Proroctwa Archimandryty Serafina (Tiapoczkina) (samoderzhavnaya.ru)

Po polsku

archArchimandryta Serafin (Tiapoczkin, +06.04.1982) z Rakitnoje:

„W czasie pamiętnej rozmowy była obecna młoda kobieta z pewnego syberyjskiego miasta. Starzec powiedział do niej: „Przyjmiesz męczeńską śmierć z rąk Chińczyków na stadionie twojego miasta, gdzie zgonią mieszkańców-chrześcijan i przeciwników ich rządów”. To była odpowiedź na jej wątpliwości odnośnie słów starca, że praktycznie cała Syberia zostanie zajęta przez Chińczyków.
Starzec mówił to, co zostało mu odkryte na temat przyszłości Rosji: nie podawał dat, jedynie podkreślał, że czas, kiedy ma się to dokonać, jest w rękach Bożych i wiele zależy od tego, jak będzie wyglądać życie duchowe Rosyjskiej Cerkwi, na ile silna będzie wiara Rosjan w Boga, jaki będzie modlitewny podwig wierzących.. Czytaj dalej »

Chrześcijanin niekoniecznie z Chrystusem, ale za to z na pewno z Żydami… (www.fronda.pl)

Po polsku

zyd-kochWg przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan Kurta Kocha - antyjudaizm jest zdradą chrześcijaństwa.

Plaga antysemityzmu w dzisiejszym świecie jest nie do wyplenienia a antyjudaizm jest zdradą chrześcijaństwa – uważa kard. Kurt Koch. „Również w chrześcijańskiej teologii można odnaleźć antyżydowskie tendencje, tak po stronie tradycjonalistów, jak i w nurtach liberalnych“ – powiedział przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, której podlega Komisja ds. Kontaktów Religijnych z Judaizmem. Watykański hierarcha wygłosił wczoraj wykład na Papieskim Uniwersytecie Angelicum na temat “50 lat dialogu chrześcijańsko-żydowskiego”. Czytaj dalej »

Czerwone maki, czyli jak moja ciocia została dilerem (wolnemedia.net)

Po polsku

makŻycie zawodowe rzuciło mnie do Bułgarii. Jako dziecko nie należałem do szczęśliwców, którzy w PRL mogli zażywać uroków czarnomorskich kurortów. Natomiast PRL-BIS dał mi okazję do służbowego wyjazdu, z którego mówiąc szczerze chętnie skorzystałem.

Lecz nie będzie to wpis o Bułgarii, o wrażeniach z pobytu w Płowdiwie czy próba opisu codziennego życia Bułgarów. Będzie to o polskich sądach, policji i o mojej, świętej pamięci już cioci, której to Czerwone Maki skróciły o kilka lat życie. Czytaj dalej »

Czy prokurator jest bezkarny? (wiadomosci.onet.pl)

Po polsku

władza “Rzeczpospolita” pisze o bezkarności prokuratora z Katowic, który posłał niewinnego człowieka na 27 miesięcy do aresztu. Gazeta opisuje sprawę właściciela ośrodka turystycznego w Turawie w województwie opolskim.

Krzysztof Stańko został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze w 2003 roku, a po przesłuchaniu przez prokuratora Romana Pietrzaka z katowickiej prokuratury apelacyjnej, trafił na ponad 2 lata do aresztu.

Prokurator uznał, że wyprodukował on w kuchni ośrodka 200 kg amfetaminy i trzymał je na wyspie na Jeziorze Turawskim. 20 dni po zatrzymaniu specjaliści CBŚ uznali, że w ośrodku nie ma śladów narkotyków, dodatkowo na jeziorze nie było żadnej wyspy. Czytaj dalej »

Globalne ocieplenie kończy się (wolnemedia.net)

Po polsku

Globalne ocieplenie kończy się. W najbliższych latach nastąpi spadek temperatury na całej planecie, choć będzie ono miało łagodny charakter. Do takiego wniosku doszli rosyjscy naukowcy z Instytutu Fizyki Rosyjskiej Akademii Nauk (FIAN). Czytaj dalej »

Piekielny protokół (gosc.pl)

Po polsku

kochajacy-dzieci-hitlercioW Holandii rocznie uśmierca się 600 chorych dzieci. Na życzenie rodziców i zgodnie z prawem.

Dwoje etyków przekonywało niedawno świat do zabijania noworodków. Tekst Alberto Giubilianiego z Uniwersytetu w Mediolanie oraz Franceski Minervy z Uniwersytetu w Melbourne, który ukazał się w prestiżowym czasopismie etyków „Journal of Medical Ethics”, wywołał przerażenie. Postulowanie, że zabijanie noworodków powinno być dopuszczalne, przywołuje jednoznaczne skojarzenia i odsyła, jeśli nie do odległej Sparty, gdzie noworodki zrzucano ze skały, to do bliższych nam czasów Holokaustu. To porównanie oburza etyków – naziści zabijali dzieci wbrew woli rodziców (z wyjątkiem pierwszej eutanazji dokonanej na chorym dziecku, na życzenie p. Knauer, przez lekarza Fuehrera w 1938 r.), a my mówimy o zabijaniu zgodnie z wolą matek i ojców. Na etyków posypała się lawina pogróżek. Czytaj dalej »

Nigdy więcej chrześcijaństwa (gosc.pl)

Po polsku

Sudan ChristianityO brutalnych aktach wrogości wobec chrześcijan różnych denominacji, do których doszło w kwietniu w Sudanie, informuje Open Doors.

Kulminacją był atak (21 kwietnia) na zespół zabudowań Ewangelickiego Prezbiteriańskiego Kościoła Sudanu w Chartumie, dokonany przez muzułmańskich ekstremistów uzbrojonych w pałki, i żelazne pręty. Po zniszczeniu buldożerem ogrodzenia terenu, napastnicy podpalili Szkołę Biblijną oraz budynek kościoła. Zniszczone zostały także trzy inne miejsca modlitwy, używane przez zgromadzenia chrześcijańskie Etiopczyków, Hindusów oraz południowych Sudańczyków, a także dom dla osób starszych, sale szkolne oraz kwatery mieszkalne. Czytaj dalej »

Stoimy u progu kolejnej katastrofy nuklearnej w Fukushimie (zmianynaziemi.pl)

Po polsku

tepco-pix-fukushima-reactors-3-and-4-3-20-111

Uszkodzona elektrownia atomowa Fukushima zgrabnie zniknęła z mediów, jako nudny wyeksploatowany news. To powoduje, że narasta błędne wrażenie, że ta sprawa już nic nie przyniesie. Niestety to nie prawda, bo jak kilkukrotnie wspominaliśmy na łamach portalu zmianynaziemi.pl problemem i to poważnym jest basen na zużyte odpady na reaktorze numer 4.

Czy media o tym wspominają? A sprawa jest poważna, bo temperatura w zbiorniku rośnie, co wskazuje na trwającą reakcję łańcuchową. Sprawa jest badana przez specjalnych ekspertów skierowanych specjalnie przez sekretarza generalnego ONZ. Czytaj dalej »

Rusza inwigilacja dzieci (niezalezna.pl)

Po polsku

childrenDane o stanie psychicznym dziecka czy zarobkach rodziców będą gromadzone w Systemie Informacji Oświatowej. Imienną teczkę będzie miało każde polskie dziecko, począwszy od edukacji przedszkolnej. Po ukończeniu nauki dane nie będą kasowane.

Nowe przepisy o Systemie Informacji Oświatowej właśnie wchodzą w życie. Mają być w nim gromadzone dane blisko 7 mln przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Czytaj dalej »

Polskie szkoły bastionem przestępczości (niezalezna.pl)

Po polsku

szkola-znakWzrasta ilość przestępstw w szkołach – wynika z danych policji. Pięć lat temu w szkołach popełniono 17,5 tys. przestępstw, a w ubiegłym roku – już 28 tys.

Szczególnie niepokojący jest wzrost liczby wymuszeń i rozbojów. W pierwszym kwartale tego roku w podstawówkach i gimnazjach doszło do 3842 takich przestępstw, czyli o ponad tysiąc więcej niż rok temu. Młodszym dzieciom starsi uczniowie zabierają pieniądze, telefony komórkowe czy drobny sprzęt grający. Czytaj dalej »

Precz z pseudoświętem! (www.pch24.pl)

Po polsku

1majaDlaczego dwadzieścia lat po rzekomym upadku komunizmu wciąż obchodzimy komunistyczne święto? I co właściwie świętujemy?

Czym wytłumaczyć fakt, iż komunistyczny wymysł tak zwanego „dnia pracy” cieszy się w Polsce statusem święta państwowego? Chyba tylko tym, że choć sobie tego nie uzmysławiamy, wciąż żyjemy w Peerelu. 1 maja świętem państwowym uczyniła wszak komunistyczna władza w rozkwicie stalinizmu. Oto co mówi odnośna ustawa z 26 kwietnia 1950 roku:

“Dla zadokumentowania osiągnięć i zwycięstw klasy robotniczej, przodującej siły narodu budującego socjalizm, jako wyraz umocnienia się władzy ludowej, w hołdzie dla tysięcy bojowników wolności i postępu, dla zamanifestowania solidarności narodu polskiego z siłami postępu i pokoju na całym świecie, w sześćdziesiątą rocznicę pierwszego obchodu międzynarodowego święta proletariatu w Polsce, stanowi się co następuje: dzień 1 maja jest dniem święta państwowego, wolnym od pracy.”

Wzmiankowanie przez komunistycznego ustawodawcę sześćdziesiątej rocznicy miało sprawić wrażenie, Czytaj dalej »

Pszczoły giną, minister ukrywa fakty (nowyobywatel.pl)

Po polsku

beeJeden z pszczelarzy, powołując się na Ustawę o dostępie do informacji publicznej, od półtora roku żądał okazania dokumentów, na podstawie których minister dopuścił chemikalia powodujące zdaniem niektórych naukowców masową śmierć pszczół.

Jak informują portale piagro.pl i farmer.pl na podstawie publikacji „Dziennika Polskiego”, pszczelarz Tadeusz Kasztelan przed ponad rokiem wytoczył Ministerstwu Rolnictwa sprawę sądową dotyczącą ujawnienia dokumentacji wprowadzenia środków ochrony roślin do stosowania w rolnictwie. Kasztelan domagał się ujawnienia dokładnych informacji na temat tego, jakie środki chemiczne i na jakiej podstawie minister dopuścił do stosowania w polskim rolnictwie. Minister zasłaniał się „tajemnicą przedsiębiorstwa” i nie chciał ujawnić akt. Czytaj dalej »

56 lat temu zalegalizowano aborcję (www.bibula.com)

Po polsku

27 kwietnia 1956 roku władze komunistyczne narzuciły Polsce ustawę aborcyjna. Obowiązywała ona do7 stycznia 1993 roku. Na jej mocy w naszym kraju zamordowano 20 milionów nienarodzonych dzieci.

O “swobodę” aborcji postulował W. I. Lenin: “domagać się całkowitego zniesienia wszystkich ustaw ścigających sztuczne poronienia” (W. I. Lenin: “Dzieła” Książka i Wiedza, Warszawa 1950, t. XIX, s. 321).

Obrońcy życia apelują by 27 kwietnia ustanowić Narodowym Dniem Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka.

Agata Bruchwald

Kolejne błędne orzeczenia “śmierci mózgu” (www.bibula.com)

Po polsku

na-czesci-zamienneJedynie dzięki uporowi ojca życie zachował młody Brytyjczyk, u którego czterech lekarzy stwierdziło „śmierć mózgu”. Medycy chcieli pobrać od pacjenta narządy do przeszczepu. O tego typu przypadkach słyszymy coraz częściej – i nie dotyczy to zacofanej prowincji ale najbardziej „cywilizowanych” krajów świata.

Siedemnastoletni Stephen Thorpe trafił do szpitala tuż po wypadku samochodowym, w którym zginął jego przyjaciel – kierowca. Nastolatek wprowadzony został w stan śpiączki farmakologicznej. Zespół złożony z czterech lekarzy przekonywał ojca, że jego syn znajduje się w stanie „śmierci mózgu” i nie ma szans na powrót do zdrowia. Prosili o wyrażenie zgody na pobranie narządów do przeszczepu. Czytaj dalej »

Chrześcijańskie podziemie w „oazie wolności” (marucha.wordpress.com)

Po polsku

welcome to BhutanŚwiat buddyzmu przedstawiany jest na ogół niczym oaza spokoju, wolności i swobód obywatelskich, a sam buddyzm prezentuje się najczęściej jako religia pokoju. Każda próba obalenia tego mitu spotyka się z wielkim oporem.

Jak odległy od prawdy jest ten promowany w świecie Zachodu stereotyp, przekonać się możemy choćby na przykładzie sytuacji chrześcijan w Birmie, na Sri Lance, czy też w Królestwie Smoka – Bhutanie.

Bhutan jest krajem stricte buddyjskim. Pośród 600 tys. mieszkańców tego położonego u stóp Himalajów królestwa (to liczba oficjalna, a inne dane mówią nawet o 2,3 milionowej populacji) zaledwie 19 tysięcy to chrześcijanie. Czytaj dalej »

ИМПЛАНТИРОВАНИЕ ЖДЁТ ВСЕХ

Po rosyjsku

Islam w pełnej krasie (wiadomosci.onet.pl)

Po polsku

lEgipscy mężowie już wkrótce będą mogli legalnie uprawiać seks ze zmarłą żoną. Nowa ustawa przyzwala na uprawianie seksu aż do 6 godzin od momentu śmierci kobiety. Kontrowersyjne zmiany w prawie należą do pakietu radykalnych reform, wprowadzanych przez zdominowany przez wyznawców islamu parlament - czytamy na portalu dailymail.co.uk.

Według nowych przepisów, zmieniony ma zostać wiek minimalny do zawarcia małżeństwa (z 16 do 14 lat). Ograniczone zostanie także prawo kobiet do wykształcenia i pracy. Czytaj dalej »

BAŚNIE BABIEGO JARU (stopsyjonizmowi.wordpress.com)

Po polsku

Źródło: http://www.rusnation.org/sfk/1108/1108-13.shtml
Data publikacji: sierpień 2011
Tłum. RX

a183

W zbiorze żydowskich, komercyjnych mitów o tak zwanym „holocauście” ważną rolę odgrywa „tragedia” do jakiej rzekomo doszło na obrzeżach Kijowa jesienią 1941 roku w miasteczku o nazwie Babin Jar (ukr. Бабин яр). Przypadek Babiego Jaru jest pogmatwany pod wieloma względami. Krótko wyliczymy jego podstawowe nieścisłości i niezgodności. Czytaj dalej »

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj