Cze-ka i na was już czeka! Policja nęka dziennikarkę za sprzeciw wobec „Golgota Picnic” (www.pch24.pl)

Po polsku

Związana z Krucjatą Różańcową dziennikarka, Anna Kołakowska jest przetrzymywana na komisariacie policji w Bydgoszczy. Pojechała tam, by powiadomić o planach popełnienia przestępstwa polegającego na publicznym bluźnierstwie.

Dla Anny Kołakowskiej jest jasne, że bluźnierczy spektakl „Golgota Picnic” ma charakter przestępczy, bo obraża uczucia religijne katolików. Spektakl obrzydliwie kpi ze Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa. Czytaj dalej »

Włochy: przedszkolak ukarany za… słowo „Alleluja” (www.pch24.pl)

Po polsku

przedszkolakW jednym z miasteczek na północy Włoch doszło do absurdalnej sytuacji. Wychowawczyni w przedszkolu postanowiła ukarać jednego z podopiecznych za to, że przy innych dzieciach wypowiedział słowo „Alleluja”. Czytaj dalej »

Bergoglio bredzi: w każdym chrześcijaninie siedzi żyd (wolna-polska.pl)

Po polsku

pope-francis-jews-kisses

Powrót syna marnotrawnego

Bergoglio pobił wszystkie rekordy „żydofilii” wykazywanej przez jego żydomasońskich poprzedników. Zgodził się, że „wewnątrz każdego chrześcijanina siedzi żyd” ipowiedział, że „nie można być prawdziwym chrześcijaninem nie uznając swoich żydowskich korzeni”-”nie w rasowym ale w religijnym sensie”-wyjaśnił Bergoglio.

Podkreśliwszy trwającą obecność judaizmu w chrześcijaństwie poszedł on dalej niż Wojtyła-Katz, który nazwał żydów „starszymi braćmi chrześcijan”. Powiedział także, że codziennie modli się słowami psalmów Dawida, jak żyd, apotem wykonuje obrzęd Eucharystii jak chrześcijanin. W dużym wywiadzie udzielonym hiszpańskiej gazecie „La Vanguardia” Bergoglio wyraził opinię, że dialog pomiędzy judaizmem a chrześcijaństwem powinien obejmować badanie żydowskich korzeni chrześcijaństwa i „rozkwit judaizmu w chrześcijaństwie”.

Papież przyznał, że jest to bardzo trudny i wybuchowy temat, jak się wyraził, „gorący kartofel”, ale wyraził przekonanie, że „można żyć jak bracia”. Wypowiedział się także przeciwko jakiemukolwiek fundamentalizmowi religijnemu oświadczając, że u jego podstaw zawsze leży przemoc a w naszych czasach przemoc „w imię Boga” to absurd.

Na podstawie: http://3rm.info/47998-papa-rimskiy-francisk-i-zayavil-vnutri-kazhdogo-hristianina-sidit-evrey.html
Data publikacji: 20.06.2014
Przekład: RX

——-

Ciekawe ile Żydów siedzi w Bergogliu Ostatnim ?

Jeśli dla obecnego papieża Żydzi są tak bardzo potrzebni, to może niech od razu wyrzeknie się Jezusa Chrystusa, wyrzuci Krzyż i Nowy Testament, a zamiast tego zacznie studiować talmud lub jeszcze lepiej kabałę …

Patriarcha Bartłomiej uczestniczy z papieżem Franciszkiem w bluźnierczej modlitwie imama o zwycięstwo nad niewiernymi (marucha.wordpress.com)

Po polsku

Muzułmański imam w obecności prawiesławnego patriarchy Bartłomieja i papieża Franciszka modlił się do Allacha słowami zaczerpniętymi z Koranu o zwycięstwo nad niewiernymi:

islamski diabeł niszczy krzyż„Dopomóż nam przeciw ludowi niewiernych!”

Po wstępnych zaprzeczeniach ostatecznie fakt ten potwierdziło Radio Watykańskie.

Wspólną modlitwę zorganizowano w Watykanie na zaproszenie papieża Franciszka. Zaproszenie do uczestniczenia w tej modlitwie przyjął prawiesławny patriarcha Bartłomiej. Bluźniercza modlitwa odbyła się dokładnie w święto Zesłania Ducha Świętego.

Jak podało Radio Watykańskie:

Patriarcha Bartłomiej przyjął papieskie zaproszenie i pragnie wziąć udział w tej bezprecedensowej inicjatywie Franciszka, dając jej poparcie tak osobiste, jak i całej wspólnoty prawosławnej, której jest honorowym zwierzchnikiem.

Oto fragment z programu:

Sama modlitwa będzie się dzielić na trzy odrębne części: żydowską, chrześcijańską i muzułmańską. Modlitwa każdej religii ma mieć taką samą strukturę. Będzie się składała z dziękczynienia za stworzenie, prośby o przebaczenie win oraz modlitwy o pokój.

Prawosławni, przebudźcie się!

W waszym imieniu – swoim uczestnictwem – patriarcha Bartłomiej zapewnia o poparciu dla tej bluźnierczej inicjatywy „całej wspólnoty prawosławnej”. Czytaj dalej »

Rosja, Kazachstan i Białoruś delegalizują… szpilki. Trampki na celowniku. (marucha.wordpress.com)

Po polsku

niezdrowoPopularne wśród kobiet buty na wysokim obcasie, czyli tzw. szpilki zostały zakazane w obrębie Unii Celnej Rosji, Kazachstanu i Białorusi.

Delegalizacja szpilek wzbudziła liczne kontrowersje w tych trzech krajach. Jednak przyczyna, kryjąca się za tym zakazem brzmi bardzo poważnie: Czytaj dalej »

Rosja: rok emerytury w prezencie za każde dziecko (marucha.wordpress.com)

Po polsku

rosjaRosjanie proponują nową receptę na problemy demograficzne, z którymi od pewnego czasu boryka się kraj. Tą receptą ma być możliwość przejścia rodzica na emeryturę o jeden rok wcześniej za każde urodzone dziecko.

Projekt ustawy został wniesiony do Dumy Państwowej. Jej autorem jest deputowany Dmitrij Sawieliew. Uważa on, że wychowanie nawet jednego dziecka związane jest z licznymi przeszkodami w realizacji życiowych i zawodowych planów rodzica. Rodzicom należy więc zagwarantować więcej czasu na spokojne i dostatnie życie.

Sawieliew jest przekonany, że nowa ustawa o emeryturach zostanie w Rosji dobrze przyjęta. Zapytany o ewentualne dziury w budżecie federalnym Rosji, deputowany stwierdził, że nie jest to żadna przeszkoda.

Zgodnie z obowiązującą obecnie w Rosji ustawą, wiek emerytalny dla mężczyzn to 60 lat, dla kobiet – 55. [A to łobuz z Putina! U nas mężczyzna może cieszyć się kontaktem z zakładem pracy i kolegami aż do 67-go roku życia, podczas gdy w Rosji jest już dawno odrzucony i skazany na wegetację na marginesie zawodowo czynnego społeczeństwa - admin] Czytaj dalej »

Stosowanie pestycydów powoduje znaczny wzrost zachorowań na autyzm (zmianynaziemi.pl)

Po polsku

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców, rozpylane pestycydy mają wyraźnie negatywny wpływ na ludzi, którzy mieszkają w pobliżu opryskiwanych pól. Kobiety w ciąży narażają swoje nienarodzone dzieci na choroby opóźniające ich rozwój, takie jak autyzm.

Badania prowadzone były między innymi na fosforanach organicznych, pyretroidach i karbaminianach. Są to pestycydy stosowane do ochrony roślin. Porównano ich wpływ na zdrowie nienarodzonych dzieci oraz badano w jakim stopniu pestycydy przyczyniają się do powstania chorób opóźniających rozwój.

Naukowcy prowadzili swoje analizy w Kalifornii, gdzie znajduje się największa gospodarka rolna a w ciągu roku stosuje się tam ponad 90 tysięcy ton pestycydów. Niektóre stosowane środki są neurotoksyczne i mogą stanowić poważne zagrożenie dla rozwoju mózgu u nienarodzonych dzieci.

Badania polegały na przeanalizowaniu danych z California Pesticide Use Report z lat 1998-2008, które dotyczą komercyjnego stosowania pestycydów; sprawdzeniu miejsca zamieszkania kobiet będących w tym czasie w ciąży oraz zbadaniu wpływu oprysków na ciążę. Spośród około tysiąca dzieci objętych badaniem, 486 z nich posiada zaburzenia autystyczne a u 168 kolejnych zaobserwowano opóźnienie w rozwoju.

Około 30% uczestników tego badania mieszkało w odległości niewiele większej od jednego kilometra od miejsc, gdzie stosowano pestycydy. Zwraca się uwagę, że większość stosowanych insektycydów, czyli środków owadobójczych, to fosforany organiczne, które zabijają insekty zakłócając ich mózg i system nerwowy. Autorzy badania twierdzą, że ekspozycja na tą substancję wiązała się ze wzrostem zachorowania na zaburzenia autystyczne nawet o 60%. Czytaj dalej »

Fanatycy przewrócą Rosję ? (m.onet.pl)

Po polsku

Rosyjscy muzułmańscy duchowni padają jeden po drugim. Są ofiara­mi zabójców wynajętych przez islamskich radykałów.

W ostatnich paru latach zamordowano 57 muzułmańskich imamów i teologów za to, że nie chcieli się nawrócić na wahhabizm, “jedynie słuszną”, wykutą na pustyniach Arabii Saudyjskiej wersję islamu. W wywiadzie dla dziennika “Komsomolskaja Prawda”, znawca zagad­nień mahometanizmu, naukowiec Roman Siłantiew mówi, że spośród czterech dużych tradycyjnych związków muzułmańskich na terenie Rosji “trzy zostały praktycznie rozgromione”.

Przetrzebiono szeregi władz religijnych w dwóch czołowych ośrod­kach islamu: w Tatarstanie i na Kaukazie. W Kazaniu najpierw mufti został ciężko ranny, teraz tamtejsi salafici (w sumie odpowiednicy or­todoksyjnych wahhabitów, czyli zwolenników “najczystszego” islamu) chcą go obalić. Na północnym Kaukazie zabito lidera wspólnoty “tra­dycyjnej” Saida Czirkejskiego.

Siłantiew sugeruje dziennikarzowi Aleksandrowi Kocowi, że rozszyfro­wał schemat działania przeciwników duchownych muzułmańskich, którzy postępują zachowawczo, odżegnując się od “ekscesów”. Jest w tym klarowna logika – wyrokuje. “Na początku przeciwnicy próbują się pozbyć kluczowych osób. Jeśli za pierwszym razem nie wychodzi, to ataki się powtarzają. Potem dobierają się do tych, którzy ich mogą zastąpić”. Ale na tym nie koniec. Gdy już czołówka nie istnieje, radyka­łowie “zaczynają unieszkodliwiać imamów niższego szczebla”.

Zdaniem Romana Siłantiewa, wszystkich poległych łączyło jedno: “sta­wiali opór ideologii wahhabizmu, czy – jak to się dziś określa – salafi­zmu”. Czasami “nieopatrznie” dążyli nawet do tego, by ten nurt isla­mu wyjąć spod prawa. Naukowiec twierdzi, że “salafaci przyszli do nas z Arabii Saudyjskiej”. Czytaj dalej »

Nigeria: islamiści wymordowali chrześcijańskie wsie, może być nawet 500 ofiar

Po polsku

aKilkaset osób zgineło w ataku islamistów na zamieszkane przez chrześcijan wioski w północnej Nigerii. Do masakry, o której dziś infor­mują światowe w czterech miejscowościach miało dojść przedwczoraj wieczorem.

Według relacji mieszkańców rejonu, gdzie wydarzyła się tragedia, uzbrojeni i umundurowani napastnicy wkroczyli do wiosek i je spalili. Z powodu problemów z komunikacją z regionem, służby państwowe nie potwierdzają skali mordu, ale mówi się o 400-500 ofiarach śmier­telnych. Jeśli te liczby się potwierdzą, będzie to najkrwawszy epizod w trwającej od 5 lat wojnie islamistów z organizacji Boko Haram.

Muzułmanie walczą o narzucenie wszystkim mieszkańcom Nigerii prawa islamskiego, dopuszczają się przy tym bezprzykładnych okru­cieństw. Na początku maja wtargnęli do dwóch miast na północy kraju, mordując 300 osób.

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj