Idziemy w przepaść. (polacy.eu.org)

Po polsku

byla-sobie-wiesŚcigamy się kto pierwszy w nią wpadnie

Widzę, że wszyscy się martwią o zdrową żywność i mieszkanie !!!! Nawet nie wiecie jakie to proste w małych miejscowościach.

Mieszam, na wsi od 15 lat. Dla mnie jest to coś wspaniałego. Podkreślam dla mnie. Dla niektórych jest to ………. tylko wieś. Jak pogodzić te różne widzenie świata? Może wiem, ale to jest tylko mój punkt widzenia. Nie wszyscy muszą się za nim zgadzać.

Wieś?!! Mój dziadek jakby się obudził to wszystkich by ……….. On wiedział co to znaczy praca na roli. Dzisiaj w dawnym pojęciu już wsi nie ma.

Ja pamiętam jak dziadek trzymał ; owce, kury, konie, krowy, świnie , kaczki, indyki itp . Dzisiaj wieś nie jest wsią. Dzisiaj na posesji rolnika stoi dwa trzy samochody. Jednak ten rolnik nie wie, że nie jest już rolnikiem. On ma jakieś dotacje do niczego. Zasadź maliny i nie zbieraj, to jest polityka Jewropy na Polskę. Zepsuj pole my ci pomożemy, mleko przywieziemy ci z UNII. Nie wiem czy państwo wiecie, że dzisiaj nie kupicie jajka na wsi, nie kupicie sera wiejskiego, nie kupicie mleka. itd. [a zamiast tak niegdyś popularnych drzew owocowych przy domu najczęściej można spotkać .... iglaki i krzewy ozdobne. Ciekawe kto się nimi pożywi ? - admin ] Czytaj dalej »

Бесы озлобились: вандалы спилили крест возле могилы Григория Распутина (3rm.info)

Po rosyjsku

1348562362_i-3615В Пушкинском районе Санкт-Петербурга вандалы осквернили крест и похитили иконы с места погребения Григория Распутина.

Инцидент произошел накануне вечером на территории Александровского парка в Царском Селе, где располагался поклонный крест на месте храма во имя Преподобного Серафима Саровского. Czytaj dalej »

Siedmiu mnichów monasteru Esfigmenu zostało skazanych na sześć miesięcy więzienia (3rm.info)

Po polsku

esfigmen23.09.2012 Jak podaje powołująca się na portal „Romfea” rosyjska strona “Седмица.Ру”, trzeci sąd pierwszej instancji miasta Saloniki skazał 20 września tego roku siedmiu mnichów Atoskiego monasteru Esfigmenu na sześć miesięcy więzienia za „zajęcie siłą i utrzymywanie w swoim posiadaniu budynku przedstawicielstwa monasteru Esfigmenu w Karei”.
Skazani mnisi należą do żyjących w monasterze Esfigmenu braci, którzy nie uznają tureckiego patriarchy Bartłomieja i jego zdradzieckiej, ekumenicznej polityki. Ich hasłem jest „Prawosławie albo śmierć”.
Stworzona przez świątobliwy Kinot świętej Góry Atos nowa [poprawna politycznie] wspólnota monasteru Esfigmenu mieszka w jednej z cel Karei.
Wcześniej mnisi monasteru Esfigmenu już otrzymywali podobne wyroki za to, że siłą bronili budynków Monasteru i swojego przedstawicielstwa.

Trwają skoordynowane ataki na chrześcijaństwo (zmianynaziemi.pl)

Po polsku

gnostycki-tekstChrześcijanie znaleźli się znowu pod ostrzałem. “Ktoś” konsekwentnie podejmuje próby uderzenia w religię stanowiącą podstawy nowoczesnej cywilizacji zachodniej. Czy nam się to podoba czy nie Europa osiągnęła swoją niegdysiejszą potęgę właśnie dzięki wartościom chrześcijańskim. Od zarania dziejów wiara w Jezusa Chrystusa nie podoba się wyznawcom niektórych religii monoteistycznych.

Kilka lat temu podjęto pierwsza próbę ideologicznego uderzenia w Chrześcijaństwo. Była nią powieść, oraz film Kod da Vinci. Powieść przez wielu traktowana jest niemal jak opracowanie historyczne. To tam po raz pierwszy pojawiła się sugestia jakoby najważniejszym apostołem Jezusa miała być jego żona Maria Magdalena. Czytaj dalej »

Masowe porwania chrześcijan w Syrii (www.deon.pl)

Po polsku

25.09.2012 Niemal 300 chrześcijan uprowadzono w Syrii. Do zdarzenia doszło w okolicach miasta Rableh, niedaleko granicy z Libanem. Uzbrojeni porywacze przyjechali wczoraj ciężarówkami do sadu, gdzie Syryjczycy zbierali jabłka. Porwali tam 150 osób, w tym kobiety i dzieci.

Dzisiaj w podobny sposób uprowadzono kolejnych 130 osób. Nie wiadomo, kto za tym stoi, choć podejrzewa się prowokację na rzecz wzniecenia w Syrii konfliktu religijnego. Melchicki patriarcha Grzegorz III Laham z Damaszku oraz inni przedstawiciele Kościoła apelują do ONZ [tj. Lucis Trust] i organizacji pozarządowych, by wsparły chrześcijan w tej dramatycznej sytuacji. [Oczywiście najlepszym sposobem na wsparcie Chrześcijan jest wysłanie następnej partii broni dla muzułmańskich rebeliantów; oni to dopiero zaprowadzą ten tak upragniony pokój] Czytaj dalej »

Dr J. Jaśkowski: Stawiam na Tolka Banana

Po polsku, Polecane

100% społeczeństwa w Polsce posiadło umiejętność czytania i pisania
98% nie wie zupełnie, w jakim celu.

.

Stawiam na Tolka Banana - wirusa
Zachodniego Nilu

Pranie mózgu samorządowcom.
.
Dr Jerzy Jaśkowski
SFMRM

Redakcja:

Mgr inż. Krzysztof Puzyna, Hamburg
iddd.de | umtsno.com | bejda.iddd.de | idb.nowyekran.pl
25.09.2012

———————-

przymus demokratycznyCo prawda nie umiem bawić się we wróżenie, ani w diabelskie manipulacje przy pomocy kabały, ale pokuszę się o udzielenie odpowiedzi na pytanie dotyczące przyszłej epidemii.1

Jak wszyscy wiemy, było już kilka podejść do wywołania pandemii światowej i zmuszenia ludzi do przyjmowania masowych szczepień. Pierwszym takim atakiem przemysłu szczepionkarskiego i użytecznych idiotów (hasło Goldman - Lenina) było nagłaśnianie epidemii ptasiej grypy, czyli wirusa A/H5N1.

Cała sprawa była szyta bardzo grubymi nićmi. Nie przeszkadzało to jednakże, poprzez spolegliwe mass media (generalnie własność dwu wydawców w Polsce), straszyć ludzi przez kilka lat. Czytaj dalej »

Kilka słów o obżydzeniu Kościoła i nie tylko … (gazetawarszawska.com)

Po polsku

a61Mariaż chamów i żydów w Kościele

Wydarzenia w życiu Kościoła Świętego i Jego Ludu w Polsce, w ciągu ostatnich kilku lat ukazują coraz wyraźniej jakość owocu, który wyrósł na drzewie żydopapieża Karola Wadowickiego, a czym to mówią przywołane nam słowa Ewangelisty, że drzewo poznaje się po owocach.

Wydarzenia toczą się coraz szybciej i ukazują niczym już niepohamowane chamstwo i zuchwałość wojującej antykatolickości, która jasno i wyraźnie idzie w parze z antypolskością. Osobowo nie ograniczają się one jedynie do bakteryjnych kultur palikotozy, ale w tej wojnie uczestniczą także agresorzy przebrani w togi biskupów i kardynałów, udając Polaków i katolików. Czytaj dalej »

Dziś o 17 godzinie Żydzi wzniosą modlitwę o nadejście ANTYCHRYSTA (stopsyjonizmowi.wordpress.com)

Po polsku, Polecane

Opracowanie: GREGORIUS
Data publikacji: 19.09.2012

Według wielu żydowskich stron internetowych i osobliwej strony na Facebook „All Jews as One”, w niedzielę 23 września 2012 roku, punktualnie o godzinie 17:00 czasu paryskiego (11:00 Montreal; 8:00 Los Angeles) żydzi na całym świecie są wezwani do poparcia pokoju i wspólnego odmówienia następującej „modlitwy”:

„Władco Wszechświata, my, dzieci Izraela, prosimy cię o zesłanie nam Mashiaha (tj.Mesjasza;  był Nim i jest Bóg nasz Jezus Chrystus, ale Jego żydzi całkowicie odrzucili), który nas teraz wybawi miłosiernie od wygnania i wszystkich cierpień i objawi twoje Imię światu i przyniesie pokój. Amen”.

antychrystKliknij w obrazek aby powiększyć

Na filmie były naczelny rabin Francji, Sitruk, występuje na końcu wyjaśniając magię tej operacji i bluźnierczego „G.od” (czyli diabeł) oraz wzywa o nie przeciwstawianie się zbiorowej „modlitwie” żydów o to o co oni proszą. Czytaj dalej »

Zatrute źródło: MASONERIA (www.rozalia.krakow.pl)

Po polsku, Polecane

Praca zbiorowa pod redakcją ks. Tadeusza Kiersztyna
Kraków 2010 © ks. Tadeusz Kiersztyn, 2010
Wydanie drugie, poprawione. Non profit.

Wydawca: ks. T. Kiersztyn – udziela prawa do niekomercyjnego rozpowszechniania niniejszego opracowania.

GENEZA MASONERII

Często słyszymy lekceważące wypowiedzi na temat masonerii, jako organizacji przeważnie starszych panów bawiących się staromodnymi rekwizytami, ale za to chętnych do pomocy ludziom potrzebującym, i masonpropagujących humanizm, powszechne braterstwo i prawa człowieka. Ten mocno sielankowy obraz wykreowany przez samych masonów skrywa ponurą rzeczywistość, którą im bardziej się poznaje, tym bardziej ona przeraża .

W Apokalipsie św. Jana, będącej ostatnią księgą Pisma Świętego, a zawierającej opis walki ludzi wierzących z mocami ciemności aż do ostatniej i ostatecznej bitwy, znajduje się następujący obraz masonerii: “I ujrzałem Niewiastę siedzącą na Bestii szkarłatnej, pełnej imion bluźnierczych, mającej siedem głów i dziesięć rogów. A Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamień i perły, miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwości i brudów swego nierządu. A na jej czole wypisane imię — tajemnica: ,, Wielki Babilon. Macierz nierządnic i obrzydliwości ziemi”. I ujrzałem Niewiastę pijaną krwią świętych i krwią świadków Jezusa, a widząc ją, zdumiałem się wielce” (Ap 17,3-6).

Masoneria jest ukazana pod postacią nierządnicy, gdyż zrodziła się i działała przez pierwszych kilkaset lat w krajach chrześcijańskich, a zdradę Boga dokonaną przez ochrzczonych ludzi, którzy sprzymierzyli się z Lucyferem, zwanym też Szatanem, Pismo Święte określa zawsze mianem prostytucji. Właśnie pod wizerunkiem bestii ukazany jest Lucyfer (Szatan), który niesie nierządnicę, dając jej siłę i kierując jej poczynaniami. O co w tym wszystkim chodzi?

Wiemy, że Jezus Chrystus zmartwychwstał i wstąpił do Niebios, gdzie żyje i króluje z Bogiem Ojcem i Duchem Świętym. Jednakże naszego świata nie porzucił. Na świecie pozostawił Kościół, który założył, aby razem z Nim, Jego mocą i łaską wyzwalał ludzi spod panowania złego ducha. Kościół, ta potężna organizacja Jezusa Chrystusa Króla, rozprzestrzeniła Jego panowanie aż po krańce ziemi. W tej sytuacji zły duch, samozwańczy król nad światem i ludzkością, stanął do desperackiej i okrutnej walki z Jezusem i z Jego Kościołem. Wykreował na wzór Kościoła własną, potężną organizację będącą antykościołem.

Masoneria, jako organizacja jest obok innych demonicznych organizacji nazywana antykościołem dlatego, że jest jakby kalką Kościoła Jezusa Chrystusa, z tym, że wszystko w tym antykościele jest uczynione w imię Szatana na opak, na wspak, na bluźnierczą odwrotność;

- W miejsce kultu Boga jest w nim kult Lucyfera,
- W miejsce Najświętszej Ofiary czarna msza, w miejsce łaski i charyzmatów magia,
- W miejsce świętości grzech,
- W miejsce Prawdy Objawionej uwodzące kłamstwa itd.

W antykościele masoneria zajmuje miejsce uprzywilejowane, tak jak zakony w Kościele katolickim, i dlatego sama nazywa się „zakonem”, a masonów „braćmi”. Szatan, będąc stworzeniem, zmuszony był żmudnie budować swój antykościół na przestrzeni wielu wieków, wykorzystując do tego celu ludzi zbuntowanych przeciw Jezusowi Chrystusowi i objawionej Jego nauce. Czytaj dalej »

W Nowym Jorku Żydzi prowokują muzułmanów

Po polsku

Kontrowersyjna reklama pojawi się w nowojorskim metrze. Rozwścieczy muzułmanów?

Na plakacie widnieją słowa: “W każdej wojnie między cywilizowanym człowiekiem a dzikusem, wspieraj cywilizowanego człowieka”. Pod spodem ozdobiony gwiazdami Dawida napis głosi: “Popieraj Izrael, pokonaj dżihad”.

reklama_wspieraj_izrael

http://konflikty.wp.pl/kat,1356,title,Kontrowersyjna-reklama-pojawi-sie-w-nowojorskim-metrze-Rozwscieczy-muzulmanow,wid,14942577,wiadomosc.html\

Moment, w którym rusza kontrowersyjna kampania zbiega się z gwałtownymi protestami muzułmanów na całym świecie, związanymi z antyislamskim filmem “Innocence of Muslims” (Niewinność muzułmanów) i publikacją karykatur proroka Mahometa przez francuski tygodnik satyryczny “Charlie Hebdo”.

Na szczęście chyba nie wszyscy Żydzi są Czytaj dalej »

W Zatoce Perskiej robi się gorąco (zmianynaziemi.pl)

Po polsku

hormuzW region Zatoki Perskiej ciągną okręty 25 krajów świata. Premier Izraela, Benjamin Netanjahu używa radykalnej retoryki i wzywa do ataku na Iran. Ostatnie ruchy wojsk świadczą o tym, że szykują się też Rosjanie. Za chwilę może dojść do awantury, w której konflikt syryjski wyda nam się nieistotny.

Wielka armada okrętów wojennych zbliża się do Zatoki Perskiej. W zapalny region ściągają siły amerykańskie, ale również część floty brytyjskiej. Niestety oznacza to, że okręty prawie na pewno zmierzają w celu wsparcia Izraela po jego prawdopodobnym ataku na irańskie instalacje nuklearne. Oficjalnie jednak odbędą się tam po prostu największe w tym regionie świata ćwiczenia wojskowe. Czytaj dalej »

Żyd ekumenista dokonał prowokacyjnej profanacji (prawoslawnypartyzant.wordpress.com)

Po polsku

a77W przeddzień judejskiego nowego roku Rosh ha-Shana, 16.09.2012 roku, 62-letni nauczyciel tańca towarzyskiego i jogi, emigrant z Niemiec, Jurij Piotrowskij, gorący zwolennik głównego rabina Rosji (FJOR), satanisty Berla Lazara (kolega p.Cyryla Gundiajwa), oblał atramentem główny ikonostas w katedralnej świątyni Chrystusa Zbawiciela w Moskwie. Żeby tego dokonać odczekał do końca niedzielnego nabożeństwa i o godz. 12:30 przelazł przez dwa ogrodzenia, wchodząc na stopnie przed głównym ikonostasem i ochlapał atramentem jego dwie główne ikony. Czytaj dalej »

Taizé-Sarajewo – serbskiemu patriarsze ekumenizm “wyszedł bokiem” (prawoslawnypartyzant.wordpress.com)

Po polsku

ekumaniaki1

Do nieoczekiwanych rezultatów doszło podczas zakończenia ekumenicznego spotkania w Sarajewie, ale najpierw zacznijmy po kolei.

Międzynarodowe Spotkanie dla Pokoju „w duchu Asyżu” – zostało organizowane w serbskim mieście Sarajewie przez włoską katolicką Wspólnotę św. Idziego – gdzie przebiegło pod hasłem „Przyszłość to życie razem”. Na trwającą trzy dni konferencję przybyli europejscy politycy, katoliccy kardynałowie i biskupi, muzułmańscy duchowni, prawosławni metropolici i przedstawiciele azjatyckich szamanistycznych religii. Wzięli oni udział w spotkaniach na tematy ekumenizmu i dialogu międzynarodowego oraz sytuacji na Bałkanach. Czytaj dalej »

USA: Rząd może przetrzymywać Amerykanów bez zarzutów

Po polsku

Amerykański sąd apelacyjny we wtorek przychylił się do wniosku administracji prezydenta Obamy, pozwalającego na aresztowanie obywateli amerykańskich i przetrzymywanie ich bez zarzutów lub do czasu procesu, jeśli zachodzi podejrzenie, że mogą być powiązani z terrorystami. Czytaj dalej »

„Madonna” stanie przed sądem za promowanie homoseksualizmu (marucha.wordpress.com)

Po polsku

I kto powie, że Rosja nie jest pod wielu względami normalniejsza od Polski? – admin.

Rosyjski sąd przyjął do rozpatrzenia pozew cywilny przeciwko posługującej się pseudonimem Madonna piosenkarce. Wstępne przesłuchanie amerykanki zaplanowano na 11 października.

Pozew został wniesiony przez grupę rosyjskich obywateli. Ma on związek z wypowiedzią piosenkarki z dnia 9 sierpnia na koncercie w Petersburgu, dotyczącą wspierania przez nią praw mniejszości seksualnych. Zgłaszający pozew uważają, że naruszyła ona miejską ustawę o zakazie propagowania homoseksualizmu i domagają się od niej 333 mln rubli tj. około 11 mln dolarów. Czytaj dalej »

Góra Athos - Republika Mnichów

Po polsku

Świat stanął przed możliwością wybuchu cywilizacyjnej wojny na wielką skalę (zmianynaziemi.pl)

Po polsku

protestNie ustaje wściekłość całego świata islamskiego wywołana publikacją bluźnierczego (wg muzułmanów) filmu o proroku Mahomecie. Antyamerykańskie protesty ogarnęły cały świat. Wszędzie praktycznie dochodzi do ataków na placówki USA i jej obywateli. Muzułmanie zachowują się bardzo agresywnie i nie można wykluczyć, że Czytaj dalej »

Nauka o unieważnieniu w Koranie (wolnemedia.net)

Po polsku

dialogUsiłując upiększyć obraz islamu, muzułmańscy aktywiści zwykle cytują z Koranu wersety napisane w pierwszym okresie istnienia tej religii, w czasie gdy Mahomet mieszkał w Mekce. Te fragmenty powodują, że islam jawi się nam jako pokojowy i nieszkodliwy, ponieważ wersy te wzywają do miłości, pokoju i cierpliwości. Na tym polega podstęp. Owi działacze nie mówią naiwnym ludziom, że takie wersety, choć nadal można je znaleźć w Koranie, zostały anulowane czy też uznane za bezpodstawne przez jego kolejne fragmenty, które zachęcają do zabijania, ścinania głów, okaleczania, terroryzmu i nietolerancji religijnej. Późniejsze wersy zostały stworzone, gdy Mahomet miał swą główną siedzibę w Medynie. Czytaj dalej »

Co grozi dzieciom wychowanym przez homoseksualistów? Miażdżący raport amerykańskiego socjologa (wpolityce.pl)

Po polsku

mark-regnerusAmerykański naukowiec prof. Mark Regnerus, który niedawno wykazał w swoich badaniach, że dzieci z tradycyjnych rodzin są znacznie szczęśliwsze i zdrowsze niż te wychowane przez pary jednopłciowe, stał się obiektem ataków ze strony środowisk homoseksualnych.

Jeden z niezadowolonych z wyników prac badawczych, stawiających w niepochlebnym świetle homozwiązki, zakwestionował na swoim blogu rzetelność naukowej pracy socjologa. To wystarczyło, że sprawą zajęła się specjalna komisja Uniwersytetu Texas w Austin, gdzie uczony jest zatrudniony. Szybko okazało się, że zarzuty pod adresem naukowca są całkowicie bezzasadne, a metodyka przeprowadzonych badań jest bez zarzutu. Czytaj dalej »

Siedem celów Iluminatów. (www.atopolskawlasnie.com)

Po polsku

illuminatiZałożycielem i pierwszym przywódcą iluminatów był Adam Weisshaupt, syn rabina, który został ochrzczony po śmierci ojca i wychowany przez jezuitów. Wkrótce odwdzięczył się ogromną nienawiścią do jezuitów oraz do Kościoła katolickiego, który postanowił całkowicie unicestwić. To zamierzenie stało się nadrzędną racją działalności iluminatów. Zostało ono zdefiniowane w nadal obowiązującej iluminatów instrukcji Wysokiej Venty z roku 1819: Nasz cel ostateczny to cel Voltaire ‘a i Rewolucji Francuskiej: unicestwienie na zawsze katolicyzmu, a nawet wszelkiej idei chrześcijańskiej, i niedopuszczenie, by przetrwała na ruinach Rzymu.
Przede wszystkim iluminaci wnieśli do organizacji masońskiej wielki kapitał prywatnych bankierów pochodzenia żydowskiego. Z czasem zaczęli spełniać funkcję nad-masonerii, która przejęła kontrolę nad całą organizacją. Iluminaci stali się elitarnym, tajnym stowa-rzyszeniem wewnątrz tajnego stowarzyszenia.
Iluminaci uważają za cel ostateczny swej działalności ustanowienie Nowego Porządku Świata i Rządu Światowego. Cel ten rozpisali na kierunki prowadzące do totalnej destrukcji świata chrześcijańskiego. Jest ich siedem, a każdy zaczyna się od słów: „zniszczenie” lub „likwidacja”:

1. Zniszczenie ustroju monarchicznego oraz państw narodowych i suwerennych.
2. Likwidacja patriotyzmu.
3. Likwidacja własności prywatnej - gdy komunizm nie sprawdził się, zastąpiono go liberalizmem dążącym do likwidacji własności państwowej (własność narodu).
4. Likwidacja rodziny jako podstawowej komórki ludzkiej.
5. Zniszczenie religii chrześcijańskiej i zastąpienie jej religią uniwersalną, czyli synkretyzmem, który w oczywisty sposób kończy się satanizmem.
6. Zniszczenie dotychczasowego porządku społecznego i na jego gruzach stworzenie wszechwładnego żydowskiego Rządu Światowego.
7. Końcowym etapem będzie: Likwidacja ustroju demokratycznego, aby przekazać absolutną władzę nad
światem przyszłemu królowi Izraela (antychrystowi).

(…)

W Korei uczą się Talmudu (www.wicipolskie.org)

Po polsku

Talmud dla dzieci

Dr Jaakow Cohen (ד”ר יעקב כהן) z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie otrzymał z rąk prezydenta Korei Południowej “Order Magnolii” - najwyższe koreańskie odznaczenie przyznawane przez Koreańską Akademię Nauk. Cohen jest polskim Żydem ocalałym z Shoah (Holokaustu), który po II wojnie światowej (w wieku 17 lat) wyemigrował do Izraela i wziął udział w wojnie o niepodległość w 1948 r.

Dzisiaj ten żydowski koreanista ma 81 lat, a został nagrodzony za promowanie przyjaznych stosunków między Koreą a Izraelem. Dr Cohen wykłada na wydziale studiów wschodnioazjatyckich Uniwersytetu Hebrajskiego. W przeszłości był ambasadorem Izraela w Seulu. Czytaj dalej »

Владимир Мосс - ПРАВОСЛАВНАЯ ЦЕРКОВЬ НА ПЕРЕПУТЬЕ (1917—1999) (rpczmoskva.org.ru)

Po rosyjsku, Polecane

469460Владимир Мосс
ПРАВОСЛАВНАЯ ЦЕРКОВЬ НА ПЕРЕПУТЬЕ (1917—1999)

На сем камени созижду Церковь Мою,
и врата адова не одолеют ей.

Мф. 16:18

Экукоммунизм и Церковь

Эта книга — история Единой, Святой, Соборной и Апостольской Церкви в период от начала русской революции в 1917 г. до падения советской власти в 1991 г. Смысл названия “Единая, Святая, Соборная и Апостольская” на протяжении этого труда станет яснее. Кратко можно сказать, что это — Православная Церковь; точнее — та часть Православной Церкви, которую не подкосили последние удары экуменизма и коммунизма или, как я его называю, — экукоммунизма

Czytaj dalej »

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj