Житие старца Паисия Святогорца - Фильм 3 и 4

Po rosyjsku, Polecane

Pojawiają się kolejne pogłoski o planach chipowania ludzi (zmianynaziemi.pl)

Po polsku, Polecane

rfid_hand_1_1Zapomnijmy o prywatności, inwigilacja obywateli będzie nadal postępować. Wszyscy zapewne słyszeli o planach chipowania ludzi jak psów. Obecnie niektórym wydaje się to nieprawdopodobne, ale niestety coraz więcej poszlak wskazuje na to, że elektroniczne szpiegowanie obywateli zostanie wkrótce podniesione na nowy poziom.

Ostatnio pojawiły się trudne do zweryfikowania plotki, że od maja tego roku wszystkie nowo urodzone dzieci w Europie będą miały wszczepiany obowiązkowy chip identyfikacyjny RFID. Brzmi to szokująco i wiele osób słysząc o tym twierdzi, że to nie może być prawdziwa informacja. Jednak fakt, że żyje w wielu miejscach i wzbudza zrozumiałe emocje, wskazuje, że może być to celowa wrzutka, której celem jest oswojenie społeczeństwa z takimi planami. Czytaj dalej »

Старец Паисий Святогорец - Фильм 1 и 2

Po rosyjsku, Polecane

Spisek na konklawe 1958 roku. (wolna-polska.pl)

Po polsku

jean-xxiii-a-insiste-pour-recevoir-sa-barette-de-cardinal-des-mains-du-franc-macon-socialiste-vincent-auriol.

,

.,

,,

,,,

,

,

Żydomasońska rewolucja w “Kościele katolickim”

Analiza dzisiejszej sytuacji Kościoła i tego co się stało po Soborze Watykańskim II nie jest możliwa bez uświadomienia sobie praprzyczyny samego Soboru. Środowiska Tradycji Katolickiej widzą w Soborze źródło wszelkich błędów i odstępstw od Objawionej Nauki. Nie jest to jednak prawda, takie rozumowanie zawęża nasze postrzeganie rzeczywistości do samych skutków, bez żadnej wiedzy o przyczynach. Patrząc na ten problem z perspektywy czasu szybko możemy dostrzec już nie błąd modernizmu, któremu urokowi ulegli Ojcowie Soboru, ale wieloetapowy plan. Plan zniszczenia Kościoła Katolickiego. Sobór, późniejsze reformy Pawła VI z 1968 roku — to jedynie kolejne etapy tego planu. Etapy, których realizacja nie byłaby możliwa gdyby nie jedno kluczowe zdarzenie.

Konklawe 1958

9 października 1958 zmarł papież Pius XII. Konklawe rozpoczęło się w sobotę 25 października. Na placu św. Piotra tego dnia zjawiło się około 200 000 osób czekających na pojawienie się białego dymu – znaku, że papież został wybrany, a karty głosowania są właśnie palone.

Procedura konklawe

Gdy zostanie osiągnięta wymagana liczba głosów (w tym wypadku zgodnie z postanowieniem Piusa XII było to 2/3 +1) wybrany kardynał jest pytany o akceptację przyjęcia urzędu papieża. Poprzez akt zgody wybrany w głosowaniu kardynał otrzymuje urząd św. Piotra. Późniejsza przysięga i koronacja jest jedynie potwierdzeniem tego wyboru. Po każdej rundzie głosowania Czytaj dalej »

W GRECJI ROZSTRZYGAJĄ SIĘ LOSY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ EUROPY (wolna-polska.pl)

Po polsku, Polecane

a0100Doniesienia z Grecji brzmią jak doniesienia z frontu. Międzynarodowi kredytodawcy wysuwają co raz to nowe żądania. Już wprowadzono zakaz odwiedzania szkół przez osoby duchowne oraz zbiorowy udział uczniów w nabożeństwach. Zlikwidowano niedzielę jako dzień wolny od pracy (dla przedsiębiorstw handlowych), ograniczono o 20 % płatne urlopy dla duchowieństwa, ograniczono ilość nowych święceń kapłańskich, usunięto z paszportów dane dotyczące wyznania, podjęto decyzję o budowie w Atenach nowego meczetu itp. Nie wyklucza się, że niektóre obiekty należące do Cerkwi trafią na listę do prywatyzacji.

Przepisy o „wolnych związkach osób tej samej płci” , o „wyrażeniach krzywdzących”, włączając w to apele o patriotyzmie, a także niektóre cytaty z Ewangelii przypominają taran, którym niegdyś wyłamywano wrota osaczonych miast. Oficjalne czynniki cerkiewne informują o początku prześladowań wiernych Greckiej Cerkwi Prawosławnej i przyzywają do gotowości poniesienia ofiary w zwalczaniu antychrześcijańskich porządków. Metropolita Ftiotidski Mikołaj niedwuznacznie wskazał na możliwość wybuchu powstania narodowego. Czytaj dalej »

W Finlandii są już aukcje dzieci (wolna-polska.pl)

Po polsku

a002W Finlandii już są aukcje dzieci. W Finlandii otwarto komercyjne przetargi na odsprzedaż dzieci odebranych rodzicom. W gazecie „Uusi Suomi” opublikowano wywiad z ministrem usług podstawowych Finlandii, odpowiedzialnej za sprawy dzieci, panią Marią Guzienina-Richardson, w którym to wywiadzie pani minister powiedziała o rozpoczęciu przetargów, o wartości 620 milionów Euro, wśród uczestników rynku usług w systemie „Lastensuoeki” (komercyjny segment ochrony dzieci w Finlandii).

Mowa tu o komercyjnej „redystrybucji” odebranych rodzicom, w tym i Rosjanom, dzieci. „Prościej mówiąc, ten kto wygrywa więcej dzieci, ten przechwytuje więcej pieniędzy od państwa”- uprzejmie wyjaśnia w wywiadzie pani minister. Ona szczerze stwierdza, że dzieci wchodzą teraz na listę najbardziej pożądanych towarów w Finlandii, Czytaj dalej »

Church Software - Christian Anti-Porn

Po angielsku, Polecane

To my jesteśmy powodem tego cierpienia

Na stronie znajdującej się pod poniższym linkiem można pobrać program, który w bardzo wymowny sposób blokuje dostęp do pornograficznych treści. Program wpółpracuje z Google Chrome i Mozilla Firefox.

..

.

LINK DO STRONY Z PROGRAMEM: http://www.churchsw.org/2010/10/christian-anti-porn.html

O religijnych wierzeniach współczesnych Żydów (www.atopolskawlasnie.com)

Po polsku, Polecane

Są tacy Żydzi:

A to o innych Żydach:
Jak powszechnie wiadomo pierwsi chrześcijanie byli żydami. Wielkie dziedzictwo proroków Starego Testamentu polegało m.in. na zapowiadaniu przyjścia na świat Mesjasza-Króla. Kiedy On przyszedł, grupa fanatycznych żydów wymusiła na Piłacie Jego ukrzyżowanie, tym samym odrzucając swego Boskiego Króla i Jego łaskę odkupienia.

Wszyscy ci spośród żydów, którzy poszli za Chrystusem, wtopili się w chrześcijański uniwersalizm. Ci natomiast, którzy Go odrzucili, stali się tułaczami po świecie. Stworzyli oni własną żydowską cywilizację programowej odrębności od ludów, pośród których zamieszkali, zazdrośnie piastując swoje wybraństwo, swoją mesjanistyczną świadomość.

Kabała

Żydostwo talmudyczne po odrzuceniu Prawdy Objawionej, to jest po wyparciu się i zabiciu Jezusa Chrystusa swego Króla i Mesjasza, zerwało definitywnie dotychczasową więź (Przymierze) z Bogiem Jahwe. Stali się jak dom niezamieszkały i niebroniony przed siedmioma duchami nieczystymi, które stwierdziwszy, że jest pusty, a przyozdobiony, w nim zamieszkały (por. Mt 12,43-45).

Pod przemożnym działaniem tych duchów w tradycji judaistycznej zrodziła się kabała okultystyczna, zwana „tajemną tradycją Izraela”, z której czerpały i czerpią wszystkie organizacje okultystyczne. Czytaj dalej »

Co da Polsce ideologia gender

Po polsku, Polecane

Patriarcha Bartłomiej zwołuje zwierzchników Kościołów Prawosławnych

Po polsku

antychryst-kopiaEkumeniczny patriarcha Konstantynopola Bartłomiej zwołał na marzec spotkanie zwierzchników wszystkich Kościołów prawosławnych. Jego celem ma być wymiana opinii nt. prac komisji przygotowawczej Soboru Wszechprawiesławnego, planowanego na 2015 r., które utknęły na kwestiach proceduralnych.

Mowa będzie także o konieczności wspólnego stawiania czoła wyzwaniom ze strony świata gospodarczo zglobalizowanego, ale duchowo podzielonego, ze wszystkimi negatywnymi tego konsekwencjami dla życia człowieka. Komentatorzy podkreślają, że chodzi o odejście od zamykania się w sobie, związanego z mentalnością lokalną, charakteryzującą Kościoły Prawosławne, a wynikającą z ich charakteru narodowego.

Poprzednie takie spotkanie zwierzchników Kościołów prawosławnych odbyło się w 2008 r. w Stambule. Czytaj dalej »

Rosja: Cerkiewny (?) kalendarz ze… Stalinem! (www.pch24.pl)

Po polsku

s1Rosyjska Cerkiew prezentuje ciepły stosunek względem Józefa Wissarionowicza Stalina. Podjęła się ona wydania kalendarza poświęconemu w całości Stalinowi. Wydawcą jest moskiewskie wydawnictwo “Dostoinstvo” (dostojeństwo).

Wydrukowaniem niecodziennego kalendarza zajęła się drukarnia Ławry Troicko-Siergiejewskiej z Centrum Publikacji Patriarcha. Każdy miesiąc roku zdobi inne zdjęcie Stalina. Wódz pokazany jest zarówno jako nastolatek (styczeń i luty), jak też starszy, posiwiały, znany całemu światu, dyktator (ostatni kwartał roku).

Rosyjskie społeczeństwo w większości krytycznie odnosi się do tej kalendarzowej publikacji. Wydawnictwo, Cerkiew, a nawet drukarnię zalała ostra fala krytyki. Czytaj dalej »

Policja będzie ścigać eurosceptyków za ich poglądy?

Po polsku

Policja będzie ścigać eurosceptyków za ich poglądy? - Największe obecnie niebezpieczeństwo grozi nam ze strony agresywnego prawicowego ekstremizmu – oświadczyła we wtorek Cecilia Malmström, szwedzka minister do spraw europejskich na antenie Sveriges Radio (SR).

Owo zagrożenie „prawicowym ekstremizmem” – zdaniem szwedzkiej polityk występuje „na przykład w Grecji, Bułgarii oraz na Węgrzech” [!]. Czytaj dalej »

Posiedzenie izraelskiego Knesetu w Polsce (zmianynaziemi.pl)

Po polsku

judeopolonia3Dnia 27 stycznia zaplanowano w Polsce niezwykłe wydarzenie. Do naszego kraju przyjedzie ponad 60 członków izraelskiego parlamentu, Knesetu. Zbiorą się oni na sesji plenarnej w Krakowie.

Sesja wyjazdowa żydowskiego parlamentu odbędzie się w 69 rocznicę wyzwolenia terenu obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Z okazji kolejnej rocznicy politycy izraelscy upamiętnią ofiary niemieckich zbrodni.

Żydzi podkreślają, że będzie podjęta specjalna rezolucja potępiająca wykorzystanie zwrotu “polskie obozy śmierci”. Zamiast tego zaproponowane zostanie, aby używać zwrotu “niemieckie nazistowskie obozy na terytorium Polski”. Na spotkanie w Krakowie przybędzie największa w historii delegacja członków izraelski

Oprócz tego podczas Czytaj dalej »

Sejm: ustawowe otwarcie granic Polski dla służb Izraela.

Po polsku

Głosowanie nr 2 – posiedzenie 58.
Dnia 10-01-2014 godz. 10:08:17

Pkt 1. porz. dzien. Sprawozdanie Komisji o projekcie ustawy o udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych działaniach ratowniczych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

Głosowało – 427 Za – 286 Przeciw – 140 Wstrzymało się – 1 Nie głosowało – 33

USA chcą zalać Rumunię terrorystami (gazetawarszawska.com)

Po polsku

rumuniaWysiłki Waszyngtonu w Rumunii mogą doprowadzić do powstania ogniska napięcia, które będzie główną udręką nie tylko dla tego państwa, ale także dla jego najbliższych sąsiadów. Stany Zjednoczone przy wsparciu ONZ starają się przesiedlić z Iraku do Rumunii kilka tysięcy przedstawicieli Ludowych Mudżahedinów. Troskę tak zwanej cywilizowanej społeczności o radykałów można wyjaśnić w łatwy sposób: mudżahedini uznają za swoją misję walkę z Iranem, który Zachód jest gotów osłabić wszelkimi możliwych środkami.

Iran i Irak uznały Ludowych Mudżahedinów za organizację terrorystyczną. Jej ramię zbrojne – „Narodowo-Wyzwoleńcze Wojsko Iranu” – uważane jest za założyciela Narodowej Rady Oporu, łączącej wszystkie siły opozycyjne tego kraju. I jeżeli w połowie lat 60. ubiegłego wieku „chwalebna” historia tych, którzy nie zgadzali się z reżimem szacha zaczynała się dość romantycznie – od idei stworzenia bezklasowego społeczeństwa socjalistycznego – to doprowadziła ona do masowych aktów terrorystycznych i sabotażu. W wyniku bezwzględnego odporu władz Iranu Ludowi Mudżahedini przenieśli się do Iraku, z terytorium którego brali udział w atakach zbrojnych na Iran podczas wojny irańsko-irackiej, a także w działaniach przeciwko Kurdom. Naloty na Iran były kontynuowane także w kolejnych latach, już z polecenia i pod kontrolą Stanów Zjednoczonych.

Zresztą, bogata „lista” (około 50 tysięcy osób, w tym najwyższej rangi urzędników z Iranu) nie przeszkodziła Unii Europejskiej, a następnie Stanom Zjednoczonym w niedawnym usunięciu tej organizacji z wykazu organizacji terrorystycznych. Czytaj dalej »

Na przedmieściach Damaszku zgwałcono 37 tys. kobiet (gazetawarszawska.com)

Po polsku

wojnaLiczba ofiar wojny w Syrii przekroczyła 100 tys. osób, liczna uchodźców wynosi ponad dwa miliony. Statystyka zazwyczaj nie bierze pod uwagę liczby poszkodowanych kobiet. Tymczasem uczestniczka kobiecego ruchu w Syrii, Bianca Madia, powiedziała w wywiadzie dla „Głosu Rosji”, że liczba przestępstw popełnionych na kobietach, stanowi znaczną część tragicznej statystyki tej wojny:

Liczba gwałtów w ciągu ostatnich trzech lat jest ogromna. Organizacja Human Right Watch opublikowała niedawno referat, przedstawiający sytuację syryjskich kobiet, w którym nie ma ani słowa prawdy. Został on sporządzony tylko po to, aby oskarżyć władze, nie ma tam ani słowa o zbrodniach bojowników. Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że bojownicy z Dżabhanat Al-Nusra i Islamskiego Państwa w Iraku i Lewancie, wdzierając się do wiosek, porywają kobiety, gwałcą je, po czym zabijają lub czynią je niewolnicami seksualnymi. Czytaj dalej »

Dzień Judszyzmu 16 stycznia w Sandomierzu (gazetawarszawska.com)

Po polsku

jewish-hexagram-showing-666“Pan jest moją mocą, (…) Jemu zawdzięczam moje ocalenie” (Wj 15,2) – to hasło XVII Dnia Judaizmu, którego centralne obchody zaplanowano na 16 stycznia 2014 r. Zazwyczaj Dzień Judaizmu obchodzony jest 17 stycznia, lecz tym razem z racji zbieżności tej daty z szabatem, przesunięto obchody o jeden dzień. Oprócz centralnych uroczystości w Sandomierzu, Dzień będzie też obchodzony w całym kraju.

Bp Mieczysław Cisło, przewodniczący Komitetu KEP ds. Dialogu z Judaizmem, przypomina, że wszystkie diecezje, a poprzez diecezje wszystkie parafie, otrzymają do wykorzystania program nabożeństw liturgii Słowa wraz z czytaniami, z homilią przygotowaną w tym roku przez ks. Wiesława Dawidowskiego, z przesłaniem przewodniczącego Komitetu i z modlitwą wiernych. Czytaj dalej »

Kałasznikow wyraził skruchę z powodu zabitych jego wynalazkiem (wiadomosci.onet.pl)

Po polsku

Zmarły niedawno konstruktor radzieckiej broni Michaił Kałasznikow napisał przed śmiercią list do zwierzchnika ro­syjskiej Cerkwi prawosławnej; dzieli się w nim obawami, że jest odpowiedzialny za śmierć ludzi, którzy zostali zabici z automatu Kałasznikowa.

W długim i emocjonalnym liście do patriarchy Cyryla Kałasznikow przyznał, że czuje się moralnie odpowiedzialny za śmierć, którą spowodowała jego broń.

- Moje duchowe cierpienie jest nie do zniesienia - podkreśla Kałasznikow w liście napisanym na maszynie i podpisanym drżącą ręką przez człowieka, który sam siebie nazywa w nim “chrześcijaninem i prawosławnym wiernym”, a podpisuje słowami - sługa Boży, konstruktor Michaił Kałasznikow.

W liście do patriarchy moskiewskiego i całej Rusi Kałasznikow pisze, że po raz pierwszy przekroczył progi świątyni w wieku lat 91; później został ochrzczony. Czytaj dalej »

Stop dyktaturze mniejszości!

Po polsku

Naciśnij na obrazek:nie-dla-zboczencow

Cudowne uzdrowienie, które zadziwia cały Izrael (www.bibula.com)

Po polsku

therese-daoud-channel-2-screenshotPrzez ostatnie kilka dni cały Izrael mówił i podziwiał niezwykłe uzdrowienie Teresy Daoud. Wszyscy musieli uznać, że z punktu widzenia medycyny przypadek ten jest niewytłumaczalny – donosiły izraelskie media. Jak zaznaczano, jedynym możliwym wyjaśnieniem była siła jej wiary w Jezusa Chrystusa. Sama Teresa odpowiadając na liczne pytania stwierdzała krótko: – Jezus, Mesjasz Izraela, uzdrawia również dzisiaj.

Gdy Teresa Daoud przyszła do szpitala Ichilov w Tel Awiwie stwierdzono u niej wielkiego i złośliwego raka. Lekarze dawali jej szanse przeżycia tylko pod warunkiem, że podda się amputacji nogi. To, co się działo przez kilka kolejnych miesięcy wprawiło w zdumienie nie tylko lekarzy ale cały Izrael. Czytaj dalej »

Pięć Kościołów wzajemnie uzna chrzest (kosciol.wiara.pl)

Po polsku

Chrzest .. czy nie chrzest ?Przedstawiciele pięciu Kościołów w Portugalii: katolickiego, luzytańskiego (anglikańskiego), prezbiteriańskiego, metodystycznego i prawosławnego podpiszą 25 stycznia deklarację o wzajemnym uznaniu chrztu. Uroczystość odbędzie się na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w luzytańskiej katedrze św. Pawła w Lizbonie.  Czytaj dalej »

Видение о загробной жизни рабы Божией Анны

Po rosyjsku, Polecane

hktr870plb0Fragment książki: “Се даю вам власть” autor: Протоиерей  Мордасов Валентин

Видение о загробной жизни рабы Божией Анны, жительницы г. Сланцы бывшее ей в 17 лет от рода, с 24 мая но 3 июня 1937 г. в г. Киронске, Мурманской обл.

В тот день я, как всегда, вернулась домой с ночной смены в 9 часов утра. Прочитала утренние молитвы. Затем села позавтракать, но, выпив лишь половину стакана чая, вдруг очень захотела спать, и тут же легла. Наверное, сразу заснула, потому что увидела вдруг перед собой широкую дорогу. Дул пронзительный, холодный ветер. Чуть впереди, встречая меня, на дороге стояла молодая монахиня. Лишь только я приблизилась, она сказала: «Идем со мной смотреть загробную жизнь».
Я увидела у нее белые крылья, но это почему-то не удивило меня, я лишь спросила; «Как тебя зовут?». Она ответила: «Анна, я — твой Ангел». После чего взяла меня за правую руку и повела вперед по дороге. Шли мы, надо сказать, очень и очень быстро и были в пути не одиноки. То и дело нас догоняли и обгоняли страшные. черные существа, несшие на своих крыльях вопиющих и извивающихся людей. Моя спутница объяснила мне, что это демоны несут осужденных грешников к месту вечных мучений. Догоняли нас и взрослые люди, некоторые вели за собой маленьких детей. Моя спутница-монахиня предупреждала их: «Идите правой стороной, узкой терновой тропой, и придете к Храму». Многие уходили на терновую тропу, но долго идти по ней не могли. Тяжел для них оказывался узкий путь… И снова возвращались они на широкую дорогу. По широкой дороге идти легко, хорошо, но придешь на погибель. Czytaj dalej »

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj