Już abortują w Szpitalu św. Rodziny - dwa dni po odwołaniu prof. Chazana (www.pch24.pl)

Po polsku

mordownia23 lipca w Szpitalu im. Świętej Rodziny dokonano aborcji. Stało się to zaledwie w dwa dni po odwołaniu prof. Bogdana Chazana ze stanowiska dyrektora placówki. Po zmasowanym ataku na prawa sumienia lekarzy nadszedł czas na aborcyjną manifestację.

Jak wynika z podanego do publicznej wiadomości projektu wystąpienia po kontroli przeprowadzonej przez władze m.st. Warszawy - organ założycielski placówki - wcześniej w tym szpitalu tylko raz przeprowadzono aborcję. Doszło do tego w roku 2006, bez wiedzy prof. Chazana, który był wówczas nieobecny w szpitalu. Czytaj dalej »

Ukraine Crisis: Death and destruction continues in Eastern Ukraine

Po rosyjsku

Wywiad z niemieckim ratownikiem medycznym, który pracował w Arabii Saudyjskiej (ndie.pl)

Po polsku

saudi_donkeysStefan Bauer pracował przez rok jako ratownik medyczny dla czerwonego półksiężyca w Arabii Saudyjskiej. Dziś w wywiadzie opowiada wiele przerażających historii.

Spiegel Online: Panie Bauer, lekarze pogotowia i ratownicy medyczni są zazwyczaj przyzwyczajeni do krwawych scen i ludzkiego cierpienia. Pan pracował przez rok jako sanitariusz w Rijadzie, na koniec nie mógł pan spać. Co się tam działo?

Bauer*: Po pierwsze przez ten rok widziałem około 250 zgonów na drodze. W niemieckim ratownictwie nie osiąga się takiego wyniku przez cale życie zawodowe.

SO: Dlaczego tam jest inaczej?

B: Ludzie lekceważą przepisy drogowe. Do tego silne i szybkie samochody są często jedynym hobby młodych mężczyzn. Nie ma kin i barów albo koncertów, z dziewczynami też tak naprawdę nie można się spotkać. Jedyne co pozostaje to Ring Road, autostrada okrążająca miasto. Tam jadą ci ludzie driftować i w końcu ktoś się przelicza. Wtedy leży 5-6 trupów na drodze. W weekend było oczywiste, ze całą noc trzeba będzie jeździć do okropnych wypadków.

[Stafan Bauer w 2011 roku jako doświadczony ratownik wziął udział w rekrutacji do pracy w czerwonym półksiężycu w Rijadzie. To co ten Niemiec dziś opowiada pokazuje stosunki na drogach Arabii Saudyjskiej z ekstremalnie innej perspektywy. Według WHO prawie 7000 osób ginie tam na drogach. Nieoficjalnie ta liczba jest jeszcze wyższa.]

SO: Niedawno na czołówkach gazet pojawił się wypadek z Rijadu. Studentka zmarła na atak serca. Przez kilka godzin zespól ratowniczy nie został do niej dopuszczony, ponieważ nie była cala zakryta. Przeżył Pan coś podobnego?

B: To jest codzienność. Przytoczę pewien przykład. Jest wezwanie do szkoły żeńskiej, ponieważ uczennica się połamała i leży nieprzytomna. Przed wejściem Czytaj dalej »

Co znajdziemy w “wodzie” używanej do szczelinowania hydraulicznego? (www.eko-unia.org.pl)

Po polsku, Polecane

1071202

Jakie chemikalia dodaje się do płynów szczelinujących? Poniżej typowy skład chemiczny:

1. woda – ok. 95%
2. piasek – 3-4,5%
3. dodatki chemiczne – 0,5-2%, w tym:

- kwas solny – pomaga rozpuszczać skałę i inicjować powstawanie szczelin
- aldehyd glutarowy – eliminuje z wody bakterie, które powodują powstawanie związków wywołujących korozję
- guma guar lub hydroksyetyloceluloza – pomaga utworzyć zawiesinę piasku poprzez zwiększenie lepkości wody
- nadsiarczan amonu – opóźnia przejście płynu szczelinującego ze stanu „zżelowanego” (o dużej lepkości) do stanu bardziej płynnego (o mniejszej lepkości)
- formamid – zapobiega korozji rur okładzinowych
- sole boranowe – utrzymują stałą lepkość płynu szczelinującego wraz ze wzrostem temperatury
- destylaty ropy naftowej – zmniejszają tarcie podczas przepływu płynu szczelinującego przez odwiert
- kwas cytrynowy – zapobiega wytrącaniu się tlenków metali
- chlorek potasu – wpływa korzystnie na stateczność ściany otworu wiertniczego zapobiegając oddziaływaniu na nią płynu szczelinującego
- węglan sodu lub potasu – reguluje pH, pomaga utrzymywać skuteczność działania innych składników płynu szczelinującego, np. soli boranowych
- glikol etylenowy – zapobiega tworzeniu się kamiennych osadów na ścianach rur okładzinowych
- izopropanol – zmniejsza napięcie powierzchniowe płynu szczelinującego co ułatwia jego odbiór z odwiertu po zakończeniu szczelinowania

Wszystkich wtłaczanych pod ziemię trujących substancji jest około 750. Pełna ich lista znajduje się tutaj:

http://www.dec.ny.gov/docs/materials_minerals_pdf/ogdsgeischap5.pdf

.

Znajdująca się w raportach lista 750 związków chemicznych używanych do przygotowania płynu szczelinującego robi wrażenie, Dobitny jest także komentarz mówiący, że 650 z nich to substancje uznane za rakotwórcze i niebezpieczne. Szczelinowanie to nie tylko duże zagrożenie związane z zanieczyszczeniem wód podziemnych, lecz także wód powierzchniowych i powietrza. Jak pokazują badania Earthworks Wydobycie węglowodorów wiąże się ze znacznie większym zanieczyszczeniem powietrza niż późniejsze ich spalanie. (…) Czytaj dalej »

7 zagrożeń związanych z wydobyciem gazu łupkowego (zielonewiadomosci.pl)

Po polsku

trujmy się!Wydobycie gazu łupkowego metodą szczelinowania hydraulicznego przynosi ogromne dochody firmom wydobywczym, natomiast dla lokalnych społeczności oznacza degradację środowiska naturalnego oraz poważne problemy zdrowotne i społeczne.

Przedstawiona poniżej lista najważniejszych zagrożeń związanych z zastosowaniem tej technologii oparta jest na danych pochodzących z poważnych i wiarygodnych źródeł, m.in. raportów przygotowanych na zlecenie Komisji Europejskiej, rządu Francji, rządów prowincji Kolumbia Brytyjska oraz Quebec w Kanadzie, a także z szeregu raportów amerykańskich opracowanych przez niezależne organizacje badawcze, zespoły ekspertów i instytucje naukowe.

1. Zagrożenie skażeniem wód podziemnych i gruntowych

Wszystkie raporty podają listę substancji niebezpiecznych stosowanych jako dodatki do płuczek wydobywczych i płynów wydobywczych. W sumie mamy konkretne dane o 750 substancjach chemicznych (raport francuski [1]) i 632 substancjach (raporty amerykańskie), z których 75% jest w wysokim stopniu szkodliwych dla ludzi, 40-50% może powodować choroby nerek, systemu nerwowego, systemu immunologicznego oraz sercowo-naczyniowego; 37% oddziałuje na układ hormonalny, 25% jest kancerogennych. (wg zespołu pod dyrekcją dra Theo Colborna [2], [3]). Czytaj dalej »

Wydobycie gazu łupkowego powoduje problemy w USA (www.eko-unia.org.pl)

Po polsku

proces-szczelinowania-hydrualicznego -  “Jeśli do jednego otworu wlewa się 20 milionów litrów wody, wypływa z powrotem cztery miliony z wieloma szkodliwymi substancjami Powstaje pytanie, co z tym zrobić” -

W USA wypadki przy wydobywaniu gazu łupkowego zdarzają się raz na sto odwiertów, ale gorsze są czynności rutynowe, tj. odzyskiwanie zanieczyszczonej wody - powiedział PAP zajmujący się ekologią prof. Robert W. Howarth z amerykańskiego Cornell University.

Dodał, że poważne wypadki, związane np. z wyciekiem metanu i innych substancji, zdarzają się raz na 1000 odwiertów. “Może to nie wydaje się dużo, ale w Pensylwanii jest sto tysięcy odwiertów, co daje sto poważnych i tysiąc mniejszych wypadków” - wyliczył Howarth. “Ale większym problemem niż wypadki są rutynowe czynności” - zaznaczył.

Chodzi o metodę tzw. szczelinowania hydraulicznego, stosowaną na szeroką skalę w USA, a której stosowania w UE chcą zakazać Zieloni. Polega ona na wpompowaniu pod ciśnieniem w głębokie odwierty dużej ilości wody z niewielką domieszką substancji chemicznych, by rozsadzić skałę łupkową i uwolnić gaz. Metoda ta jest zakazana we Francji, obiekcje wyrażają też Niemcy. Póki co, nie ma innej metody, a Polska może mieć największe złoża gazu łupkowego w Europie, co budzi nadzieje na energetyczną niezależność.

“Wtłacza się w odwiert dużą ilość wody z toksynami, dodatkowo płyn wyciąga ze skały radioaktywne substancje, toksyczne węglowodory i metale, a 20 do 30 procent wpompowanego płynu wraca z powrotem. Jeśli do jednego otworu wlewa się 20 milionów litrów wody, wypływa z powrotem cztery miliony z wieloma szkodliwymi substancjami Powstaje pytanie, co z tym zrobić” - tłumaczył Howarth. Jego zdaniem, nie ma odpowiedzi na to pytanie, bo nie ma jeszcze technologii “recyklingu” zanieczyszczonej wody. Czytaj dalej »

Obama chce wydać 500 mln dol. na szkolenia rebeliantów [nasłanych przez USA bandytów] w Syrii (wiadomosci.onet.pl)

Po polsku

syria-articlelarge-v227.o6. 2014 Prezydent USA Barack Obama wystąpił w czwartek do Kongresu o pół mln dolarów na szkolenia i sprzęt dla “umiarkowanych” rebeliantów w Syrii. Formalnie wystąpił też o obiecany w Polsce 1 mld na wzmocnienie obecności wojskowej USA w Europie środkowej i wschodniej.

Pół miliarda dolarów na działania USA w Syrii, gdzie od ponad czterech lat trwa regularne niszczenie kraju przez nasłanych islamskich bandytów, coraz bardziej zagrażająca destabilizacją sąsiedniego Iraku, ma - jak poinformował Biały Dom - być przeznaczone na “szkolenia i sprzęt dla sprawdzonych członków uzbrojonej syryjskich opozycji”, którzy walczą z wiernym narodowi prezydentem Baszarem el-Asadem. Tak, by pomóc “bronić Syryjczyków, stabilizować obszary pod kontrolą opozycji, zwalczać zagrożenia terrorystyczne i promować wynegocjowanie porozumienia”.

Jeśli te środki zostaną zaakceptowane przez Kongres, to umożliwią zintensyfikowanie wojskowych szkoleń rebeliantów, jakie dotychczas w ramach tajnego programu już prowadzi CIA, głównie na terenie Jordanii. Teraz w ten program mieliby się włączyć wojskowi z Pentagonu. Komunikat Białego Domu nie precyzuje, jaki sprzęt miały trafić do rebeliantów. Media donosiły niedawno, że USA już zaczęły dostarczać rebeliantom więcej broni, w tym pociski przeciwpancerne. Czytaj dalej »

Chrześcijanie w Mosulu otrzymali ultimatum: nawróćcie się lub gińcie (www.pch24.pl)

Po polsku

wspierani przez USAChaldejski biskup pomocniczy z Bagdadu, Saad Sirop potwierdził wcześniejsze niepokojące doniesienia z Mosulu o ultimatum nowego kalifa dla chrześcijan. Zaproponował on wyznawcom Chrystusa, by opuścili swoje domy do soboty w południe lub nawrócili się. Później czeka ich tylko śmierć.

W ub. piątek - po odmowie chrześcijańskich biskupów wzięcia udziału w spotkaniu z przedstawicielami władz nowego kalifatu - mahometanie wzywali koptów i szyitów za pośrednictwem głośników umieszczonych na meczetach w Mosulu do opuszczenia miasta. Dano im czas do południa w sobotę. Potem – jak zapowiedzieli - ci, którzy się nie nawrócą na islam, zginą.

Hierarchowie katoliccy nie zgodzili się wziąć udziału w spotkaniu, podczas którego nowy kalif zamierzał podyktować warunki dla chrześcijan. Biskup Sirop potwierdził, że w ciągu ostatnich godzin, bojownicy z Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu zmusili praktycznie wszystkich chrześcijan w drugim mieście Iraku do opuszczenia swoich domów. Zdesperowani wyznawcy Chrystusa uciekający z Mosulu zostali zatrzymani w punktach kontrolnych przez milicję iracką, która ograbiła ich z najcenniejszych rzeczy, zarekwirowała samochody i kazała kontynuować ucieczkę pieszo. Większość rodzin udała się na północ do miasta Dahuk. Czytaj dalej »

Chrześcijanie w Iraku są zmuszani do przyjęcia Islamu pod groźbą śmierci (zmianynaziemi.pl)

Po polsku

iraq_christiansDestabilizacja Iraku jeszcze bardziej nakreśliła podział tego kraju. Sunnici z Islamskiego Państwa dokonują masowych egzekucji, przejmują kolejne tereny i niszczą chrześcijańskie oraz szyickie obiekty religijne w Iraku. Chrześcijanie, którzy jeszcze tam żyją, mają podjąć decyzję - przechodzą na Islam, płacą podatek, opuszczą swój dom albo stracą swoje życie. Czytaj dalej »

Tajemnicze zachorowania na skutek uprawiania jogi (www.fronda.pl)

Po polsku, Wyzwolenie z opętania

dzieci-i-joga

Tego nie powiedzą ci nauczyciele, kiedy zapisujesz się na kurs ćwiczeń. Niestety, także kiedy już zachorujesz i zawiozą ciebie do szpitala, lekarze też mogą nie połączyć faktu twojej choroby z uprawianiem jogi

Sprawa tajemniczych zachorowań po ćwiczeniach jogi na tę chwilę rodzi więcej pytań niż daje odpowiedzi. Z pewnością jednak dłużej już nie da się zakopywać pod dywan licznych faktów. W Ameryce, gdzie z tymi sprawami ludzie mają do czynienia od dłuższego czasu, refleksja trwa dłużej i są już wyraźne wnioski o ludzkim cierpieniu. Pierwsza publikacja o niebezpieczeństwie kundalini została napisana w USA w 1975 roku. U nas w Polsce panuje najczęściej pełna ignorancja w tym temacie i wielu jak słyszy o jodze to się rozpromienia „przecież nic się złego nie może stać!” Osoby te, biorą na siebie odpowiedzialność za osoby, które pod ich wpływem zaangażują się w jogę i narażą na cierpienie. Czy miasto, organizujące kurs jogi, sfinansuje również leczenie dla poszkodowanych ? Czytaj dalej »

Pseudoekolodzy niszczą Puszczę Białowieską (www.kresy.pl)

Po polsku

Artykuł nieco stary, ale obecny stan Puszczy jest jeszcze gorszy od opisanego.

ekolodzy atakująStan Puszczy Białowieskiej pogarsza się – alarmują społecznicy. – W puszczy dochodzi do niszczenia dorobku całych pokoleń – mówi „Codziennej” ks. Tomasz Duszkiewicz, kapelan myśliwych i leśników. Na dramatyczny apel reagują politycy - informuje “Gazeta Polska Codziennie”.

Zarówno leśnicy, jak i działacze pozarządowych stowarzyszeń oraz okoliczni mieszkańcy zwracają uwagę, że w Puszczy Białowieskiej należy wyciąć ok. 200 tys. m. sześc. drzew. Nie przyniesie to szkody środowisku. Liczbę drzew do wycinki, decyzją ministra środowiska, zmniejszono ponad czterokrotnie.

– Ilość zalegającego drzewa jest ogromna i przekracza 6–7-krotnie normy – powiedział „Codziennej” Mieczysław Gmiter, b. burmistrz Hajnówki. – Przyroda jest zagrożona również dlatego, że mieszkańcy nie mogą pozyskiwać z lasu drewnana opał, które gnije. Ludzie są zmuszeni opalać węglem przywożonym ciężarówkami. Jesteśmy terroryzowani przez pseudoekologów, którzy z walki zrobili sobie sposób na życie – mówi Gmiter.

„Obecnie stosowana ochrona bierna, wymuszona i propagowana przez organizacje ekologiczne, doprowadziła do degradacji drzewostanu puszczy. Kontynuacja ochrony w obecnym systemie doprowadzić może do unicestwienia puszczy, pogorszenia warunków życia miejscowej ludności oraz bytowania dzikiej flory i fauny” [ i chyba o to własnie chodzi ...]– czytamy na stronie internetowej stowarzyszenia „Santa” Obrona Puszczy Białowieskiej, organizatora protestu, który we wtorek odbędzie się w Hajnówce. Czytaj dalej »

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj