Chanukija zapłonęła na Placu Grzybowskim w Warszawie (www.bibula.com)

Po polsku

Na Placu Grzybowskim w Warszawie zapłonęła pierwsza świeca w ustawionej tam chanukiji.

Tym samym rozpoczęła się Chanuka – żydowskie święto świateł. Podczas trwającego osiem dni święta każdego dnia na dziewięcioramiennym świeczniku Żydzi zapalają jedną świecę.

panujemy nad światem

Największa chanukija w Europie ustawiona przed Bramą Brandenburską w Berlinie (Foto: PAP)

Pierwszą chanukową świecę zapalił rabin warszawskiej gminy żydowskiej Stas Wojciechowicz wraz z przewod­niczącym Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce Piotrem Kadlcikiem.

Kadlcik przypomniał, że choć dziś święto Chanuka kojarzy się głównie z dziećmi, zabawą i prezentami, to tak na­prawdę upamiętnia wojowników i gotowość do walki o swoje prawa i tradycje. . Czytaj dalej »

Ku zatraceniu: Gruzja i Mołdawia bliżej UE (niezalezna.pl)

Po polsku

Drugi dzień szczytu Partnerstwa Wschodniego - Gruzja i Mołdawia parafowały umowy stowarzyszeniowe z UE.

Gruzja i Mołdawia parafowały w piątek w Wilnie podczas szczytu Partnerstwa Wschodniego umowy stowarzyszeniowe z UE, obejmujące porozumienia o wolnym handlu. Umowy mają być podpisane w ciągu roku, czyli przed końcem kadencji obecnej Komisji Europejskiej.

Wbrew wcześniejszym planom w Wilnie nie podpisano umowy o stowarzyszeniu UE-Ukraina.

W ubiegłym tygodniu władze w Kijowie ogłosiły, że wstrzymują przygotowania do zawarcia tego porozumienia. Rząd Ukrainy uznał, że Unia nie zaproponowała stronie ukraińskiej wystarczającego zadośćuczynienia za straty, które kraj poniósłby w związku z pogorszeniem relacji handlowych z Rosją

Oczekuje się, że przywódcy państw Unii w deklaracji końcowej powtórzą zapewnienie, że oferta stowarzyszenia dla Ukrainy pozostaje aktualna (w ub. tygodniu rząd ukraiński wstrzymał przygotowania do podpisania umowy o stowarzyszeniu z UE). “Deklaracja wileńska” ma określić cele PW do 2015 r. i będzie zachęcać do pogłębiania współpracy w ramach tego unijnego programu, obliczonego na zbliżenie polityczne i integrację gospodarczą z UE.

Obłędu ciąg dalszy (marucha.wordpress.com)

Po polsku

im gorzej - tym lepiejZakaz palenia węglem zrujnuje Polaków!

W ciągu 5 lat w Krakowie – ale do 2020 r. w całym kraju – muszą zniknąć piece na węgiel! A to oznacza jedno: że biedni ludzie, którzy jeszcze stosują ten najtańszy opał, będą zmuszeni wymienić instalację. Wprawdzie rząd dopłaci do wymiany starego pieca na instalację ekologiczną, ale za droższy opał zapłacimy już z sami!

– Nie stać mnie na zmianę sposobu ogrzewania. Palę węglem, bo jest najtańszy – martwi się Irena Samek (83 l.) z Krakowa, który już zakazał węgla. Właściciele pieców węglowych w ciągu 5 lat muszą je wymienić na nowe. Ale ten zakaz to tylko początek zmian, jakie zostaną przyjęte w całej Polsce! Stare piece węglowe do 2020 roku mają przestać istnieć w całym kraju.

Dlaczego? Bo właśnie do tego roku – zgodnie z dyrektywą unijną – Polska musi poprawić jakość powietrza. A ponieważ węgiel uznawany jest za paliwo najmniej ekologiczne, rząd każe nam zeń zrezygnować. Czytaj dalej »

Troszkę z mądrości papieża Franciszka (www.fronda.pl)

Po polsku

Franek całuje nogi młodocianym muzułmańskim przestępcom“Prawdziwy islam i poprawna interpretacja Koranu sprzeciwiają się wszelkiej przemocy” - napisał nieomylny Bergoglio w najnowszej adhortacji”

Link (paragraf. 253):  http://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/dokumenty/adhortacje-franciszek/art,1,adhortacja-apostolska-evangelii-gaudium,strona,5.html

Tymczasem KORAN odpowiada na to tak:

- I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili ! – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich”(2:190-191)

- “A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców (tj. Chrześcijan - Admin) , tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!”(9:5)

- Gdziekolwiek się znajdują, zostaną schwytani i zabici bez litości; zgodnie ze zwyczajem boga ustanowionym dla minionych pokoleń”(33:60-61)

- “Nie słuchaj więc niewiernych (tj. Chrześcijan) i zwalczaj ich z wielkim zapałem, przy jego pomocy”(25:52)

- “Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta”(47:4)

- “Walczmy ze wszystkimi, którzy mówią, że są inni bogowie prócz Niego”  (tj.allaha) (S.5,33; 9,5; 9,29; 38,2 etc.)

- “Allah przerazi niewiernych; uderzcie ich mieczem po szyi; odetnijcie im końce palców” (S. 8,12) Czytaj dalej »

Lucyferianie w natarciu na greckie chrześcijaństwo. (www.rusimperia.info)

Po polsku

18-athos-72Grigoriu - jeden z greckich Monasterów Góry Atos zabrał głos w sprawie zniesienia w Grecji niedzieli jako obowiązkowego dnia wolnego. W oświadczeniu mnichów Monasteru, które opublikowała „Święta Góra” między innymi czytamy:

„Grecki parlament przyjął w tym roku jeszcze jedną antychrześcijańską ustawę. Z całą mocą dokonuje się dalsze zniszczenie prawosławnej, chrześcijańskiej tożsamości nowogreckiego państwa, wbrew woli bohaterów greckiego powstania, którzy swoją krwią okupili jego powstanie.
Na oddzielną pochwałę zasługuje reakcja związków zawodowych i organizacji społecznych, które odczuły na sobie skutki tej ustawy. Ucieszył nas również protest arcypasterzy i duchowieństwa Greckiej Cerkwi. Jednak kiedy dzisiaj deputowani zagłosowali za przyjęciem tej ustawy, odpowiedzialność za jego wprowadzenie i przyjęcie spada na barki prawosławnych chrześcijan. Czytaj dalej »

Justyna Kowalczyk, polska biegaczka narciarska, o Rosji i mediach w Polsce (justyna-kowalczyk.pl)

Po polsku

defaultPisanie o Rosji neutralnie, a krytycznie o zachodzie nie świadczy o ruskiej agenturze, tylko o tym, że trzeba zacząć dostrzegać, że metodę “dziel i rządź” stosuje się permanentnie od wieków….
—-

Propaganda

Każdy kto dużo wyjeżdża za granicę swojego kraju, wie co to znaczy tęsknić. Za mentalnością, za językiem i ludźmi. Za życiem, które jest TAM. Wie, jak to jest szukać wszelkich dostępnych wiadomości, czytać, słuchać i rozważać. To normalne. Też tak mam… Wczoraj włączyłam więc sportowe wiadomości. I myślałam, że padnę. Albo że mam omamy. Wstyd mi było po prostu i tyle.

Rzecz była o Rosji, a jakże. Igrzyska się zbliżają, więc kto żyw ekspertem się staje. Od praw człowieka, ekologii, sportu, finansów, infrastruktury. Wizę można łatwo zrobić. Można w miarę tanio polecieć. Można również – bez najmniejszego problemu, jak w każdym miejscu na ziemi – znaleźć biednych, sfrustrowanych ludzi, którzy z chęcią opowiedzą, jak to im w życiu źle. Sensacyjny materiał gotowy. O to przecież chodzi… Czytaj dalej »

Antychrześcijański wyrok sądu. Kiedy zaczną się pozwy za chrzest dzieci? (www.fronda.pl)

Po polsku

sadTen wyrok Sądu Najwyższego aż trudno skomentować. Oto Sąd Najwyższy orzekł, że namaszczenie chorych nieprzytomnego Jerzego R. narusza wolność sumienia. A to może oznaczać, że należy mu się odszkodowanie.
Jerzy R. domaga się od szpitala klinicznego w Szczecinie 90. (!!) tysięcy złotych. Powodem jest to, że gdy był w śpiączce farmakologicznej, to katolicki kapłan udzielił mu namaszczenia chorych. I właśnie za to domaga się on odszkodowania. Sądy niższych instancji pozwy oddalały, ale Sąd Najwyższy uznał, że sakrament namaszczenia udzielony bez zgody pacjenta narusza jego wolność. Dlatego zwrócił sprawę do ponownego rozpatrzenia. Czytaj dalej »

Grecki biskup ostrzega: posłowie, którzy zagłosują za prawem legalizującym małżeństwa homoseksualne – zostaną ekskomunikowani (marucha.wordpress.com)

Po polsku

Biskup SerafimPrawosławny biskup Pireusu, Serafim, zapowiedział, że ekskomunikuje posłów, którzy poprą w parlamencie ustawę o związkach osób homoseksualnych, jak tego wymaga niedawne orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

W Grecji, której konstytucja uznaje główną rolę Kościoła Prawosławnego, możliwość zawierania związków cywilnych mają wyłącznie pary heteroseksualne.

Na początku listopada Trybunał w Strasburgu uznał, że Grecja narusza Europejską Konwencję Praw Człowieka, nie przyznając osobom homoseksualnym tych samych praw, co heteroseksualnym.Rząd grecki stanął Czytaj dalej »

Начинается реконструкция Студийского монастыря в Турции: он станет мечетью (www.pravoslavie.ru)

Po rosyjsku

zniszczony przez zafajdanych turków

Турецкие власти намерены реконструировать Студийский монастырь. Теперь здесь будет мечеть, сообщает RT

«Власти города приняли решение реконструировать монастырь и превратить его в мечеть», - сообщает газета Hurriyet со ссылкой на источники в администрации Стамбула. Превращение византийского монастыря в мечеть Ильяс-Бей произойдет уже в 2014 году, отмечает газета. Czytaj dalej »

Angola zakazała praktykowania islamu. Meczety i minarety są zamykane lub wyburzane (natemat.pl)

Po polsku

islam_death_cultWładze Angoli zakazały praktykowania na jej terenie islamu. Na ich polecenie zamykane bądź niszczone są meczety oraz stojące przy nich minarety. – Należy zauważyć, że angolski rząd z zamknięcia wszystkich meczetów uczynił priorytet – powiedziała minister kultury Rosa Cruz e Silva. Angolskie władze podkreślają, że ich działania mają charakter profilaktyczny i wynikają z tego, co muzułmanie robią w innych afrykańskich państwach.

Zamykanie meczetów i minaretów rozpoczęło się już w październiku. Kilka tego typu budowli zniszczono, co zszokowało lokalne społeczności islamskie. Podjęte przez angolskie władze działania mają związek z tym, że wyznania islamskie nie są w tym państwie legalnie funkcjonującymi religiami, a jedynie “sektami”. Czytaj dalej »

Na zdechnięcie (dakowski.pl)

Po polsku, Polecane

.

40 % rozpoznań stanu wegetatywnego jest diagnostyczną pomyłką

Iza Brodacka

Znajoma „nabawiła się” pieska (u nas w domu tak mówi się o kolejnych naszych zwierzętach z wypadku, wyrzuconych czy też przywiązanych w lesie) podczas wycieczki. Stał sobie w wiejskim gospodarstwie na łańcuchu, straszliwie wychudzony, bez jedzenia i wody . euthanasiaIndagowana o to właścicielka psa odpowiedziała, że piesek przeznaczony jest „na zdechnięcie”. Mało szczeka, za dużo je i jest w ogóle nieużyteczny. Znajoma zdecydowała się go zabrać i tak się stało.

Wyobraźmy sobie co działoby się gdyby gospodyni uparła się, że pies ma zdechnąć z głodu i pragnienia tak jak postanowiła i nie zgodziłaby się go wydać. Nie obeszłoby się zapewne bez interwencji policji i straży ochrony zwierząt. Nie sądzę, żeby ktokolwiek przyznał wiejskiej gospodyni prawo do zagłodzenia na śmierć własnego psa.

Eluana Englaro pozostająca przez 17 lat w śpiączce po wypadku samochodowym zmarła 9 lutego 2009 roku z głodu i pragnienia w nowoczesnej klinice Le Quiete w Udine. O taką śmierć walczył dla niej własny ojciec. Na taką śmierć skazały ją sądy różnych instancji. Zgodnie z zaleceniami sadu apelacyjnego miała umierać godnie. Oznaczało to podawanie środków przeciwbólowych oraz kosmetykę umierającego ciała. Na szczęście cierpiała tylko dwa dni.

O wiele gorszy los spotkał Amerykankę Terri Schiavo . Zmarła z głodu i pragnienia 31 marca 2005 roku po trwającej 13 dni bolesnej agonii. Strażnicy pilnowali żeby opiekujący się Terri ksiądz Malanowski nie zdołał zwilżyć jej ust. Czytaj dalej »

Zwolniona za krzyżyk (info.wiara.pl)

Po polsku

nasza dumaJeśli ktoś odrzuca w swoim życiu Jezusa Chrystusa i Jego krzyż, zostaje opanowany przez złego ducha. Wtedy widok choćby maleńkiego krzyżyka będzie budził w nim nienawiść. Pozostaje wtedy wyrzucić także krzyż z przestrzeni publicznej

Popularna dziennikarka norweskiej telewizji publicznej (NRK) Siv Kristin Sallmann została zwolniona za to, że podczas programu miała na szyi łańcuszek z maleńkim złotym krzyżykiem, którego wielkość nie przekraczała 1.5 cm. Przeciwko temu ostro zaprotestowali miejscowi muzułmanie. W telefonach oraz mailach poinformowali kierownictwo stacji, że ich zdaniem, obecność krzyża podczas emisji audycji narusza neutralność światopoglądową telewizji publicznej obraża islam oraz ich uczucia religijne. Ich protesty zostały uwzględnione. Kierownictwo stacji poinformowało Siv Kristin Sallmann, że nie będzie mogła dalej występować na antenie, gdyż swym postępowaniem doprowadziła do konfliktów oraz nienawiści na tle religijnym. Czytaj dalej »

MISTYCZNE KORZENIE PRZESTĘPCZOŚCI

Po polsku

.

MISTYCZNE KORZENIE PRZESTĘPCZOŚCI

O tym, jak tragiczny wpływ na dzisiejsze społeczeństwo wywierają: bezbożność, materializm i okultyzm, można przekonać się, po tym jak w nagły sposób wzrosła skala przestępczości oraz liczba popełnianych samobójstw. Wychodząc ze swoich materialistycznych pozycji, psycholodzy i socjolodzy nie zdołali wyjaśnić tego fenomenu. Jak to się dzieje, że najczęściej dobrze usytuowani ludzie, z tzw. „dobrych domów”, zupełnie nieoczekiwanie, tak jak by się to mogło wydawać z punktu widzenia otaczających ich ludzi, dokonują krwawych przestępstw. Gdzie tkwi przyczyna? Jakie są tego korzenie? Takie pytania padają z ust niewierzących w istnienie duszy i świata niematerialnego naukowców. A przyczyna tego zjawiska tkwi właśnie w duszy i w określonych oddziaływaniach, którym jest ona poddawana właśnie ze strony niewidzialnego świata. Czytaj dalej »

Broń chemiczna – o tym nie dowiesz się z mediów

Po polsku

Zaledwie kilka tygodni temu Stany Zjednoczone i większość krajów europejskich były gotowe doprowadzić do wojny, aby „ukarać” prezydenta Syrii, Baszszara al-Asada za śmierć ponad tysiąca osób która spowodowana była atakiem dokonanym przy użyciu bojowego gazu sarinu, przez syryjskich rebeliantów sponsorowanych …. przez USA i inne kraje Nato.

———————

Z mediów nie dowiesz się jednak zbyt wiele na temat sarinu. Tymczasem jest on niczym innym jak szczególnym rodzajem cieczy i tak jak roundup (randap) należy do związków fosforoorganicznych – stale wykorzystywanych na całym świecie jako pestycydy fosforoorganiczne.

Malathion (malation) (środek owadobójczy powszechnie używany w Chinach, krajach byłego ZSRR i Stanach Zjednoczonych, zabroniony w Unii Europejskiej od 2007 roku) i phosmet (środek owadobójczy stosowany najczęściej przy uprawie jabłoni) są estrami kwasów fosforowych, czyli organofosforanami, które stosowane są do produkcji pestycydów organfosforanowych. Czytaj dalej »

Rosyjski Ruch Monarchistyczny do polskich narodowców

Po polsku

r38-600x449Orędzie organizacji „Russkoje Impierskoje Dwiżienije” do polskich narodowców w związku z wydarzeniami na „Marszu Niepodległości” w Warszawie.

W związku z antyrosyjskimi akcjami na Marszu Niepodległości, który odbył się 11 listopada w Warszawie „Russkoje Impierskoje Dwiżienije” przygotowało specjalne orędzie do polskich narodowców-organizatorów i uczestników tej imprezy.

List w językach: polskim, angielskim i rosyjskim, został wysłany do następujących organizacji:

- Obóz Narodowo-Radykalny
- Młodzież Wszechpolska
- Ruch Narodowy – Samoobrona
- Liga Polskich Rodzin
- Narodzenie Odrodzenie Polski
- Konfederacja Polski Niepodległej
- Organizacja Monarchistów Polskich
- Komitet Organizacyjny „Marsz Niepodległości 11 listopada”
i inni prawicowi politycy i działacze

Rosyjscy narodowcy uważnie śledzą opór białej Europy i witają go solidaryzując się z odrodzeniem i wzrostem ducha narodowego Europejczyków, wyrażającego się także w manifestacjach i innych politycznych akcjach narodowych i ultraprawicowych takich jak „Marsz Niepodległości” w Warszawie. Ale jesteśmy zaniepokojeni antyrosyjskimi prowokacjami, które miały miejsce podczas „Marszu Niepodległości” w dniu 11 listopada. Ubolewamy, że Polacy, do tej pory, traktują nas jak wrogów i łączą Rosjan z komunistami a Rosję ze Związkiem Sowieckim. Narodowcy w Rosji walczą dzisiaj o utworzenie rosyjskiego państwa narodowego a Rosjanie nie dążą do podbicia Polski albo kogokolwiek innego. Wprost przeciwnie, my mamy dzisiaj wspólnych wrogów, a jest to syjonistyczny i islamski globalizm. Dążą one do ujarzmienia naszych narodów, do zniszczenia tradycyjnych kulturalnych i religijnych wartości i zasiedlenia naszych krajów azjatyckimi emigrantami. Te siły chcą zderzyć nas wzajemnie i zniszczyć najsilniejsze i najtwardsze słowiańskie warownie chrześcijaństwa, katolicką Polskę i prawosławną Rosję. Dlatego wzywamy polskich narodowców do zapomnienia o historycznych sprzecznościach i starych konfliktach, do rezygnacji z antyrosyjskiej i rusofobicznej retoryki i pomyśleniu o wspólnej współpracy i walce o wspólne cele. Na manifestacji rosyjskich narodowców w Moskwie 4 listopada, polscy działacze już wystąpili z hasłami rosyjsko-polskiej przyjaźni. (http://vk.com.s55.ru.wbprx.com/naszadruzba?w=wall-40220438_234%2Fall)
WZYWAMY WAS DO PÓJŚCIA ZA ICH PRZYKŁADEM!

Russkoje Impierskoje Dwiżienije
Rosja, Sankt-Petersburg 12.11.2013

Za: http://www.rusimperia.info/news/id18063.html

Data publikacji: 12.11.2013

Przekład: RX

Pedofilia: brudny sekret Talmudu (marucha.wordpress.com)

Po polsku

a30Od admina [strony z której pochodzi artykuł]:
Po przeczytaniu poniższego artykułu zrozumiała staje się taktyka środowisk żydowskich polegająca na atakowaniu Kościoła Katolickiego za pedofilię – taktyka złodzieja, który krzyczy „łapać złodzieja!”. O ile pedofilia występuje we wszystkich środowiskach, o tyle właśnie w Kościele jest b. rzadka, 100 razy rzadsza niż np. wśród nauczycieli i wychowawców młodzieży, o kaście żydowskich „duchownych” nie wspominając. Warto zajrzeć choćby na http://marucha.wordpress.com/2010/04/09/miedzynarodowe-media-o-nich-nie-pisza/ . A opanowanie przemysłu pornograficznego przez Żydów jest faktem, zob. np. http://marucha.wordpress.com/2010/07/12/rewolucyjny-zyd-czyli-kto-kontroluje-przemysl-pornograficzny/ . Czytaj dalej »

Mafia medyczna w USA i porywanie dzieci do badań (www.monitor-polski.pl)

Po polsku

W załączonym pod artykułem linku przedstawiona jest przerażająca historia zdrowego chłopca, którego medyczna mafia chciała porwać wbrew jego i rodziców woli do badań testujących skuteczność jakiejś chemioterapii do zwalczania sarkomy.

Rodzicom chłopca wmówiono na podstawie jednego zafałszowanego testu, że ma raka i umrze w ciągu 2 tygodni jeśli nie podda się leczeniu. Wszystkie niezależne badania pokazywały, że chłopiec jest zupełnie zdrowy i czuł się on doskonale. Med-mafia posunęła się tak daleko, że skorumpowała urzędników stanowych, policję i lokalny sąd, by w majestacie skorumpowanego „prawa” porwać chłopca do tej przymusowej chemioterapii , która trwałaby przez rok i trwale by go okaleczyła lub zabiła. Rodzina i chłopiec nie zgodzili się na to. Ojciec, by uratować chłopca ukrył go, więc został wsadzony do więzienia za „porwanie” swego dziecka i próbę ocalenia go przed mengelowskimi przestępcami. Czytaj dalej »

Prześladowanie chrześcijan stało się faktem (zmianynaziemi.pl)

Po polsku

16439678_sPrześladowani są wyznawcy chrześcijaństwa w krajach arabskich, na przykłąd w Egipcie. Zdarzaja się takie przypadki w Chinach, ale co nie każdy zauważa to samo dzieje się we wszystkich krajach UE. Konsekwentnie prowadzona jest polityka antychrześcijańska. Powody takiego stanu rzeczy są oczywiste, według przywódców UE wspólnota religijna jest zagrożeniem na drodze do realizacji idei integracji europejskiej. Religia jest po prostu sprzeczna z “europejskimi wartościami”.

Co ciekawe w kanonie powszechnie akceptowanych “wartości” są jednopłciowe małżeństwa i budowa systemu permanentnej kontroli nad obywatelem, o którym nie śniło się nawet Orwellowi. Pod hasłami tolerancji i poprawności politycznej konsekwentnie walczy się z chrześcijańska tradycją. Najlepszym przykładem jest historia Bożego Narodzenia i choinki, jako jego symbolu. Czytaj dalej »

Niezłe opracowanie o fałszywych objawieniach w Medjugorie

Po polsku

pentagramks. Jan Wójtowicz - Problem Mediugorie

Link: http://www.antyk.org.pl/wiara/miediugorje/miediugorje2.htm

.

„Organy do przeszczepów pobierane są od osób żywych” (marucha.wordpress.com)

Po polsku

mid_18212Nie istnieje śmierć pnia mózgu, a organy do przeszczepów pobierane są od osób żywych – stwierdził prof. Jan Talar podczas sympozjum naukowego w Poznaniu. Słowa obalające jeden z największych współczesnych mitów, który stoi u podstaw transplantologii spotkały się z oburzeniem części środowiska medycznego, a lewicowe media poinformowały o tym wydarzeniu nazywając go skandalem.

Prof. Talar zarzucił lekarzom, że pacjentów z podejrzeniem śmierci pnia mózgu nie ratują tak intensywnie, jak powinni. – Nie udało się w XXI wieku pobrać narządów od osoby zmarłej, a więc co robimy? Pobieramy narządy od osoby żyjącej – podkreślił. Czytaj dalej »

Trwa zmowa milczenia wokół zabijania ludzi. Do artykułu bardzo istotne komentarze. (marucha.wordpress.com)

Po polsku, Polecane

mid_17527Rozmowa z o. dr. Jackiem Norkowskim OP

Podczas pobrania narządów śmierć jest mocno nienaturalna. Polega na przecięciu powłok od mostka do spojenia łonowego, bez znieczulenia, tylko z podaniem środków zwiotczających mięśnie i na wycięciu narządów. Człowiek może odczuwać niezwykły wprost ból. Gdy w tle toczy się dyskusja o zabijaniu zwierząt, pomijanie milczeniem kwestii zabijania ludzi wydaje mi się przedziwne – mówi o. dr Jacek Norkowski, autor książki pt. “Człowiek umiera tylko raz”.

Uważa Ojciec, że tak zwana śmierć mózgowa to fikcja, a przecież pojęcie to stanowi kryterium, na podstawie którego obecnie w bardzo wielu przypadkach orzeka się zgony pacjentów.

- Śmierć mózgowa to wyłącznie stan prawny. Bo czy człowiek może umrzeć wyłącznie w wyniku tego, że zbierze się trzech innych ludzi i złoży trzy podpisy na odpowiednim formularzu? Jeżeli wierzy się w magię, to być może tak, ale zwykle tak się nie dzieje.

Ludzie umierają dlatego, że dochodzi do zatrzymania krążenia, krew przestaje płynąć, a po jakimś czasie – w zwykłej temperaturze jest to pomiędzy 20 a 30 minut – można mówić o śmierci organizmu. Jeśli zaś zmiany są nieodwracalne wtedy nie można już dokonać skutecznej resuscytacji. Wtedy też wiemy, że człowiek umarł.

Są różne teorie na ten temat, ale na razie nie potrafimy inaczej stwierdzić śmierci człowieka, czyli w sposób możliwy do wychwycenia uznać, że dusza w tym konkretnie momencie opuszcza ciało. Na razie jedyna pewna, stosowana od wieków metoda orzeczenia zgonu opiera się na wiedzy, że człowiek przestaje żyć po pewnym czasie od zatrzymania akcji serca.

Śmierć mózgowa to natomiast posiadające moc prawną stwierdzenie, że człowiek pozostający w głębokiej śpiączce połączonej z bezdechem nie rokuje szansy na wyleczenie, w związku z czym możemy uznać go za martwego. Taką właśnie propozycję zawarto w Dokumencie Harwardzkim w 1968 roku i taka jest rzeczywista logika takiego orzecznictwa. W momencie orzeczenia śmierci mózgowej człowiek przestaje być pacjentem, pełnoprawnym obywatelem, staje się natomiast „zwłokami z bijącym sercem”, od których można pobierać narządy. Jest to konwencja, śmierć w znaczeniu społecznym, a nie biologicznym czy nawet psychologicznym. Naukowcy, którzy zajmują się tym problemem (i ja do nich należę) twierdzą natomiast, iż człowiek może zachować odczuwanie bólu oraz pewien stan świadomości.

W jaki sposób zatem doszło do ustanowienia takiego kryterium orzekania śmierci?

- Tylko jeden pan profesor Jan Talar zrehabilitował około dwustu osób, o których mówiono rodzinom, że w ich przypadkach nic już się nie da zrobić i trzeba wyrazić zgodę na pobranie narządów. Profesor zajmował się mniej więcej dwustu pacjentami w takim stanie, spośród których wielu przywrócił do pełnej bądź choćby tylko częściowej sprawności. Nie twierdzę, że przeprowadzono wobec nich wszystkich procedury stwierdzenia śmierci mózgowej. Samo wchodzące w skład tych procedur tzw. badanie bezdechu tak bardzo uszkadza mózg, że niezwykle utrudnia – o ile nie całkowicie uniemożliwia – dalszą rehabilitację. Polega ono na odłączeniu respiratora na dziesięć minut i powoduje załamanie krążenia krwi w mózgu, czyli, jak mówi prof. Coimbra zajmujący się tym problemem od wielu lat: uszkadzamy mózg po to, żeby stwierdzić, iż jest uszkodzony.

O takiej postawie decyduje totalny utylitaryzm zakorzeniony w głowach członków komisji harwardzkiej, która orzekła, Czytaj dalej »

Cicha wojna o świadomość - Dr Jerzy Jaśkowski (www.aferyprawa.eu)

Po polsku, Polecane

wolnosc_slowa„Tylko naród, którego warstwy kierownicze zostaną zniszczone da się zepchnąć do roli niewolników.” (Adolf Hitler, 1939 r.)

We wcześniejszej publikacji wyjaśniłem, dlaczego definicje podstawowych pojęć takich jak państwo i nauka, podawane do publicznej wiadomości są z gruntu rzeczy fałszywe. Gwoli przypomnienia poniżej uzasadnienie faktycznej definicji „państwo”.

W chwili obecnej państwo jest to instytucja mająca w sumie do spełnienia dwa cele:

- utrzymanie w posłuchu ludności zamieszkującej dany teren,

- ściąganie podatków w takiej wysokości w jakiej to jest możliwe, bez wywoływania zamieszek. Zamieszki zawsze były kosztowną i niepotrzebną stratą finansową.

W celu spełnienia tych wytycznych, grupa ludzi przeznaczonych do „rządzenia”, czyli spełniania postulatów starszych i mądrzejszych [Stanisław Michalkiewicz], posiada aparat przymusu:

- Urząd Skarbowy – ustawy dotyczące tego urzędu są bardziej restrykcyjne aniżeli kodeksu karnego.

- Urząd Ubezpieczeń Społecznych [występujący pod różnymi nazwami]. Podatki na ubezpieczenia społeczne są tak samo restrykcyjnie egzekwowane jak każde inne. Są one przymusowe, a więc sprzeczne nawet z samą ideą demokracji i wolności. Podatki te także nie są rozliczane i tak naprawdę stanowią zysk „państwa” czyli tej grupy, która się za tym pojciem kryje.

- Aparat przymusu bezpośredniego zwany policją i „wymiarem sprawiedliwości”.

- Kontrolny aparat przymusu tj. armie. Dlatego armie przeorganizowuje się na zawodowe, tak jak w „odrodzeniu”. Wiadomo, że żołnierz zawodowy jest to najemnik służący temu, który płaci. Sprawdzono to już 500 lat temu.[1]

Fakty świadczą jednoznacznie, że państwo zwane „Polska” spełnia wszystkie wyżej wymienione warunki. Czytaj dalej »

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj