BRUTALNA PRAWDA - dlaczego nie pokazano tego w żadnych wiadomościach …

Po polsku

Krótko i rzeczowo …

O co tak naprawdę chodzi w globalnym ociepleniu?

Spodnie damskie - krótka historia pewnej walki (www.rodzinakatolicka.pl)

Po polsku

new womanPodobno polskie kobiety nie są feministkami, takie przynajmniej słyszę głosy od studentów i znajomych. Moje wrażenie jest jednak inne. Polki są dość dogłębnie sfeminizowane, największym zaś tego znakiem jest powszechność damskich spodni, symbolu emancypacji i niezależności finansowej od mężczyzn, a od niedawna również złego gustu i wulgarności obyczajów. Czytaj dalej »

Licznik morderstw dokonwywanych na dzieciach nienarodzonych w czasie tzw. aborcji

Po polsku

LICZNIK: http://www.numberofabortions.com/

info

Światopogląd Prawosławny (prawoslawnaczasownia.wordpress.com)

Po polsku

oserafimSłowo pasterskie ojca Serafina (Rose)

O. Serafin (Rose) urodził się w zwykłej amerykańskiej rodzinie protestanckiej, w małym miasteczku południowej Kalifornii. W latach szkolnych, widząc pustkę duchową najbliższego otoczenia, zwątpił w nauki wiary protestanckiej. Poszukując Prawdy począł jej szukać w religiach i filozofiach Dalekiego Wschodu. Po ich gruntownym poznaniu przekonał się, że  Prawdy w nich nie ma. Ostatecznie, po wielu duchowych perypetiach przekonał się, że jedyną Prawdą, Drogą i Życiem jest Zbawiciel Jezus Chrystus. Przyszły o.Serafin odnalazł Go w wierze Prawosławnej. Został mnichem–misjonarzem, autorem wielu porywających książek o drogach wiodących do zbawienia.

Dlaczego tak ważne jest mieć światopogląd prawosławny i dlaczego w naszych czasach tak trudno jest nam go przyswoić?
W czasach minionych (np. XIX-wiecznej Rosji) światopogląd prawosławny był częścią życia społecznego jako cząstka otaczającego świata. Nie było nawet potrzeby specjalnie o nim mówić. Wszyscy wokół żyli zgodnie z duchem prawosławia, w symbiozie z otaczającym światem prawosławnym. W wielu krajach tamtych czasów sama władza wyznawała prawosławie. Było ono centrum działalności społecznej, w której sam władca był historycznie pierwszym prawosławnym obywatelem, którego obowiązkiem było dawać swym poddanym przykład życia chrześcijańskiego. W każdym mieście były cerkwie prawosławne, Czytaj dalej »

Mit idealnego związku (kobieta.onet.pl)

Po polsku

rozwodPoniższy materiał nie porusza spraw duchowych, ale z punktu widzenia psychologi jest bardzo ciekawy - admin.

Kiedy go poznała, wydawał się księciem z bajki. Inteligentny, uprzej­my, dowcipny. Zabierał ją w ciekawe miejsca, dzielił swoimi pasjami, fascynował swoją seksualnością. Po dwóch latach znajomości został zdegradowany do roli nudnego i przewidywalnego giermka. Już nie lśni, nie bryluje, nie urzeka, a zamiast berła dzierży w dłoni pilot od telewizora. Czy wymarzony książę zamienił się w żabę? Niekoniecz­nie. Po prostu nigdy owym księciem nie był. Zdarza się, że zakochuje­my się nie w ludziach, ale w swoich własnych wyobrażeniach na ich temat.

Na kobiecych forach wypowiada się mnóstwo internautek rozgoryczonych codziennym życiem z partnerem. Ocze­kiwania przez duże “o”, za którymi uko­chany zdawał się początkowo nadą­żać, obracają się stopniowo w wielkie rozczarowanie. Pęka fantazmat i nastę­puje silne zderzenie z realnym obrazem wybranego mężczyzny. Mężczyzny z krwi i kości, który ma swoje słabe stro­ny i gorsze dni. Takiego, który nie jest w stanie zaspokoić wszystkich - a może nawet drobnej części - naszych potrzeb. Czytaj dalej »

USA: Katolicy uznani za „ekstremistów” na równi z Al-Kaidą (www.pch24.pl)

Po polsku

Departament Obrony w wewnętrznym dokumencie sklasyfikował katolików jako „ekstremistów”. Bezkompromisowa postawa wyznawców Chrystusa porównana została do radykalizmu mahometan z Al Kaidy czy rasistów z Ku Klux Klan.
Dokument Departamentu Obrony wymienia szczegółowo Czytaj dalej »

W czerwcu tego roku ma się odbyć się Ósmy Pan-Prawosławny Sobór. (3rm.info)

Po polsku, Polecane

nie-cierpie-judaszy

Co mi dacie, a wydam Go wam ...

10.04.2013 Wg greckiej cerkiewnej agencji informacyjnej „Romfea”, ekumenista-odstępca patriarcha turecki Bartłomiej I chciałby już w czerwcu tego roku przeprowadzić Ósmy Pan-Prawosławny Sobór w Chambesy w Szwajcarii.

Wszystko wskazuje na to, że sytuacja już dojrzała, a ekumeniści-odstępcy poczuli się na tyle silni, że są gotowi do zadania druzgocącego ciosu Cerkwi Prawosławnej i Jej nauczaniu.
Jeśli do tego dojdzie, to ludzkość wypije do końca kielich gniewu Bożego. Niech Bóg ich powstrzyma!

ATENY. Grecka cerkiewna agencja informacyjna „Romfea” podała, że pod koniec tego tygodnia (jest to wiadomość z pierwszych dni kwietnia), po posiedzeniach Świętego Synodu Greckiej Cerkwi Prawosławnej, Arcybiskup Aten Hieronim II złoży wizytę tureckiemu patriarsze Bartłomiejowi w jego rezydencji.
Głównymi tematami spotkania będą: konflikt między patriarchatami: Antiocheńskim i Jerozolimskim odnośnie jurysdykcyjnej przynależności państwa Katar, oraz stosunki z Kościołem Watykańskim w związku z wyborem nowego papieża. Możliwe, że będzie dyskutowana zamiana wakujących katedr metropolitalnych „na nowych ziemiach” (terenach, przyłączonych do Grecji w 1912r.).
Agencja informacyjna „Romfea”, powołując się na gazetę „Paron”, podaje informację, że patriarcha Bartłomiej chciałby już w czerwcu tego roku przeprowadzić Ósmy Pan-Prawosławny Sobór w Chambesy (Szwajcaria). Jednocześnie Ireneusz, prawowity patriarcha Jerozolimy, bandycko zrzucony z urzędu, zwrócił się z listem do zwierzchników Lokalnych Cerkwi Prawosławnych, w którym domaga się, aby na Pan-Prawosławnym soborze dokonano rewizji decyzji, dotyczącej zrzucenia go z urzędu patriarchy.

Źródło: http://www.sedmitza.ru/news/3575769.html

[W tym miejscu należey wyjaśnić, że na stronie wspomnianej agencji „Romfea” informacji takiej w tej chwili nie ma. Albo została usunięta, albo ktoś pozwolił sobie na brzydki żart. Mimo wszystko, faktem jest, że cerkiewni moderniści na czele z partiarchą Batłomiejem I ze wszystkich sił pragną do tego nieszczęsnego Soboru doprowadzić. - admin.]
————————-

Komentarz do zdjęcia z wizyty p. Bartłomieja w synagodze.

71 Kanon Apostolski

Jeśli którykolwiek chrześcijanin przyniesie do świątyni pogańskiej lub żydowskiej,w okresie ich świąt, olej, lub zapali świecę, niech będzie wyłączony ze społeczności cerkiewnej.

70 Kanon Apostolski

Jeśli którykolwiek biskup, prezbiter, diakon lub w ogóle ktokolwiek ze stanu duchownego pości razem z Żydami lub razem z nimi świętuje, lub przyjmuje od nich dary świąteczne, takie jak: mace i temu podobne, niech będzie pozbawiony godności. Jeśli zaś to laik, należy go odłączyć od Komunii Świętej.

65 Kanon Apostolski

Jeśli którykolwiek duchowny lub laik wstąpi na modlitwę do żydowskiej lub heretyckiej synagogi, niech będzie pozbawiony godności duchownego, laik zaś - wyłączony ze społeczności cerkiewnej.

37 Kanon Soboru lokalnego w Laodycei

Nie należy przyjmować darów świątecznych, przesyłanych przez Żydów lub heretyków, oraz wspólnie z nimi świętować.


Kanonów o podobnej treści i wymowie jest jeszcze więcej, sądzimy jednak, że dla ludzi myślących, a przede wszystkim wierzących, te cztery wyżej przytoczone są wystarczająco wymowne.

—————————-
.

Na poniższych zdjęciach przedstawiamy należące do Patriarchatu Konstantynopolitańskiego wymownej piekności Centrum Prawosławne (w środku znajduje sie cerkiew) w Genewie (dzielnica - Chambesy), które - jak widać na załączonych fotografiach - swoim wyglądem zdecydowanie bardziej przypomina solidny hitlerowski bunkier (może być np. wilczy szaniec) niż Centrum Prawosławne, które podobno ma jakiś związek z Bogiem. W tym oto Centrum odbyły się już cztery konferencje przygotowawcze do tegoż właśnie Ósmego Pan-Prawosławnego Soboru.

Jeśli owa architektura ma odzwierciedlać soborowego ducha, to jest to tylko potwierdzeniem proroctw Świętych, jakie zacytowane są pod zdjęciami.

1.12. Czytaj dalej »

Trzeba zburzyć wszystkie kościoły! (gosc.pl)

Po polsku

kraina psówNależy zburzyć wszystkie kościoły na Półwyspie Arabskim – oświadczył wielki mufti Arabii Saudyjskiej szejk Abdul Aziz bin Abdullah. Orzeczenie to zostało wydane w ubiegły poniedziałek podczas spotkania z delegacją Kuwejtu.

Na spotkaniu podjęto sprawę kuwejckiego parlamentarzysty, który niedawno domagał się zburzenia kościołów, a po protestach jedynie zakazu budowania nowych. Kuwejcka delegacja zwróciła się o opinię do wielkiego muftego i chciała poznać jego interpretację prawa islamskiego (szariatu) w tej sprawie. Abdul Aziz bin Abdullah odpowiedział, że „Kuwejt jest częścią Półwyspu Arabskiego, a zatem należy zburzyć wszystkie istniejące tam kościoły”. Wielki mufti Arabii Saudyjskiej to najwyższy autorytet religijny w tym kraju. Jest on blisko związany z saudyjską monarchią.

Dodajmy, że liczbę chrześcijan w Arabii Saudyjskiej szacuje się na 1,5 mln.

Odmówił okazania dokumentów, został skatowany przez POlicję (marucha.wordpress.com)

Po polsku

Skuty kajdankami, skopany, wielokrotnie porażony paralizatorem w brzuch i bark. Rezultat? Obrzęk mózgu, złamany nos, przetrącona przegroda, liczne otarcia naskórka, skruszenie zęba.

Ofiara tortur jednego z więzień CIA podejrzewana o związki z Al-Kaidą bądź więzień polityczny w Korei Północnej z zarzutem szpiegostwa? Nie, to historia 26-letniego mieszkańca Gdyni, zatrzymanego przez funkcjonariuszy policji w Polsce. Czytaj dalej »

ANTY DROGA (wydawnictwo.fronda.pl)

Po polsku, Polecane

aikido-300x2771Prawdziwa walka jest walką na śmierć i życie. Mistrz karate Kenji Tokitsu mówił: „Kiedy chodzi o śmierć lub życie, szansę zwycięstwa ma ten, kto gotów jest umrzeć. Kiedy człowiek się boi, nie może odpowiednio reagować.” Czytaj dalej »

Wychowanie: mity, ideologia i realizm (www.opoka.org.pl)

Po polsku, Polecane

wychowanie-dzieci1. Przejawy ideologizacji i mitologizacji wychowania
Żyjemy w epoce, która coraz częściej bywa nazywana ponowoczesnością. Jedną z typowych, a jednocześnie niepokojących cech naszych czasów jest ucieczka od logicznego myślenia w irracjonalizm i subiektywizm. Coraz więcej zwolenników znajduje obecnie naiwne przekonanie, że wszystko jest subiektywne i że każdy ma prawo kierować się w życiu własną prawdą. Nic zatem dziwnego, że na początku XXI wieku coraz więcej ludzi wierzy w horoskopy i zabobony, wróżby i przepowiednie. W konsekwencji coraz mniej ludzi zdaje sobie sprawę, że życie i los danego człowieka nie zależy od jego subiektywnych przekonań, ale od obiektywnych faktów i uwarunkowań. Czytaj dalej »

Historia pewnego podporucznika

Po polsku, Polecane

eyes-on-fireWydarzyło się to w 1837 roku. Dwóch młodych podporuczników, którzy niedawno opuścili szkołę wojskową w Saint-Cyr, zwiedzając zabytki i osobliwości Paryża, wstąpiło do kościoła Wniebowzięcia Matki Boskiej, niedaleko Tuileries (pałac Katarzyny Medycejskiej z XVI w. w sąsiedztwie Luwru, spalony w czasie Komuny Paryskiej, obecnie park.), i zaczęło oglądać obrazy, rzeźby i inne dzieła sztuki w tej pięknej świątyni. O tym jednak, by się pomodlić, nawet przez myśl im nie przeszło. Czytaj dalej »

Apel do Patriarchy Moskiewskiego Cyryla I (mail.3rm.info)

Po polsku

OTWARTY APEL do:

Jego Świątobliwości Cyryla, Patriarchy Moskiewskiego i całej Rusi,
Świętego Synodu Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej,
Jego Eminencji Włodzimierza Metropolity Kijowskiego i całej Ukrainy,
Metropolity Mińskiego i Słuckiego Filareta, Egzarchy Patriarszego całej Białorusi,
do biskupów Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej od kapłanów, mnichów i wiernych Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej w związku z postanowieniami Soboru Biskupów Moskiewskiego Patriarchatu 2013 r.

Wasza Świątobliwość!
Wasze Eminencje! Wasze Ekscelencje!
Szanowni Arcypasterze!

Wyrażamy kategoryczny protest przeciwko postanowieniom, przyjętym na Soborze Biskupów Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Moskiewskiego Patriarchatu, który odbył się w dniach 2 - 5 lutego 2013 r. w Moskwie. Nasz protest dotyczy:

1. Zmian w Statucie Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej,
2. Stanowiska Cerkwi wobec cyfrowej identyfikacji człowieka i elektronicznych dokumentów.

ad.1. Zniesienie soborności Cerkwi: Do czasu Soboru Biskupów najwyższą władzę w Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej sprawował Sobór Lokalny, składający się z przedstawicieli wszystkich stopni duchowieństwa, mnichów i osób świeckich. Jednak biskupi uznali za zasadne Czytaj dalej »

Moskiewski metropolita-odstępca Hilarion (Daszewski-Ałfiejew) uważa, że anglikanie i Prawosławni mogą się zjednoczyć (wiadomosci.onet.pl)

Po polsku

alf29.03.2013 Przewodniczący Wydziału Zewnętrznych stosunków Cerkiewnych Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Moskiewskiego Kaganatu metropolita Hilarion (Daszewski-Ałfiejew), który stał na czele delegacji Moskiewskiego Patriarchatu na uroczystościach intronizacyjnych nowego „arcybiskupa” Canterbury, Justina Welby, opowiedział o perspektywach rozwoju stosunków Patriarchatu z „kościołem” anglikańskim pod kierownictwem jego nowego zwierzchnika. Czytaj dalej »

Diabelskie programy i podręczniki: “Medytacja chrześcijańska” - czy chrześcijańska? (gosc.pl)

Po polsku

diabla książkaAgnieszka Kuryś

Książka na pierwszy rzut oka budzi zaufanie. Dalsza lektura rodzi jednak coraz bardziej zasadnicze wątpliwości…

Książka Australijczyka Erniego Christie pod tytułem Medytacja chrześcijańska w szkołach. Przewodnik dla nauczycieli i rodziców, jest reklamowana przez polskiego wydawcę jako „nowatorski podręcznik przybliżający medytację chrześcijańską jako nowe podejście do religijnej i duchowej edukacji dzieci. Jasno opisuje tradycję medytacji chrześcijańskiej i przedstawia założenia programu uczenia medytacji chrześcijańskiej dzieci w wieku od 5 do 17 lat”. Książka oparta jest na doświadczeniach z katolickich szkół w australijskiej diecezji Townsville. Oprócz zasadniczej części autorstwa pana Christie, obejmuje rozdziały autorstwa dwóch benedyktynów (Johna Maina i Laurence Freemana) oraz świadectwa nauczycieli. Ma więc praktycznie całe grono autorów. Czytaj dalej »

Układ nerwowy – LECYTYNA – OMEGA-3

Po polsku

brak-lecytynyCzy wiesz jak olbrzymi wpływ na pamięć i inteligencję ma Lecytyna i Omega-3 ?!

Osoby cierpiące na obniżenie sprawności organizmu, stany nerwicowe, depresje, ból w stawach, mogą wzmocnić się lecytyną, która zawiera niezbędne do prawidłowego funkcjonowania składniki: cholinę i inozytol. Zawdzięczamy jej dobrą pamięć, odporność na stres i komfort psychiczny. Odpowiednio dobrane przez nas suplementy, najlepsze na Polskim rynku od lat, sprawdzone przez lekarzy, przywrócą twojemu organizmowi równowagę, siłę i zdrowie. Tylko naturalne witaminy, minerały chelatowe, działające aktywnie zioła, dadzą twojemu ciału więcej niż wszyscy lekarze i apteki świata.

Lecytyna jest związkiem produkowanym przez wątrobę. Jej nazwa pochodzi od greckiej nazwy żółtka jaja (po grecku: lleci-thos) i została nadana w 1850 r. przez jej odkrywcę - Francuza, Maurice Gobleya. Stało się tak, gdyż po raz pierwszy lecytynę wyizolowano z żółtka jaja. Lecytyna należy do lipidów, a konkretnie do fosfolipidów, które stanowią składnik każdej komórki, będąc “cegiełkami” ścian komórkowych. Czytaj dalej »

Mit „cukrów wolnych” (stopsyjonizmowi.wordpress.com)

Po polsku

2552_1źródło: Newsletter Poczta Zdrowia <newsletter@pocztazdrowia.pl>

Czy najlepsi sportowcy w przeddzień ważnych zawodów lub istotnego meczu nie zjadają pokaźnych porcji makaronu, by w ten sposób zgromadzić zapas „cukrów wolnych” zapewniających maksimum energii?

Rzeczywiście tak robią, choć dziś już wiemy, że to błędne przekonanie.
Najnowsze badania w dziedzinie żywienia wykazały, że spożycie makaronu nie zwiększa naszego poziomu energii ani wydolności.
Tymczasem trenerzy szkoleni w latach 80. i 90. oraz konwencjonalni dietetycy nadal wmawiają nam, że cukry wolno przyswajalne to doskonałe pożywienie dla sportowców.

W przeprowadzonym niedawno badaniu dowiedziono, że unikanie węglowodanów (zarówno cukrów wolnych, jak i szybkich) przez dziesięć tygodni przed zawodami optymalnie poprawiało wyniki sportowców1. Czytaj dalej »

Muzułmańska nienawiść do chrześcijan: „Odczuwam do nich wstręt” (marucha.wordpress.com)

Po polsku

OPĘTANY PRZEZ ZŁEGO DUCHATo nie jest kwestia pobożności, ale wstrętu. Odczuwam wstręt. Czy wy to rozumiecie? Wstręt, jestem zniesmaczony, nie mogę znosić ich zapachu. Nie lubię ich, to jest mój wybór. Napawa mnie wstrętem ich zapach, ich wygląd, to wszystko mnie zniesmacza – deklarował islamski filozof podczas konferencji naukowej, na której wygłaszał swój referat. Czytaj dalej »

Syria: fatwa zezwalająca na gwałcenie chrześcijanek (www.pch24.pl)

Po polsku

kozojebyJordański szejk daje przyzwolenie na gwałcenie chrześcijanek. Jego zdaniem islam tego nie zabrania. W niebezpieczeństwie są także kobiety wyznające alawizm. One również w opinii szejka mogą być legalnie gwałcone.

Ks. David Fernandez, misjonarz z Instytutu Słowa Wcielonego, poinformował Agencję Fides, że w ostatnich dniach ponad 300 chrześcijańskich rodzin opuściło Cheik Maksud, dzielnicę Aleppo, zdobytą przez islamskich rebeliantów. Co najmniej 120 wyznawców Chrystusa skryło się w klasztorze należącym do Zgromadzenia Braci Marystów. Wśród uchodźców znajduje się wiele kobiet zgwałconych przez rewolucjonistów.

Gwałciciele mają na swe ohydne czyny przyzwolenie Yasir al-Ajlawni, salafickiego szejka, pochodzenia jordańskiego, zamieszkały w Damaszku.

W materiale zamieszczonym w Internecie oświadczył, że „legalne jest gwałcenie przez opozycjonistów Bashara al Assada, wszystkich kobiet syryjskich, które nie nią sunitkami”. Deklaruje on, że „porywanie i gwałcenie kobiet chrześcijańskich lub alawickich nie stoi w sprzeczności z nakazami islamu”.

ŻYDZI BYLI SAMI SOBIE WINNI? (gazetawarszawska.com)

Po polsku

gazeta-warszawska-krzysztof-jasiewicz„Skala niemieckiej zbrodni była możliwa nie dzięki temu, »co się działo na obrzeżach Zagłady«, lecz tylko dzięki aktywnemu udziałowi Żydów w procesie mordowania swojego narodu. Tu kłania się bierność powszechna samych Żydów i postawy Judenratów, okrutne żydowskie policje w gettach” – mówi prof. Krzysztof Jasiewicz.

FOKUS:

Jak wyjaśnić fakt, że Polskie Państwo Podziemne, istniejące przecież prawie od początku okupacji, praktycznie wyłączyło się ze sprawowania swojej funkcji wobec części obywateli – polskich Żydów? Szczególnie kiedy Żydzi zostali fizycznie oddzieleni przez okupantów hitlerowskich od reszty obywateli polskich.

Krzysztof Jasiewicz:

Nie zgadzam się z twierdzeniem, że ten problem umknął z pola widzenia władz konspiracyjnych. Wystarczy przypomnieć Żegotę, jedyną taką organizację w okupowanej Europie, która była agendą PPP i różne inne starania. Od misji Karskiego po wystąpienie prezydenta Raczkiewicza do Piusa XII (3 stycznia 1943 r.). „Ojcze Święty! – pisał wtedy prezydent o sytuacji w Polsce. – Prawa boskie sponiewierane, godność ludzka zdeptana, setki tysięcy pomordowanych”. A dalej wprost Raczkiewicz apeluje, by „w imię zasad chrześcijańskich [wystosować protest do władz niemieckich] przeciw poniewieraniu mordowaniu Żydów”.

Także Kościół w Polsce w osobie arcybiskupa Sapiehy upominał się o Żydów, zwracając się do hr. Ronikiera, prezesa legalnie działającej Rady Głównej Opiekuńczej, ze słowami: „Konieczna jest interwencja w sprawie żydów, którzy przyjęli katolicyzm i według nauki Kościoła św. należą do jednej z nami wspólnoty wiernych”. Problem represji, także wobec Żydów, poruszał Sapieha w rozmowach z władzami niemieckimi. Gdyby jednak ktoś zauważył, że chodzi tylko o Żydów nawróconych, to przypomnijmy, że społeczeństwo polskie, podobnie jak wszystkie inne europejskie, było podzielone konfesyjnie i od wieków obowiązywała zasada, iż każda konfesja dba o swoich wiernych. Według tej zasady funkcjonowała sfera dobroczynności i inne typy wsparcia (fundacje, przytułki itd.). Czytaj dalej »

Przekręt OFE, czyli jak oszukano Polaków nawet bardziej niż Cypryjczyków (zmianynaziemi.pl)

Po polsku

rostowski400-rww“Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras tak, jak one od insektów. Faktycznie, porównując do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, bydło w najlepszym wypadku. Inne rasy są uważane za ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest sprawowanie władzy nad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone przez naszego przywódcę za pomocą żelaznej pięści. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy.” - Menachem Begin, premier Izraela, laureat Pokojowej Nagrody Nobla
———

Wszyscy oburzają się złodziejstwo na Cyprze a tymczasem w Polsce trwa w najlepsze jeszcze większe. Różnica polega tylko na tym, że tam bankrutuje głównie sektor bankowy a w Polsce system emerytalny. Efekt jest jednak ten sam i nie ma znaczenia czy ktoś okrada komuś konto czy rachunek, na którym zbiera na emeryturę.

“Wesołe jest życie staruszka” głosiły reklamy wykupowane za kosmiczne pieniądze w polskich mediach. Jak się teraz okazuje, nie do konca. Pomijając wszelkie konwenanse i nazywanie złodziejstwa w eufemistyczny sposób warto uzmysłowić sobie jak działają te słynne OFE, o których tak usilnie jesteśmy ostatnio dezinformowani w reżimowych mediach. Czytaj dalej »

Making of Cristiada (napisy PL)

Po polsku

Czytaj dalej »

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress