Toksyczne szczepienia. Wywiad z doktorem Jerzym Jakowskim.

Po polsku, Polecane

Szczepionki to jedna wielka ściema. Posłuchaj ….

LINK DO DOKUMENTU: Oświadczenie woli o odmowie szczepienia – dla SANEPIDU

Jubileusz 30 lecia święceń kapłańskich Ojców Archimandryty Nikodema i Ihumena Atanazego, Założycieli naszego Monasteru.

Po polsku, Polecane

w pracy

30 lat temu w dzień Pokrowu Przeczystej Bogarodzicy, hierodiakoni Nikodem i Atanazy w czasie uroczystej Liturgii, w Soborze św. Mikołaja w Chicago, z rąk biskupów Innocentego Lotockiego oraz biskupa białoruskiego z Chicago Wladimira Tarasewicza przyjęli święcenia kapłańskie.

W tamtym czasie, nikt z żyjących z nimi, łącznie z biskupem Innocentym, nie wierzył w ich powrót do Polski, tymczasem to co niemożliwe u ludzi – jest możliwe u Boga.

Osiem miesięcy po swoich święceniach, po kilkuletniej tułaczce poza swoją ojczyzną, Ojcowie mogli powrócić do Polski. Dwa lata później, po wielu następnych trudach i poszukiwaniach dane im było osiedlić się w podprzemyskich Ujkowicach i założyć nasz prawosławny Monaster.

W dniu dzisiejszym dziękujemy Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu, Przeczystej Bogurodzicy – Ihumenii naszego Monasteru oraz Ojcom za 30 lat ich ofiarnej i nie lekkiej służby dla chwały Cerkwi Chrystusowej, za ich trud włożony w dzieło duchowego i materialnego budowania naszego Monasteru.

Dziękujemy za prowadzenie i wychowywanie nas – mnichów tego Monasteru oraz wszystkich licznych dzieci duchowych żyjących po całym świecie.

Prosimy Przeczystą Bogurodzicę o przewodnictwo i ochronę dla Ojców od wszelkich wrogów widzialnych i niewidzialnych, o Bożą pomoc, siłę i łaski tak bardzo potrzebne do życia, pracy i trwania na Ich ujkowickiej Golgocie. Aby nasz słodki Zbawiciel świata - Jezus Chrystus, zawsze ich Ojcom szczodrze udzielał, aby swą Boską ręką zawsze prowadził, aby wraz z Nim zwyciężyli wszystko co złe i do końca swojego ziemskiego życia stali na straży świętej Ortodoksji.

Ojcowie i bracia ujkowickiego Monasteru..

Святой Архиепископ Иоанн Шанхайский

Po rosyjsku, Polecane

Последний отшельник / The Last Anchorite

Po angielsku, Po rosyjsku, Polecane

Trwa seria zabójstw dzieci w Polsce, rządowe instytucje zachęcają do donosicielstwa (zmianynaziemi.pl)

Po polsku

10427774_s_0Ostatnie wydarzenia w Polsce mogą wprawiać w przerażenie. Okazuje się, że nadal giną dzieci, które są zabijane przez swoich własnych rodziców. W ciągu jednego tygodnia dowiedzieliśmy się w Sejmie, że zabijanie dzieci w łonie matki jest jak najbardziej wskazane, zwłaszcza jeśli mają zespół Downa, a potem w telewizjach po kolejnym przypadku “aborcji dziecka po urodzeniu” dowiedzieliśmy się, że w tym wypadku jest to paskudne zabójstwo.

Oczywiście morderstwo jest morderstwem i nie ważne czy człowiek ma 12 tygodni czy 12 miesięcy. To relatywizowanie zabijania można traktować za jedną z praprzyczyn zdziczenia obyczajów, które obserwujemy obecnie. Wytresowani w procesie „edukacyjnym” nowocześni ludzie są uczeni, że zabicie dziecka w łonie matki to nie zabójstwo tylko „decyzja kobiety na dysponowanie swoim ciałem”, dziecko takie nazywają płodem, unikając przymiotnika “ludzkim” i są w większości zwolennikami eutanazji i zagorzałymi przeciwnikami kościoła.

Ci sami ludzie, którzy bez mrugnięcia okiem są w stanie zabić swoje dzieci nazywając ten czyn nowomową w stylu „usunięcie płodu”, mogą być potencjalnymi zabójcami swoich dzieci już po ich urodzeniu. Czytaj dalej »

ПРОГУЛКА ПРОТЕСТАНТА ПО ПРАВОСЛАВНОМУ ХРАМУ (www.golden-ship.ru)

Po rosyjsku, Polecane

Священник Даниил Сысоев

ПРОГУЛКА ПРОТЕСТАНТА ПО ПРАВОСЛАВНОМУ ХРАМУ

Прогулка протестанта по православному храму

,

Православная библиотека Золотой Корабль, 2012

Напоенный весенним солнцем, день клонился к вечеру. Шло великопостное воскресенье. Московские улицы и переулки, отдыхающие от бесконечного шума машин, играли хрустальными ручейками талого снега. С окружавших их домов и еще нагих деревьев летела, радужная в косых лучах, капель, звенящая как миллионы стеклянных бубенцов на саккосе вечного Первосвященника.

Я гулял по уютным переулкам Швивой горки и Гончарной слободы, любуясь ослепительно-лазурными небесами. На душе стояла звонкая тишина приходящая на изломе Четыредесятницы. Недалеко от театра на Таганке вдруг ко мне обратился молодой человек с вопросом:

- Читали ли Вы Библию?

Не смотря на то, что мне положено везде ходить в священной одежде, таких вопросов избежать не удается.

Я ответил:

- Случалось. А раз и Вы, видимо, знакомы с этой замечательной православной Книгой, разрешите узнать-что особенно в Ней так запало Вам в душу, что Вы тотчас бросились на стогны нашего града проповедать новое учение ?

Юноша несколько смутился внезапным вопросом, но, мгновение спустя, открыв свою Библию, ответил стереотипной фразой:

- Я раньше был плохим человеком, но меня мучила совесть и я боялся погибнуть. Но мне попались замечательные друзья, которые объяснили, что бояться нечего. Czytaj dalej »

Maszyna losująca w rękach drogówki (moto.onet.pl)

Po polsku

17dbd67dad6b427e8aee3af9e164b77bZa sprawą reportażu w telewizji TTV o działaniu popularnych rada­rów policja ma problem i przyznaje: policjant, gdy widzi grupkę aut, nie powinien używać radaru. Nawet jeśli wie, że ktoś przekroczył prędkość, może tylko pogrozić palcem

Po raz kolejny już afera radarowa. Tym razem wyjątkowo przykra dla policji drogo­wej, bo pokazująca, że król jest nagi – skupia się na radarach ręcznych Iskra 1. To bez wątpienia w chwili obecnej najnowocześniejszy i najlepszy albo przynajmniej jeden z najnowocześniejszych radarów ręcznych, jakie ma drogówka. Mimo to – jak dowodzą testy pokazane na fi lmach – w warunkach drogowych pomiar pręd­kości za ich pomocą przypomina losowanie: na kogo wypadnie, na tego bęc.

Wszystko jedno, co mierzy

Radar Iskra 1 – jak każde inne urządzenie tego typu – mierzy prędkość wszystkie­go, co porusza się w jego zasięgu. Mogą to być: wiatrak klimatyzacji (stąd łatwość, z jaką sprzęt pokazuje, że stojący samochód jedzie kilkadziesiąt km na godzinę lub
więcej), drgania głośnika (niemal dowolną i z góry zaplanowaną prędkość można uzyskać na ekranie radaru po zbliżeniu do jego głowicy smartfona wyposażonego w darmowy program do generowania dźwięków), wibracje znaku drogowego na wietrze, aż wreszcie jadący samochód. Tylko który samochód? Czytaj dalej »

Najpierw psy, potem my (marucha.wordpress.com)

Po polsku

czipowanie-psaPO przygotowuje przepisy na obowiązkowe czipowanie psów. Ktoś wie czemu? No dobrze – powiem. Najpierw psy, potem my. Na razie przygotowują technologię, aparaturę i personel. Całe szczęście, że zabraniają obcinać uszy i ogony.

PO ma nowe hobby. “Naszym celem jest podniesienie poziomu odpowiedzialności za zwierzęta. – mówi „Rz” Paweł Suski (PO). PO odrzuciło projekt zakazu aborcji dzieci, które mogą się po urodzeniu okazać chore, ale troszczy się o zwierzęta. Fakt , ludzie w Polsce traktowani są przez PO gorzej jak zwierzęta, więc muszą czekać na swoją kolej.

Mówicie że nie traktują ludzi gorzej niż zwierzęta. Dobrze – a pamietacie tego mężczyznę którego policjant kopnął w głowę na Marszu Niepodleglości? Kobietę modlacą sie pod krzyżem podpiekaną papierosem? Przecież gdyby tak zrobiono zwierzęciu łotry siedziałyby bezapelacyjnie w więzieniu. Czytaj dalej »

Rząd chce zakazać palić węglem w piecach. Projekt trafi do Sejmu. (popieranie.pl)

Po polsku

tfuskRząd Donalda Tuska planuje wprowadzić program, który pozwoli na zmianę nawyków ogrzewania przez Polaków.

Zakładamy wprowadzenie dopłat do likwidacji domowych pieców węglowych i zastąpienie ich bardziej ekologicznym ogrzewaniem. Będą też dopłaty do ociepleń domów, by koszty ogrzewania były niższe – mówi Stanisław Żelichowski z PSL. Czytaj dalej »

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj