Zmartwychwstanie Chrystusa 2015

Polecane

Aby powiekszyć, naciśnij na obrazek.p-2015-koncowe-custom-2

МОЛЧАНИЕМ ПРЕДАЕТСЯ БОГ !

Po rosyjsku

T. Graczowa: Święta Ruś przeciwko Chazarii (3) (marucha.wordpress.com)

Po polsku

KONSTRUKCJA DYKTATURY GLOBALNEJ

Właściwości współczesnej geopolityki Architekci i wykonawcy

Wojna w Osetii

Wojna w Osetii Południowej zmieniła sytuację na świecie, a dokładniej skrajnie odsłoniła rozmieszczenie sił, uczyniła je wyrazistym i jasnym.

 abkhazia-and-south-ossetia

A co stało się ostatecznie wyraziste i jasne dla narodu?

Rosja znajduje się w izolacji politycznej, ponieważ praktycznie nikt nie wyraził poparcia jej działań w Osetii, nie zważając na oczywistość sytuacji. Po raz kolejny potwierdziły się słowa Alek­sandra III, że Rosja ma tylko dwu sojuszników – jest to jej armia i flota. Czytaj dalej »

T. Graczowa: Święta Ruś przeciwko Chazarii (2) (marucha.wordpress.com)

Po polsku

car „Nie zhańbimy rosyjskiej ziemi”

Z twardą wiarą w miłość Bożą
niezachwianie przeświadczeni
w ostatnim zwycięstwie będziemy spłacać
nasz święty obowiązek obrony Ojczyzny do końca
i nie zhańbimy rosyjskiej ziemi.

Car Nikołaj II

Podczas jednego z licznych bankietów generał armii rosyjskiej, bohater wojny rosyjsko-tureckiej (1877- 1878) Michaił Dmitrijewicz Skobelew wystąpił ze wspaniałym przemówieniem:

„Doświadczenie ostatnich lat przekonało nas – jeśli człowiek rosyjski przypadkiem przypomni sobie, że dzięki historii mimo wszystko należy do narodu wielkiego i silnego, jeśli, zachowaj Boże, ten sam człowiek przypadkiem przypomni sobie, że naród rosyjski tworzy jedną rodzinę z plemieniem słowiańskim, obecnie rozdzieranym i deptanym, wówczas w środowisku innoplemieńców domorosłych oraz zagranicznych podniosą się krzyki oburzenia, że ten człowiek rosyjski znajduje się wszak pod wpływem przyczyn nienormalnych, pod wpływem jakichś bachanaliów… Czytaj dalej »

Na czym polega grzech metody In vitro (www.piotrskarga.pl)

Po polsku, Polecane

STOP zabijaniu dzieciZacznijmy od wyjaśnienia, co to jest in vitro?
Najkrócej rzecz ujmując, jest to metoda tzw. wspomagania płodności polegająca na zapłodnieniu poza organizmem kobiety, zwana czasami zapłodnieniem z probówki, stąd dzieci będące efektem takiego działania nazywane bywają dziećmi z probówki.

Jak do tego dochodzi?
Po zastosowaniu stymulacji hormonalnej pobiera się od kobiety większą ilość komórek jajowych, zaś od mężczyzny nasienie. Materiał pobrany od kobiety i mężczyzny lekarz-laborant łączy w warunkach laboratoryjnych na szklanej płytce (stąd łacińska nazwa in vitro – w szkle). Nie ma tu już większego znaczenia, czy łączenie dokonuje się w probówce samoczynnie, czy też za pomocą igły komórki męskie wprowadza się do komórek jajowych – nie zmienia to ani definicji, ani istoty samego zapłodnienia in vitro. Zawsze dokonuje się ono w sposób laboratoryjny, tj. sztuczny, dla uzyskania efektu powstania dziecka, czy raczej dzieci.

W wyniku połączenia komórek żeńskich i męskich pobranych od jednej pary uzyskuje się kilka ludzkich zarodków – istot ludzkich. Uzyskane w ten sposób zarodki selekcjonuje się i spośród nich wybiera od dwóch do czterech, które za pomocą cewnika laboratoryjnego umieszcza się w organizmie kobiety. Resztę niewykorzystanych ludzkich istot (zarodków) zamraża się i przetrzymuje w lodówkach. Niektóre z nich wykorzystuje się do następnych prób wszczepienia kobiecie jeśli poprzednie zabiegi kończą się odrzuceniem (poronieniem) przez jej organizm. Inne pozostają „niewykorzystane” i zalegają w lodówkach. To proste przedstawienie sprawy w zasadzie już powinno w każdym przeciętnie rozgarniętym człowieku, a na pewno w Prawosławnym i Katoliku, wzbudzić moralny sprzeciw wobec in vitro.

Co w tym złego?

In vitro bardzo często jest nazywane metodą leczenia bezpłodności. Tymczasem jest to oczywistą nieprawdą, ponieważ w ogromnej liczbie przypadków lekarze do niej przywiązani nie szukają prawdziwych przyczyn bezpłodności i nie zmierzają do jej wyleczenia, ograniczając się do promowania samego in vitro. Wspomina o tym, w swoim artykule dla dwumiesięcznika „Polonia Christiana”, prof. Thomas W. Hilgers z wydziału ginekologii i położnictwa Akademii Medycznej w Creighton, w USA. Wobec tego już na poziomie medycznym i w samej nazwie metody określanej jako leczenie bezpłodności kryje się fałsz. Na tym jednak się nie kończy, bowiem trzeba koniecznie wspomnieć o całym łańcuchu procesów w procedurze in vitro, które są moralnie niedopuszczalne, a więc w swej istocie obarczone są grzechem.

Pierwszym, zdecydowanie najpoważniejszym problemem i ciężkim grzechem tej metody sprawiającym, że praktyka ta nie może być pod żadnym pozorem przyjęta nie tylko przez wierzących Chrześcijan (bez względu na wyznanie)  jest to, że w swej istocie jest ona ukrytą formą aborcji i selekcją dzieci, które z punktu widzenia lekarza nie rokują na przyszłość. Czytaj dalej »

Pasja Jezusa Chrystusa - Cały film - Polski lektor

Po polsku, Polecane

up_passion-of-the-christ

Link do filmu: http://www.cda.pl/video/2409046/Pasja-Jezusa-Chrystusa-Meka-Jezusa-Caly-film-Polski-lektor

Akatyst Zwiastowania Najświętszej Bogurodzicy – Dziewicy

Akatysty i modlitwy

zwiastowanie

Przetłumaczono i wydano z błogosławieństwem
Arcybiskupa Przemysko-Nowosądeckiego Adama

Zezwalam i Błogosławię na druk i rozpowszechnianie
„Akatystu ku czci Najświętszej Dziewicy-Bogurodzicy”

ADAM - Arcybiskup Przemysko-Nowosądecki

Sanok dnia 1 VI 2004r. Czytaj dalej »

O. Serafin Rose – O prawdziwym monastycyzmie (list z dnia 10/23 sierpnia 1971)

Po polsku

fr-seraphim-rose Drogi Bracie w Chrystusie L.!

Wszystkiego najlepszego z okazji imienin! Niech Bóg pomoże Ci z wzrastać z każdym rokiem w cnotach chrześcijańskich, a na końcu osiągnąć Jego wieczne Królestwo!
Do tego listu załączamy oficjalne nasze pismo do Ciebie, które ma Ci pomóc w podjęciu decyzji odnośnie przyłączenia się do nas. Jak przyjmuje je Twoje serce?
Taka wielka złość ojca F. jest bardzo znacząca; skarżył się również do diakona Mikołaja. Jeśli chodzi o radę, to prosił o nią, mówiąc o. Germanowi, że nie jest zadowolony z tego miejsca, w którym przebywa, że ma możliwość iść do Władyki Witalija, albo że może dołączyłby do nas i pytał, co o. German o tym sądzi. Odpowiedź o. Germana Czytaj dalej »

Zenon Ziółkowski - “Spór o Całun Turyński” ()

Po polsku, Polecane

chrystus-z-calunu2Pod poniższym linkiem znajduje się książka Zenona Ziółkowskiego “Spór o Całun Turyński”. Autor szczegółowo opisuje naukowe badania nad  Całunem Turyńskim , niepodważalnym - historycznym i istniejących do dziś dowodem niesamowitej męki oraz zmartwychwstania Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa.
Niektóre szczegóły męki Chrystusa, które zostały odkryte w czasie badań nad Całunem, zostały zekranizowane w filmie Mela Gibsona “Pasja”.

Źródło oraz cała książka  TUTAJ

Skandal w nowosybirskim teatrze. Jezus Chrystus kuszony przez półnagą Wenus. Tysiące ludzi wyszły na ulice (www.tokfm.pl)

Po polsku

demonstracja-w-nowosybirsku-przeciwko-sztuce

Skandal wywołała opera Ryszarda Wagnera “Tannhäuser”, która zdaniem duchownych obrażała uczucia religijne. Dyrektor Teatru Opery i Baletu w Nowosybirsku stracił dziś stanowisko, po tym jak kilka tysięcy ludzi wyszło na ulice miasta w obronie cerkwi i Prawosławia.

Batalia o sztukę trwała od stycznia, kiedy to miejscowy metropolita Tichon zarzucił artystom, że sztuka godzi w wartości chrześcijańskie. Reżyser spektaklu Teofil Kuljabin przeniósł akcję opery z czasów średniowiecza we współczesność, a tytułowego bohatera - w oryginale rycerza i śpiewaka - uczynił reżyserem filmu erotycznego pt. “Grota Wenus”, którego głównym bohaterem jest Jezus Chrystus, spędzający czas na przyjemnościach w grocie z półnagą Wenus.

Duchowny złożył w tej sprawie doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Wszczęto śledztwo, a sprawą zainteresowało się rosyjskie ministerstwo kultury. Czytaj dalej »

Nawrócenie odtwórcy roli Barabasza z “Pasji”. “Wystarczyło sześćdziesiąt sekund, by odmieniło się jego życie”. (marucha.wordpress.com)

Po polsku, Polecane

pietro-sarrubi-jako-barabasz-kadr-z-filmu-pasja-684x310Wystarczyło sześćdziesiąt sekund, by odmieniło się jego życie. Chciał zarobić pieniądze, a okazało się, ze przez rolę Barabasza odnalazł coś o stokroć cenniejszego – kulisy nawrócenia Pietro Sarubbiego.

- W oczach umierającego za mnie człowieka nie było nienawiści ani żalu. […] W tym spojrzeniu zobaczyłem tylko spokojne poddanie się, niemalże zgodę, welon miłości i troski o mnie, mój mizerny stan” – Pietro Sarubbi wspomina spojrzenie Jezusa, granego przez Jamesa Caviezela podczas kręcenia „Pasji”.

Pietro Sarubbi zaczął karierę jako 18-latek. Na początku grywał w teatrze, ale w niedługim czasie zadebiutował we włoskim kabarecie Zelling, a następnie przez rok grał w znanych sitcomach Casa Vianello i Camera Caffe. Pomimo tego, jak wspomina, Czytaj dalej »

Tragedią świata jest to, że staliśmy się apostatami! (www.fronda.pl)

Po polsku

alice_von_hildebrand

Tragedią świata w którym żyjemy jest to, staliśmy się apostatami. Wielu z nas porzuciło nadprzyrodzone skarby dane nam przez Objawienie - mówi Alice von Hildebrand.

Publikujemy wywiad z Alice von Hildebrand, filozofką, żoną wybitnego filozofa, tomisty Dietricha von Hildebranda, dotyczący jej książki pt. „Przywilej bycia kobietą”

Co zainspirowało Panią do napisania tej książki?

Trucizna sekularyzmu głęboko przeniknęła przez nasze społeczeństwo. Robiła to etapami. Mężczyźni byli jej pierwszymi ofiarami. Stawali się coraz bardziej przekonani, że, aby być kimś, muszą odnieść w świecie sukces. Sukces oznacza pieniądze, władzę, sławę, uznanie, kreatywność, sukcesy naukowe itp. Czytaj dalej »

T. Graczowa: Święta Ruś przeciwko Chazarii (1) (marucha.wordpress.com)

Po polsku

ZAMIAST PRZEDMOWY
STANIEMY DO WALKI O WIARĘ I ZWYCIĘŻYMY!

Bracia, niewiele nas, a wróg jest silny, ale nie w sile Bóg, a w prawdzie.
Nie ulękniemy się mnogości wrogów,
wszak z nami Bóg!+

Św. Błogosławiony Książę Aleksander Newski

Temat tajnego panowania nad światem został odsłonięty i ujawniony z nieoczekiwanego punktu widzenia przez Tatianę Graczową w jej poprzedniej książce „Niewidzialna Chazaria”. W niej to mianowicie autorka dokonała odkrycia, nieomal sensacyjnego dla masowego rosyjskiego czytelnika; dzisiejsi żydzi amerykańscy, europejscy, rosyjscy, kaukascy oraz inni to etniczni, czystej krwi potomkowie koczowników Turków-Chazarów, którzy w VIII wieku zwrócili się ku judaizmowi i utworzyli jednolitą różnoplemienną populację na czele z pozostałościami Judejczyków pokolenia Dana, wygnanych z Palestyny i stanowiących oligarchiczną władzę państwa Chazarii.

khazaria

Tego samego, proszę zwrócić uwagę, pokolenia, z którego, według Biblii, od jawnogrzesznika urodzi się antychryst, syn bezprawia. Ale co najważniejsze: praktycznie wszyscy tak zwani żydzi to wyłącznie duchowi Judejczycy, nie tylko nie mający wspólnych korzeni etnicznych z Wybranym Narodem Izraela, z jego dwunastoma pokoleniami, ale i nie mający żadnego związku z samą ziemią Palestyny!

Odkrycie to, uznane i przez autorytety żydowskie, wiele wyjaśnia w postępowaniu dzisiejszych Chazarów, ubywających swoje pochodzenie pod różnymi narodowościami. Szczególnie staje się zrozumiałe: ich organiczne odrzucenie chrześcijaństwa, jego kultury i moralności, ich nieludzki, okrutny stosunek do narodów, w których środowisku sami też żyją, pogarda do ziemi, na której urodzili się i którą zamieszkują. Czytaj dalej »

Mapa morderstw dokonywanych na dzieciach (www.johnstonsarchive.net)

Po polsku

Te grzechy, jeśli nie zostaną odpokutowane, nie pozostaną bez ciężkiej kary Bożej.
—-

Mapa z roku 2010
Aby powiększyć, naciśnij na obrazek.

mapeuropeabrate3

———-

Więcej informacji pod poniższymi linkami:

http://www.johnstonsarchive.net/policy/abortion/wrjp3313.html

http://www.johnstonsarchive.net/policy/abortion/index.html

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj