Świat walczy z gotówką (www.bankier.pl)

Po polsku

c8775979cb3827-540-210-97-228-2346-912Walka z kryzysem, którą od kilku lat toczy niemal cały świat, ma kilka pomniejszych frontów. Jednym z nich jest wojna z gotówką, którą rządy wielu państw starają się wyprzeć z życia gospodarczego. Czy dojdzie do tego, że monety i banknoty oglądać będziemy tylko w muzeach i albumach numizmatyków?

Ostatnim krajem, który wziął na celownik płatności gotówkowe jest Francja. Premier Jean-Marc Ayrault zapowiedział wprowadzenie limitu transakcji w wysokości 1000 euro. Regulacja ta ma “uszczelnić” system ściągania podatków i pomóc krajowi utrzymać w ryzach deficyt budżetowy.   Czytaj dalej »

Chcesz skończyć w psychiatryku - bierz dopalacze (wiadomosci.wp.pl)

Po polsku

Agresywni i wulgarni, albo apatyczni na granicy świadomości, a często jej pozbawieni. To bardzo uproszczony widok młodzieży po zażyciu dopalaczy, a zarazem codzienny widok lekarzy ze śląskich szpitali, którzy przyjmują dziesiątki zatrutych.

Dzięki uprzejmości personelu medycznego, udało się dostać na jeden z oddziałów, gdzie znajdują się pacjenci w najcięższym stanie po zażyciu nieznanych substancji psychoaktywnych.

Krzyki, wrzaski i przekleństwa słychać kilkadziesiąt metrów od szpitala. Odgłosy dobiegające z placówki, przypominały dźwięki z horrorów rozgrywanych w szpitalach dla opętanych.  Czytaj dalej »

Żelazna ręka Orbana (marucha.wordpress.com)

Po polsku

Rząd Wiktora Orbana regularnie stara się zmniejszyć deficyt budżetowy, nakładając na zagraniczne firmy kolejne podatki. Nawet jeśli w wyniku nacisków Brukseli wycofuje się z niektórych pomysłów, to po krótkim czasie pojawiają się nowe. Tym razem wątpliwości Komisji Europejskiej budzą dwa nowe podatki: dla producentów wyrobów tytoniowych i dla sieci handlowych. Czytaj dalej »

Kosowo - centrum handlu kobietami (wirtualnapolonia.com)

Po polsku, Polecane

kosovoCo roku prawie 800 Polek trafia do z Polski do Kosowa, będącego centrum handlu kobietami do domów publicznych w całej Europie. Polski są brutalnymi gwałtami i narkotykami zmuszane do prostytucji. Ofiarami tego procederu padają zazwyczaj młode, biedne i nie wykształcone kobiety. Dramat polskich kobiet opisuje w najnowszym kwartalniku Frondy Remigiusz Włast -Matuszak.

Z Bałkanów Polki są transportowane do krajów Unii Europejskiej. Po trzech latach całkowicie wyeksploatowane są mordowane. Czytaj dalej »

Handel organami z mordów dzieci nienarodzonych (info.wiara.pl)

Po polsku

satanic cuntryNajwiększa amerykańska organizacja aborcyjna Planned Parenthood handluje organami nienarodzonych dzieci, zabitych w jej klinikach - wynika z opublikowanych nagrań z ukrytej kamery. Cena: 30 - 100 dolarów za sztukę.

Dziennikarze śledczy z Centrum na rzecz Postępu Medycznego, podający się za przedstawicieli firmy zainteresowanej kupnem organów, spotkali się na biznesowym lunchu z dr Deborą Nucatolą. Jest ona wysokim rangą pracownikiem Planned Parenthood, nadzorującym ośrodki w całym kraju, a także wykonującym w Los Angeles tzw. późne aborcje. Czytaj dalej »

Cudzołóstwo nie popłaca. Hakerzy zaatakowali portal dla zdradzających, użytkownicy w stresie. (www.pch24.pl)

Po polsku

mid_37130Znany wśród cudzołożników na całym świecie Portal Ashley Madison, przedstawia się jako lider spotkań pozamałżeńskich, promując zdrady. Zarobił na swojej działalności kolosalne pieniądze, bo ci, którzy decydują się na zdradę małżeńską, muszą właścicielom portalu płacić za poufność. Sytuacja się jednak skomplikowała – portal padł ofiarą hakerów.

Hakerzy twierdzą, że posiedli informacje o klientach grzesznego portalu. Jest wśród nich m.in. 10 tysięcy Polaków. Hakerzy poinformowali już, że zmierzają ujawnić zdobyte dane.

Portal zarobił w 2014 r. 1,56 mln. dolarów, zapewniając swoich klientów, za każdym razem informując wyrejestrowujących się klientów, że wiadomości na ich temat zostały „definitywnie usunięte”. Było to jednak jedno wielkie kłamstwo. Użytkownicy portalu niemal zawsze płacą kartami bankowymi i ich informacje finansowe nie są usuwane – dostępne są więc ich prawdziwe nazwiska i adresy. Czytaj dalej »

Wielka Brytania: w ciągu pięciu lat muzułmanie dokonali 12 tysięcy tzw. zabójstw honorowych (www.pch24.pl)

Po polsku

religia pokojuOfiarami tego rodzaju przestępstw w ogromnej większości były kobiety-muzułmanki, które swoim zachowaniem skompromitowały bliskich. Najczęściej kobiety te są porywane, a następnie bite i zabijane. Mężczyźni (mężowie, ojcowie, bracia, kuzyni) dokonujący takiego zabójstwa traktowani są bohaterowie.

Dane pochodzą z 39 na łącznie 52 okręgi policyjne Zjednoczonego Królestwa. Należy podkreślić, że dane te są prawdopodobnie zaniżone. Część z tych zabójstw na zawsze pozostanie tylko i wyłącznie tajemnicą muzułmańskich rodzin, w których kobieta (matka, żona, siostra, kuzynka) nie pozostała wierna prawu szariatu. Czytaj dalej »

Mahometanin dzwoni do telewizji, czyli miłosierdzie według islamu

Po polsku, Polecane

Pentagon stwierdza, że Ameryka nie jest bezpieczna dopóki nie podbije całego świata (www.prisonplanet.pl)

Po polsku

Soros banditW czerwcu 2015 roku Pentagon opublikował swoją “Narodową Strategię Wojskową Stanów Zjednoczonych Ameryki 2015″.
Dokument zapowiada zmianę punktu zainteresowania z terroryzmu na “podważających międzynarodowe normy aktorów państwowych”. Ważne jest, aby zrozumieć, co te słowa oznaczają.

Chodzi tutaj o rządy, które rzucają wyzwanie międzynarodowym normom, są suwerennymi państwami, które realizują niezależną od Waszyngtonu politykę.

Te “rewizjonistyczne kraje” są zagrożeniem nie dlatego, że planują atak na USA (Pentagon przyznaje, że ani Rosja, ani Chiny nie zamierzają tego zrobić) ale dlatego, że są niezależne. Innymi słowy, normą jest zależność od Waszyngtonu.

Zrozum ten punkt: zagrożeniem jest istnienie suwerennych państw, których niezależność działania czyni z nich “rewizjonistyczne kraje”. Innymi słowy, ich niezależność jest sprzeczna z neokonserwatystyczną doktryną jednej siły, która stwierdza, iż prawo do niezależności leży tylko po stronie Waszyngtonu. Historia hegemonii Waszyngtonu wyklucza jakikolwiek inne, niezależne w swoich działaniach kraje.

Raport Pentagonu definiuje czołowe “rewizjonistyczne kraje” jako Rosję, Chiny, Koreę Północną i Iran. Koncentruje się przede wszystkim na Rosji. Czytaj dalej »

Rumunia obniży podatki mimo sprzeciwu międzynarodowych instytucji (autonom.pl)

Po polsku

jeden z domów rotshieldaRumuński premier Victor Ponta zapowiedział, że jego rząd obniży stawkę podatku VAT z 24 do 19 proc. Rządzący chcą uczynić to mimo sprzeciwu Międzynarodowego Funduszu Walutowego oraz Unii Europejskiej.

Przebywający w szpitalu w Stambule szef rumuńskiego rządu stwierdził, że zmiany w systemie podatkowym zostały zatwierdzone po szerokich konsultacjach ze środowiskami biznesu, i mają dodatkowo wsparcie wszystkich partii politycznych w parlamencie Rumunii. Nowa stawka podatkowa ma zacząć obowiązywać od przyszłego roku.

Obniżka VAT-u zdaniem ekspertów będzie kosztowała 2,6 mld euro, co nie podoba się Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu i Unii Europejskiej. Rumunia do września ma spłacić MFW blisko 2 mld euro i wbrew naciskom zagranicznych finansistów, nie zamierza przedłużać umowy z przedstawicielami Funduszu.

Emerytowany generał z USA wezwał aby zamknąć nielojalnych Amerykanów w obozach na czas wojny z terroryzmem

Po polsku

OBOZY FEMA, naciśnij na obrazek

Stany Zjednoczone znane są głównie ze swojej wieloletniej walki z “terroryzmem” i ingerowania w sprawy innych państw. Ten rzekomo demokratyczny kraj, w którym mieszkańcy cierpią na brak wolności obywatelskiej, jest w stanie posunąć się do wszystkiego aby uciszać niewygodnych ludzi.

Idealnym przykładem tego, jak Stany Zjednoczone same siebie mianowały światowym żandarmem i zapędziły się w wojnie z terrorystami których nieraz same wspierały, jest wypowiedź emerytowanego generała Wesley Clarka, który był również naczelnym dowódcą Połączonych Sił Zbrojnych NATO w Europie i przewodził operacji Allied Force w Kosowie w 1999 roku. Jego wypowiedź na antenie telewizji MCNBC wywołała niemały skandal.

Emerytowany generał stwierdził, że należy identyfikować ludzi którzy mogą zostać zradykalizowani i zamykać ich w obozach, po czym dodał, że “musimy spojrzeć na to co oznacza samoradykalizacja, ponieważ jesteśmy w stanie wojny z tą grupą terrorystów”. Czy generał nie miał przypadkiem na myśli obozów FEMA? Czytaj dalej »

Iracka armia zestrzeliła bezzałogowca obsługiwanego przez ISIL, który został wyprodukowany w Izraelu (zmianynaziemi.pl)

Po polsku

isil

Izrael był niejednokrotnie oskarżany o utworzenie radykalnej organizacji, zwanej Państwem Islamskim. Iraccy wojskowi zdobyli pewien dowód rzeczowy na to, kto wspiera terrorystów i zaopatruje ich w sprzęt wojskowy. Czytaj dalej »

Chiny: komunistyczne władze nakazują usunięcie krzyży z kościołów (www.pch24.pl)

Po polsku

przy-drodzeWładze Chin nakazały usunięcie krzyży z kościołów katolickich. Według azjatyckiej agencji katolickiej „Ucanews” w ostatnich dniach zdjęto krzyże z czterech kościołów w diecezjach Taiyuan i Hangzhou w prowincji Zhejiang. Wcześniej kazano usunąć krzyże z kościołów w diecezji Wenzhou.

„To posunięcie jest elementem polityki rządu komunistycznego w Pekinie” – twierdzi Ucanews powołując się na lokalne źródła z prowincji. Według tych informacji rząd domaga się od mniejszości etnicznych i religijnych przestrzegania norm moralnych, obyczajów i symboli chińskich. Czytaj dalej »

Europa w roku 2029 …

Po polsku

Ukraina – Naprzód do Eurosodomy ! (wolna-polska.pl)

Po polsku

wejście do ueNaprzód do Eurosodomy! Z Konstytucji Ukrainy usunięto określenie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny.

Szef obywatelskiego ruchu „Wsi razom!”, Rusłan Kucharczuk, poinformował na swojej stronie na Facebook, że z projektu nowej Konstytucji Ukrainy usunięto określenie małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety i w rezultacie rodziną teoretycznie „będzie można zwać jakiekolwiek partnerstwo”.

„Jeżeli za tym zagłosują posłowie to małżeństwem i rodziną będzie można teoretycznie nazywać jakiekolwiek partnerstwo, w tym psa i taboretu, albo mężczyzny i mężczyzny. Krótko mówiąc, agresywni ludzie, bez sumienia i honoru ale z nożem, dokonali zamachu na najważniejsze co mamy, na fundament” – napisał Kucharczuk. Czytaj dalej »

Szef bezpieczeństwa UE Mogherini: „polityczny islam” jest przyszłością Europy (wolna-polska.pl)

Po polsku

 just islam Wraz ze wzrostem zagrożenia ze strony ekstremistów ISIS, szefowa Unii Europejskiej do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Federica Mogherini spowodowała konsternację, twierdząc, że „polityczny islam” jest stałym elementem przyszłości Europy.

W odpowiedzi na zeszłomiesięczne brutalne ataki islamskich terrorystów w Tunezji, Kuwejcie i Francji, Mogherini odrzuciła koncepcję zderzenia cywilizacji i zaatakowała krytyków masowej imigracji. Czytaj dalej »

Islamscy ochotnicy pomagają Ukraińcom w walce z rebeliantami (www.pch24.pl)

Po polsku

mordecy Mordercy Chrześcijan rosną tuż obok nas … a w tym czasie Chrześcijanie jak barany na rzeź prowadzone nic nie widzą oprócz własnych, grzesznych rozrywek. Taka strona działa legalnie w polskim internecie…

—-

Ukraińcom w walce z separatystami wspieranymi przez Rosjan pomagają trzy bataliony wolontariuszy islamskich, złożone głównie z Czeczenów. Oddziały te są angażowane w operacje w najgorętszych strefach. Bojownicy czeczeńscy są bardzo cenionymi przez Ukraińców „sprzymierzeńcami”.

– Chcemy walczyć z Rosjanami – przekonuje jeden z ochotników, który odmówił podania prawdziwego nazwiska. – Zawsze walczyliśmy z Rosjanami – dodaje. Nawet dla Ukraińców zaprawionych od ponad roku w walce z separatystami, pojawienie się w pobliżu frontu we wschodniej części Ukrainy islamskich bojowników, głównie Czeczenów, jest „miłym zaskoczeniem”. Ochotnicy ukraińscy walczący z separatystami narzekają na brak pomocy państw zachodnich, brak podobnego chociażby wsparcia wojskowego, jakie otrzymują rebelianci od Rosjan. Nieskuteczna, skorumpowana i niedofinansowana armia ukraińska nie jest w stanie prowadzić udanych akcji ofensywnych.

Zaprawieni w bojach Czeczeni budzą respekt. –Ja walczę już od 24 lat, tj. od upadku Związku Radzieckiego – mówił jeden z bojowników. – Wojna dla nas nigdy się nie skończyła. Nigdy nie zrezygnujemy z naszej wojny z Rosją – dodawał. Czytaj dalej »

Obama przyznał publicznie, że to USA szkoli żołnierzy Państwa Islamskiego (zmianynaziemi.pl)

Po polsku

isis-usaPrezydent Barack Obama kilka dni temu, przyznał publicznie na konferencji prasowej, że zostaną przyspieszone szkolenia sunnickich plemion i sił ISIL zwanych też ISIS. Oświadczenie Obamy przyjęto bez zaskoczenia, ale chwilę po briefingu prasowym Biały Dom wydał oświadczenie, że prezydent się pomylił, ale czy aby na pewno?

Geneza powstania potwora o nazwie Państwo Islamskie jest taka sama jak geneza powstania karteli narkotykowych, Talibów, Al-Kaidy i wielu wojen na świecie. Wspólnym mianownikiem jest zawsze zaangażowanie USA. W ciągu ostatnich kilku dekad byliśmy świadkami kilku przypadków celowego tworzenia przez Amerykanów konfliktów, które potem bohatersko zwalczali na różnych wojnach ich imperialni żołnierze z US Army.

W przypadku ISIS sytuacja wygląda jak zupełna kopia przypadku z Afganistanem. Mało kto wie, że kraj ten był bardzo liberalnym królestwem w którym kobiety mgły normalnie funkcjonować na poziomie europejskim. Potem jednak dwa reżimy, sowiecki i amerykański doprowadziły do upadku Afganistanu, który trwa po dziś dzień i pewnie potrwa jeszcze wiele dekad. Czytaj dalej »

W Stanach Zjednoczonych chcą zakazać słów “mąż” i “żona”, tak aby nie obrażać gejów (zmianynaziemi.pl)

Po polsku

 obama-gay-makeup Nowa terminologia będzie istotna w związku z legalizacją małżeństw osób tej samej płci. W Stanach Zjednoczonych chcą zakazać używania słów „mąż” i „żona”, tak aby nie obrażać gejów.

W Waszyngtonie chcą zakazać słów „mąż” i “żona”. Od teraz, w ceremoniach ślubnych będą używać zwrotów „pan młody” i „panna młoda”. Jak te innowacje wpłyną na treść dokumentów rządowych dotyczących małżeństw? Na razie nie wiadomo. Czytaj dalej »

Więcej normalności w Rosji (www.facebook.com)

Po polsku

11225726_793076047472493_8942405964090654441_n

Kolejna interesująca wiadomość z rosyjskiego życia publicznego. Wiceprzewodniczący Dumy i wpływowy polityk putinowskiego ugrupowania “Jedna Rosja” Sergiej Żelezniak (na zdj., za: duma.gov.ru) poinformował w piątek (10.7), że podczas jesiennej sesji niższa izba parlamentu Federacji Rosyjskiej podejmie działania prowadzące do uchwalania ustawy zakazującej reklamowania usług seksualnych w środkach masowego przekazu. W wywiadzie dla dziennika “Izwiestia” polityk zaznaczył, iż głównym celem pomysłodawców nowych uregulowań będzie wyeliminowanie z prasy drukowanej oraz stacji telewizyjnych reklam anonsów towarzyskich, klubów erotycznych, salonów masażu, saun i innych miejsc, które mogłyby służyć pośredniemu lub bezpośredniemu stręczeniu do prostytucji. Za złamanie zakazu przewidywane będą kary więzienia lub bardzo wysokiej grzywny. Na mocy ustawy Dumy, odpowiednie zapisy chroniące przed reklamowaniem w mediach usług seksualnych zostaną umieszczone zarówno w Kodeksie Karnym, jak i ustawodawstwie dotyczącym działalności publicznych i prywatnych środków masowego przekazu.

Czytaj dalej »

Polska, jadę tam ! (www.facebook.com)

Po polsku

bafotemty do nas jadą

Polska będzie gotowa przyjąć 2 tysiące osób w ramach unijnych planów przesiedlania i relokacji uchodźców, natomiast Litwa – tylko 85 migrantów. Poinformowali we czwartek w Luksemburgu polski i litewski wiceministrowie spraw wewnętrznych Piotr Stachańczyk i Elvinas Jankevičius.

Pod koniec maja Komisja Europejska zaproponowała, by Litwa rozmieściła u siebie 710 uchodźców. Wówczas taką liczbę skrytykowały władze tego kraju.

/PAP/

Prawo UE: Bank będzie mógł zabierać oszczędności klientów! (forum.pomorska.pl)

Po polsku

bankJeśli tylko bank będzie zagrożony upadkiem, będzie mógł w świetle prawa przywłaszczać środki swoich wierzycieli. Oznacza to, że bez zapowiedzi, potencjalnie każdy klient może zostać pozbawiony przynajmniej części gotówki.

Chodzi o dyrektywę unijną „Bank Recovery and Resolution Directive” (BRRD)”, która obowiązuje już w niektórych państwach dwudziestki ósemki. Jeśli w wyniku kryzysu bank stanie się niewypłacalny, pieniądze klienta staną się automatycznie jego własnością.

Z podobnego prawa skorzystano już na Cyprze w 2013 roku. Rząd tego państwa, aby ratować banki, ustanowił specjalny “podatek ratunkowy”. Każdy obywatel, który posiadał jakąkolwiek lokatę lub rachunek bankowy stracił wówczas 6,75 proc. posiadanych oszczędności, a ci, którzy zgromadzili powyżej 100 tys. euro, stracili jeszcze więcej, bo aż 9,9 proc. Czytaj dalej »

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj