Poborcy z Berlina jadą do Aten (naszdziennik.pl)

Po polsku

bmw-r12-wehrmachtPonad 160 niemieckich emerytowanych urzędników skarbowych jest przygotowywanych do wyjazdu do Grecji. Mają wspomóc miejscowych pracowników fiskusa w skutecznym zbieraniu podatków.

Zadaniem ekipy specjalnie szkolonych urzędników ma być skuteczny pobór należnych podatków. Argumentacja Berlina jest następująca: przyjęty w ubiegłym tygodniu przez eurogrupę drugi pakiet ratunkowy dla Grecji jest wart 130 mld euro i nie można pozwolić na marnowanie tych pieniędzy.
Przygotowania potwierdza wiceminister finansów Hans Bernhard Beus. Jak wyjaśnia, wyjazd niemieckich poborców finansowych, z których większość nie włada językiem greckim, jest elementem projektu Komisji Europejskiej. Czytaj dalej »

Tusk poinformował, że i tak musimy przyjąć GMO

Po polsku

monsanto-chemPolska musi przyjąć GMO, a właściwie już trochę przyjęła, na przykład na rynku pasz. Oczywiście argumentacja dlaczego Polska musi, jest łatwa do przewidzenia. Nie możemy zabronić GMO, ponieważ uniemożliwia nam to prawo unijne. Premier Tusk, jak sam mówi, może i by chciał, ale nie może, bo ma związane ręce.

Wypowiedzi premiera towarzyszą procedowaniu w Sejmie poprawionej przez Prezydenta Komorowskiego Ustawy o nasiennictwie. Jakoś trudno sobie wyobrazić Prezydenta Komorowskiego, jako chroniącego Polskę przed GMO, ten postój ustawy umożliwił rozpoczęcie drugiej fazy lobbingu na rzecz możliwości rozkręcenia przez koncerny biotechnologiczne gorączki GMO w naszym kraju.

Przypomnijmy, że w krajach, w których operuje Monsanto, wiodący dostawca nasion GMO, korporacja uważa nasiona za swoją własność intelektualną strzeżona patentem. Każdy rolnik podpisuje dokument, w którym zobowiązuje się do nie obsiewania pola pozyskanym w uprawie nasieniem roślin. Czytaj dalej »

W poszukiwaniu „syryjskiej broni masowego rażenia” (www.nacjonalista.pl)

Po polsku

obama-demonicTrwa proces oczerniania i dyskredytowania rządu w Damaszku. Jedną z ostatnich „rewelacji” jest doniesienie Amerykańskiego Departamentu Stanu o wielkich zasobach broni masowego rażenia, zalegających w magazynach syryjskiej armii. Stany Zjednoczone podjęły rozmowy dyplomatyczne z Jordanią, Irakiem, Arabią Saudyjską oraz Libanem, w celu opracowania „planu ewentualnego przejęcia syryjskiej broni”, w razie oczekiwanego przez Zachód upadku rządu al – Assada.

UE uznała Krajową Radę Syrii “prawowitym przedstawicielem Syryjczyków” (zmianynaziemi.pl)

Po polsku

171558264

Ministrowie spraw zagranicznych 27 krajów Unii Europejskiej zebrali się w Brukseli w poniedziałek i ogłosili uznanie opozycyjnej Narodowej Rady Syrii, “za prawowitego przedstawiciela Syryjczyków, poszukujących pokojowych przemian demokratycznych“. Czytaj dalej »

Dwa lata odsiadki za obrazę homoseksualistów – najnowszy pomysł minister Tuska (www.nacjonalista.pl)

Po polsku

Minister Agnieszka Kozłowska – Rajewicz, pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania, wystąpiła z pomysłem wzmocnienia ochrony prawnej osób homo i transseksualnych. W tym celu proponuje by tzw. „mowa nienawiści” wobec gejów, lesbijek oraz transseksualistów była zagrożona karą pozbawienia wolności do 2 lat. Słynny artykuł 256 Kodeksu Karnego, na który często powołują się zawodowi „antyfaszyści”, jak zapowiedziała minister Kozłowska – Rajewicz, ma zostać poszerzony o kilka kategorii, w tym orientację seksualną i tożsamość płciową. Czytaj dalej »

Jedliśmy rakotwórczą sól do odśnieżania dróg (www.tvn24.pl)

Po polsku

Dziennikarze “Uwagi” TVN, którzy ujawnili aferę solną, próbowali porozmawiać z właścicielem jednego z zakładów w Kujawsko-Pomorskiem, który zamiast soli spożywczej używał przemysłowej. Ten zareagował agresywnie, zaatakował ekipę “Uwagi” TVN i próbował wyrwać kamerę. Mężczyzna nie uniknie jednak kontroli. Główny Lekarz Weterynarii nakazał przegląd zapasów magazynowych soli. Sprawdzeni zostaną też dostawcy i producenci.
Dziennikarze “Uwagi” TVN, którzy ujawnili w niedzielę “aferę solną” udali się do jednego z zakładów spożywczych w woj. kujawsko-pomorskim, gdzie, jak ustalili, dosypywano sól przemysłową do spożywczej. Czytaj dalej »

Nowość – dwa parlamenty w jednym! – Jerzy Szygiel (www.bibula.com)

Po polsku

Nasza prasa tę nowość jakoś przemilczała, ale wcześniej czy później o tym usłyszymy: od tego miesiąca budynek Parlamentu Europejskiego (PE) w Brukseli mieści dwa parlamenty – zwykły PE i Żydowski Parlament Europejski (ŻPE)*. Uroczysta inauguracja miała miejsce półtora tygodnia temu. Wzięli w niej udział, oprócz deputowanych z 47 krajów Europy (w tym z Polski), przewodniczący największych organizacji żydowskich ze Stanów Zjednoczonych oraz m.in. szef komisji spraw zagranicznych PE Elmar Brok z Niemiec, który wyraził nadzieję na owocną współpracę ŻPE z PE.

Czytaj dalej »

Wybudowano ołtarz ofiarny dla trzeciej świątyni jerozolimskiej (newworldorder.com.pl)

Po polsku, Polecane

zlota_kopula_to_meczet_omara

Na zdjęciu - stojący na Wzgórzu Świątynnym meczet Omara

Informacja ta jest już nieco stara i była już publikowana, jednak w obliczu przybliżąjącej się wojny z Iranem warta jest ponownego przypomnienia.

W izraelskiej osadzie Mitzpe Yeriho wzniesiono żydowski ołtarz ofiarny i pierwszy raz od dwóch tysięcy lat wypowiedziane zostały słowa specjalnego błogosławieństwa. Donosi o tym fakcie   www.regions.ru .

Ołtarz ofiarny zbudowano z kamieni Pustyni Judzkiej, z miejsca gdzie nie stanęła stopa ludzka. Według wymagań Starego Testamentu kamienie były obrobione bez użycia żelaza i zespolone za pomocą specjalnego lepiszcza wykonanego z piasku pobranego z Krateru Ramon i z masy bitumicznej pochodzącej z Pustyni Judzkiej. Ten „klej” wytrzymuje wysokie temperatury i nie akumuluje ciepła co pozwala utrzymywać tam stały ogień, donosi www.sedmica.ru . Czytaj dalej »

Wizja piekła - Świadectwo Siostry Anny (dakowski.pl)

Po polsku, Polecane, Wyzwolenie z opętania

matka-boza-nieustajacej-pomocy1Wizja piekła - Świadectwo Siostry Anny Grzybowskiej, Szarytki

Spisane przez Siostrę Dorotę Trybułę, ze Zgromadzenia SS. Zmartwychwstanek – Rycerz Niepokalanej 11/1996.
Ze skopiowanych materiałów byłej strony internetowej ks. Adama Strzałkowskiego:

Siostrę Annę Grzybowską, szarytkę, znało kilka naszych zakonnic, które do tej pory żyją. Jej rodzona siostra Brygida (zm. 26 II 1976) należała do naszego zgromadzenia SS. Zmartwychwstanek. Ostatnie lata spędziła w Wejherowie.
S. Anna odwiedzała ją i pielęgnowała. Opowiadała wtedy o swoich nadzwyczajnych przygodach wojennych, które na prośbę naszych sióstr spisała – S. M. Dorota Trybuła CR, 14 II 1996

.
DZIĘKI CI, MARYJO, TYŚ MNIE URATOWAŁA!

Pamiętnym wydarzeniem z czasu mojej pracy w szpitalu po drugim zajęciu Lwowa przez Rosjan była śmierć 26-letniego Franka N. Był on wielkim zbrodniarzem i przestępcą, co ujawniło się dopiero przy jego śmierci. Do wybuchu wojny pracował jako woźnica w Zakładzie Nieuleczalnie Chorych. W chwili rozpoczęcia działań wojennych porzucił samowolnie dotychczasowe zajęcia i przyłączył się do bandy rabusiów. Nawrócenie jego było dziełem miłosierdzia Matki Najświętszej. Wyprosiła je codziennym odmawianiem różańca przez sześć lat siostra szarytka Zamysłowska. Była ona przełożoną Zakładu, w którym Franek pracował i z którego uciekł ku jej wielkiemu zmartwieniu.

Nawrócenie Franka

Do Szpitala na klinikę chirurgiczną przywieziono go w 1945 r. w bardzo ciężkim stanie. Miał gruźlicę płuc i ropne zapalenie opłucnej na tle gruźliczym. Leżał na klinice trzy miesiące. W tym okresie trzy razy zgłaszał się do spowiedzi i Komunii św. Stan zdrowia Franka w trzecim miesiącu pogarszał się z dnia na dzień. 31 X 1945 r. o godz. 15, w czasie gdyśmy ścieliły łóżko i poprawiały pozycję chorego, nastąpił silny krwotok płucny. Czytaj dalej »

Zaburzenie prądów atlantyckich może sprowadzić kolejną epokę lodowcową (zmianynaziemi.pl)

Po polsku

le-gulf-stream

Aby zrozumieć ostatnie wydarzenia na świecie powinno się wiedzieć o tym, co może być czynnikiem dla wciąż narastających zmian klimatycznych. Ciepły i komfortowy mikroklimat, jaki mają Stany Zjednoczone i Europa Zachodnia w 90% istnieje ze względu na wpływ oceanicznego Prądu Zatokowego, transportującego 50 milionów metrów sześciennych ciepłej wody na sekundę. Czytaj dalej »

Nadchodzi epoka lodowcowa (wolnemedia.net)

Po polsku

„Zbliża się epoka lodowcowa” – wynika z badań opublikowanych przez rosyjskich naukowców. Badacze z centrum astrometrii Rosyjskiej Akademii Nauk przewidzieli, że w ciągu najbliższych dwóch lat rozpocznie się proces silnego schładzania Ziemi. Czytaj dalej »

Kapłan Andriej Gorbunow - DUCH LAODYCEI (www.rusprav.org)

Po polsku, Polecane

Jezus-Chrystus

mediumkdq6qh554974a1992d648504681

krest

W Imię Ojca i Syna i Świętego Ducha!

W ostatnich czasach staliśmy się świadkami rozpowszechnienia się pośród prawosławnych chrześcijan pewnej szczególnej nauki, pewnej ideologii, którą krótko można nazwać ideologią Laodycei, albo laodycejską nauką. Ową naukę można odnieść do najstarszych, ale również i późniejszych (włącznie z obecnymi), znanych herezji. Owe nauki „inspiruje” wyjątkowy duch – duch cerkiewnej Laodycei. Czytaj dalej »

Masoneria - władcy świata czy mitomani? (www.opcjanaprawo.pl)

Po polsku, Polecane

president-bush-yale-skull-and-bonesCzym jest masoneria i jaka jest jej faktyczna rola w najnowszej historii świata? Czy „sekretni bracia” są wszechpotężnymi manipulatorami, z ukrycia pociągającymi za sznurki, czy jedynie gromadą dziwaków przebierających się we własnym gronie w damskie fartuszki? Władcy świata czy mitomani? Czytaj dalej »

Пророчества схимонахини Макарии (1926-1993) (megimg.info)

Po rosyjsku, Polecane

święta Makaria
Матушка как наяву видела наше время….

Теперь народ, в общем, нехороший. Начальство не будет клониться к народу, и будет полная разруха (11.07.88). Сейчас усердия у них к народу нет никакого, они того и хотят зло сделать: кто ворует, кто пьянствует, а детям-то каково (20.12.87).
Никак теперь нельзя на этажи (жить в многоэтажных домах. — Авт.). Теперь теснота, везде народ плохой, теперь своим умыслом нечистым они верующий народ теснят (25.03.89). Czytaj dalej »

Prorocze widzenie św. Jana Kronsztadzkiego (blogs.mail.ru)

Po polsku, Polecane

saint-johnBoże-Władco, pobłogosław! Ja, wielce grzeszny sługa Boży Jan, Kronszadzki kapłan, opisuję to widzenie, własnoręcznie przeze Mnie zapisane, to co widziałem, to i przelałem na papier.
W noc na 1-ego stycznia 1908 roku, po wieczornej modlitwie usiadłem przy stole, żeby trochę odpocząć. W celi panował półmrok, przed ikoną Matki Bożej paliła się lampka oliwna. Nie minęło nawet pół godziny Czytaj dalej »

CHRZEŚCIJANIN NIE MUSI WIERZYĆ W BOGA - rozmowa z Gunillą Lindien, pastorką Ko?cioła luterańskiego (wydawnictwo.fronda.pl)

Po polsku

Wywiad stary, ale apostazja jeszcze bardziej aktualna.

(1997 rok) Każdego roku w święto Dumy Gejowskiej, a odbywa się to tradycyjnie w niedzielę, jest wielka parada homoseksualistów zakończona mszą w katedrze. Mszę celebrują pastorzy-geje i pastorki-lesbijki, a uczestniczą w niej sami homoseksualiści. Jest to jedyny dzień w roku, kiedy katedra jest pełna. Czytaj dalej »

NIE MÓWIMY O SPRAWACH OSTATECZNYCH rozmowa z Carlem Erikiem Sahlbergiem, teologiem i pastorem Ko?cioła luterańskiego (wydawnictwo.fronda.pl)

Po polsku

Wywiad ten przeprowadzony został już dawno, bo w 1997 roku. Niestety, poruszony problem jest jeszcze bardziej aktualny.

Do szwedzkiego Kościoła luterańskiego należy 88 procent Szwedów. Około 60-70 procent korzysta z usług Kościoła w takich celach, jak np. chrzest czy ślub. Około 40-50 procent wierzy w jakąś siłę wyższą, 8 procent wyznaje chrześcijaństwo, 2-3 procent Szwedów dość regularnie uczęszcza na nabożeństwa. Czytaj dalej »

Пророчества схимонахини Нилы (megimg.info)

Po rosyjsku, Polecane

schymonachinia NilaЖизненный путь схимонахини Нилы (Евдокии Андреевны Новиковой), известной многим православным людям во всех концах России, закончился шестого марта 1999 г.
Благодатные дары Господа старице - прозорливости, пророчества, мудрого совета, исцеления болезней, утешения, засвидетельствованы приходившими к ней за помощью и советом. Она видела духовными очами душу человека, прозревала всю его жизнь, как настоящую, так и прошлую, и будущую. Поэтому так действенна была её помощь людям, уходившим из кельи старицы утешенными, ободрёнными и окрылёнными. Czytaj dalej »

USA wysyła nie widziane od lat ilości samolotów bojowych do Zatoki. (newworldorder.com.pl)

Po polsku

massfligh2_smDEBKAfile
Izrael
2012-02-12
Podczas gdy USA i Izrael prowadzą kłótnie wokół właściwego czasu do ataku na obiekty nuklearne Iranu, ich przygotowania wojenne nabierają tempa. Źródła wojskowe DEBKAfile podają, że w tym tygodniu nad niebem Synaju widoczne były amerykańskie samoloty bojowe i transportowe lecące na wschód do miejsc w Zatoce Perskiej, prawdopodobnie Arabii Saudyjskiej, z częstotliwością nie widzianą na Bliskim Wschodzie od wielu lat. Czytaj dalej »

Kanada: Obowiązkowe lekcje relatywizmu (www.bibula.com)

Po polsku

nwoKanadyjskie dzieci muszą się uczyć o głównych religiach, buddyzmie, ateizmie i homoseksualnym stylu życia jako modelu życia rodzinnego.

Sąd Najwyższy Kanady oddalił skargę katolickich rodziców z Quebec, którzy nie chcą posyłać swych dzieci na obowiązkowe na terenie prowincji lekcje relatywizmu. Czytaj dalej »

Kilka oryginalnych myśli Wojciecha Cejrowskim

Po polsku

Czytaj dalej »

Bocianie gniazda zostaną oznakowane jako „inwestycje unijne” (www.bibula.com)

Po polsku

stop ueGniazda bocianów na Warmii zostaną oznakowane tablicami z informacją o dofinansowaniu przez UE. Zdaniem urzędników z Olsztyna, którzy zamówili tablice, takie są wymogi wsparcia programów ochrony przyrody z unijnych funduszy. Inni jednak sądzą, że to „urzędniczy absurd”. Czytaj dalej »

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj