniem wszystkich artykułów na Wikipedii (przynajmniej anglojęzycznej), jeśli rząd USA przyjmie ustawę SOPA (Stop Online Piracy Act).

Ustawa jest o tyle kontrowersyjna, ponieważ jej ratyfikowanie pozwoli na wyłączenie dowolnej strony internetowej, przejęcie jej domeny, Czytaj dalej »

Lustracja Czykwina (TW Izydora/Wilhelma) od nowa (prawoslawnypartyzant.wordpress.com)

Po polsku

z7418156neugeniusz-czykwinProces lustracyjny posła SLD Eugeniusza Czykwina musi zostać powtórzony – postanowił Sąd Apelacyjny w Białymstoku Czytaj dalej »

Nauka w służbie Szatana: Stworzono najbardziej śmiercionośnego wirusa (www.bibula.com)

Po polsku

h5n1-virusHolenderski naukowiec opracował prawdopodobnie najbardziej śmiercionośnego wirusa znanego ludzkości. Modyfikacja H5N1 byłaby w stanie zabić połowę populacji.

Wyniki swoich prac, prowadzonych w Centrum Medycznym Erazma w Rotterdamie, Ron Fouchier po raz pierwszy przedstawił na konferencji dotyczącej grypy, która odbyła się we wrześniu tego roku na Malcie. Naukowiec wytłumaczył, że stworzył nowy szczep ptasiej grypy – H5N1 – którego największą modyfikacją jest jego zdolność do przenoszenia się w powietrzu.

Wirus H5N1 jest bardzo rzadko spotykany u ludzi. Gdy wybuchła medialna panika z jego powodu został odnotowany jedynie u 600 osób. Ma jednak bardzo wysoką śmiertelność – z zarażonych przeżyła jedynie połowa. Czytaj dalej »

Żydokomunistyczne korzenie i antypolskość w natarciu: Kwaśniewski też chce likwidacji Polski (www.bibula.com)

Po polsku

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski stwierdził, że Polska powinna zrezygnować ze swojej suwerenności.

Na antenie Radia dla Ciebie Aleksander Kwaśniewski mówił o konieczności przeprowadzenia zmian w strukturach Unii Europejskiej i powołania czegoś w rodzaju federacji, integrowałaby państwa europejskie o wspólnej polityce.

Odnosząc się do suwerenności były prezydent stwierdził, że należy z niej zrezygnować. Czytaj dalej »

Dla chrześcijan wracają czasy Nerona – Olgierd Domino (www.bibula.com)

Po polsku

280px-the_christian_martyrs_last_prayerWróciły czasy Nerona. Z powodu swej wiary ginie coraz więcej chrześcijan. Tylko w ostatnich kilkunastu dniach w bombowych zamachach na kościoły i rzeziach w Nigerii i Kenii zginęło sto kilkadziesiąt osób. Odpowiedzialność za te zbrodnicze ataki wzięły na siebie radykalne organizacje islamskie. Do regularnych krwawych starć pomiędzy chrześcijanami a muzułmanami dochodzi także w Egipcie, Indonezji, Pakistanie. I nic nie wskazuje na to, by rzekomo tak czuła na prawa człowieka „społeczność międzynarodowa” zaczęła wreszcie wywierać jakiekolwiek naciski polityczne na tamtejsze rządy, aby powstrzymały masakry chrześcijan i podjęły większe środki ochronne. Czytaj dalej »

Koniec chrześcijan na Bliskim Wschodzie (mercurius.myslpolska.pl)

Po polsku

koptwoie1Zupełnie nie podzielam zachwytu, z jakim media przyjmują tzw. wiosnę arabską. Po kolei upadają tzw. reżimy i dyktatury, co budzi ogromne podniecenie zachodniego establishmentu, Ameryki i mediów. W każdym z tych krajów (Egipt, Libia, Syria, wcześniej Irak) ofiarami tych rzekomo „demokratycznych” ruchów padają przede wszystkim chrześcijanie.

Tak było w Iraku, po obaleniu siłą reżimu Saddama Husajna. Mieszkało tam ponad 1,5 mln chrześcijan, a wicepremierem był chrześcijanin Tarek Aziz. Dzisiaj, w „demokratycznym” Iraku, zostało ich 25 tys. – reszta uciekła lub została zabita.

W Egipcie powoli zbliżamy się do tego samego scenariusza – co prawda wojsko jeszcze się trzyma, ale po wprowadzeniu „demokracji” wybory wygra jak nic Bractwo Muzułmańskie i wtedy po Koptach nie zostanie nawet ślad. Już dzisiaj są bezkarnie atakowani, mimo że stanowią 10 proc. populacji. Czytaj dalej »

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj