Polityka prorodzinna w Polsce nie istnieje (marucha.wordpress.com)

Po polsku

Jeśli przyjąć, że polityka prorodzinna państwa winna w głównej mierze przybierać formę doraźnej pomocy socjalnej dla rodzin, to w Polsce taka polityka nie istnieje.

pomoc-finansowa

Więcej:
http://www.money.pl/

Fragment artykułu:

(…)
Pod względem wsparcia dla rodzin i pomocy w wychowaniu dzieci, Polska fatalnie wypada także w raportach OECD. Obejmują one 24 z 30 państw należących do grupy najbardziej rozwiniętych na świecie. Od momentu narodzin Czytaj dalej »

Szwecja: Mandaty dla… aut spalonych podczas zamieszek (marucha.wordpress.com)

Po polsku

szwecja-mandaty-dla-spalonych-autTrwające od 19 maja zamieszki w opanowanych przez imigrantów dzielnicach Sztokholmu, poza ostateczną dezorganizacją resztek życia społecznego, przyniosły także gigantyczne straty materialne. Spalono lub zdewastowano szkoły, sklepy, biura, domy mieszkalne, a nawet posterunki policji, ale przede wszystkim płonęły samochody.

Szwedzkie siły porządkowe przyjęły taktykę nieangażowania się w konflikt, jeśli stwarzałoby to zagrożenie dla zdrowia funkcjonariuszy [Sic!!! A chirurdzy pewnie odmawiają wykonywania operacji, jeśli naraża to ich na nieprzyjemny widok krwi - admin].

Mats Löfving, szef sztokholmskiej policji, wyjaśnił szwedzkiemu dziennikowi Expressen: “Naszym celem jest robić najmniej jak to możliwe [by uniknąć eskalacji - przyp. red.], wykonywać możliwie najwięcej normalnych czynności. Aby zakomunikować to naszym najlepszym przyjaciołom – mieszkańcom Husby – powinniśmy wykonywać normalne policyjne czynności, a dziennikarze powinni normalnie je opisywać”. Löfving nie omieszkał także podkreślić, że część uczestników zamieszek za cel obrała sobie starcia policją nad czym ubolewa mówiąc – “Nawet jeśli nosimy policyjne mundury, to jesteśmy normalnymi ludźmi. Nie rzuca się kamieniami w zwykłych ludzi”.

Bardzo podobne stanowisko wyraził również rzecznik sztokholmskiej komendy policji. “Jeśli widzimy palące się auta pozwalamy im płonąć, jeśli nie ma zagrożenia zajęcia się ogniem pobliskich samochodów czy budynków. Robiąc tak minimalizujemy ryzyko zostania obrzuconymi kamieniami” – zdradził dziennikarzom Lars Byström [Sic!!! - admin] Czytaj dalej »

MORD RYTUALNY CZY HANDLARZE ORGANAMI??? (nasygnale.pl)

Po polsku

katarzyna_dobrenko_640Wycięto jej nerki, została zgwałcona i wrzucona do rzeki. Znała jakąś tajemnicę i dlatego ktoś ją uprowadził, a później zamordował – cały Białystok aż huczy od strasznych opowieści na temat śmierci Katarzyny Dobreńko (†28 l.). Jej ciało w miniony weekend wyłowiono z Narwi w okolicy Wyszek (woj. podlaskie). Padła ofiarą sataniztów czy handlarzy organów?

Katarzyna Dobreńko – młoda, ładna, zgrabna, zawsze roześmiana. Chciała założyć rodzinę i mieć dzieci. Zaginęła 10 kwietnia. Rodzina i przyjaciele w Białymstoku natychmiast porozklejali plakaty z jej zdjęciem, zamieścili informacje w lokalnych mediach i na Facebooku. Wierzyli, że Kasia się odnajdzie. Podejrzewali, że ktoś najpierw ukradł torebkę Kasi, a później pod pozorem jej zwrotu wywabił ją z cukierni, w której pracowała i uprowadził. Czytaj dalej »

Ustrzeż dziecko przed porwaniem (dzieci.pl)

Po polsku

porwanieW Polsce zgłaszanych jest rocznie około 4 tys. zaginięć dzieci. Niektóre z nich są nagłaśniane przez media, jak np. sprawa uprowadzenia 11-letniej Julii, która szczęśliwie odnalazła się po kilku godzinach od porwania. Rzecznik praw dziecka, Marek Michalak, zaapelował do rodziców o poruszanie z dziećmi tematu zagrożeń i zachowania w tego typu sytuacjach.

Julia bawiła się z koleżankami na podwórku, niedaleko swojego miejsca zamieszkania. Do dziewczynek podszedł mężczyzna i poprosił o pomóc w szukaniu zagubionego w okolicy psa. 11-latka oddaliła się z nieznajomym, po czym wsiadła z nim do samochodu. Porywacza, który przez kilka godzin woził dziewczynkę po mieście, zatrzymała już policja. Na razie nie wiadomo co nim kierowało. Julia na szczęście nie doznała żadnych obrażeń fizycznych, ale jej przypadek powinien być przestrogą dla wszystkich rodziców. Czytaj dalej »

Dzieci znikają bez śladu… (dzieci.pl)

Po polsku

100831450Co roku w Polsce znika ok. 15 tys. osób. Jedną trzecią stanowią dzieci. Według danych policji oraz fundacji ITAKA w 2011 roku zgłoszono 4330 zaginięć nieletnich. Większość dzieci i nastolatków udało się odnaleźć. Niestety, los około 300 każdego roku pozostaje nieznany. Wakacje to okres, kiedy zjawisko nasila się szczególnie - wyjazdy, nieznane okolice, osłabienie czujności u rodziców.

5-latek zaginał w Stargardzie Szczecińskim, 6-latek w Ostrołęce, 8-letni Dominik nad jeziorem Maltańskim w Wielkopolsce, 7-letni chłopiec w Linii k. Wejherowa, Kamila z Poznania… To tylko kilka zgłoszeń z wakacji 2012.

W przypadku dzieci do 10 roku życia rzadko zdarza się, że przyczyną zniknięcia dziecka jest ucieczka. Powodami są zazwyczaj porwania i nieszczęśliwe wypadki, ataki pedofilskie oraz morderstwa. Wiele z tych sytuacji mogłoby się nigdy nie zdarzyć, gdyby nie beztroska rodziców… Czytaj dalej »

Pijackie neopogańskie zwyczaje na Podlasiu (redakcjapartyzant.wordpress.com)

Po polsku

flaszeczkaUhulki lub też Paschalna radonica. “Tradycja” współczesnych ohulek sięga Związku Radzieckiego i okresu, kiedy to parafianie nie mogli ze strachu przed represjami pójść do cerkwi na paschalne nabożeństwo. Nie chcąc się narażać władzy tacy omijali cerkiew, brali ze sobą prowiant i alkohol i szli na cmentarze, gdzie uczestniczyli w hucznych libacjach. Władzom komunistycznym nie przeszkadzał pijacki kult zmarłych, gdyż uważały go za niegroźne zjawisko. W okresie komunistycznym w literaturze białoruskiej i ukraińskiej obrzęd ohulek ubarwiono nadając mu rangę odradzającego się pogaństwa podciąganego pod ładne określenie jako “ludowej tradycji” Białorusinów i Ukraińców. W internecie pojawiło się udokumentowane wideonagranie jednego z odradzanych neopogańskich (nieprawosławnych!) procederów. Oto opis zamieszczony przez autorkę tego filmu:

“Ohulki to obrzędowe pieśni wiosenne śpiewane między Wielkanocą a Prowodami (inaczej Radonica: dzień modlitw za zmarłych przypadający tydzień po Wielkanocy). Opowiadają o budzącej się do życia przyrodzie i miłości między chłopcem i dziewczyną. Tutaj ohulkę śpiewają mieszkanki wsi Łosinka podczas tradycyjnego posiłku na cmentarzu w związku z Prowodami, w którym uczestniczą także duchy przodków”

Niestety Podlasie zaniedbane przez duchowieństwo Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego staje się haniebnym siedliskiem rozwijającego się neopogaństwa czyli krypto-satanizmu: Kupała, szeptuchy, oraz uhulki.

.

Satanosławie nadchodzi… (redakcjapartyzant.wordpress.com)

Po polsku

shok

12 maja odbył się w Moskwie rock-festiwal ANTYPASCHA 2013.

Impreza ta, o zgrozo jest organizowana przez Synodalny Wydział ds współdziałania Cerkwi i społeczeństwa, oraz Komisję Misyjną przy Radzie diecezji moskiewskiej Patriarchatu Moskiewskiego.

Goście honorowi tego demoniczno - prawiesławnego festiwalu to: protoierej Wsiewołod Czaplin, ihumen Sergiej Rybko, hieromnich Dimirtij Pierszin i protodiakon Andrej Kurajew. Czytaj dalej »

Instalacja HAARP na Alasce jest wykorzystywana do zaawansowanych eksperymentów z plazmą (zmianynaziemi.pl)

Po polsku

haarpOd kilku miesięcy infrastruktura antenowa HAARP (High-frequency Active Auroral Research Program) jest używana do eksperymentów z plazmą. Jak wiadomo instalacja na Alasce służy do manipulowania jonosferą, czyli jedną z wyższych warstw atmosfery. Tym razem naukowcy z U.S Naval Research Laboratory wraz ze specjalistami z HAARP stworzyli długo utrzymującą się chmurę plazmy.

Naukowcy twierdzą, że wcześniej chmury plazmy udawało się podtrzymać do dziesięciu minut, a tym razem dzięki dużej gęstości plazmy uzyskanej przy wykorzystaniu transmitera HF z HAARP o mocy 3,6 megawata udało się stworzyć chmury plazmy lub kule plazmy pozostające na wysokości do godziny. Czytaj dalej »

Od demokratyzacji do anarchii

Po polsku

mordercy-lecaWszędzie gdzie państwa zachodnie starają się wprowadzić mityczną demokratyzacje kończy się to chaosem i anarchią. Somalia, Afganistan, Irak, Libia a teraz Syria to dobitne przykłady fiaska polityki przemocy. Co gorsza takie zniszczone w imię mętnych ideałów kraje stają się wylęgarniami terroryzmu, a dla ich mieszkańców czasy rządów dowolnego satrapy to utracona normalność.

Zniszczone kraje prawie zawsze podążają tą samą drogą. Narasta anarchia i terror, po czym nikt już niczego nie kontroluje. Zwykle wtedy wojska inwazyjne wycofują się pozostawiając z problemem „wyzwolonych”. Kwitnie terror objawiający się licznymi zamachami bombowymi. Spokojny za Saddama Irak codziennie wstrząsany jest wybuchami samochodów pułapek. Praktycznie codziennie giną tam dziesiątki osób, a większość z nich to Chrześcijanie.  Czytaj dalej »

Zawsze niewinny mahometanin zabił swą ośmioletnią żonę

Po polsku

kobylarzeDo tragedii doszło w Khashrood w prowincji Nimruz w Afganistanie. 50 – letni mułła odpowiedzialny w swojej wiosce za meczet poślubił zaledwie 8 – letnią dziewczynkę. Jeszcze tej samej nocy pozbawił ją życia.

.

Całą historię opisał korespondent w Afganistanie, Mustafa Kazemi.

Zamordowana dziewczynka była jedną z córek mężczyzny zamieszkującego Khashrood. Lokalnym zwyczajem została oddana przyszłemu mężowi za dużą sumę pieniędzy. Mężczyzna, który zamierzał poślubić nieletnią, miał już żonę i kilkoro dzieci. Czytaj dalej »

Kompletna kompromitacja Brytyjczyków (zmianynaziemi.pl)

Po polsku

porażkaKompletna kompromitacja, tak można podsumować to, co stało się po zabójstwie żołnierza armii brytyjskiej. Dwóch murzynów z Nigerii obcina chłopakowi głowę na ulicach Londynu a premier James Cameron wygłasza dziwaczne oświadczenie usprawiedliwiające islamistów a na dodatek nakazuje, aby żołnierze nie chodzili w mundurach poza koszarami.

Marne to pocieszenie, że inne narody też się zatraciły jak Polacy. Brytyjski żołnierz ma chodzić po ulicach Wielkiej Brytanii bez munduru, aby nie drażnić wyznawców Islamu, którzy według tak zwanego konserwatywnego premiera są z gruntu dobrzy. Polityczna poprawność doprowadzona do absurdu wygląda właśnie tak.

Każdy, kto był w Londynie wie, że główne ulice wyglądają tam jak Kair a na chodnikach pali się fajki wodne. W niektórych dzielnicach działają nieformalne patrole islamskie upominające ludzi zachowujących się niezgodnie z prawem szariatu. Gdy jednak dochodzi do tak szokującego zdarzenia, w którym ktoś obcina głowę żołnierza brytyjskiego podnosi ją i krzyczy “Allah akbar” jedyne co przychodzi z drugiej strony to komunikaty o “młodych ludziach o nieeuropejskich rysach” i zalecenie do nie wychodzenia na ulice w mundurach. I kto jest tam u siebie ? Bynajmniej nie Brytyjczycy.

Kobieta zgwałcona przez muzułmanów trafiła do więzienia (marucha.wordpress.com)

Po polsku

mid_15098Australijka Alicia Gali podczas wykonywania swych obowiązków w pracy została odurzona narkotykiem a następnie brutalnie zgwałcona przez współpracowników. Wszystko wydarzyło się w jednym z hoteli w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Sytuacja miała miejsce w 2008 roku, lecz pokrzywdzona swój sekret wyjawiła dopiero kilka dni temu. Wywiad z Alicią przeprowadziła telewizja Sunday Night. Młoda Australijka otrzymała propozycję pracy w jednej z najbardziej renomowanych sieci hotelowych na świecie – Starwood. Decydując się na pracę w hotelu Le Merdien Al Aqah w Dubaju, kobieta na pewno nie spodziewała się tego, jak potoczą się jej losy. Podczas pracy przy komputerze została odurzona narkotykiem, który dosypano do jej szklanki. Natychmiast straciła przytomność. Ocknęła się w momencie gwałtu, którego dokonywali na niej jej trzej koledzy z pracy. Z ogromnym trudem i wysiłkiem dotarła do szpitala. Wówczas nie zdawała sobie sprawy z konsekwencji zdarzenia, które miało miejsce… Czytaj dalej »

Karty rabatowe dla homoseksualistów

Po polsku

Gdyby poniższą wiadomość zamieszczono 1 kwietnia, wszyscy bez trudu połapali by się, że chodzi o dowcip. I byli by w błędzie.
Admin

Łódź postanowiła dogonić zachód, niestety wybrała sobie na to dziedzinę, która absolutnie na taki wysiłek nie zasługuje. Od jakiegoś czasu mieszkańcy tego miasta mogą zaopatrzyć się w darmową kartę rabatową dla homoseksualistów.

Posiadacze takiej “Queercard” mogą liczyć na zniżki w niektórych lokalach gastronomicznych i sklepach. Na pomysł uprzywilejowania w ten sposób homoseksualistów wpadła łódzka organizacja reprezentująca dewiantów o nazwie Fabryka Równości. Czytaj dalej »

Pranie mózgu studentom Politechniki Białostockiej (marucha.wordpress.com)

Po polsku

O ile można by jeszcze uzasadnić wykładanie gender studies na takich kierunkach, jak socjologia, filozofia czy politologia, to całkowicie bezsensowne jest kształcenie w tym zakresie inżynierów. Zmiana w programach nauczania, to jeden z elementów strategii i taktyki rewolucji społeczno-kulturowej.

„Wyzwolenie seksualne” prowadzi do wolności nieznającej odpowiedzialności za młodzież i za przyszłość.

Przeglądając rozkłady zajęć studentów największej na Podlasiu uczelni kształcącej przyszłych inżynierów można zauważyć przedmiot o nazwie dla większości studentów uczelni technicznej, niezrozumiałej – gender studies. Zainteresowani mogą sprawdzić sami: inżynieria środowiska (IŚ) semestr 2. studia stacjonarne i niestacjonarne oraz ochrona środowiska (OŚ) semestr 4. studia stacjonarne. Czytaj dalej »

W świecie islamu chrześcijaństwo umiera (www.euroislam.pl)

Po polsku

raymond-ibrahimAutor: Raymond Ibrahim
Mamy obecnie do czynienia z masową ucieczką chrześcijan; miliony są przemieszczane z jednego końca islamskiego świata na drugi.

Jesteśmy świadkami tego, jak wyglądała prawdziwa historia pojawienia się islamskiego świata, którego spora część przed podbojami była niemal całkowicie chrześcijańska.

Amerykańska Międzynarodowa Komisja ds Wolności Religijnej stwierdziła ostatnio: „Ucieczka chrześcijan z tego obszaru jest bezprecedensowa i jej skala wzrasta z roku na rok”. W ciągu naszego życia możemy być świadkami tego, że „chrześcijanie mogą zniknąć całkowicie Iraku, Afganistanu i Egiptu”. Nieustannie napływające z islamskiego świata raporty z pewnością dają podstawy do takiego wniosku. Irak był pierwszym wskaźnikiem tego, jaki czego los chrześcijan, gdy islamskie siły zostaną uwolnione z dyktatorskiego uścisku.

W 2003 roku populacja irackich chrześcijan wynosiła co najmniej jeden milion. chrzescijanstwo-płonieDziś, w wyniku antychrześcijańskiej kampanii, którą zapoczątkowała amerykańska okupacja, pozostało poniżej 400.000. Niezliczona ilość kościołów stała się celem ataków bombowych jak i niezliczona rzesza chrześcijan została zabita, ukrzyżowana i ścięta.

Obecnie, gdy Stany Zjednoczone wspierają siły dżihadu przeciwko świeckiemu prezydentowi Assadowi, ten sam schemat powtarza się w Syrii: całe regiony i miasta, gdzie chrześcijanie mieszkali przez stulecia przed islamem teraz zostają opróżnione, jako że opozycja kieruje się przeciwko chrześcijanom porywając, plądrując i ścinając głowy, a to wszystko przy akompaniamencie meczetu wołającego, że wypędzić chrześcijan to „święty obowiązek”. Czytaj dalej »

Tak się szprycuje mięso chemią! (pieniadze.fakt.pl)

Po polsku

635035161434168428To scena jak z filmu grozy, ale dzieje się naprawdę! Pracownik zakładu mięsnego wkłada niewielki kawałek szynki do specjalnej maszyny. Po chwili dziesiątki igieł pompują w tę wędlinę fosforany, rakotwórcze substancje konserwujące i wzmacniacze smaków. Efekt? Z ważącej kilogram szynki wychodzi kawałek o wadze dwukrotnie większej - by producent zarobił krocie! Takie napompowane chemią mięso trafia potem do sklepów. A my to kupujemy i się trujemy! Co gorsza, to wszystko jest legalne… Czytaj dalej »

Tuska paktowanie z diabłem – kolejna masakra w Nigerii (www.plwolnosci.pl)

Po polsku

„Czas na obecność polskich firm i ich przedstawicielstw w Nigerii – powiedział Donald Tusk 12 kwietnia w trakcie Polsko-Nigeryjskiego Forum Gospodarczego. W tym samym czasie w Nigerii przetrzymywana była już drugi miesiąc siedmioosobowa francuska rodzina z czworgiem dzieci porwana w Kamerunie przez nigeryjską bojówkę islamską Boko Haram. Uwolnienie porwanych obywateli francuskich, które nastąpiło dokładnie tydzień po huraoptymistycznych deklaracjach Tuska dotyczących tworzenia polsko-nigeryjskich joint-ventures, było we Francji wydarzeniem numer jeden. W polskich mediach jakoś nie pokazuje się setek trupów będących w Nigerii żniwem zaledwie trzech ostatnich tygodni. Czytaj dalej »

Jerozolima: zszedł Święty Ogień (www.cerkiew.pl)

Po polsku

swiety-ogien04.05.2013
Przed godziną 14. w Bazylice Zmartwychwstania Chrystusowego w Jerozolimie, jak co roku w Wielką Sobotę, zszedł Święty Ogień. W tym niezwykłym wydarzeniu uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów.

Patriarcha jerozolimski Teofil III wszedł do kaplicy nad Grobem Bożym w prostej białej szacie z dwoma pękami zgaszonych świec. Kaplica i patriarcha tradycyjnie zostały wcześniej przeszukane przez izraelską policję pod kątem potencjalnych ukrytych źródeł ognia. Hierarcha wyszedł z kaplicy, a świece płonęły jasnym ogniem. Bazylikę Zmartwychwstania wypełniły dźwięki dzwonów oraz gwizdy i okrzyki uradowanych wiernych.

Ogień zostanie przetransportowany samolotami do wielu państw, w tym Rosji, Grecji, Rumunii, Bułgarii oraz, po raz czwarty, do Polski. Delegacji PAKP w Ziemi Świętej przewodniczy biskup siemiatycki Jerzy.

Autor: Paweł Karczewski

Jeszcze o cudzie Świętego Ognia w Jerozolimie (marucha.wordpress.com)

Po polsku

Tekst pobrany z: marucha.wordpress.com ,nieco poprawiony - admin.
neobgigrtr

„Każdego roku w Wielką Sobotę tłumy wiernych gromadzą się w Bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie, ponieważ tego dnia z Nieba zsyłany jest ogień, który zapala świece w bazylice.” Takie słowa można przeczytać w jednym z wielu przewodników zachęcających do odwiedzenia Ziemi Świętej w czas Wielkanocy. Czytaj dalej »

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj