ZAGŁADA MESSYNY… (www.verapravoslavnaya.ru)

Po polsku, Polecane

szopkaMessyna (1908) - jej mieszkańcy lubowali sie w bluźnierstwach i rozpuście. 28 grudnia 1908 r. miasta Messyna i Regio di Calabria dotknięte zostały największą katastrofa sejsmiczną, jaka zanotowano do tej pory w Europie.
Wstrząsy wywołały tsunami, a 15-metrowa fala, która uderzyła przed świtem, porwała co trzeciego z jej mieszkańców. Woda zniszczyła zapasy żywności, a wszystkie drogi dojazdowe zostały zasypane, pojawiło sie kolejne zagrożenie, wobec którego miasta są zupełnie bezradne - głód. Zanim nadeszła pomoc z zewnątrz, ludzie walczyli o resztki żywności, słabsi ginęli lub umierali z wycięczenia. Łączny bilans kataklizmu (wg informacji dostępnych obecnie) przekroczył 80 tys. ofiar śmiertelnych.
Messyna nigdy nie odzyskała dawnej świetności, przez wiele lat Włosi nazywali ją Martwym Miastem.

Oto co pisał na ten temat Siergiej Nilus:

Fragment z: На берегу Божьей реки

(…) Dwieście tysięcy ofiar katastrofy w Messynie wciąż jeszcze powraca jak blade, przerażające widmo. Czy jednak nauczyły nas one czegoś tutaj, w ojczyźnie? Kompletnie niczego, nie licząc wyścigów egoizmu i próżnej chwały u organizatorów balów, koncertów i wszelkich, rzekomo charytatywnych zabaw dla tych, którzy ucierpieli …
„Ciężko podliczyć, - jak piszą z Rzymu do gazety „Новое Время” - ile kosztowała Włochy katastrofalna noc 28 grudnia. Zginęło ponad dwieście tysięcy ludzi, i przynajmniej około stu tysięcy z pozostałych przy życiu należy uważać za inwalidów, niezdolnych w przyszłości do pracy … Straty finansowe w sektorze prywatnym i państwowym należy liczyć w miliardach … Włochy w jedną noc poniosły takie straty w ludziach i w ekonomice, które daleko przewyższyły straty Rosji w jej ostatniej wojnie … Nic więc dziwnego, że w kraju panuje nastrój przygnębienia, chociaż na zewnątrz wszędzie widać poświęcenie … Władze już od kilku dni zaprzestały poszukiwań, przekopywania ziemi, uważając je za bezsensowne. A jednocześnie codziennie odnajdują ludzi, którzy przeżyli, nawet po upływie trzech tygodni po katastrofie. Ci, którzy ocaleli, należą do niebogatych rodzin, które mieszkały na niższych piętrach, służących jako pomieszczenia handlowe, a które jednocześnie często spełniały rolę pomieszczeń mieszkalnych … Większość ludzi, którzy się uratowali, a którzy przebywają w Neapolu i w Rzymie, należy właśnie do biedoty z Messyny i Reggio; nie ma wśród nich ludzi bogatych i przedstawicieli klasy średniej … Jakże straszne sceny ogólnego obłędu musieli oglądać ci, którzy przybyli tutaj z pomocą! Nigdy nawet najbardziej żywa wyobraźnia nie mogłaby oddać tego, jak wyglądała wtedy rzeczywistość. Jest to coś nie do opisania.”
№ 11794, „5/18 stycznia”.

Niejaki Wincenty Cuado, redaktor gazety „Gwiazda Messyny”, zwrócił się do redakcji “Coniere cTItalia” z listem następującej treści:

„M. G. Proszę opublikować w Waszej gazecie informację o następującym wydarzeniu. Od pewnego czasu Messyna znajdowała się w rękach odstępców od Boga i to właśnie oni w niedzielę, poprzedzającą straszną katastrofę, zwołali zebranie, Czytaj dalej »

W Syrii prawosławny kapłan wypowiedział wojnę islamistom. (parezja.pl)

Po polsku

wojnaPomocnik biskupa prawosławnego Patriarchatu Antiochii i całego Wschodu o. Luka al-Huri wypowiedział wojnę syryjskim powstańcom, wzywając chrześcijan do zbrojnego oporu i do obrony Syrii, Cerkwi Prawosławnej i monasterów.

„Nasza cierpliwość jest na wyczerpaniu” – oświadczył, ostrzegając w ten sposób powstańców.
„Wzywam każdego chrześcijanina do noszenia przy sobie broni, aby bronić Syrii, naszych cerkwi i naszych monasterów poddanym w ostatnim czasie bezprecedensowej przemocy ze strony uzbrojonych grup dżihadystów” – podkreślił o. Luka w swoim oświadczeniu opublikowanym w miejscowej gazecie az-Zaman.
„Już więcej nie będziemy patrzeć na to, co się dzieje z założonymi rękami” – powiedział prawosławny kapłan.
Dodał, że mężczyźni czekają na „rozporządzenia z Patriarchatu” i dodał, że wkrótce przystąpią do konkretnych działań zbrojnych. Czytaj dalej »

Co dało Grecji członkostwo w UE? (redakcjapartyzant.wordpress.com)

Po polsku, Polecane

1312325239_by_hotelGrecja wstąpiła do Unii Europejskiej 1 stycznia 1981 roku stając się 10 członkiem Unii. Poważnych oponentów tej decyzji nie było: większość społeczeństwa spodziewała się podniesienia poziomu życia, wzrostu gospodarczego i obniżenia poziomu przestępczości. Szczególnie atrakcyjna była dla Greków przynależność do „rodziny europejskiej”.

Co dało Grecji członkowstwo w Unii? Dziś na pytanie to można już odpowiedzieć jednoznacznie. Nic dobrego. Nawet obrońcy „europejskiej drogi” stwierdzają, że kraj na przestrzeni ostatnich lat całkowicie zatracił swoją narodową niezależność, zrezygnował z samodzielnej polityki zagranicznej i wpadł w zapaść finansową. Najbardziej wyraziście sytuację w Grecji scharakteryzował znany hierarcha Greckiej Cerkwi Prawosławnej metropolita Mikołaj: „Pozbawili nas naszej identyczności narodowej, poczucia własnej godności, a w dodatku jeszcze zniszczyli naszą gospodarkę”. (niestety u nas nie ma ani jednego takiego Mikołaja … - admin.)

Według danych, opublikowanych w wiarygodnej gazecie ateńskiej „To wima” w końcu pierwszego półrocza 2013 r. państwowy dług publiczny Grecji wyniósł 321 mld Euro. Za I półrocze 2013 r. dług ten powiększył się o 16 mld Euro, Czytaj dalej »

Uciekła przez okno ocalając swe dziecko (www.pch24.pl)

Po polsku

anti-abortionChoć wzięła już jedną dawkę środka poronnego, aby ratować swe dziecko uciekła przez okno kliniki aborcyjnej. Opuszczona początkowo przez bliskich, skontaktowała się z ośrodkiem pomocy kryzysowej obrońców życia i otrzymała od nich pomoc. Z czasem pod wpływem biegu wydarzeń i determinacji kobiety, jej rodzina porzuciła proaborcyjne naciski i zaczęła ją wspierać. Jak pokazują badania, zarówno mama jak i jej nienarodzone jeszcze dziecko są cali i zdrowi – dziś nie grozi im już niebezpieczeństwo.

Kiedy kobieta szła do kliniki w Londynie, by wziąć drugą dawkę środków poronnych, Czytaj dalej »

Znany saksofonista Piotr Baron o Bogu, szatanie, i Wierze w Chrystusa (gosc.pl)

Po polsku

Marcin Jakimowicz: Widziałeś film, w którym tysiące feministek z wściekłością atakują modlących się w Argentynie mężczyzn?

Piotr Baron: Nie widziałem. Staram się nie oglądać takich rzeczy. Udaję się na wewnętrzną emigrację. Staram się utrzymać stan świadomości na przekór napływowi informacji z zewnątrz, bo tak dalece się z tym nie godzę, że nie wyobrażam sobie, by mogła to być prawda…

To jest prawda.

To ja poproszę o jakiś inny globus.

Dla mnie to najmocniejszy obraz ostatnich lat. Furia, bluźnierstwo, wyuzdanie, a z drugiej strony szpaler rozmodlonych mężczyzn. Niektórzy płakali. Ale nie odpowiedzieli agresją.

I jak na dłoni widzisz, jaka wojna duchowa toczy się w świecie. Trwa od zawsze. Jeśli wierzysz w Boga, musisz zaakceptować istnienie diabła. Jaki jest? Maksymalnie zły. Jest upersonifikowanym złem, kłamstwem. Jego walka z tymi, w sercach których mieszka Bóg, przybiera ostatnio formy znajdowane dotąd przeze mnie jedynie w opisach św. Jana. Jest ostro. Apokaliptycznie. Widać już drzwi. Z demonem nie podpiszesz rozejmu. Nie ma zawieszenia broni. On jest zły, w związku z tym nieustannie będzie cię oskarżał, zwodził, oszukiwał… Czytaj dalej »

Zaczipowana Brazylia (wolnemedia.net)

Po polsku

666Czy brazylijskie miasto Belo Horizonte będzie pierwszym miastem na świecie, w którym w powszechnym użyciu znajdą się wszczepiane pod skórę czipy?

Już od lutego 2014 roku w tym liczącym 2,4 miliona mieszkańców mieście w sprzedaży dostępne będą elektroniczne czipy wielkości ziarenka ryżu. Umieszczane pod skórą dłoni między palcem wskazującym a kciukiem urządzenia mają pozwolić dorosłym Brazylijczykom szybką identyfikację oraz z łatwością określać gdzie się znajdują. Docelowo będzie można za ich pomocą zawierać bezgotówkowe transakcje a wszelkiego rodzaju klucze, kody PIN czy hasła staną się zbędne. Czipy nie będą potrzebować przy tym zewnętrznego źródła zasilania. Czytaj dalej »

Syria. Интервью с мэром города Тартус.

Po rosyjsku

Bolszewia rządzi: Ministerstwo Finansów tworzyło przepisy pod wpływem mafii? “Infoafera to przy tym zabawa pensjonarek” (marucha.wordpress.com)

Po polsku

pejsolandiaZ całą pewnością można mówić o tym, że mafia miała wpływ na urzędników ministerstwa finansów i na tworzone przez nich prawomówi nam Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. ZPP wysłało do CBA 30-stronicowy raport o tym, jak latami MF tworzyło przepisy służące przestępcom. Prokuratura przyznała im rację. Kaźmierczak twierdzi, że za rządów PO ten proceder cały czas funkcjonuje.

Jak by Pan określił to, co działo się w Ministerstwie Finansów? Współpraca mafii i ministerstwa, czy ministerstwo tworzyło prawo pod naciskiem, wpływem mafii, zorganizowanych grup przestępczych?

Cezary Kaźmierczak: To nie jest polityka systemowa, więc nie można mówić o całym ministerstwie, a o poszczególnych urzędnikach ministerstwa. Z całą pewnością jednak można mówić o tym, że mafia miała wpływ na nich i na tworzone przez nich prawo.

Na czym to polegało?

W MF, na poziomie rozporządzeń, tworzono przepisy, które otwierały różnego rodzaju furtki, o których nikt nie wiedział – oprócz grup przestępczych – a które w ciągu 2-3 lat umożliwiały dokonywanie ogromnych przeketów. Czytaj dalej »

10 powodów dlaczego nie wolno podpisywać umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską (marucha.wordpress.com)

Po polsku

aaaLudzie idą na Majdan za pieniądze ale nawet nie rozumieją co się kryje za umową stowarzyszeniową z Unią Europejską.

Dlaczego nie wolno podpisywać umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską

1- Nawet zachodni eksperci przyznają, że po podpisaniu umowy stowarzyszeniowej na Ukrainie rozpocznie się katastrofalny spadek produkcji i w konsekwencji pojawi się deficyt w budżecie i w funduszu emerytalnym, po prostu mówiąc innymi słowami, zaczną się problemy z wynagrodzeniami i z emeryturami. Upadnie eksport.

2- Ukraińscy właściciele dużego i średniego biznesu, a także bankierzy, utracą możliwości zarządzania swoimi aktywami.

3- Ziemie rolnicze zostaną wykupione za bezcen przez zachodnich, a głównie niemieckich, latyfundystów. Czytaj dalej »

Dowód na istnienie Boga i oszustwa ewolucji. DNA nie kłamie. Kłamstwa w podręcznikach - Kent Hovind

Po polsku

naukowiecNiesamowity wykład Kent’a Hovind’a udowadniający zwodniczą teorię ewolucji, która jest oparta na kłamstwach i manipulacjach. …

Link: LINK DO FILMU

.

Drugi, podobny film: http://www.youtube.com/watch?v=ONv1Q0KHfWI

Gender Equality Paradox (polskie napisy) - norweski komik na tropach absurdów gender

Po polsku

Harald Eia, oprócz tego, że jest znanym w Norwegii komikiem, jest również socjologiem i antropologiem. Motywacją do nakręcenia tego filmu była chęć zweryfikowania stanu współczesnej nauki norweskiej. Weryfikacja okazała się brutalna. Jego filmy skłoniły władze do cofnięcia funduszy na część badań. Na przykład “Gender Equality Paradox” przyczynił się do zamknięcia finansowanego przez państwo Nordyckiego Instytutu Gender Studies na Uniwersytecie Oslo.

W tym filmie Harald Eia dokonał następującego zabiegu: udając laika, zadawał pytania na temat kobiet i mężczyzn norweskim naukowcom i innym intelektualistom specjalizującym się w “gender studies”. Następnie o to samo pytał uznanych naukowców z uniwersytetów brytyjskich i amerykańskich, ale nie specjalistów od gender, lecz innych dziedzin - psychologii ewolucyjnej, genetyki behawioralnej i biologii. W krajach anglosaskich i w swojej ojczyźnie otrzymał zupełnie różne odpowiedzi niż w Norwegii. Potem pokazywał je znowu norweskim rozmówcom i rejestrował ich reakcje. Pytał też tzw. zwykłych ludzi, co pokazało, w jak różnych światach żyją masy i świat norweskich elit intelektualnych.

Bóg cudów

Po polsku

Не от мира сего (www.golden-ship.ru)

Po rosyjsku, Polecane

иеромонах Дамаскин (Кристенсен)

Не от мира сего

Жизнь и учение иеромонаха Серафима (Роуза) Платинского.

not from this world

По благословению Высокопреосвященнейшего Августина, Архиепископа Львовского и Галицкого
С разрешения и благословения игумена Германа (Подмошенского)

Ред. Golden-Ship.ru 2012

ТОГДА ПИЛАТ опять вошел в преторию, и призвал Иисуса, и сказал Ему: Ты Царь Иудейский? Иисус отвечал ему: от себя ли ты говоришь это, или другие сказали тебе о Мне? Пилат отвечал: разве я Иудей? Твой народ и первосвященники предали Тебя мне; что Ты сделал? Иисус отвечал: Царство Мое не от мира сего; если бы от мира сего было Царство Мое, то служители Мои подвизались бы за Меня, чтобы Я не был предан Иудеям; но ныне Царство Мое не отсюда. Пилат сказал Ему: итак Ты Царь? Иисус отвечал: ты говоришь, что Я Царь; Я на то родился и на то пришел в мир, чтобы свидетельствовать об истине; всякий, кто от истины, слушает гласа Моего.
Евангелие от Иоанна 18:33–37.

Предисловие

В России знают и любят о. Серфима (Роуза), и особенно те, кто не отошел от веры предков — Православия. Говорят, книги его меняют судьбы людей.

Один православный из США, пробывший несколько месяцев в России, рассказывает: «Как только узнавали, что я из Америки, непременно спрашивали, знаком ли я с о. Серфимом Роузом. Поразительно! Похоже, его знают все, даже дети. А его работы, равно и самое жизнь, полагают крайне важными для нынешнего возрождения Руси». Czytaj dalej »

Niemcy: matka trafiła do aresztu, bo syn nie był na edukacji seksualnej

Po polsku

wolność sumieniaKolejna matka trafiła w Niemczech do aresztu. Powód? Syn był nieobecny na lekcji edukacji seksualnej. 2 grudnia matka dziewięciorga dzieci ( w wieku od 2 do 15 lat) została odprowadzona przez policję do aresztu.

2 grudnia matka dziewięciorga dzieci ( w wieku od 2 do 15 lat) została odprowadzona przez policję do aresztu, w którym będzie musiała spędzić 8 dni. Jest to kara za odmowę zapłaty grzywny, jaka została wymierzona rodzinie z powodu nieobecności jednego z dzieci na lekcjach edukacji seksualnej.

Wcześniej kilka dni w areszcie spędził już ojciec rodziny. Jest to już kolejny przypadek w tym roku, w którym rodzice są karani za nieobecność dziecka na lekcjach edukacji seksualnej. Niedawno w tym roku głośna była sprawa dziewczynki, która obrzydzona charakterem zajęć wyszła z sali lekcyjnej. Jej ojciec musiał spędzić za karę dobę w areszcie, bo odmówił zapłaty grzywny. W poprzednich latach kary aresztu sięgały nawet 40 dni. Czytaj dalej »

Gruzińska cerkiew za rehabilitacją wierzącego (!) Stalina (www.pch24.pl)

Po polsku

psychopatyczny-morderca„Stalin był wybitną osobowością, jakie rodzą się rzadko … Myślę, że wierzył w Boga, szczególnie w ostatnich latach życia” – oświadczył Patriarcha Gruzji Eliasz II.

Oburzeni skandaliczną wypowiedzią patriarchy są gruzińscy badacze sowieckiej przeszłości. Ocenili ją jako niedopuszczalne zakłamywanie faktów historycznych.

Wystarczy przyjrzeć się liczbie ofiar stalinowskiego reżimu, w tym gruzińskich duchownych – argumentują historycy i dodają, że próba rehabilitacji Stalina przez patriarchę jest obrazą dla milionów represjonowanych i ich potomków. Nie wspominając o tym, że nie jest możliwe budowanie demokratycznego społeczeństwa bez pełnego naświetlenia i zrozumienia totalitarnej przeszłości i uwolnienia się od niej, a takie wypowiedzi tylko ten proces spowalniaja – głosi oświadczenie gruzińskich badaczy.

Stalin jest jednym z największych zbrodniarzy ludzkości. Doprowadził do śmierci kilkudziesięciu milionów ludzi (historycy nie są zgodni, co do łącznej liczby ofiar, ale podawana przez różne źródła często oscyluje w okolicach 50 milionów).

Źródło: http://www.bibula.com/?p=69687

Gruzińska cerkiew za rehabilitacją wierzącego (!) Stalina

Po ostatnich wyborach parlamentarnych w Gruzji, tamtejsza Cerkiew stała się w tym kaukaskim kraju prawą ręką Rosji. Mało tego, Gruzińska Cerkiew Prawosławna popiera rehabilitację swojego znanego rodaka Józefa Wissarionowicza Stalina. Na głównym placu 20-tysięcznego miasteczka Telavi (wschodnia Gruzja), obok pomnika żołnierzy poległych w czasie II Wojny Światowej, dziś znów stoi pomnik generalissimusa Stalina.

Stalin głównie dzięki gruzińskiej Cerkwi, znów powraca na cokoły w Tbilisi i w innych gruzińskich miastach i wsiach. Kilkanaście lat temu jego twarz zniknęła z wszystkich gruzińskich miast. Czytaj dalej »

Katolicki Episkopat Słowacji: gender ściągnie na nas karę Bożą (marucha.wordpress.com)

Po polsku

niszcz zboczeńców

„Ideologia gender jest gorsza od ateizmu. Pod płaszczykiem praw człowieka i praw dzieci chce zafundować ona Sodomę, która ściągnie na nas karę Boską” – to tylko nieliczne fragmenty ostrego w wymowie listu episkopatu słowackiego skierowanego do wiernych w całym kraju w pierwszą niedzielę Adwentu 2013 r.

Biskupi słowaccy przypominając, iż Adwent jest okresem radosnego oczekiwania na narodzenie Pana Jezusa podkreślili, że największym darem, jakim obdarzył nas Pan Bóg jest życie. Jeśli będziemy je szanować ono będzie się rozwijać. Jeśli zaś się mu sprzeciwmy, zacznie królować „kultura śmierci.”

Hierarchowie podkreślili, iż Pan Bóg opiekuje się w sposób nadzwyczajny ludźmi i pragnie szczęścia dla nich. Wolą Bożą jest, by każdy narodził się i dorastał w rodzinie, otoczony miłością ojca oraz matki. To rodzina jest źródłem różnych form szczęścia ludzkiego: małżeńskiego, rodzicielskiego itp.

Hierarchowie zauważyli, że „rodzina jest instytucją ustanowioną przez Boga. W związku z tym człowiek nie może nią dysponować w sposób dowolny”. A tak dzieje się, gdy tworzy prawa, które de facto ją niszczą.

Sodoma

Biskupi odnieśli się do „propagatorów tzw. kultury śmierci, którzy pod płaszczykiem szlachetnych haseł, próbują zniszczyć rodzinę i pozbawić jej treści”.

Duchowni tłumaczyli wiernym, że pod pretekstem tzw. praw człowieka i praw dziecka zwolennicy „kultury śmierci” usiłują przeprowadzić rozwiązania, które są szkodliwe dla społeczeństwa. „Pod płaszczykiem praw dziecka oraz jego opiekunów, ojca i matki – czytamy – pozbawia się możliwości wychowania dzieci w sposób odpowiedzialny”.

Hierarchowie tłumaczyli wiernym, że „zwolennicy kultury śmierci lansują nową ideologię gender, głoszącą równość płci. Człowiekowi, który słyszy o tym po raz pierwszy, może się wydawać, iż chodzi o równe prawa i godność mężczyzny oraz kobiety”. Biskupi przestrzegli jednak, że „te grupy, poprzez postulat tzw. równości płci realizują coś zupełnie innego. Oni chcą nas przekonać, że nikt z nas nie jest z natury mężczyzną lub kobietą. Nie chcą uznać tożsamości mężczyzny i kobiety, prawa do małżeństwa kobiety z mężczyzną (…), ale na równi z małżeństwem chcą postawić wspólnotę dwóch mężczyzn i dwóch kobiet. To tworzy rodzaj Sodomy. Jest to kpina z woli Bożej i ściągnie na nas karę Boską”. Czytaj dalej »

Niemcy o wyroku polskiego Sądu Najwyższego: to absurd! (www.bibula.com)

Po polsku

sedziaWyrok Sądu Najwyższego, który uznał, iż namaszczenie nieprzytomnego chorego bez jego zgody narusza prawa sumienia, wywołał w Niemczech liczne komentarze. „Berliner Zeitung” podkreśla, że takie zapisy konstytucyjne mają chronić wierzących, sam wyrok jest „absurdalny”.

Sąd Najwyższy orzekł, że namaszczenie w klinice nieprzytomnego chorego bez jego zgody naruszyło zasadę wolności sumienia. Sprawa Jerzego R. ze Szczecina ma wrócić do ponownego rozpatrzenia przez Sąd Apelacyjny, który ustali wysokość odszkodowania, jakie będzie musiał wypłacić ateiście szpital. Mężczyzna żąda 90 tysięcy złotych.

Jak twierdził Jerzy R., że gdy był w śpiączce farmakologicznej katolicki kapelan szpitala udzielił mu sakramentu Namaszczenia Chorych – nie sprawdzając, czy jest katolikiem. Sądy niższej instancji za każdym razem oddalały skargi ateisty uznając, że są one bezzasadne. Sąd Najwyższy przyjął jednak odmienne stanowisko. „Berliner Zeitung” zauważa, że „nieco absurdalnym pomysłem” jest płacenie odszkodowania pacjentowi, który wyzdrowiał i de facto trudno jest określić, jakie faktycznie mógł ponieść „szkody niematerialne”. Czytaj dalej »

Libia przyjęła prawo szariatu

Po polsku

Libijskie Zgromadzenie Narodowe przegłosowało uznanie prawa szariatu za podstawę kamienowaniepaństwowego prawodawstwa i działalności wszystkich instytucji.

„Prawo islamskie jest podstawą prawodawstwa w Libii. Wszystkie państwowe instytucje muszą się do tego zastosować” – podkreśliło Zgromadzenie Narodowe w oficjalnym oświadczeniu. Czytaj dalej »

O napojach energetycznych. Jak może powstać nowotwór.

Po polsku

red-bull-logoSpożywanie napojów energetycznych może negatywnie wpływać na pracę serca – wynika z najnowszych badań niemieckich naukowców.

Naukowcy z Uniwersytetu w Bonn monitorowali serca 17 ochotników, którym godzinę wcześniej zaserwowano napój energetyczny, zawierający taurynę (400 mg/100 ml) i kofeinę (32 mg/100 ml). I co ciekawego zauważyli? Czytaj dalej »

Mahometańscy bandyci porwali 12 prawosławnych mniszek (info.wiara.pl)

Po polsku, Polecane

poswiecone-BoguChrześcijańskie miasto Malula w Syrii ponownie zostało zdobyte przez wspieranych przez USA i Nato bandytów. Tym razem celem agresji stał się również klasztor prawosławnych mniszek, jeden z ostatnich zamieszkałych budynków w tym mieście.

Szczegółowe informacje na ten temat podał nam nuncjusz w Damaszku abp Mario Zenari.

„Około drugiej po południu siostry zostały zmuszone do opuszczenia klasztoru – powiedział Radiu Watykańskiemu abp Zenari. – W sumie 12 mniszek, Syryjki i Libanki. Wywieziono je samochodem na północ, prawdopodobnie do Yabrud. Nie wiemy, jakie są powody porwania. Czy chodziło im wyłącznie o zdobycie klasztoru, czy też mają inne intencje. Jesteśmy pełni obaw. 12 mniszek w rękach takich ludzi. Nie pozostaje nam nic poza modlitwą, aby porywacze wykazali się odrobiną względów humanitarnych i traktowali je dobrze. Mamy nadzieję, że nie staną się zakładniczkami. Ale to pokażą najbliższe godziny”.

Czytaj dalej »

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj