Rosyjscy deputowani domagają się zwrotu Hagia Sophia chrześcijanom (www.kresy.pl)

Po polsku

Hagia SophiaDeputowani rosyjskiej Dumy Państwowej domagają się aby najsłynniejszy zabytek Stambułu wrócił na własność lokalnej wspólnoty chrześcijańskiej.

“Oczekujemy od strony tureckiej przyjaznego kroku - zwrócenia katedry konstatnynopolitańskiej Bożej Mądrości dla Cerkwi chrześcijańskiej. Strona rosyjska gotowa jest uczestniczyć materialnie, a także sprowadzić dla odnowienia światowego zabytku chrześcijaństwa najlepszych rosyjskich konserwatorów i uczonych. Taki krok pomógłby Turcji i islamowi zademonstrować, ze dobra wola jest ponad polityką” - oświadczyła sama Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej, której deputowani poparli inicjatywę przywrócenia pierwotnego charakteru monumentalnego gmachu. Czytaj dalej »

Grecja: Turcy naruszają naszą przestrzeń powietrzną 1,5 tys. razy rocznie (www.bibula.com)

Po polsku, Polecane

turek„Turcja narusza grecką przestrzeń powietrzną około półtora tysiąca razy rocznie” – oświadczył minister obrony narodowej Grecji, który wyraził swoją solidarność z Rosją.

Grecki minister obrony Panos Kammenos wyraził swoją solidarność z Rosją po zestrzeleniu rosyjski Su-24. „Turcja narusza grecką przestrzeń powietrzną około półtora tysiąca razy rocznie” – oświadczył minister. Zaznaczył również, że na granicy turecko-syryjskiej odbywa się przemyt broni, ropy i narkotyków, co potwierdzają pracujący w tamtym rejonie greccy dziennikarze.

Grecja śledzi rozwój sytuacji pomiędzy władzami Rosji i Turcji z uwagą i niepokojem.  Greccy eksperci są zdania, Czytaj dalej »

Al-Asad: W ciągu dwóch miesięcy Rosja dokonała więcej niż USA przez rok (www.bibula.com)

Po polsku

bashar_al_assad_ Prezydent Syrii Baszar al-Asad w wywiadzie dla bazującej w Hongkongu telewizji PhoenixTV podsumował wyniki interwencji mocarstw na terenie jego państwa.

“Przed rozpoczęciem udziału sił rosyjskich [w konflikcie syryjskim] dwa miesięcy temu, koalicja USA prowadziła kamapnię przeciw terrorystom, rezultatem było to, że terroryści zagarnęli jeszcze więcej terenów i przybyło im jeszcze więcej rekrutów z całego świata. Po rosyjskim zaangażowaniu, te same ugrupowania terrorystyczne zaczęli opuszczać [bojownicy], tysiącami uciekając z Syrii do Turcji i innych krajów, niektórzy do Europy, niektórzy do Jemenu i w inne miejsca. To fakt.” – powiedział al-Asad.

Syryjski prezydent oskarżył ponownie Arabię Saudyjską, Katar i Turcję o wspieranie zbrojnych ugrupowań walczących z jego rządem. Czytaj dalej »

Sąd w Moskwie zakazał działalności kościoła scjentologicznego (wiadomosci.wp.pl)

Po polsku, Polecane

koniecMoskiewski sąd podtrzymał w poniedziałek stanowisko ministerstwa sprawiedliwości i nakazał rozwiązanie w ciągu sześciu miesięcy Kościoła Scjentologicznego w Moskwie jako sprzecznego z prawem Federacji Rosyjskiej.
Ministerstwo argumentowało, że statut Kościoła Scjentologicznego nie jest zgodny z rosyjskim federalnym prawem o swobodzie wyznania, a jego działalność jest sprzeczna z konstytucją Federacji Rosyjskiej.

Prokuratorzy przypomnieli, że Kościół Scjentologiczny działał w Petersburgu i został rozwiązany. Czytaj dalej »

MFW pozbawił greckie parafie kapłanów (pl.sputniknews.com)

Po polsku

feast-dayPrawie jedna czwarta greckich parafii ostała się bez kapłanów. A wszystko z powodu optymalizacji wydatków, zaleconej przez MFW.

W Grecji nie ma rozdziału między kościołem i państwem, w związku z czym duchowni uznawani są za urzędników państwowych. Rząd mianuje metropolitów, a Arcybiskup Aten i całej Hellady, stojący na czele Helleńskiej Cerkwi Prawosławnej, obejmuje urząd dekretem prezydenta kraju. Najważniejsze jednak jest to, że państwo wypłaca duchownym pensje.

Jednym z narzędzi, za pomocą którego władze greckie walczą z kryzysem są narzucone im odgórnie przez MFW cięcia budżetowe. W ich wyniku ucierpieli lekarze, nauczyciele i… duchowni. Według wyliczeń Świętego Synodu, 2000 parafii ostało się bez kapłanów, a to redukcja o prawie 22%.

Recesja wpłynęła też na liczbę święceń kapłańskich. Czytaj dalej »

Dziennikarzom grozi dożywocie za artykuł o współpracy Turcji z ISIS (marucha.wordpress.com)

Po polsku

turcjaTurecka policja przeprowadziła nalot na redakcję gazety, która opublikowała dowody na wspieranie Państwa Islamskiego przez Turcję.

W tureckiej gazecie „Bogun” ukazał się artykuł o dostarczaniu broni i materiałów wybuchowych Państwu Islamskiemu przez rząd Erdogana.

Na zdjęciach z monitoringu pokazano jak materiały są przewożone przez granicę, a celnicy się tylko przyglądają. Po tej publikacji, policja przeprowadziła „nalot” na redakcję. O wtargnięciu policji poinformował na Twitterze redaktor naczelny gazety „Bogun” Erhan Başyurt.

W 2014 roku, kilka ciężarówek zostało przechwyconych przez żandarmów w dwóch prowincjach Hatay i Adana po donosie na Prokuraturę, o nielegalnym przewozie broni do Syrii. Prokuratorzy, którzy wszczęli dochodzenie w tej sprawie zostali pozbawieni uprawnień, a następnie postawiono im zarzuty o „zdradę” i „członkostwo w organizacji terrorystycznej”, która ma na celu obalenie rządu.

Dziennikarze z „Bogun” są teraz w podobnej sytuacji, partia Erdogana próbuje im zamknąć usta. Autorom artykułu grozi dożywocie, są oskarżeni o „szpiegostwo polityczne” podając „informacje niejawne”. Czytaj dalej »

Ostra wypowiedź Putina - “Turcja, wspólnik terrorystów wbiła nam dziś nóż w plecy” (prawda2.info)

Po polsku

pW czasie spotkania Putina z królem Jordanii, Putin dziękując za kondolencje złożone przez króla, powiedział:

“Dziś nóż w plecy wbili nam wspólnicy terrorystów, nasz samolot został zbity na terytorium Syrii, rakietami powietrze - powietrze z tureckiego samolotu F 16, upadł na terytorium Syrii 4 km od granicy z Turcją. Znajdował się w powietrzu na wysokości 6 tysięcy metrów kiedy został zaatakowany, w oddaleniu 1 km od tureckiej przestrzeni powietrznej. W żadnym wypadku nasi piloci nie zagrażali Turcji - to jest oczywiste. Oni prowadzili operację walki z ISIS w północnym, górskim regionie Syrii gdzie znajdowali się bojownicy ISIS wywodzący się z Federacji Rosyjskiej. Dlatego oni wykonywali swoje prewencyjne działanie atakując terrorystów którzy w każdej chwili mogli wrócić do Rosji

Dawno zauważyliśmy, że do Turcji trafia ogromna ilość ropy i produktów naftowych pochodzących z zajętych przez ISIS terytoriów. Czytaj dalej »

Dlaczego synagoga szatana islamizuje Europę? (wolna-polska.pl)

Po polsku, Polecane

a68Plan trzech wojen Alberta Pike’a

Trzecia wojna światowa musi być wszczęta przez wykorzystanie różnic wywołanych przez agenturę iluminati między politycznym syjonizmem a przywódcami świata islamskiego. Wojna musi być poprowadzona w taki sposób, że będzie to konflikt islamu z politycznym syjonizmem, jakie wzajemnie się zniszczą.
Amerykańskie Centrum na rzecz Demokracji informuje, że około 40% młodzieży muzułmańskiej we Francji i 50% młodych muzułmanów w Niemczech nie ma pracy. Żyją oni z zasiłków. W Danii 40% wydatków socjalnych trafia do liczącej około 5% populacji muzułmańskiej. Według Otto Schily’ego, byłego ministra spraw wewnętrznych Niemiec, 70% imigrantów przybyłych do Niemiec po 2002 r. korzysta z zasiłków. W Szwecji, gdzie imigranci stanowią aż 1,5 mln w liczącym 10 milionów osób społeczeństwie, z budżetu państwa na potrzeby przybyszy wydaje się prawie 13,5 mld euro rocznie. Przybysze z krajów islamskich świadczenia socjalne traktują często jako dżizję, tj. grzywnę przekazywaną im przez innowierców, za to, że nie wierzą oni w proroka allaha.
Czytaj dalej »

ПОСЛАНИЕ ПАТРИАРХА ИЕРУСАЛИМСКОГО ИРИНЕЯ

Po rosyjsku, Polecane

ПАТРИАРХ-ИСПОВЕДНИК ИРИНЕЙ вышел из своей кельи-тюрьмы. (3rm.info)

Po rosyjsku, Polecane

После 7 лет пребывания в затворе бывший Патриарх Иерусалимский Ириней впервые покинул Иерусалимскую Патриархию. В клинике ему сделана операция по удалению грыжи.

.1446924146_6c121689eef39e739fe26016b93031d0

Czytaj dalej »

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj