Polin. Szambo zwane wymiarem sprawiedliwości. (www.wicipolskie.org)

Po polsku

bc1873c02c22eb6c3b48cab9f3b95c1f27.10.2012.
Iustitias vestras iudicabo
(„Sprawiedliwość waszą sądzić będę”)
Psalm 74, 2

W Opolu policjanci w nocy aresztowali matkę samotnie wychowującą dwójkę małych dzieci, dlatego że nie zapłaciła 2,3 tys. grzywny. Policjanci zatrzymali nieszczęsną kobietę tuż przed 22 w nocy, dzieci 6 letni chłopczyk i 2 letnia dziewczynka leżały już w łóżeczkach. O 23.30 dzieci zostały zawiezione do rodziny zastępczej, a matka do izby zatrzymań.

Kobieta dostała grzywnę za to, że w kwiaciarni omyłkowo, wystawiła klientowi rachunek, a nie fakturę. Nie zapłaciła bo kuratorka poinformowała ją, że sprawa jest umorzona, sąd wysyłał wezwania na stary adres, sędzia Waldemar Krawczyk z Sądu Okręgowego uważa, że wszystko jest w porządku, chociaż sąd nie wiedział, że kobieta ma dwoje dzieci i nie potrafił ustalić adresu.

A poza tym kobieta jest sama sobie winna, bo dlaczego nie ma pieniędzy?

W tym samym województwie prokuratura nie widzi przestępstwa w tym, Czytaj dalej »

Egipt: Koptowie wybierają nowego patriarchę (wiadomosci.onet.pl)

Po polsku, Polecane

Pope ShenoudaZgromadzenie przedstawicieli chrześcijańskiej wspólnoty Koptów w Egipcie rozpoczęło wybór nowego patriarchy, następcy zmarłego w marcu br. Szenudy III. Intronizacja nowego zwierzchnika Koptów odbędzie się 18 listopada.

Zgromadzenie złożone z ok. 2500 przedstawicieli wspólnoty, w tym duchownych oraz osobistości ze świata polityki, gospodarki i kultury, ma za zadanie wyłonić trzech spośród obecnych pięciu kandydatów, dwóch biskupów i trzech mnichów.

Trzy nazwiska zostaną następnie wypisane na osobnych kawałkach papieru i wrzucone do kielicha stojącego na ołtarzu w katedrze św. Marka Ewangelisty w Kairze. W specjalnej ceremonii, która odbędzie się 4 listopada,
dziecko z zawiązanymi oczami wyjmie jedną z kartek, dokonując w ten sposób ostatecznego wyboru patriarchy koptyjskiego. Ten stary zwyczaj służy podkreśleniu, że wybór powierza się woli Bożej. Czytaj dalej »

Po co Rosjanom obca pseudo-kultura? Zakazano satanistycznego „święta” Halloween (stopsyjonizmowi.wordpress.com)

Po polsku, Polecane

a87Źródło: http://3rm.info/29720-zachem-russkim-chuzhdaya-psevdokulturav-shkolah-kubani-zapretili-prazdnovat-hellouin.html
Tłum. RX

Ministerstwo Oświaty Kraju Krasnodarskiego zaleciło podległym sobie instytucjom oświatowym powstrzymanie się od organizacji jakichkolwiek przedsięwzięć związanych ze „świętem” Halloween, które obchodzone jest 31 października. Podstawą do podjęcia takiej decyzji jest ekspertyza specjalistów Państwowego Instytutu Rodziny i Wychowania, Instytutu Innowacji Pedagogicznych Rosyjskiej Akademii Edukacji i Prawosławnej Eparchii Jekatierinodarskiej i Kubańskiej, dotycząca negatywnych skutków pozostawionych przez to „święto” w psychice dzieci.

„Typowe dla tego „święta” karnawałowe kostiumy powstałych z mogił trupów, asortymenty różnych słodyczy w kształcie kości i ludzkich embrionów, to wszystko prowadzi do usuwania wewnętrznych tabu, które napawają awersją do podobnych rzeczy, i prowadzi do ciężkich ,patologicznych zmian osobowości”- pisze się w dokumencie Ministerstwa Oświaty. Czytaj dalej »

Walka o krzyż na tatrzańskich Rysach (niezalezna.pl)

Po polsku

krzyz-w-tatrachDyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego chce usunąć krzyż z Rysów. To trzecia próba zlikwidowania krzyża na najwyższym szczycie górskim w Polsce.

Dyrektor TPN Paweł Skawiński uważa, że Tatr nie należy „upiększać”, a krzyż został ustawiony nielegalnie, bez zgody dyrekcji Parku Czytaj dalej »

Cejrowski: Ekskomunikować księdza Bonieckiego za zdjęcie z Nergalem (www.fronda.pl)

Po polsku

Darski„Jego przełożony powinien go obłożyć ekskomuniką, władza kościelna powinna zareagować natychmiast na to publiczne zgorszenie” - stwierdził Wojciech Cejrowski, komentując spotkanie ks. Adama Bonieckiego z liderem Behemotha, Nergalem. Na krakowskich targach książki duchowny otrzymał od Darskiego jego najnowszą książkę „Spowiedź heretyka” i nawet poprosił o dedykację, czym pozytywnie zaskoczył Nergala.  Czytaj dalej »

S.A. Nilus – Epizod z życia Starca Pustelni Optyńskiej, hieroschimnicha Ojca Ambrożego (swiadectwoprawdy.wordpress.com)

Po polsku, Polecane

1Fragment dzieła Sergiusza Nilusa “Wielikoje w małom”, I tom Dzieł Zebranych, Moskwa, Pałomnik, 2005, str. 313-322.

S.A. Nilus – Epizod z życia Starca Pustelni Optyńskiej, hieroschimnicha Ojca Ambrożego

“Przemija postać świata tego”, ale “sprawiedliwy na wieki żyw będzie”. Od sarowskiego Starca, nie zważając na niemal wiek odległości czasowej między nimi, myśl mimochodem przenosi się do innej świętej osoby, współczesnej nam [tzn. pokoleniu autora – przyp.tłum.] – ojca Ambrożego Optyńskiego. 10 października 1901 roku minęło dziesięciolecie od momentu odejścia tego natchnionego przez Boga Starca. Czyż istnieje takie prawosławne serce, które na dźwięk tego drogiego imienia nie zabije szybciej od napływu słodkiego uczucia miłości, napełnionej pobożną bojaźnią? Czyż są takie prawosławne usta, które nie wyszeptają przy tym świętym wspomnieniu cichej modlitwy do Boga za błogosławionego Starca [św. Ambroży był kanonizowany dopiero w 1988 roku – przyp.tłum.] oraz do Starca, przebywającego na wysokościach jego wiecznego mieszkania, z zaufaniem do jego orędownictwa za grzeszny świat przed Strasznym Tronem Najwyższego?

* * *

Z ciężkich, nisko płynących chmur lał deszcz, wiał październikowy, jesienny wiatr, gdy wielotysięczny tłum ludzi naprzeróżniejszego pochodzenia i statusu, “sierot batiuszki Ambrosima” (jak nazywał go prosty sercem, ale mocny wiarą lud) odprowadzał jego prochy z żeńskiego Monasteru Szamordino [Jest znamienne, że począwszy od ojca Serafima, wszyscy nasi wielcy Starcy, nasze filary Prawosławia, zakładali monastery żeńskie – tak uczynił o. Ambroży, o. Jan Kronsztadzki, o. Barnaba z Czernihowskiej Pustelni, o. Gerasim z Pustelni Tichonowej – przyp. aut.] na miejsce jego ostatniego odpoczynku – do Pustelni Optyńskiej. Lecz ani deszcz, ani wiatr, panujące na całej, liczącej piętnaście wiorst drodze, nie mogły, czy wręcz nie śmiały zagasić świec, płonących na niesionej na ramionach trumnie. Czytaj dalej »

Osoba i czyn (marucha.wordpress.com)

Po polsku, Polecane

janpaweliiPoniższy artykuł, którego powstanie zawdzięczamy naszym gościom z Francji – Pani Tralala i Panu Marostowi, zawiera kilka tez wydedukowanych z książki “Osoba i czyn” autorstwa Karola Wojtyły, należącej podobno do najważniejszych dzieł filozoficznych późniejszego papieża, bł. Jana Pawła II. Tłumaczenia (niedoskonałego, poprawki mile widziane) dokonał gajowy w ścisłej współpracy z translatorem Google.

Z komentarzy rezygnujemy. Katolikom będą potrzebne raczej sole trzeźwiące.
Admin (Gajowy Marucha).

———————-

Zanim przejdziemy do wybitnie toksycznych twierdzeń  zawartych w omawianej książce, należy je poprzedzić niezmiernie istotnym wyjaśnieniem - Admin.

Pierwsze wydanie tej książki miało miejsce w 1969 roku.  “…wyd. ang. The acting person z 1981, Czytaj dalej »

Херувимская песнь

Po polsku

Mandat za ustawianie krzyża przed Pałacem Prezydenckim (wiadomosci.dziennik.pl)

Po polsku

chrystus-umeczony-naszymi-grzechamiPan Czesław podczas miesięcznicy katastrofy smoleńskiej umieścił na chodniku przed Pałacem Prezydenckim podstawę, w której ustawiono krzyż. Sąd skazał go na grzywnę - informuje “Gazeta Polska Codziennie”.

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieście uzasadniał, że oskarżony “wykorzystał część drogi w sposób niezgodny z przeznaczeniem i zaśmiecił miejsce publiczne. Mężczyznę obciążono stuzłotową grzywną oraz opłaceniem kosztów sądowych.

Jak podkreśla “GPC”, to kolejna kontrowersyjna decyzja władz dotycząca uczestników miesięcznic smoleńskich. Regularnie wystawiane są mandaty za ustawianie na ulicy zniczy - wskazuje organizatorka uroczystości, szefowa warszawskiego Klubu “Gazety Polskiej” Anita Czerwińska. Czytaj dalej »

Z PETERSBURGA PRZEGNANO „WYBITNEGO ARTYSTĘ” ŻYDA GELMANA (stopsyjonizmowi.wordpress.com)

Po polsku

c5bcyd-artystaŹródło: http://3rm.info/29445-gelmana-prognali-iz-peterburga.html
Data publikacji: 17.10.2012
Tłum. RX

Żyd-„artysta”, jak każdy żyd, bardzo wybitny ale czasami przez ciemnogrodzkich gojów niedoceniany. Cóż to za giewałt!

W Petersburgu nie odbędzie się wystawa autorska żyda Gelmana zatytułowana „Ikony”. Kierownik fundacji organizującej wystawę, Witalij Ricci, uprzejmie poprosił „artystę” o przełożenie jej aż na koniec przyszłego roku. Jednakże „artysta-malarz” wszystko zrozumiał i odpowiedział na swoim blogu, że na takich warunkach on nie zamierza wystawiać swoich „dzieł” i następnie powiedział o nacisku na galerię „Riccordi”, której właściciel W.Ricci, w apelu z prośbą o przełożenie wystawy podkreślił, że „niestety w obecnym czasie w mieście wytworzyła się skrajnie niekorzystna atmosfera dla otwarcia wyżej wspomnianej wystawy”. Czytaj dalej »

Matka Boża znieważona. Cały świat protestuje (www.pch24.pl)

Po polsku

angelico2012-10-19 Jedno z najbardziej renomowanych dzieł Fra Angelico, Zwiastowanie, na którym widzimy scenę rozpoczęcia życia Pana Jezusa, zostało brutalnie znieważone w londyńskiej National Gallery. Dołącz do światowego protestu katolików przeciw temu bluźnierstwu!

Muzułmanie każde najmniejsze nawet wykroczenie przeciw wizerunkowi Mahometa traktują jako wielką zniewagę. Protestują natychmiast, często nawet atakując ambasady państw z których pochodził autor bluźnierstwa. Czy katolicy nadal będą ze spokojem obserwować coraz bardziej zdziczałe obyczaje dzisiejszych „artystów”, którzy w sposób karygodny kpią sobie z Boga i jego Matki? Czytaj dalej »

Włosi wycofują szczepionki przeciwko grypie! (niewiarygodne.pl)

Po polsku

who-logoWłoskie ministerstwo zdrowia wycofało część szczepionek przeciwko grypie, gdyż - jak wyjaśnił ich producent, firma Crucell z siedzibą w Lejdzie (Holandia) - szczegółowe badania przyniosły “nieoczekiwane rezultaty”. Nie podano więcej szczegółów. Z powodu potencjalnego zagrożenia opóźnia się kampania szczepień przeciwko grypie we Włoszech.

Decyzja resortu zdrowia dotyczy zablokowania w Mediolanie dostawy 65 tysięcy dawek szczepionki Inflexal V (Jak podał Reuters, chodzi nie o 65 tysięcy dawek, ale  o 2,36 miliona  - komentarz jednego z internautów). Została podjęta po tym, jak ministerstwo otrzymało list od producenta z informacją o budzących wątpliwości wynikach wewnętrznych analiz. Szczegółów koncern nie ujawnił.

Ministerstwo zdrowia Włoch zapewniło, że wycofanie szczepionek z rynku ma wyłącznie charakter prewencyjny i jest dowodem skrupulatnych kontroli, jakim są poddawane. Nie ma żadnego zagrożenia dla zdrowia [ależ oczywiście .... właśnie dlatego je wycofano ] - zapewniono w wydanym w środę komunikacie. Przypomniano, że preparaty dostarczają Czytaj dalej »

Szkoły w Teksasie karzą uczniów, którzy odmawiają zgody na śledzenie z użyciem mikroczipów

Po polsku

afp-marle-photophilippe-nKolejna odsłona programu “666, the number of the beast”, tym razem z Teksasu. Przypadek z Filipin opisujemy tutaj:

.

.

.

.

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/10/09/przymusowe-wszczepianie-czipow-rfid-na-filipinach/
źródło: http://rt.com/usa/news/texas-school-id-hernandez-033/

Szkolna jednostka administracyjna w Teksasie dostała się pod ostrzał na początku tego roku, gdy ogłosiła, że jako wymóg przyjęcia do szkół zażąda od uczniów noszenia przez cały czas kart z wbudowanym w nich mikroczipem. Obecnie uczniowie, którzy nie zgadzają się na monitorowanie mówią, że spotykają ich reperkusje. Czytaj dalej »

W Paryżu zakazano wspólnego czytania Biblii w „przestrzeni publicznej” (stopsyjonizmowi.wordpress.com)

Po polsku

Pismo Święte

Źródło: http://3rm.info/29281-v-parizhe-zapretili-sovmestnoe-chtenie-biblii-v-obschestvennom-prostranstve.html
Tłum. RX
W tym roku Rada Miejska Paryża zabroniła odbycia na Placu Bastylii „Maratonu Biblijnego”, który przeprowadzany jest z inicjatywy „Eglises Protestantes Evangeliques de Paris-Ile de France” przez stowarzyszenie „Une Bible par Foyer”. Donosi o tym www.sedmica.ru

Pokojowa tradycja istniejąca od 2003 roku i proponująca czytanie, rozważanie i dyskutowanie Biblii połączone ze wspólną modlitwą nie została zatwierdzona ponieważ miejscem przeprowadzania maratonu jest „przestrzeń publiczna”. Czytaj dalej »

Precz z mumią Lenina (stopsyjonizmowi.wordpress.com)

Po polsku

mauzoleum-lenina

.

.

.

.

.

.

Za: http://prawoslawnypartyzant.wordpress.com

Środowiska prawosławne zbierają siły przed 4 listopada, kiedy Rosja obchodzi święto jedności narodowej, które po rozpadzie Związku Sowieckiego zastąpiło obchody rewolucji październikowej.

Dla prawosławnych jest to przede wszystkim święto ikony Matki Boskiej Kazańskiej, patronki zwycięskiego oblężenia polsko -litewskiej załogi na moskiewskim Kremlu. Organizatorzy akcji, zebrani w Komitecie „Wyrzucić Lenina” pragną tego dnia zorganizować w centrum Moskwy wielką demonstrację pod hasłem: „Precz z mumią”.

W skład Komitetu wchodzi ponad 30 organizacji z całej Rosji. Głównie są to bractwa prawosławne, ale także organizacje kozackie oraz młodzieżowe. Czytaj dalej »

UE zrównuje krzyż z sierpem i młotem (www.bibula.com)

Po polsku

eu-plakatKomisja Europejska zaprezentowała plakat mający promować tolerancję i różnorodność w Europie, opatrzony napisem “EuropaDlaWszystkich – Możemy być częścią tej samej gwiazdy”  [tj. pentagramu, czyli magicznej gwiazdy lucyfera]. Na plakacie, w gwiazdę zostały wpisane zostały symbole różnych religii i kultów: chrześcijaństwa, żydostwa, islamu, religii azjatyckich i kultów pogańskich oraz… sierp i młot. Czytaj dalej »

Program UE: Polska przyjmie imigrantów z Afryki (www.bibula.com)

Po polsku

riotsPolska chce pomóc najbardziej obleganym przez imigrantów krajom Unii Europejskiej i razem m.in. z Francją, Wielką Brytanią, Niemcami, Słowacją oraz Słowenią weźmie udział w unijnym programie relokacji imigrantów – informuje “Metro”. Czytaj dalej »

Pomnik Lenina zdemontowany w stolicy Mongolii (www.bibula.com)

Po polsku

W ubiegły czwartek z placu w Ułan Bator, a więc stolicy Mongolii, zniknął pomnik Włodzimierza Lenina. Decyzję o usunięciu obiektu, podjął nowy mer miasta, wywodzący się z liberalno-konserwatywnej Demokratycznej Partii Mongolii. Czytaj dalej »

Renomowana organizacja medyczna potwierdza nieskuteczność szczepionek na grypę (zmianynaziemi.pl)

Po polsku

dreamstime_xs_9214281_0To zaiste zdumiewające jak bardzo skuteczna jest propaganda szczepionkowa. Ponieważ nikt nie bada powikłań poszczepiennych nie ma zbyt bogatej bibliografii na temat skuteczności szczepionek. Tym bardziej cenny jest raport renomowanej organizacji medycznej Cochrane Collaboration, która przeprowadziła odpowiednie badanie.

Ta niezależna medyczna organizacja międzynarodowa wzięła się za sprawdzenie skuteczności szczepionek na grypę, które wciska nam się każdej jesieni. Wirus grypy bardzo często mutuje i dlatego zrobienie uniwersalnej szczepionki nie jest podobno możliwe. Mimo to, co roku koncerny farmaceutyczne wypuszczają kolejne wersje szczepionek rzekomo dostosowanych do typów wirusów panujących danego sezonu. Czytaj dalej »

Nowoczesna pszenica jest “idealną przewlekłą trucizną” (zmianynaziemi.pl)

Po polsku

Według kardiologa Williama Davisa, który napisał książkę o najbardziej popularnym na w świecie ziarnie, nowoczesna pszenica jest “idealną przewlekłą trucizną.”

Davis twierdzi, że pszenica, którą jemy teraz, to nie jest to samo zboże z czasów naszych babć:

“To jest teraz duża kilkudziesięciocentymetrowa, roślina, stworzona w wyniku badań genetycznych z lat 60 i 70 ubiegłego wieku,” mówi Davis. “W tego typu roślinach jest wiele składników, których kiedyś po prostu nie było w pszenicy.

Na przykład jest tam nowe białko zwane gliadyną. Nie wolno mylić tego składnika z glutenem, który jest problemem samym w sobie. Praktycznie wszyscy są narażeni na gliadynę, ponieważ jej działanie przypomina opium. Wiąże ona receptory opioidowe w mózgu i pobudza apetyt. Czytaj dalej »

Jak zniszczyć społeczeństwo - Jurij Bezmienow

Po polsku

Podatek od deszczu obejmie cały kraj (stopsyjonizmowi.wordpress.com)

Po polsku

tusekŹródło: http://wiadomosci.ekologia.pl/srodowisko/Podatek-od-deszczu-obejmie-caly-kraj,17383.html

Platforma chce wprowadzić podatek pobierany od wód opadowych kierowanych do kanalizacji z dachów budynków. Specjalna opłata liczona od powierzchni dachu ma ratować gminne budżety – informuje „Rzeczpospolita”.

Obecnie deszczówka spływająca z dachu nie jest traktowana jako ściek. Ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków stanowi, że „podatek od deszczu” można pobierać za deszczówkę, która do kanalizacji trafia z parkingów, lotnisk, terenów przemysłowych czy handlowych, a także np. wybetonowanych podjazdów do prywatnych posesji. Zgodnie z zaproponowanym przez posłów PO nowym brzmieniem ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków podatek od deszczu może być pobierany również od wody kierowanej do kanalizacji z dachów budynków. Czytaj dalej »

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj