Ukraina - Kto jest agresorem Rosja czy NATO? (independenttrader.pl)

Po polsku

ukrainaAby zrozumieć obecne wydarzenia na Ukrainie musimy cofnąć się trochę w czasie. Od czasu zakończenia drugiej wojny światowej świat był podzielony na 2 wrogie obozy. Z jednej strony mieliśmy USA oraz Europę Zachodnią formujące wspólny blok handlowy oraz NATO. Z drugiej strony mieliśmy natomiast ZSRR.

1. Po rozpadzie Związku Radzieckiego w 1991 roku dawne kraje wchodzące w skład Układu Warszawskiego (NRD, Polska, Czechosłowacja, Bułgaria, Rumunia, Węgry) oraz Litwa, Łotwa i Estonia pozostawały poza bezpośrednią strefą wpływów nowo powstałej Federacji Rosyjskiej jak i NATO. Była to tzw. strefa buforowa. Jednocześnie wraz z militarnym przewrotem dokonanym przez Jelcyna doszło do zniszczenia gospodarki Rosji, ostatniego państwa, które mogło w przyszłości zagrozić hegemonii Stanów Zjednoczonych oraz NATO. Czytaj dalej »

:-)

Po polsku

Oświadczenie 38 letniego st. kpr. rezerwy

Ja 38 letni, st.kpr. rezerwy uroczyście oświadczam, że w przypadku napaści Rosji na Polskę stanę jako patriota w DRUGIM szeregu do walki z najeźdźcą!
W drugim szeregu, zaraz za pierwszym w którym atak na wroga przeprowadzać będą: Kaczyński, Tusk, Kulczyk, Solorz, Macierewicz, Palikot, Miler, Korwin Mikke i reszta Sejmu.
- ich synowie, komornicy i prokuratorzy.

Gdyby ci “najwięksi patrioci” z jakichś przyczyn nie mogli się stawić na polu walki – każda informacja skierowana do mnie w sprawie mobilizacji będzie przeze mnie ignorowana!

Oświadczam, że nie mam zamiaru nadstawiać łba za: celebrytów, polityków, premierów, prezydentów, Zbawcy Jarosława, Czytaj dalej »

Libia pogrążyła się w anarchii. O tym się nie mówi. (marucha.wordpress.com)

Po polsku

libiaPrawie dwa i pół roku temu cały świat patrzył, jak w Libii zlinczowano i zabito dyktatora Muammara Kaddafiego. Przekonywano, że naród li­bijski odzyska wolność. Teraz o Libii mówi i pisze się rzadko. Tymczasem kraj zdążył pogrążyć się w chaosie i anarchii. Eksperci alarmują: Libia stała się wylęgarnią terrorystów i nową “czarną dziurą” na mapie świata.

Utracone przywileje

- “Zrujnowano bogaty i cudowny kraj” – Tanya Valko*, polska orientalistka i pisarka, autorka kilku popularno-naukowych książek o Libii i powieści o krajach arab­skich, w tym bestsellerowej “Arabskiej sagi”, nie pozostawia złudzeń. Mówi o “przerażających aktach przemocy”.

Valko mieszkała w Libii przez 13 lat, była nauczycielką w polskiej szkole w Trypolisie, wieloletnią asystentką ambasadorów RP. W swoich książkach pisała o zwyczajach i życiu codziennym. Przedstawiała Libię “od kuch­ni”. Dzisiaj zestawia przywileje, jakimi cieszyli się Libijczycy przed rewolucją, a które – jak podkreśla – stra­cili bezpowrotnie, z obecną sytuacją, w której – jak twierdzi – w kraju “brakuje niejednokrotnie podstawo­wych produktów”.

Wśród przywilejów były m.​in. : 1) brak rachunków za prąd i za wodę, które były darmowe dla wszystkich obywateli; 2) brak oprocentowania pożyczek; banki w Libii były państwowe, pożyczki były prawnie zagwa­rantowane dla wszystkich; 3) dotacje państwowe na mieszkania dla młodych małżeństw; 4) książeczka ro­dzinna, na którą małżeństwa kupowały za symboliczną kwotę sprzęt gospodarstwa domowego, a wszystkie środki czyszczące i chemiczne były również dotowane; 5) bezpłatna edukacja i opieka zdrowotna; 6) wyso­kie becikowe i wyprawka dla dziecka za darmo. Valko podkreśla też, że wszystkie produkty dziecięce po­cząwszy od odżywek, mleka w proszku po pampersy były dotowane. Czytaj dalej »

Prawda i fałsz o DOTACJACH z UE (marucha.wordpress.com)

Po polsku

cccpueLekturę b. dobrego merytorycznie artykułu psuje niestety UPR-owska wiara autora w tzw. wolny rynek, walka z “socjalizmem” oraz założenie, że wszystko, za co państwo się weźmie, prywatna inicjatywa zrobi lepiej i taniej. Zresztą uważni czytelnicy gajówki bez trudu wyłapią liberalne kwiatki.
Admin

Z funduszy przedakcesyjnych (PHARE, SAPARD, ISPA) Polska otrzymała ok. 6 mld euro, a w latach 2004-06 – ok. 10 mld euro. Łącznie w latach 2007-13 Polska ma otrzymać 91 mld euro dotacji:

1. Dotacje strukturalne – 59,5 mld euro (uwzględniając inflację – ok. 67 mld euro):

1.,16 Regionalnych Programów Operacyjnych (15,9 mld euro),
2. ,Programy Operacyjne Europejskiej Współpracy Terytorialnej (0,6 mld euro),
3., 5 ogólnokrajowych programów operacyjnych:

1. Infrastruktura i Środowisko (21,3 mld euro),
2. Kapitał Ludzki (8,1 mld euro),
3. Innowacyjna Gospodarka (7 mld euro), Czytaj dalej »

System rozpoznawania twarzy (DeepFace) na Facebooku (wolna-polska.pl)

Po polsku

mamy cię ...

Facebook ogłosił właśnie, że pracuje nad wewnętrzną aplikacją o nazwie DeepFace. Służy do jednego: określania, czy na wybranych dwóch zdjęciach jest ta sama osoba. Dokładność procesu jest gigantyczna, wynosi 97,25%.

Co to oznacza? Wystarczy, że ktoś opublikuje na Facebooku zdjęcie, na którym będziesz i je otaguje, czyli podpisze, że ty to ty. Nawet jeśli nie masz swojego konta w serwisie, nawet jeśli inne zdjęcia nie będą otagowane, serwis będzie wiedział, na których zdjęciach się pojawiasz.

Facebook chwali się, że ludzie są w rozpoznawaniu twarzy tylko odrobinę lepsi od jego systemu – podobne porównanie przeprowadza prawidłowo 97,53% badanych osób. Czytaj dalej »

Polski paszport od ręki.. dla Żydów

Po polsku

judeopoloniaOd 1 maja 2004 do końca stycznia 2014 r. Polska wydała Żydom 12 670 polskich paszportów. Jednak w kolejkach do polskiego konsulatu w Tel Awiwie zaledwie jedna na 20 osób mówi w języku polskim.

Internetowy tygodnik idei “Nowa Konfederacja” w artykule „Paszport znaleziony w Tel Awiwie” autorstwa Gabriela Kayzera, zwraca uwagę na lawinowo rosnąca tendencję nadawania izraelskim Żydom obywatelstwa polskiego. Czytaj dalej »

Prawdziwa Białoruś. Tego nie zobaczysz w polskiej telewizji. (marucha.wordpress.com)

Po rosyjsku

Film nie jest długi, pięciominutowy.
Admin

http://www.wicipolskie.org/

Więcej niż miód. Lektor PL

Po polsku, Polecane

Byłem Świadkiem Jehowy (www.pporthodoxia.com.pl)

Po polsku, Polecane

bmrg3ugtj85gix1mjxŚwiadkiem Jehowy byłem ponad jedenaście lat. Przez tyle lat głosiłem “Dobrą Nowinę”. Dwa lata wykonywałem funkcję “sługi pomocniczego”, a trzy lata “starszego zboru”. Tę historię opowiedział mi mój bliski znajomy, Daniel. Jest prawdziwa, tylko imię, na jego prośbę, zmieniłem. Czytaj dalej »

Reinkarnacja - genialne kłamstwo szatana (www.fronda.pl)

Po polsku, Polecane

hindu-diabeł32 proc. Polek i Polaków wierzy w reinkarnację. I jest to najwyższy odsetek na kontynencie! Dlatego w szczególności tym “transkulturowym” katolikom polecamy ten tekst. S. Michaela Pawlik w latach 1967 - 81 przebywała w Indiach jako świecka pielęgniarka. To co tam przeżyła całkowicie zburzyło jej idyliczne wyobrażenia. Z własnego doświadczenia przekonała się jak bardzo niebezpieczne i złudne są uroki duchowości Wschodu z wiarą w karmę, dharmę i reinkarnację.

Po przyjeździe do Indii pracowała w ośrodku zdrowia przy katolickiej misji. Zżyła się z miejscowymi ludźmi, nauczyła się ich języka i bardzo dobrze poznała ich mentalność, zwyczaje i wierzenia. Mieszkała w rejonie gdzie ludzie żyli duchowością hinduizmu nieskażonego wpływami europejskimi. S. Michaela wspomina: “Wkrótce, jak zaczęłam pracę w ośrodku zdrowia zaszokowały mnie ofiary indyjskiej religii…Proszę sobie wyobrazić, przynoszą mi do ośrodka zdrowia dziecko, które zostało oślepione, z oczodołów leje się ropa - “Ratuj go!” “Co się stało?” - pytam. Czytaj dalej »

O wróżkach, szeptuchach i czarach - świadectwo nawróconej wróżki. (www.fronda.pl)

Po polsku, Polecane, Wyzwolenie z opętania

czaryWróżenie daje wrażenie przewagi nad zdarzeniami, ludźmi, pogodą, rzekomo pozwala przewidywać nieszczęścia i zabezpieczać się przed nimi. Dochodzi do takiego uzależnienia, że wróżka nie wychodzi z domu bez wyciągnięcia jednej karty.

Jestem kobietą po sześćdziesiątce, matką dorosłego syna i dorosłej córki, która sama także jest już matką dwojga dzieci. Wróżeniem, ezoteryzmem, odprawianiem magicznych rytuałów zajmowałam się przez szereg lat. Wróżenie daje wrażenie przewagi nad zdarzeniami, ludźmi, pogodą, rzekomo pozwala przewidywać nieszczęścia i zabezpieczać się przed nimi. Dochodzi do takiego uzależnienia, że wróżka nie wychodzi z domu bez wyciągnięcia jednej karty. Zdarzało się na przykład, Czytaj dalej »

Masakra chrześcijan! Ścinano maczetami, palono domy. (www.fronda.pl)

Po polsku

islamic-correctnessDoszło do kolejnej niezwykle brutalnej masakry chrześcijan. W kilku nigeryjskich wioskach islamiści zamordowali ponadto 100 osób. Niektórych zastrzelono, innych pomordowano maczetami.

Urzędnicy mówią, że pasterze z trzech chrześcijańskich wiosek zostali zmasakrowani przez islamskich radykałów. Zabito ponad 100. Kilkaset domów zostało spalonych. Czytaj dalej »

Kilka słów o poście z Epopei Ewangelicznej brata Brata Bogumiła Adamczyka (bratbogumil.pl)

Po polsku

epopejaAutorem Epopei jest katolicki pustelnik, Brat Bogumił Adamczyk. Pomimo niektórych wyrażeń, które mogą razić prawosławnego czytelnika, tekst jest godny uwagi i przeczytania. W pierwszej kolejności polecam katolickim czytelnikom naszej strony. - admin.


Pościłeś przez czterdzieści dni, wszechmocny Panie;
Dziś nie chcą pościć w piątek nawet chrześcijanie,
Mimo że Piotr w tym względzie wydał przykazanie,
I dlatego wśród chrześcijan takie wyuzdanie!

Gdy człowiek nie chce spełniać nakazów Kościoła,
Umorzy w duszy łaskę, a tuczy bawoła,
By stać się niewolnikiem jego dzikiej ruji,
I takim człekiem wzgardzą mieszkańcy Papui,

A mówię to w oparciu o swe doświadczenie.
Sześćdziesiąt pięć lat gaszę zmysłowe płomienie,
I przyznaję się szczerze, że ich nie zgasiłem:
Żądza ciała potworną ma w człowieku siłę.

Na szczęście w Ewangelii znalazłem lekarstwo,
Aby ugasić w sobie piekielne mocarstwo: Czytaj dalej »

Pasja Jezusa Chrystusa - polskie napisy

Po polsku, Polecane

8 wilczy SOBÓR odbędzie się 19 czerwca 2016 roku (redakcjapartyzant.wordpress.com)

Po polsku, Polecane

Nieuchronnie zbliża się nowy rozbójniczy sobór, który ma być zwołany przez głównych światowych ekumenistów.

8soborJuż podano do publicznej wiadomości datę jego odbycia się. Będzie to dzień Pięćdziesiątnicy – 19 czerwca 2016 roku.

Przewodniczyć mu będzie patriarcha ekumeniczny, tj. Konstantynopola. Każdą Cerkiew autokefaliczną będzie reprezentować jej zwierzchnik i nie więcej, niż 24 jej biskupów – jeśli natomiast dana Cerkiew liczy mniej, niż 24 hierarchów, reprezentować ją będą wszyscy jej biskupi. Każdej Cerkwi autokefalicznej będzie przypadał jeden głos.  Sobór ma się odbyć w cerkwi św. Ireny.

Uczestnicy trwającego spotkania wszystkich zwierzchników Cerkwi autokefalicznych podjęli decyzję o powołaniu specjalnej Międzynarodowej Komisji, której członkami będą dwaj reprezentanci – w tym jeden biskup – każdego Kościoła autokefalicznego. Komisja rozpocznie prace we wrześnie tego roku, a zakończy do Paschy roku 2015. Ma przygotować dokumenty przedsoborowe dotyczące m. in. spraw kalendarza, małżeństwa i znaczenia postu. W pierwszej połowie przyszłego roku ma przyjąć ona również dokumenty pt. „Autonomia w Cerkwi prawosławnej i porządek jej przyznawania” oraz „Dyptychy”. Wszystkie te tematy mają być bowiem rozpatrzone na Pan-Soborze.

Od 1961 roku pracami nad przygotowaniem Ósmego Soboru zajmowało się kilka pokoleń modernistów i ekumenistów, między innymi metr. Nikodem Rotow, arcybisup Bazyli (Krywoszein), o.Witaliusz Borowoj, Aleksy Osipow, a w ostatnim czasie patriarcha Bartłomiej i metr. Jan Pergamoński. Wzorcem dla porzadku obrad posłużył Drugi Sobór Watykański.

Prawosławni, niczym Katolicy w czasach II Soboru Watykańskiego, stoją przed niebezpieczeństwem całkowitego odstąpienia od Jezusa Chrystusa i Jego Oblubienicy-Cerkwi.

Na foto: Fanar 2014 rok. Zwierzchnicy Cerkwi Lokalnych podpisują dokumenty o planach zwołania Pan-Soboru.

———

Święty arcybiskup Teofan (Połtawski) na temat 8 Soboru:

“O ósmym soborze powszechnym… mogę powiedzieć jedynie słowami prep. Teodora Studyty: “Nie każde zebranie się biskupów jest soborem, a jedynie zebranie biskupów stojących w Prawdzie”. Prawdziwie powszechny sobór zależy nie od liczebności zebranych na nim biskupów, lecz od tego, czy będzie on mędrkować lub uczyć po prawosławnemu. Jeśli odstąpi od prawdy, on nie będzie powszechnym, chociażby i nazywał siebie tym imieniem. – Znamienity “rozbójniczy sobór” był w swym czasie dużo bardziej liczebniejszym od wielu powszechnych soborów, i tym nie mniej nie został uznanym za powszechny, lecz otrzymał nazwę “zbójeckiego soboru”!..

Święty starzec Kuksza Odeski (Wieliczko, †1964 r.) powiedział: .

„Nadchodzą czasy ostateczne. Szybko będzie Czytaj dalej »

ВАСИЛИЙ ВЕЛИКИЙ. Удивительное видео! Смотри!

Po rosyjsku

O co tak naprawdę chodzi w ukraińskiej tragedii (wolnemedia.net)

Po polsku

nwoAby zrozumieć przyczyny konfliktu tuż za naszą wschodnią granicą, trzeba wyrzucić ten cały syf, jakim nam faszerują w głowy media głównego nurtu i cofnąć się kawałek w przeszłość. Przeanalizować wszystkie konflikty, jakie działy się w tym czasie i wyłoni się pewna prawidłowość, na pierwszy rzut oka niezauważalna.

Ktoś kiedyś popełnił takie stwierdzenie, że ze środka lasu nie widać lasu bo go drzewa zasłaniają. Dokładnie tak samo jest w tym przypadku. Docierają do nas Czytaj dalej »

Sensacyjna rozmowa telefoniczna - to nie snajperzy Janukowycza strzelali do ludzi w Kijowie (zmianynaziemi.pl)

Po polsku

Jak wiadomo podczas niedawno zakończonej Olimpiady w rosyjskim Soczi doszło do poważnego rozlewu krwi na Ukrainie. Snajperzy zastrzelili wtedy ponad 80 osób. Wszyscy uznali, że strzelały służby Janukowycza, ale wyciekła ciekawa rozmowa, która wskazuje na to, że mogło być inaczej. Czytaj dalej »

Wacław Klaus o Ukrainie (wiernipolsce.wordpress.com)

Po polsku

klausZdecydowałem się jednak udostępnić spolszczone przeze mnie oświadczenie prezydenta Wacława Klausa i Jirziego Weigla, w formie newsa. Czynię to z trzech powodów. Po pierwsze, w momencie, kiedy piszę te słowa, wciąż nie ma oficjalnego tłumaczenia na język polski bądź angielski. Po drugie, streszczenia tekstu, które pojawiły sie na różnych portalach internetowych, zawierają przekłamania i różnią się od siebie. Po trzecie, pojawili się już szaleńcy, którzy nazwali p.Wacława Klausa “agentem moskiewskim”.

Udostępniając na stronie głównej JN spolszczony teksty oświadczenia przypominam, że tylko jako spolszczenie należy go traktować, w żadnym zaś wypadku za oficjalny przekład, czy źródło. Oświadczenie jest tekstem bardzo istotnym. Obok niezmiernie ważnej treści merytorycznej, pozwala poczuć różnicę pomiędzy wybitnym politykiem, a polskim cyrkiem na resorach.
Adam Śmiech

Komentarz polityczny do sytuacji na Ukrainie
21.02.2014

1.Ukraina jest w obecnej formie w dużej mierze sztucznym tworem, który stał się niezależnym państwem w wyniku upadku ZSRR dwie dekady temu..

2.Są w nim z jednej strony obszary na zachodzie kraju, które nigdy nie były częścią Imperium Rosyjskiego (region zakarpacki, Galicja i inne) a do Rosji zostały przyłączone po II wojnie światowej, terytoria, na których toczono bój o niezależną Ukrainę (i po stronie nazistów), z drugiej zaś strony, Czytaj dalej »

Масоны манипулируют сознанием… и МИРОМ. 2012.

Po rosyjsku, Polecane

Ikony płaczą w Rosji i na Ukrainie. To zwiastun nieszczęścia? (wiadomosci.onet.pl)

Po polsku

z powodu nieszczęściaIkony w Rosji i na Ukrainie… płaczą - ta informacja lotem błyskawicy obiegła cały świat. Jedni mówią, że to cud. Inni, że sensacja na użytek mediów. Według wiernych – to nieomylny zwiastun nadciągającego nieszczęścia. Historycy religii nie mają gotowego tłumaczenia.

Z doniesień mediów wynika, że ikony płaczą oleistą substancją [tj.mirem]. - Naukowcom, którzy w różnych laboratoriach badali te kropelki, nie udało się ustalić ich składu – mówi jeden z ukraińskich duchownych. To świadczy o ich nadprzyrodzonym pochodzeniu.

Do tej pory płaczące ikony zauważono między innymi w Rostowie nad Donem, Maniawie, Równem i Odessa. Komentatorzy za­uważają, że podobne zjawisko odnotowano rzekomo przed rewolucją październikową i upadkiem caratu, a także przed upadkiem Związku Radzieckiego.

Warto zaznaczyć, że pierwsze doniesienia o płaczących ikonach pojawiły się już pół roku temu. Jednak dopiero w obliczu ukraiń­skiego kryzysu wywołały wielkie emocje.  (…)

(JM)

Orthodox Hermits

Po rosyjsku

.

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj