Film: Ameryka niesie śmierć (wiadomosci.robertbrzoza.pl)

Po polsku, Polecane

Znakomity film, który w prosty sposób pokazuje prawdę o destrukcyjnych działaniach Ameryki w światowej polityce i ekonomii. . ..
.

Czytaj dalej »

W Egipcie znaleziono rękopis modlitwy do Przenajświętszej Bogurodzicy pochodzący z ok 250 r. n.e. (redakcjapartyzant.wordpress.com)

Po polsku

theotokos-prayer

W Egipcie znaleziono rękopis modlitwy do Bogurodzicy pochodzący z ok 250 r. n.e.

Niedaleko od Aleksandrii, archeologom udało się znaleźć starożytny rękopis zawierający znaną dla prawosławnych Chrześcijan modlitwę do Bogurodzicy.

Naukowcy datują papirus na którym jest modlitwa na III wiek. Jest to jeden z samych wczesnych rękopisów świadczących o modlitewnej praktyce pierwszych Chrześcijan, którzy modlili się do Świętych, w tym również  i do Przeczystej Dziewicy Marii.

Tekst ze starożytnego rękopisu w pełni pokrywa się ze znaną modlitwą, która i po dziś dzień jest wykorzystywana w życiu Cerkwi. Czytaj dalej »

Внезапно: Голландия потребовала у американской ФРС своё золото (dnr-news.com)

Po rosyjsku

220px-gold_bars24 ноябрь 2014 Пока Украина распродаёт оставшееся золото, Нидерланды потребовали у США вернуть золото, находящиеся там на сохранении ещё с 1944 года. Об этом сообщают Немецкие экономические новости.

На сегодняшний день 51 процент золотовалютных резервов Нидерландов были размещены в США, 20 процентов в Канаде, 18 процентов в Великобритании и только 11 процентов в своей стране.

Центральный банк Нидерландов (DNB) втайне от всех сократил свои собственные запасы золота в Нью-Йорке на 20 процентов и транспортировал назад в Амстердам 122,5 тонн, сохранявшихся в Федеральном резервном банке. Это стало ясно из заявления DNB, опубликованного после транспортировки. Czytaj dalej »

„Blok przyjaciół Moskwy” w Europie

Po polsku

59090Współpraca z Serbią ma dla Rosji już wymiar historyczny, kulturowy, a nawet sentymentalny. Ale są w Europie – zresztą nawet w Unii – także inne kraje, które nie podzielają antyrosyjskiej polityki UE, USA i NATO, i które można określić mianem cichych rosyjskich sojuszników.

Czy Putinowi uda się tą cichą, póki co czysto pragmatycznie nastawioną prorosyjskość Węgier, Słowacji czy Bułgarii przekształcić w bardziej trwały sojusz?

Na razie wyraźnie skupia się na Serbii: w październiku prezydent Rosji był gościem honorowym uroczystości 70 rocznicy wyzwolenia Belgradu przez Armię Czerwoną i obejrzał pierwszą od rozpoczęcia wojny w Jugosławii defiladę wojskowa w serbskiej stolicy; teraz odbyły się pierwsze od 8 lat wspólne, serbsko-rosyjskie ćwiczenia wojskowe. Czytaj dalej »

Ukraiński generał: Ukrainą rządzą syjonistyczni żydzi i masoneria (marucha.wordpress.com)

Po polsku

gen-jan-kamizerowicz-150x139Na podst. nagrania wideo: Ukrainian General reveals the Jewish control of Ukraine.

Nagranie pochodzi jeszcze z 7 marca 2014, zostało dokonane w Symferopolu. Jest to wypowiedź generała-pułkownika Jana Kazemirowicza.

Oświadczam tym, którzy będą to oglądać, że Turczynow, Jaceniuk, Tiahnybok i inni im podobni, oświadczam otwarcie i wiem, że to jest fakt. Że są oni sponsorowanymi agentami CIA z USA. Co więcej, Jaceniuk jest pierwszym zastępcą szefa masonerii na Ukrainie. A głową masonerii jest, jeśli o tym nie wiecie, Pinczuk. Kuzyn Kuczmy.

I wszystkie te kłamstwa jakie miały tu miejsce, i te wszystkie rozkazy, Janukowycz był tylko marionetką w rękach Pinczuka, Kuczmy i Krawczuka. To oni go sprzedali. To oni dali mu rozkaz użyć czy nie użyć Berkutu, dać im pozwolenie na atak czy też nie. I w końcu gdy ludziom pozwolono wziąć broń do ręki, zostali pogardliwie sprzedani. Czytaj dalej »

Wsiąść do pociągu nie byle jakiego (marucha.wordpress.com)

Po polsku

a6480d0c8c9ed84eb9f1e13c77539df9140

Całkiem naturalnie nasuwa się pytanie na ile te nowe przemeblowanie świata jest spontaniczne a na ile sterowane przez „niewidzialną rękę” ustawiaczy świata?

Oskarżenia Zachodu wobec Putina tradycyjnie opierają się na tym, że pracował w KGB i dlatego jest osobą okrutną i niemoralną. Putina obwinia się za wszystko. Ale nikt nigdy nie oskarżył Putina o brak inteligencji.

Po fiasku operacji „Majdan” na Ukrainie, Zachód, na czele z USA postanowił zniszczyć rosyjską gospodarkę poprzez obniżenie cen ropy naftowej i gazu będących głównym źródłem budżetowych przychodów Rosji.

Poprzednio, za rządów prezydenta Reagana, takie działania Zachodu, polegające na obniżeniu cen ropy naftowej doprowadziły do „sukcesu” i upadku ZSRR. Ale historia nigdy nie powtarza się dwa razy. Tym razem to dla Zachodu sprawy przybrały niebezpieczny obrót. Czytaj dalej »

W odróżnieniu od Rosji – my nie napadamy na inne kraje (marucha.wordpress.com)

Po polsku

Już kilka razy zamieszczaliśmy w gajówce wykaz państw, na które napadły Stany Zjednoczone po roku 1945 – z reguły bez wypowiadania wojny, za to zawsze dla „obrony demokracji” i „zachodnich wartości”.

Przypomnijmy to jeszcze raz.

us bandits

Tekst po prawej stronie głosi: W odróżnieniu od Rosji nie napadamy na inne kraje ani nie prowokujemy eskalacji konfliktów przy użyciu naszej armii – Departament Stanu USA.

Po lewej – lista państw napadniętych przez USA.

Powklejał i posklejał
Gajowy Marucha

UE zmusza Serbię do wprowadzenia sankcji wobec Rosji (marucha.wordpress.com)

Po polsku

unia-europejska-niemcySerbia musi wprowadzić sankcje wobec Rosji, jeśli chce wstąpić do UE – oświadczył komisarz polityki regionalnej UE Johannes Hahn przed wizytą w Belgradzie.

„Serbia z prawnego punktu widzenia zobowiązała się w ramach rozmów w sprawie wstąpienia do stopniowego uzgadniania swojego stanowiska z UE w takich trudnych kwestiach, jak sankcje wobec Rosji. Jest to bardzo ważne, oczekujemy od Belgradu przestrzegania tego zobowiązania” – oznajmił on.

Hahn podkreślił, że zdaje sobie sprawę z historycznych więzi Serbii i Rosji, i UE „nie zmusza Belgradu do podjęcia prostej decyzji” [Bełkot - admin]. Czytaj dalej »

Zagraniczne firmy mają płacić podatki na Węgrzech! (marucha.wordpress.com)

Po polsku, Polecane

viktor-orban_2100997cSieci hipermaketów nie płacą podatków. Latami mają na papierze „straty”.
W Polsce to norma. Rekordziści potrafią nawet mieć przez 15 lat straty!
Prawdopododobnie Zachodnie sieci prowadzą od lat w Polsce działalność na zasadzie wolontariatu.
Nie zarabiają nic!

Normalny przedsiębiorca nie może sobie pozwolić na straty latami.

Na Węgrzech Victor Orban postanowił pomóc Zachodnim Sieciom Hipermarketów.
Żeby nie musiały więcej dokładać do interesu, będą zamykane.

Nie wiem czemu właściciele tych sieci protestują, przecież w końcu wyjdą na plus!

Z centrów dużych miast znikną sklepy wielkopowierzchniowe żeby chronić lokalnych sklepikarzy. Nie będą też mogły handlować w niedzielę. Ponadto planuje się wprowadzenie podatku od obrotu dla dużych sieci.

Kolejnych celem Orbana jest żeby 60% Banków było w Węgierskich rękach. Czytaj dalej »

Grecja – Cerkiew Prawosławna zabrania kremacji zwłok (redakcjapartyzant.wordpress.com)

Po polsku

nie możnaOstatnimi czasy w Grecji trwają spory w sprawie budowy krematoriów. Chwała Bogu, Cerkiew nie milczy!

Święty Synod Greckiej Cerkwi Prawosławnej (nowostylnej) polecił swoim kapłanom nie odprawiać nabożeństw żałobnych dla ludzi, którzy po śmierci wybrali dla siebie kremację.

„Palenie ciała nie jest zgodne z praktyką i tradycją Cerkwi, z jej teologicznym, kanonicznym i antropologicznym poglądem” – mówi Synod w swoim oświadczeniu.

Grecja nie praktykuje kremacji pomimo tego, że ta praktyka została zalegalizowana od 2006 roku. Wcześniej, bieżącego roku, Cerkiew wystąpiła przeciwko budowie krematoriów na obszarze parafialnych cmentarzy co spowodowało niepowodzenie wysiłków lokalnych organów władzy w Atenach i Salonikach, dążących do ułatwienia praktyk kremacyjnych.

Za: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/grecja-cerkiew-prawoslawna-zabrania-kremacji-zwlok-2014-11 ,

Przekład: RX ,

50 policjantów zajęło przedstawicielstwo Esfigmenu w Salonikach (redakcjapartyzant.wordpress.com)

Po polsku

sprawiedliwość wg patriarchy BartkaW Salonikach na ulicy Wenizelu rankiem 30 października, 50 uzbrojonych policjantów wtargnęło do znajdującego się tam przedstawicielstwa (konak) atoskiego monasteru Esfigmenu. Niosący tam swe posłuszanije esfigmeński hieromnich Mardariusz został aresztowany i osadzony w więzieniu. Zajęte budynki i teren zapewne zostaną przekazane nowemu niewspółmiernie mniejszemu pseudobractwu „Esfigmenu”.

Przypomnijmy. W latach 70. konserwatywni mnisi przeciwstawiający się Nowemu Światowemu Porządkowi wyrzekają się zwierzchności patriarchy Konstantynopola Athenagorasa (Spyru), oskarżając go o zdradę Prawosławia. Kilka lat wcześniej patriarcha podpisał z papieżem Pawłem VI wspólną deklarację znoszącą z obu wyznań jedenastowieczne klątwy. Mnisi przestają uwzględniać patriarchę w cerkiewnych modlitwach. Czytaj dalej »

Badanie: politycy mają takie same cechy osobowości jak psychopaci (wolna-polska.pl)

Po polsku

a67

Korzystając ze swoich doświadczeń w egzekwowaniu prawa i danych z jednostki analiz behawioralnych FBI, Jim Kouri zebrał serię cech osobowości powszechnych dla dwu profesji.

Kouri, wiceprzewodniczący Krajowego Stowarzyszenia Szefów Policji zebrał cechy takie jak powierzchowny urok, przesadne poczucie własnej wartości, łatwość wypowiadania się, okłamywanie, brak wyrzutów sumienia i manipulowanie innymi.

Te cechy, zauważa Kouri w swojej analizie, są powszechne wśród psychopatycznych seryjnych morderców.

Ale – i tu jest coś co może wywołać pewną kontrowersję i dyskusję obronną – te cechy są również powszechne wśród amerykańskich polityków. (Może już to podejrzewałeś.) Nasi wybrani funkcjonariusze często wykazują dokładnie takie same cechy charakteru jak kryminaliści, którzy uciekają przed policją, ale nie na urzędy.

Kouri zauważa, że ci kryminaliści są psychologicznie zdolni dokonywać swoje brudne czyny nie myśląc w ogóle o konsekwencjach społecznych, moralnych czy prawnych, i absolutnie bez żadnych wyrzutów sumienia. . Czytaj dalej »

Karmił bezdomnych na Florydzie – grozi mu 60 dni aresztu i grzywna (marucha.wordpress.com)

Po polsku

arnold abbottW lucyferiańskim świecie chrześcijańska pomoc bliźniemu jest przestępstwem. Niedługo będą karać za przeprowadzenie staruszki przez ulicę. - Admin

90 – letniemu weteranowi wojennemu Arnoldowi Abbottowi z Florydy grozi 60 dni aresztu i grzywna w wysokości 500 dol. za karmienie bezdomnych w mieście Fort Lauderdale.

Niedawno rada miasta Fort Lauderdale przyjęła uchwałę określającą dokładnie gdzie i w jaki sposób można zapewnić jedzenie bezdomnym. Podobne uchwały przyjęło jeszcze 12 innych miast w USA. Czytaj dalej »

Długa i haniebna historia amerykańskiego terroryzmu (marucha.wordpress.com)

Po polsku

57979863iranmar064250„To oficjalne: Stany Zjednoczone to największe państwo terrorystyczne na świecie i są z tego dumne”.

Tak powinien brzmieć nagłówek artykułu opublikowanego 15 października w New York Times, który nieco uprzejmiej zatytułowano „Badanie dostarczanej pomocy budzi sceptycyzm wobec pomagania syryjskim rebeliantom”. Artykuł informuje o opinii CIA na temat efektywności ostatnich tajnych operacji USA. Zdaniem Białego Domu niestety przynoszą one zbyt mało sukcesów, w związku z czym trzeba przemyśleć na nowo politykę zagraniczną. Czytaj dalej »

Elon Musk porównał stworzenie sztucznej inteligencji z “uwolnieniem demona” (zmianynaziemi.pl)

Po polsku

aWybitny amerykański biznesmen Elon Musk, założyciel PayPal, Space X i Tesla Motors stwierdził, że poważne zagrożenie dla ludzkości może stanowić sztuczna inteligencja. Prace w tym zakresie nazwał nawet “wzywaniem demona”. Czytaj dalej »

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj