Prosta odpowiedź na pytanie - Dlaczego na świecie jest tyle ludzi biednych i głodnych?

Po polsku

glod1

Wysoce pouczający film: “Porażki chirurgi plastycznej” - Lektor PL

Po polsku, Polecane

Germański Emirat w budowie: Zatrważające dane na temat „stref szariackich” w Niemczech (www.pch24.pl)

Po polsku

germański emiratW niektórych landach i miastach Niemiec w niepokojącym tempie rozrastają się tzw. „strefy szariackie”. Najgorzej sytuacja wygląda w Duisburgu, gdzie zamieszkuje ponad 60 tys. muzułmanów oraz w północnym Berlinie. Policja nie kryje, że w tych miejscach nie kontroluje sytuacji, a dzielnice opanowane są przez tzw. bojówki szariackie.

W niektórych dzielnicach Duisburga czy w północnym Berlinie radiowozy boją się nawet zatrzymać, natychmiast bowiem okrążają je grupy agresywnie zachowujących się muzułmanów. W dzielnicy Marxloh policja alarmuje, iż nie ma możliwości normalnie wykonywać swoich obowiązków. Niedawno, gdy funkcjonariusze chcieli wylegitymować dwóch sprzeczających się imigrantów, do walki – nie wiadomo skąd – zebrało się nagle około 300 osób. Policja musiała ustąpić. Czytaj dalej »

św. Spirydion Trymituński - святой Спиридон Тримифунтский

Po rosyjsku, Polecane

Bój o duszę Fryderyka Chopina (dakowski.pl)

Po polsku

pomnikZawsze wierni, październik 2011, s. 45, z artykułu Zygmunta Krzyżanowskiego „Wyprawa na tamten świat”

W epistolografii zachował się opis bojów o duszę Fryderyka Chopina, jakie stoczył zmartwychwstaniec, ks. Aleksander Jełowiecki. W jego liście napisanym kilka dni po śmierci znakomitego pianisty i kompozytora można przeczytać:

“Zawsze słodki i miły, i dowcipem wrzący, a czuły nad miarę, zdawał się już mało należeć do ziemi. Ale, niestety, o Niebie nie myślał. Miał on niewiele dobrych przyjaciół, a złych, tj. bez wiary, bardzo wielu; ci zwłaszcza byli jego czcicielami. A triumfy jego w sztuce Czytaj dalej »

Bluźnierstwa przebiły się przez farbę (marucha.wordpress.com)

Po polsku

Nie znajdziemy w dziejach świata katastrofy, której przyczyny, przebieg i skutki zostałyby poddane dogłębniejszej analizie. Sprawę zatonięcia Titanica przenicowano na wylot, przy użyciu wszelkich dostępnych środków zbadała ją rzesza ekspertów, orzekały sądy, wylano morze atramentu, zapisano kilometry taśmy filmowej. Wydaje się, że wszystko już zostało na ten temat powiedziane. A może jednak nie…

W maju 1914 roku na łamach amerykańskiego miesięcznika „Franciscan Herald”, wydawanego w położonej nieopodal Chicago miejscowości Teutopolis w stanie Illinois, ukazał się ciekawy artykuł – na tyle krótki, iż warto go zacytować w całości.

z11540493qtitanic-via-wikipedia

Bóg nie pozwoli z siebie szydzić (Ga 6, 7–8)

Rocznica okropnej katastrofy Titanica skłania do przypomnienia dziwnej historii, zasługującej na coś więcej niż jedynie przelotną uwagę. Kiedy budowano tego parowego potwora w dokach Belfastu, panowało powszechne mniemanie, iż całkowicie bezpiecznie przetrwa on największy nawet sztorm. Pośród setek Czytaj dalej »

Był taki Polak – mógł wznieść Polskę na wyżyny Świata (marucha.wordpress.com)

Po polsku

jacek_karpinski

Tragiczne bywają losy genialnych wynalazców – inżynierów. Mogliśmy być potegą … i dupa z królika. Tak jest niestety do dzisiaj.

Przypadek, który opisuję wydaje się być nieprawdopodobnym – jednak taka jest prawda.

Rok 1971 – na wystawie w londyńskiej Olimpii stoją koło siebie komputery: brytyjski Modular One, maszyny amerykańskie i minikomputer polski K-202, zaprojektowany w roku 1969 przez Jacka Karpińskiego. Wszystkie maszyny są 16-bitowe. Mają 64 kB pamięci a K-202 ma aż 8 MB. Ponad milion operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę. Pamięć ferrytowa zamiast pamięci na układach scalonych. Wielkość małej walizki – czyli powstałego w roku 1981 PC firmy IBM – model IBM 5150.

Warto jednak wiedzieć, że zbudowany przez IBM pierwszy pecet nie dorównywał K202.

Wszyscy pytają Karpińskiego jak to zrobił? Czytaj dalej »

Atomowa kolacja (wiadomosci.onet.pl)

Po polsku

radioactive

Artykuł stary, ale poruszony w nim problem, jest obecnie jeszcze bardziej aktualny - admin.

8 czerwiec 2007 autor: Anna Witowska-Ritter

Wydawać by się mogło, że żywność i energia nuklearna nie mają ze sobą nic wspólnego.

Mogłoby tak pozostać na zawsze, gdyby nie program “Atom dla Pokoju”, popierany przez rząd prezydenta Eisenhowera w latach pięćdziesiątych XX wieku. Same eksperymenty nad napromieniowaniem[1] żywności pojawiły się w Stanach Zjednoczonych już kilkadziesiąt lat wcześniej, ale dopiero po II wojnie światowej proces zastosowania energii nuklearnej w technologii utrwalania żywności nabrał rozpędu. Chodziło o pokojowe wykorzystanie infrastruktury nuklearnej, rozbudowanej w czasie wojny.

Przemysł nuklearny nie mógł przepuścić takiej okazji, a sektor spożywczy dostrzegł potencjalne korzyści z przedłużenia terminu przydatności artykułów żywnościowych. Czytaj dalej »

Jasne plastry – oznaką rasizmu w szwedzkich aptekach (marucha.wordpress.com)

Po polsku

Szwedzkie państwowe radio Sveriges Radio oskarżyło szwedzkie apteki o rasizm, ponieważ sprzedają zbyt jasne plastry – pisze gazeta Fria Tider.

Falę krytyki pod adresem „rasistowskich” szwedzkich plastrów zainicjowała przedstawicielka lewicy Paula Dahlberg, którą kiedyś zaadoptowała z Kolumbii rodzina Szwedów. Na swoim blogu nazwała takie plastry „codziennym rasizmem” — podaje Fria Tider. Czytaj dalej »

Potęga pogańskich bogów - Ataki hinduizmu na chrześcijaństwo (monasterujkowice.pl)

Po polsku, Polecane

jpgMiałam akurat szesnaście lat, kiedy dwa wydarzenia wpłynęły na moje życie. Zaczęłam uczęszczać na zajęcia do Klasztoru Sióstr Dominikanek w San Rafael (Kalifornia) i było to moje pierwsze zetknięcie się z chrześcijaństwem. W tym samym roku zetknęłam się również z hinduizmem w postaci hinduskiego mnicha, który wkrótce potem został moim guru lub nauczycielem. Bitwa się rozpoczęła, ale nie miałam o tym pojęcia przez następne dwadzieścia lat. Czytaj dalej »

Pouczenia św. Gabriela (Ugrebadze) (maptys.wordpress.com)

Po polsku, Polecane

Święty Gabriel (Urgebadze)Ekumenizm – to nadherezja! Cerkiew Prawosławna – to statek, płynący po wzburzonym oceanie. My prawosławni znajdujemy się na tym statku.

Gdy jest konicznym bronić wiary, a ty tego nie czynisz – twa dusza ginie.
Lecz jeśli zginiesz broniąc wiary – trafisz do Królestwa Niebieskiego.

Człowiekowi mów jeden raz, dwa razy, trzy, a jeśli to nie pomoże pozostaw go. (chodzi tu przede wszystkim o sprawy wiary - admin.)

Zgrzeszyłeś – od razu kajaj się.

Nie znając duchowego stanu swego bliźniego, nie dawaj mu rad. Twoja rada może go zgubić.

Biada temu mnichowi czy mniszce, którzy nie współcierpią w biedach swego narodu. Czytaj dalej »

Prof. Grażyna Ancyparowicz: Polakom można wmówić wszystko (gazetawarszawska.com)

Po polsku

imagesTrwa spór rządu i branży górniczej. Władze oraz część mediów przekonują, że skoro kopalnie są nierentowne i trzeba do nich dopłacać, likwidacja jest jedynym rozwiązaniem. Czy to jest zasadne myślenie?

.

Prof. Grażyna Ancyparowicz: To jest myślenie i podejście typowe dla ludzi, którzy wykonują polecenia zewnętrznych mocodawców. To jest działanie w myśl postulatów konsensusu waszyngtońskiego. On zakładał stworzenie rękami polskich władz takiego prawa w Polsce, które uczyni nasze przedsiębiorstwa nierentownymi. Takie regulacje w majestacie prawa pozwolą zawłaszczyć to, co stanowi własność narodu, a więc nasze bogactwa naturalne, kopalnie, rzeki oraz ziemię. Wskaźniki ekonomiczne zawsze można tak skonstruować, tak ustawić parametry ekonomiczne, że nawet podmiot konkurencyjny okazuje się nierentowny. On wtedy może zostać zlikwidowany, w myśl rzekomo zdrowych reguł rynkowych. Pamiętajmy jednak, że dane liczbowe można zawsze interpretować w tę czy inną stronę. Za pomocą statystyki i sprawozdawczości można zawsze udowodnić, że szklanka jest do połowy pełna, ale też, że jest do połowy pusta.

O co w takim razie chodzi w polityce polskich władz wobec branży górniczej?

W mojej ocenie chodzi o zagrabienie polskich kopalin, szczególnie tam, gdzie są one łatwe do wydobycia. Chodzi jednak również o sprawy społeczne, o likwidację ostatniej bodajże grupy zawodowej, której solidarność może zagrozić rządowi. Inne wielkoprzemysłowe grupy robotnicze zostały już rozbite. Związki zawodowe niemal nie istnieją w Polsce. Ostatnie dwa, które się liczą, to związek nauczycieli oraz właśnie związki górnicze. Nauczycieli jednak łatwiej przestraszyć, przekonać, czy przekupić. Z górnikami tak łatwo nie jest. Czytaj dalej »

Prawdziwa przyczyna zabójstwa Kennediego (wolna-polska.pl)

Po polsku

a108

Dzień 22 listopada 1963 był przykładem jak bardzo prywatni właściciele FED (Bank Rezerw Federalnych) byli zdeterminowani by utrzymać władzę. J.F.Kennedy szybko zorientował się, że Stany Zjednoczone, wskutek machinacji finansowych, utraciły niepodległość i wiedział, że proces uzdrawiania Ameryki musi się rozpocząć od uzdrowienia finansów.

27 Kwietnia 1961r. po zaledwie trzech miesiącach od zaprzysiężenia na prezydenta USA wygłosił historyczne przemówienie w hotelu Waldorf-Astoria w NYC:

” … Samo słowo ‚tajemnica’ jest odrażające w wolnym, otwartym społeczeństwie. Jako ludzie jesteśmy tak z natury jak i historycznie przeciwnikami tajemnych stowarzyszeń, tajnych przysiąg oraz ukrytych biegów wydarzeń…….Na całym świecie działa przeciwko nam monolityczny i bezwzględny spisek, bazujący przede wszystkim na ukrytych środkach, by rozszerzać swą strefę wpływów poprzez infiltrację (szpiegostwo), zamiast inwazji, poprzez działalność wywrotową zamiast wyborów, poprzez zastraszanie zamiast wolnego wyboru. Jest to system, który zgromadził ogromne ludzkie i materialne zasoby, dla zbudowania zjednoczonej i wysoce skutecznej maszyny, która łączy operacje militarne, dyplomatyczne, wywiadowcze, ekonomiczne, naukowe i polityczne. Jej przygotowania są ukrywane, a nie ogłaszane, jej pomyłki są grzebane, a nie publikowane, jej przeciwnicy są uciszani, a nie pochwalani. Żaden wydatek nie jest kwestionowany, żaden sekret nie jest ujawniany.”

Czytaj dalej »

Dariusz Kosiur: 1 sierpnia 1944 roku – syjonistyczna zbrodnia na Polakach (www.klubinteligencjipolskiej.pl)

Po polsku

Czy żydowska inspiracja Powstania Warszawskiego nie nasuwa analogii do dzisiejszej nagonki syjonistów na Rosję?

W zamyśle syjonistycznego, anglosaskiego żydostwa, rzeczywistych inspiratorów Powstania Warszawskiego, Powstanie miało spełnić następujące cele:

– eliminacja polskiej krajowej elity kierowniczej, a więc uniemożliwienie odbudowy Państwa Polskiego po zakończeniu II wojny (Miedzynarodowy Żyd był przeciwny istnieniu Państwa Polskiego zarówno po I i po II wojnie światowej),

– zatrzymanie Armii Czerwonej na linii Wisły, dla zyskania czasu dla armii USA i Wlk.Brytanii w przejmowaniu ważnych ośrodków produkcyjnych oraz naukowo technicznych III Rzeszy pracujących na potrzeby wojenne,

– niedopuszczenie Armii Czerwonej zbyt daleko na zachód Europy Czytaj dalej »

Diabeł tkwi w szczegółach

Po polsku, Polecane

1295435705_by_milioner_600

Jeśli ktoś z czytających te słowa, takie wyliczanki mówił, to na Spowiedzi koniecznie trzeba to wyznać, a w czasie modlitwy należy się całym sercem wyrzec diabła, kontaktów z nim i wszystkiego co od niego pochodzi, natomiast życie swoje całkowicie oddać Bogu naszemu Jezusowi Chrystusowi oraz Przeczystej Bogurodzicy, bo do Nich jako wierzący Prawosławni (lub Katolicy) należymy. …  … - admin.

Barack Obama zapewni wsparcie amerykańskich myśliwców islamskim bandytom niszczącym Syrię (zmianynaziemi.pl)

Po polsku

barack_obama_ Stany Zjednoczone coraz bardziej angażują się w konflikt syryjski a podjęta właśnie przez Baracka Obamę decyzja może mieć znaczny wpływ na dalsze losy wojny. Amerykański prezydent postanowił zapewnić wsparcie lotnicze syryjskim rebeliantom, których USA zbroi i trenuje do walki z ISIL (to oficjalna wersja, a rzeczywistości ci “rebelianci” niszczą cały kraj) w specjalnych obozach. Myśliwce mogą zbombardować każdego “agresora”, łącznie z wojskami Assada.

Niektóre kraje Bliskiego Wschodu rozpoczęły szkolenia bojowników tzw. syryjskiej opozycji. Stany Zjednoczone również biorą udział w tym procederze. Plany zakładają wyszkolenie kilkunastu tysięcy opozycjonistów w przeciągu następnych kilku lat. Oficjalnie, zostaną oni wysłani do Syrii do walki z organizacją terrorystyczną ISIL, lecz oczywiste jest również to, że wyszkoleni i uzbrojeni bojownicy będą chcieli walczyć (i już walczą) także przeciwko armii rządowej. Czytaj dalej »

Islam wjeżdża na plecach Katolików (info.wiara.pl)

Po polsku, Polecane

islamPonad 7 tys. migrantów znalazło schronienie we włoskich klasztorach i strukturach zarządzanych przez zakony.

Jest to konkretna odpowiedź na apel miłującego islamistów Papieża Franciszka, by pustoszejących klasztorów nie zamieniać w dochodowe hotele, lecz oddać je do dyspozycji uchodźców i potrzebujących. Swe podwoje otworzyli m.in. franciszkanie, kombonianie, skalabrynianie, a także zgromadzenia żeńskie od południa po północ Włoch. Mówi Oliviero Forti, odpowiedzialny za kwestię migrantów we włoskiej Caritas.

„W odpowiedzi na słowa Papieża zagospodarowaliśmy w klasztornych strukturach ponad 7 tys. miejsc. Jest to dość pokaźna liczba będąca konkretną odpowiedzią Czytaj dalej »

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj