Старица Агафья - БЕЛОРУССКАЯ НОВОМУЧЕНИЦА ()

Po rosyjsku, Polecane

PolomnikiПамять 5-го Февраля (1820—1939)

Матушка Агафья — так называли рабу Божу Агафю верующие христиане за ея богоугодную подвижническую жизнь. Когда ужасная кровавая октябрьская революция поразила Россию, верующие люди сразу же ощутили антихристов дух советской власти. Многие возставали и боролись против этой сатанинской власти. Но были такге, которые не могли вступить в открытую борьбу с большевиками по разнымъ причинамъ. Къ такимъ принадлежала и Матушка Агафья. Будучи около ста лет от роду, она проводила ночи въ молитве с верующими, прося Бога о спасети России. Она не имела иной возможности бороться с большевиками, какъ только Божимъ словомъ. Разспространяя его среди верующих людей, она учила их Czytaj dalej »

Wolna Armia Syryjska: „Dziękujemy Bogu za możliwość zabicia 100 chrześcijan” (www.nacjonalista.pl)

Po polsku

Składające się z zagranicznych najemników i wahabickich/salafickich ekstremistów formacje tzw. Wolnej Armii Syryjskiej wydały komunikat, w którym dziękują „Bogu” za możliwość zabicia 100 chrześcijan w wiosce Zagbat w regionie Hama. W oświadczeniu mowa jest o także o wypędzeniu wielu „niewiernych chrześcijan i alawitów” z okolic Hamy. Takie praktyki to Czytaj dalej »

Nigeria: Kościół wybacza islamskim terrorystom

Po polsku

- Wy nas kolejny raz mordujcie, a my nic nie zrobimy, tylko będziemy wam wybaczać  -

Przebaczenie Kościoła dla fundamentalistów z ugrupowania Boko Haram wyraził w Boże Narodzenie arcybiskup Kaduny na północy Nigerii. Muzułmańska sekta, zmierzająca do islamizacji kraju i narzucenia prawa szariatu, dokonała w tym mieście i w całym stanie Kaduna szeregu terrorystycznych zamachów na chrześcijan. Czytaj dalej »

Radio Watykańskie: 105 tysięcy chrześcijan zabito w tym roku za wiarę (wiadomosci.onet.pl)

Po polsku

9ea3d2fe094f5234cb43271cfb614489461105 tysięcy chrześcijan zginęło w tym roku na świecie za wiarę. Takie dane amerykańskiego ośrodka prowadzącego statystyki religijne podał w Radiu Watykańskim włoski socjolog religii Massimo Introvigne. - Z powodu fundamentalistycznej przemocy [a nie islamskiej przemocy ??! przecież ci ludzie, tylko dokładnie wypełniają nakazy koranu - admin.] ze strony ugrupowania Boko Haram strach jest iść tam (w Nigerii - red.) nawet do kościoła - powiedział Introvigne.

- To oznacza śmierć jednej osoby co 5 minut - dodał socjolog, który kieruje utworzonym przy włoskim MSZ Obserwatorium Wolności Religijnej. Jego wypowiedź nagłośniły włoskie media podkreślając, że statystyka jest szokująca. Czytaj dalej »

UE może wkrótce wprowadzić obowiązkowe kamery w prywatnych autach (zmianynaziemi.pl)

Po polsku

Unijni biurokracji nadal przeprowadzają pełzający zamach na naszą wolność do całej listy totalitarnych pomysłów dochodzi kolejny zakładający obowiązek montażu w autach specjalnych kamer nagrywających w trybie ciągłym to, co dzieje się przed maską pojazdu, z jaką jedzie prędkością i co dzieje się we wnętrzu pojazdu. Czytaj dalej »

Wicemarszałek sejmu będzie dawać nagrody za walkę o świeckość państwa (www.autonom.pl)

Po polsku

f“Kryształowy świecznik”– tak będzie się nazywała nagroda za zasługi w budowie świeckiego państwa, ustanowiona przez wicemarszałek sejmu, Wandę Nowicką. W kapitule nagrody zasiadać będą same “zacne osobistości”: Robert Biedroń, Jan Hartman z UJ, Magdalena Środa, prezes Diakonii Kościoła Ewangelicko-Reformowanego Biruta Przewłocka-Pachnik, Barbara Keff oraz prof. Stanisław Obirek.

Niemniej ciekawe osoby i stowarzyszenia są do nagrody nominowane: Lesław Maciejewski – walczył o usunięcie krzyża z sali obrad Rady Miasta Świnoujście; Koalicja “Postęp i Świeckość” – za walkę na rzecz świeckiego państwa; Janusz Ostoja-Zagórski za skuteczną akcję zdjęcia krzyża z sali Senatu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Piotr Szwajcer i Tomasz Chabinka. Czytaj dalej »

Zwierzchnik Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Kijowskiego Patriarchatu Filaret uważa, że elektroniczne dokumenty identyfikacyjne są pieczęcią antychrysta (www.portal-credo.ru)

Po polsku

66622.12.2012
Jak podaje “Релігія в Україні” 14 grudnia zwierzchnik Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Kijowskiego Patriarchatu (dalej: UCP KP) patriarcha Kijowski i całej Rusi-Ukrainy Filaret (Denisenko) odsłużył uroczystą liturgię z okazji dnia swojego niebiańskiego Patrona. Po nabożeństwie solenizant zwrócił się do biskupów, duchowieństwa, oraz wiernych ze słowem, w który ocenił niektóre procesy, dokonujące się w dzisiejszym społeczeństwie. Czytaj dalej »

Patriarchat turecki prowadzi rozmowy z Patriarchatem Rumuńskim odnośnie zwołania Pan-Prawosławnego soboru (www.portal-credo.ru)

Po polsku

masonski-jan-z-pergamonuJak podała 13 grudnia “Седмица.Ру“, powołując się na agencję informacyjną „Romfea”, w dniach od 10 do 12 grudnia 2012 roku delegacja Tureckiego Patriarchatu w składzie z metropolitą Pergamonu Janem (Ziziulasem), oraz przewodniczącym Świętego Synodu, archimandrytą Bartłomiejem (Samarasem) złożyła wizytę w Bukareszcie,
Celem wizyty były rozmowy z Rumuńskim Patriarchatem odnośnie zwołania Wielkiego Pan-Prawosławnego Soboru. Na czele rumuńskiej delegacji stał metropolita Târgovişte Nifont.
Patriarchat Turecki wezwał Patriarchat Rumuński do współpracy w przygotowaniu Soboru. Czytaj dalej »

Uratowały ją nożyczki (www.hli.org.pl)

Po polsku

Para nożyczek dosłownie ocaliła życie malutkiej, urodzonej skrajnie przedwcześnie Maddaleny. Dziewczynka jest jednym z najmniejszych noworodków, które w historii brytyjskiej medycyny uratowali położnicy i pediatrzy neonatolodzy.

W Wielkiej Brytanii obowiązuje zasada, zgodnie z którą ratuje się wcześniaki urodzone powyżej 22. tygodnia ciąży i ważące powyżej 1 funta, czyli 16. uncji (ok. 454 g). Dzieci młodsze i mniejsze pozostawia się, aby umarły. Otrzymują jedynie tzw. opiekę konieczną. Czytaj dalej »

Merry Chrismukkah (wolnemedia.net)

Po polsku

chanuka1Jak każde stare i wielkie święto, okres Bożego Narodzenia obfituje w symbole. Niektóre są celowo z nim mieszane, jak np. Chanuka.

Kiedy 13 grudnia 1981 roku wprowadzono w Polsce stan wojenny, obiegowym żartem stały się życzenia składane w okolicy świąt: „Wszystkiego najlepszego w Nowym Jorku i szczęśliwego nowego wyroku.” Okazuje się, że dziś także w Nowym Jorku mają kłopoty z życzeniami na Boże Narodzenie, bo tradycyjne Merry Christmas staje się tam niepoprawne politycznie jako wyznaniowo wykluczające. Powinno się wysyłać na kartkach tylko „Season’s Greetings” lub „Happy Holidays”, a mówić raczej „have a blessed day” albo coś równie neutralnego. Furorę w Ameryce robi podobno (chyba żartem) formułka „Merry Chrismukkah”, gdzie znaczenie ‘Wesołych Świąt’ obejmuje w jednym słowie Boże Narodzenie (Christmas) i ośmiodniowe żydowskie święto świateł (Hanukkah, Chanuka), które zaczyna się 25 dnia miesiąca Kislev i w tym roku wypadło w dniach 8-16 grudnia (wszystkie święta żydowskie są ruchome względem kalendarza słonecznego). Nie jest to, jak widać, dokładnie okres chrześcijańskiego Bożego Narodzenia, a w przyszłym roku będzie jeszcze gorzej (od 27 listopada do 5 grudnia), ale Żydom widocznie to nie przeszkadza.

Więcej światła na tę sprawę rzuca nowa książka o prowokującym tytule „A Kosher Christmas”, której autorem jest rabin Joshua Eli Plaut. Opowiada on o tym, jak Żydzi zawsze ponoć czuli się źle, gdy nadchodził grudzień, odczuwany jako miesiąc ich wykluczenia. Ten „grudniowy dylemat”, jak go nazywa autor, Czytaj dalej »

Sydney: imam przeklął święta Bożego Narodzenia (www.pch24.pl)

Po polsku

imam-of-lakemba-mosque-sheikh-yahya-safi-rabbi-eli-feldmanYahya Safi, imam z meczetu na jednym z przedmieść Sydney, udzielił wskazówek co o Bożym Narodzeniu ma myśleć i jak go nie świętować prawdziwy muzułmanin. Duchowny na wszelki wypadek, gdyby jego słowa nie wywołały dostatecznego wrażenia, obłożył świętą klątwą.

Imam uważa, że muzułmanom nie wolno uczestniczyć w jakikolwiek sposób w chrześcijańskim świętowaniu, nie powinni też składać chrześcijanom życzeń. Australijska gazeta „Sydney Morning Herald” informuje, że Yahya Safi ogłosił swoją decyzję podczas piątkowych modłów w meczecie.

Potem informacja na ten temat została zamieszczona na facebooku i wywołała ożywioną dyskusję.

Włączył się w nią także wielki mufti Australii, Ibrahim Abu Mohamed, Czytaj dalej »

Syria: mahometanie stawiają ultimatum chrześcijanom

Po polsku

Salaficcy ekstremiści, wspierani przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników, postawili ultimatum mieszkańcom zamieszkanego w większości przez chrześcijan miasta Mismiya, w którym dali im 3 dni na opuszczenie ich rodzinnych stron. Powodem było stacjonowanie tam jednostek armii legalnego rządu Syrii. Podobne ostrzeżenia otrzymali chrześcijanie w miastach Mahrada i Sqailbiyeh w regionie Hama. Nie trudno się domyśleć co czeka wyznawców Chrystusa w razie zwycięstwa islamistycznych fanatyków. Salafici/wahabici prześladują i mordują nie tylko ich, ale także alawitów i szyitów, a więc wyznawców islamu. Obok świątyń chrześcijańskich, dewastowane i podpalane są szyickie meczety.

Około 1000 salafickich bojowników z Pakistanu zlikwidowały formacje armii syryjskiej w okolicach międzynarodowego lotniska w Damaszku. Wszyscy trafili do Syrii przy pomocy służb wywiadowczych Kataru i Arabii Saudyjskiej. Warto przypomnieć, że Arabia Saudyjska i Katar płacą regularne pensje bojownikom walczącym w Syrii z siłami rządowymi siłami syryjskimi. Jest to realizacją porozumienia podpisanego 2 kwietnia w Turcji, gdzie swoje bazy ma tzw. Wolna Armia Syryjska.

Inteligentna buzia ;)

Czytaj dalej »

OSTATNI CZESCY KATOLICY PRZECIWKO JUDEJSKIEMU ANTYKOŚCIOŁOWI. (stopsyjonizmowi.wordpress.com)

Po polsku

bnprodchvssyn22 Grudzień 2012 Opracowanie: GREGORIUS

„ET COGNOSCETIS VERITATEM, ET VERITAS LIBERABIT”
„I POZNACIE PRAWDĘ, A PRAWDA WAS WYZWOLI”.
Ewangelia Św. Jana 8: 32

SŁOWA JEZUSA CHRYSTUSA DO ŻYDÓW:
„Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa”.
(Ewangelia Św. Jana 8:44)

KIM JESTEŚMY.
Jesteśmy grupą idealistów, ortodoksyjnych katolików, głęboko przekonanych w oparciu o fakty (a nie żadną „teorię”), że Kościół Katolicki i cała ludzkość doświadcza obecnie jednego z najniebezpieczniejszych okresów historii. Dzisiaj doświadczamy dosłownie całkowitego unicestwienia chrześcijaństwa i totalnego zniewolenia ludzkości przez międzynarodowe żydostwo. Od czasów Golgoty, to jest od czasów najpotworniejszej zbrodni w historii ludzkości, kiedy żydzi ukrzyżowali Boga i Człowieka, Jezusa Chrystusa, świat podzielony jest na dwa „obozy”: Czytaj dalej »

Muzułmanie, nie składajcie życzeń chrześcijanom (info.wiara.pl)

Po polsku

779748_indonesia_7Najwyższe gremium islamskie Indonezji zaapelowało do muzułmanów, aby nie uczestniczyli w bożonarodzeniowych spotkaniach i nie składali życzeń chrześcijanom.

Ma’ruf Amin, szef wydziału ds. orzeczeń prawnych (fatwy) przy Indonezyjskiej Radzie Ulemów (znawców prawa koranicznego) przypomniał ponad 200 mln muzułmanów Indonezji, że obowiązuje w dalszym ciągu fatwa w tej sprawie z 1981 roku. Czytaj dalej »

Kontrowersje wokół króla Kazimierza Wielkiego (www.piastowie.kei.pl)

Po polsku

wielkiPodręczniki historii każą nam widzieć ostatniego Piasta na tronie polskim jako wybitnego, wręcz doskonałego władcę w myśl powiedzenia zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną . Nie sposób temu twierdzeniu nie przyznać racji, dlatego też nie zamierzam negować dokonań Kazimierza a jedynie skupić się na faktach przez podręczniki pomijanych lub fałszywie naświetlanych.  Czytaj dalej »

Nowy pomysł Boniego – będzie odbierał ziemie Kościołowi (marucha.wordpress.com)

Po polsku

sbPo krytykowanym przez wielu posłów pomyśle powołania rządowej rady monitorującej przejawy mowy nienawiści, ksenofobii i agresji w życiu publicznym minister Michał Boni ma nowy pomysł. Teraz chce odbierać ziemie Kościołowi, bo zorientował się, że niektóre parafie mają ich… za dużo. Czytaj dalej »

Zaproszenie

Po polsku

helloWszystkich czytelników “Wiadomości” zapraszam do obejrzenia najnowszej galerii zdjęć, znajdujących się na stronie głównej Monasteru. - Admin.

LINK: http://www.monasterujkowice.pl/photo.php?f=78

Muzułmanie nawróceni (www.pch24.pl)

Po polsku

jezus-chrystusCoraz częciej można usłyszeć o przechodzeniu młodych Francuzów na islam, brakuje zaś informacji o istniejącym od kilku lat fenomenie porzucania islamu i wybierania chrześcijaństwa. Zjawisko to potęguje się wraz z coraz łatwiejszym dostępem do Internetu i informacji o Ewangelii.

W opinii Mohammeda Christopha Bileka, fundatora stowarzyszenia Matki Boski Kabylie we Francji, którego celem jest pomoc w ewangelizacji wyznawców Allaha, wszyscy muzułmanie są ofiarami islamu, dlatego, że są oszukiwani przez Koran, przy jednoczesnym uniemożliwianiu im weryfikacji zawartych w nim informacji.

Od VII wieku islam rozwinął trzy fałszywe oskarżenia antychrześcijańskie, które muszą zaakceptować muzułmanie pod groźbą potraktowania ich jako apostatów. Czytaj dalej »

Kody i czipy FRID na tablicach rejestracyjnych (wolnemedia.net)

Po polsku

Prawodawcy dowiadują się obecnie, iż producenci tablic rejestracyjnych rozwijają kody kreskowe dla tablic rejestracyjnych, które mogłyby poprawić ich czytelność dla kamer umieszczanych na płatnych drogach. Inną możliwością jest użycie identyfikacji radiowej – transponderów RFID, które mogą być wbudowane w tablice. Czytaj dalej »

Nowe przepisy w sprawie bankomatów to w istocie zniechęcanie do używania gotówki (zmianynaziemi.pl)

Po polsku

plan-masonskiOstatnio w polskich mediach poinformowano, że polski minister finansów, Jan Vincent Rostowski planuje przeforsowanie prawa, które ma nałożyć dodatkowe opłaty za wyciąganie gotówki z bankomatów. Przepisy, które pozornie wyglądają jak wytwór lobbystów sieci bankomatowych mogą być tak naprawdę zakamuflowaną formą walki z gotówką. Czytaj dalej »

Co Polacy powinni wiedzieć o 13 grudnia? (marucha.wordpress.com)

Po polsku

bolCo Polacy powinni wiedzieć o 13 grudnia?

13.12.1927 r. – rozporządzeniem prezydenta RP nielegalnie usunięto w naszym godle krzyż z korony na głowie Orła Białego (wśród 14 osób podpisanych pod rozporządzeniem znajdują się podpisy I. Mościckiego, J. Piłsudskiego, K. Bartla – pierwszy premier po przewrocie majowym, mason, jeden z inicjatorów przewrotu). Ciekawe, czy wybrano by również 13 grudnia na usunięcie krzyża, gdyby powiódł się zamach stanu przygotowywany w 1922 r. przez Piłsudskiego i jego kompanów. Czytaj dalej »

Niech Twój udział w życiu gminy żydowskiej przybliży Cię do Chrystusa (breviarium.blogspot.com)

Po polsku

666Czyli ojcowie jezuici radzą..

Szczęść Boże! Od roku uczę się hebrajskiego i pasjonuję się judaizmem. Czy to grzech, gdy biorę aktywny udział w życiu gminy? (nabożeństwa szabatowe, celebrowanie świąt, etc.)? Pozdrawiam serdecznie i liczę na odpowiedź przed tegorocznym chanuka ;)

Fascynując się tradycjami Narodu Wybranego pamiętaj, że Jezus Chrystus celebrował Szabat i uczestniczył w wielu innych świętach żydowskich. Niech Twój udział w życiu gminy żydowskiej przybliży Cię do Chrystusa. Zachęcam Cię również do poznania życia żydowskich wspólnot mesjanistycznych, które wierzą w Jezusa jako Pana i Zbawiciela. Są one także w Polsce.

Pozdrawiam
Wojciech Żmudziński SJ

Taki drobny szczegół, że naród żydowski był NIEGDYŚ narodem wybranym (w Polsce to “niedopatrzenie” skorygowano dopiero dwa lata temu) oraz fakt, że Zbawiciel nasz Jezus Chrystus był wychowany w mozaizmie (religii mojżeszowej), a nie w judaizmie (faryzejskiej Czytaj dalej »

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress