Wojciech Cejrowski o Buddyźmie

Po polsku

Co nieco o Syrii …

Po rosyjsku

Краткая сводка о ситуации в Сирии за 27 августа 2013 года

Краткая сводка о ситуации в Сирии за 26 августа 2013

Patriarcha Bartłomiej, diakon Kurajew i włoska masoneria (redakcjapartyzant.wordpress.com)

Po polsku

barthKilka dni temu, na swym blogu diakon Andrej Kurajew napisał:

“Zabawne, w maju bieżącego roku w Rumunii zaproponowano mi wstąpić do masońskiej loży. Agitator (emerytowany rumuński generał) pokazał mi swoje fotografie, gdzie jest wraz z patriarchą Bartłomiejem i Licio Gelli (włoska loża P-2)”.

O powiązaniach konstantynopolitańskiego patriarchy z masonerią nie trudno się domyślać. Według części atoskich mnichów patriarcha Bartłomiej, nie tyle co należy lecz posiada własną lożę masońską o nazwie “HAN” (gr. ΧΑΝ).

Włoska loża Propaganda Due (Propaganda Dwa) jest nielegalną paramasońską lożą, zwana w skrócie P-2. Jej dawna nazwa Propaganda Massonica. Organizacja założona i kierowana przez Licio Gelli. Nazwana loża, narodziła się i rozwinęła w środowisku największej wspólnoty masońskiej istniejącej we Włoszech: Wielkiego Wschodu Włoch Palazzo Giustiniani. Na jej czele przez wiele lar stał Licio Gelli, organizator zbrojnej “władzy równoległej”, która miałaby “interweniować”, gdyby do władzy doszli we Włoszech komuniści. Organizacja ta Czytaj dalej »

Ojciec Paweł o Cyrylu Gundiajewie (redakcjapartyzant.wordpress.com)

Po polsku

8 sierpnia w Pskowie pochowano zabitego ojca Pawła Adelgejma. Poniżej fragment niedokończonego wywiadu z ojcem Pawłem.

pawec582-adelheim

Jak oceniacie rolę patriarchy Cyryla w życiu Cerkwi?

Uważam, że patriarcha Cyryl – to źródło cerkiewnego zła. Przy patriarsze Aleksym Cyryl miała dużo do powiedzenia, lecz mimo to Aleksy jego powstrzymywał, przyciskał trochę. Wszystkie dokumenty, wszystkie nowe ustawy, wydane przez Cerkiew, to wszystko – sprawka Cyryla.

On współdziała wraz władzą, czy też prowadzi własną grę?

Oczywiście, on przebywa w symfonii z władzą, lecz u niego jest i osobisty [w tym] interes. Zrobił błyskotliwą karierę, otrzymał ogromne środki i rzecz jasna, buduje swoje osobiste dobro i prestiż. Jego ambicje są bardzo wielkie. Lecz w społeczeństwie on jest zmorą. Zapewne przynależy do jakiegoś konkretnego klanu na Kremlu, który go popiera.

Całość wywiadu: http://176.9.146.227/articles/detail/69790

Uwaga rodzice – zaczyna się sezon polowań na dzieci (marucha.wordpress.com)

Po polsku

Łowcy dzieci grasują i wybierają co słabsze ofiary, zeby je zabrać z ich rodzin

1. Ta wiadomość, którą przeczytałem na jednym z portali, mrozi krew.

„…Kuratorka sądowa zagroziła dziadkom pięcioletniego Maćka, że odbierze im chłopca, ponieważ jest za gruby. Jej wniosek trafił już do sądu, we wrześniu odbędzie się rozprawa.

- Kuratorka powiedziała przy Maćku: „Pasiecie go jak świnię”. Mały się rozpłakał – opowiada pani Lucyna Łacina, która wspólnie z mężem od pięciu lat opiekuje się wnukiem…”

O tej sprawie był też wczoraj reportaż w telewizji publicznej. Pokazali pięcioletniego Maćka, rzeczywiście korpulentnego, jak milion innych polskich dzieci, ale ruchliwego i tulącego się do dziadków, którzy go kochają i opiekują się, bo mama z jakichś względów sama zająć się nim nie mogła. Czytaj dalej »

Rosja: Obama prze do wojny w Syrii, jak Bush do wojny w Iraku (wiadomosci.onet.pl)

Po polsku

Szef komisji spraw zagranicznych rosyjskiej Dumy Państwowej Aleksiej Puszkow wyraził przekonanie, że prezydent USA Barack Obama zmierza do wojny w Syrii, jak jego poprzednik George W. Bush dążył do wojny w Iraku.

Dupek. Masońska wydmuszka.

“Ta wojna, tak samo jak tamta, będzie nielegalna, a Obama stanie się klonem Busha” - napisał wpływowy rosyjski polityk na Twit­terze. Czytaj dalej »

Gimnazjaliści w Polsce bardzo mało wiedzą o chrześcijaństwie (www.fronda.pl)

Po polsku

Tak wynika z badań prof. Józefa Baniaka.

Zdaniem prof. Baniaka rezultatem takiego stanu rzeczy jest coraz słabsza identyfikacha młodych z Kościołem. Gimnazjaliści mają problem z podaniem składu Trójcy Świętej - 26 proc, umieściło w niej Matkę Bożą, a nawet św, Józefa, św. Piotra, czy Papieża. Jedynie połowa wie, że Jezus posiada dwie natury boską i ludzką, 22 proc. nie wie ile jest sakramentów, 80 proc (!). nie wie, że ewangelistów było czterech.

ToR/gosc.pl/Dziennik Zachodni

Szokujące dane: Aby urodziło się 122 tysiące dzieci z in vitro trzeba zabić 3,8 miliona innych (www.fronda.pl)

Po polsku

in-vitroTe dane, choć szokują, doskonale pokazują jakie są koszty ludzkie procedury in vitro. A do tego bardzo trudno z nimi polemizować, bowiem odwołują się one do statystyk brytyjskich, które pokazują, ile ludzi na zarodkowym etapie życia powołano do istnienia w wyniku procedury in vitro, a ile z nich się narodziło.

Od 1990 roku, kiedy w Wielkiej Brytanii zaczęła obowiązywać ustawa o zapłodnieniu pozaustrojowym ludzi i embriologii do 2006 roku powołano do istnienia 3,806,699 osób na zarodkowym etapie istnienia. Między rokiem 1992 a 2006 urodziło się zaś 122.043 dzieci z zapłodnienia in vitro. Te twarde dane podał, w odpowiedzi na pytanie, polityka Partii Liberalnej podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Earl Howe. Czytaj dalej »

Świadek Chrystusa. W ciągu 3 lat uratował ponad 1000 dzieci nienarodzonych. (www.fronda.pl)

Po polsku

bohaterW ciągu trzech lat John Barros uratował ponad 1000 nienarodzonych dzieci przed aborcją. Dziewięć godzin dziennie, 6 dni w tygodniu, mężczyzna stał przed wielką kliniką aborcyjną w Orlando (USA). Głosił Ewangelię i namawiał kobiety idące na zabieg do nawrócenia.

Barros chorował na raka i choroby mózgu, a pewnego razu ktoś wjechał w niego samochodem. Mężczyzna przeszedł już kilka operacji chirurgicznych, ale mimo tego cały czas wypełnia zadanie, które sobie wyznaczył – ratowanie dzieci nienarodzonych. Czytaj dalej »

Ewolucja pobożności … (www.fronda.pl)

Po polsku

papa14. sierpnia papież przyjął piłkarzy argentyńskiej reprezentacji narodowej. Piłkarz Pocho Lavezzi zażyczył sobie z tej okazji szczególnej pamiątki.

Usiadł na tronie papieskim, założył jedną nogę na drugą i – otoczony przez kolegów z drużyny – kazał zrobić sobie zdjęcie. Natychmiast opublikował je w Internecie, co wywołało szybką reakcję argentyńskiej prasy, w której pojawiły się takie tytuły jak „Lavezzi ‘kradnie’ tron papieża” (Ambitio financiero) czy „Papież Pocho?” (Olé)

PCh/katholiches.info

——-

Ciekawe kto będzie następny ?

?? (gazetawarszawska.com)

Po polsku

Aby powiększyć naciśnij na obrazek.

Dziwisz

Zaostrza się prześladowane chrześcijan w Wietnamie (www.pch24.pl)

Po polsku

Na początku tego roku w Socjalistycznej Republice Wietnamu wszedł w życie nowy dekret o religii. Przewiduje on, że od października każda czynność religijna – nawet najmniejsza, taka jak np. pogrzeb – nie będzie mogła odbyć się bez uprzedniego zgłoszenia i uzyskania na nią zgody. Biorąc zaś pod uwagę, że państwem tym rządzą z zasady skrajnie wrodzy religii komuniści – sprawowanie kultu będzie praktycznie niemożliwe.

Tradycja prześladowania chrześcijan w tym państwie jest bardzo długa. Począwszy od XVI wieku prześladowań wyznawców Chrystusa dopuszczali się pogańscy władcy tamtejszych ludów. Wyjątek stanowił okres kolonialnego panowania Francji w tym rejonie, który skończył się w połowie zeszłego wieku, kiedy to państwo opanowali komuniści. Wznowili krwawą i brutalną przemoc względem katolików. Czytaj dalej »

Экуменизм - религия антихриста

Po polsku

O mykoplaźmie, eksperymentach na ludziach i pochodzeniu wirusa HIV (wolnemedia.net)

Po polsku

588732155_c05dda114eMykoplazma

Kilka odmian mykoplazmy zostało celowo spreparowanych („engineered”), aby stać się bardziej niebezpiecznymi. Obwinia się je obecnie o powodowanie AIDS, raka, CFS, MS, CJD i innych chorób neurosystemowych.

I – PATOGENICZNA MYKOPLAZMA

WSPÓLNY CZYNNIK CHOROBOWY BIOLOGICZNIE UZBROJONY

Istnieje ok. 200 gatunków mykoplazmy. Większość z nich jest nieszkodliwa i nie powoduje problemów, jedynie cztery czy pięć z nich są patogenami. Mycoplasma fermentans (incognitus strain) prawdopodobnie pochodzi z jądra bakterii Brucella. Ten czynnik chorobowy nie jest bakterią, ani też wirusem. Jest zmutowaną formą bakterii Brucella, połączoną z wirusem visna, z którego mykoplazma została ekstrahowana.

Patogeniczna mykoplazma zwykła być całkiem nieszkodliwa, ale badania w zakresie broni biologicznych, prowadzone pomiędzy rokiem 1942 a czasem teraźniejszym, stworzyły w rezultacie o wiele bardziej groźną i zaraźliwą formę mykoplazmy. Naukowcy ekstrahowali tę mykoplazmę z bakterii Brucella i zredukowali faktyczny czynnik chorobowy do formy krystalicznej. Uczynili wiec z niej „broń biologiczną” i przetestowali ją na niczego nie podejrzewającej ludności Ameryki Północnej.

Dr Maurice Hilleman, naczelny wirolog, zatrudniony w kompanii farmaceutycznej Merck Sharp & Dohme, oświadczył, iż ten czynnik chorobotwórczy jest obecnie noszony przez wszystkich mieszkańców Ameryki Północnej i bardzo możliwe, że dotyczy to również większości ludności na świecie.

Pomimo wadliwego systemu raportowania, w widoczny sposób nastąpił znaczny wzrost we wszystkich degeneratywnych chorobach neuro-systemowych od czasu II wojny światowej, a specjalnie od lat 1970-tych, wraz z przybyciem nowych chorób, o jakich nikt wcześniej nie słyszał, takich jak syndrom chronicznego zmęczenia (CFS) oraz AIDS.

Wg doktora Shyh-Ching Lo, starszego stopniem naukowca w Instytucie Patologii Sił Zbrojnych i jednego z czołowych amerykańskich badaczy mykoplazmy, ten czynnik chorobotwórczy powoduje wiele chorób, włączając AIDS, raka, CFS, colitis Crohn’a, i typ cukrzycy, stwardnienia rozsiane, chorobę Parkinsona, chorobę Wengera oraz szereg chorób kolagenowo-waskularnych, takich jak reumatyczny artretyzm i Alzheimera.

Dr Charles Engel, ktory pracuje w Narodowym Instytucie Zdrowia (NIH) USA w Bethesda, Maryland oświadczył, co następuje na spotkaniu NIH w styczniu 2000: „Przychylam się obecnie do poglądu, że prawdopodobną przyczyną syndromu chronicznego zmęczenia (CFS) oraz fibromyalgii – jest mykoplazma…”

Posiadam wszystkie oficjalne dokumenty, dowodzące, że mykoplazma jest czynnikiem chorobotwórczym w syndromie chronicznego zmęczenia i fibromyalgii, jak również w AIDS, stwardnieniach rozsianych i wielu innych chorobach. Z tych dokumentów 80% jest oficjalnymi dokumentami rządowymi USA lub Kanady i 20% stanowią artykuły z czasopism naukowych, takich jak Journal of the American Medical Association, New England Journal of Medicine oraz Canadian Medical Association Journal. Artykuły w miesięcznikach naukowych oraz dokumenty rządowe uzupełniają się nawzajem. Czytaj dalej »

AIDS: DZIEŁO LUDZI ? (wolnemedia.net)

Po polsku

Od początków epidemii AIDS istnieją utrzymujące się pogłoski, że choroba ta stworzona została przez człowieka, zaś wirus HIV został celowo wprowadzony do środowiska amerykańskich homoseksualistów oraz Afroamerykanów w ramach eksperymentu. Na ową konspiracyjną teorię szybko odpowiedzieli wirusolodzy oraz biolodzy molekularni, według których źródłem choroby miały być afrykańskie ssaki naczelne a ludzka seksualność odpowiadać miała za jej rozprzestrzenianie się.

Pod koniec roku 1986, Sowieci zszokowali świat twierdzeniem mówiącym, że wirus HIV „wynaleziony” został w tajemnicy w Fort Detrick przez jednostkę zajmującą się bronią biologiczną. Choć twierdzenia te odrzucone zostały z miejsca jako „propaganda”, rosyjscy naukowcy pracowali ręka w rękę ze specjalistami od broni biologicznej, przekazując sobie próbki wirusów oraz zakażonych tkanek u wielu naczelnych w latach 70-tych.

Choć amerykańskie media nigdy nie zajmowały się dowodami mówiącymi o sztucznym pochodzeniu AIDS, teoria ta wciąż jest wyszydzana. Dla przykładu Czytaj dalej »

Niewolnica starszej pani (wiadomosci.onet.pl)

Po polsku

images3Nikt im nie powiedział, że będą harować prawie całą dobę. I że ich podopieczni to ludzie ciężko chorzy i niedołężni. Tak w Niemczech pracują tysiące polskich opiekunek. To największe targowisko niewolnic w Europie.

Pierwszy podopieczny Ewy, 52-letniej urzędniczki z Opola, bywał groźny. Któregoś dnia oblał ją wrzątkiem, innym razem próbo­wał udusić. – A kiedyś w środku nocy wparował do mojej sypialni. Ubrany był w garnitur, w kapelusz, a w ręce trzymał wielki ku­chenny nóż – wspomina Ewa. Z trudem udało jej się zachować zimną krew. – Czy ty przypadkiem nie powinieneś być o tej porze w piżamie? – zapytała.

– A rzeczywiście – przytaknął staruszek, po czym przebrał się w piżamę i spo­kojnie położył do łóżka.

Wtedy, trzy lata temu, Ewa dopiero zaczynała pracę w Niemczech i nie miała pojęcia, że jej podopieczny jest chory na alzheimera. W agencji pośrednic­twa dla opiekunek, która załatwiła jej tę pracę, usłyszała, że pojedzie do uro­czego staruszka z początkami demencji. Nie stawiano jej żadnych specjal­nych wymagań: miała tylko mówić trochę po niemiecku, a doświadczenie w opiece nad ludźmi starymi i chorymi było wprawdzie mile widziane, ale nieko­nieczne. Czytaj dalej »

Grzybobranie … lub może raczej grzybo-koszenie w Rosji. (www.liveinternet.ru)

Po polsku

Dzięki uprzejmości pana Andrzeja L. możemy oderwać się na chwilę o tematów poważnych i zobaczyć jak Bóg błogosławi rosyjskim lasom.

102073882_large_getimage__1_

.102073883_large_getimage__2_

. Czytaj dalej »

Światowy dzień ……… no właśnie czego ? (gazetawarszawska.com)

Po polsku

Aby powiększyć, naciśnij na zdjęcie.

93815116

Bergoliada, czyli jak szaleć, to szaleć …

938190559

Cyrk już jest, tylko kółek brakuje.9362398239_0

Czytaj dalej »

Cerkiewny lucyferiański terror … (www.portal-credo.ru)

Po rosyjsku

lapanka08 августа 2013
Афон: полиция задержала 68-летнего новостильного монаха, который пытался передать еду третью неделю находящимся в осаде эсфигменцам

68-летний монах Димитрий, насельник новостильного афонского монастыря Филофей, был на несколько часов задержан полицией 1 августа за попытку передать еду 20 монахам Эсфигменского монастыря, третью неделю находящимся в осаде в административном здании Эсфигмену в Карее, сообщает корреспондент «Портала-Credo.Ru».

17 июля эсфигменским монахам было предписано покинуть административный центр их монастыря в Карее, чтобы разместить там недавно созданную Czytaj dalej »

Monaster Esfigmenu: “Monaster opuścimy tylko jako martwi” (redakcjapartyzant.wordpress.com)

Po polsku

esfigmen

01/08/2013 W czasie niedawnej wizyty patriarchy Cyryla (Gundiajewa) na Świętej Górze, Epistasia (podległa dla patriarchy tureckiego Bartłomieja władza Atosu) zażądała od esfigmeńskich mnichów natychmiastowego opuszczenia monasterskich budynków, w przeciwnym wypadku grożono im użyciem siły. Wiadomo już że alternatywny (podległy Fanarowi figurant) “ihumen Esfigmenu” zwrócił się do patriarchy Cyryla o pomoc w tej sprawie.

29 lipca policja przy pomocy buldożera próbowała wyłamać drzwi wejściowe do administracyjnego centrum Esfigmenu. W czasie tej akcji został ranny jeden z mnichów, który znajdował się tuż za drzwiami. Przy tym broniącym mnichom odcięto wodę. Czytaj dalej »

Polacy wkrótce stracą część oszczędności, rząd rozważa wariant cypryjski? (zmianynaziemi.pl)

Po polsku

no moneyPojawiają się pierwsze przecieki na temat nowych planów Ministerstwa Finansów. Jak można się było spodziewać podwyżki podatków i kosztów pracy zaaplikowane przez aktualnie rządzących w Polsce, doprowadziły do zmniejszenia konsumpcji, oraz wpływów podatkowych. Budżet idzie na dno, a w takiej sytuacji pojawiają się najdziksze pomysły, aby wyrwać pieniądze obywatelom. Nasi władcy pracują już podobno nad wariantem cypryjskim.

Jak wiadomo od 2007 roku Polska zadłużyła się na ponad 350 miliardów złotych. To według dzisiejszego kursu więcej niż 100 miliardów dolarów. Gdzie są te pieniądze? Na dodatek trwa wyprzedaż majątku należącego do skarbu państwa. Już praktycznie dochodzimy do takiej sytuacji, że właściwe nie ma, co sprzedać i pozostały tylko przedsiębiorstwa strategiczne. Potrzeby podatkowe rosną, bo rośnie armia biurokracji, Czytaj dalej »

Ostatnie słowa o. Pawła Adelgejma, zamordowanego 5 sierpnia 2013 r. (www.portal-credo.ru)

Po polsku

o-pawel-adelgajmWiktor Jakowlew, przyjaciel rodziny zamordowanego w Pskowie ojca Pawła Adelgejma, a w latach 1989-2010 starosta rady parafialnej cerkwi pod wezwaniem Żon Mironośnic w Pskowie, w której służył zamordowany o. Paweł, 6 sierpnia podał do publicznej wiadomości ostatnie słowa o. Pawła Adelgejma o obecnej sytuacji w Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Moskiewskiego Kaganatu, jak podaje agencja “Росбалт”.
Jakowlew stwierdził w wywiadzie dla Pskowskiej Agencji Informacyjnej (PAI – ros. ПАИ), że kilka dni temu, kiedy wybierał się do Londynu, poprosił o. Pawła, aby napisał list z pozdrowieniem do ich wspólnego przyjaciela – diakonissy wspólnoty anglikańskiej w Oldbury, Janet Ridgway, z którą miał się spotkać. Jakowlew cytuje fragmenty wypowiedzi z listu kapłana.
„Nadal sprawuję nabożeństwa, głoszę kazania, ale już jako zmiennik, gdzieś w tle. Niestety, cała sprawa polega na tym, że cerkiewne życie w Rosji gaśnie. I niezależnie od tego, ile by nie mówiono w patriarchacie na temat złotych kopuł, niestety, złote kopuły wyrażają jedynie siłę cerkiewnej władzy i wzrost cerkiewnego budżetu kosztem dochodów państwa, nic ponadto. Czytaj dalej »

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj