Iran: mimo islamskich represji wzrasta ilość nawróconych na chrześcijaństwo (www.pch24.pl)

Po polsku, Polecane

iranian-man-with-bible- Ponad 300 tys. muzułmanów w Iranie w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat przyjęło wiarę Chrystusa - szacuje ks. Pierre Humblot, kapłan chaldejski, który spędził tam 45 lat. Są oni narażeni na prześladowania, więzienie czy nawet śmierć.

Ks. Humblot od 1961 r. towarzyszył muzułmanom nawracających się na chrześcijaństwo. W 2006 r. pod groźbą kary śmierci musiał opuścić Teheran. Obecnie mieszka w Paryżu, kontynuuje swoje dzieło, nadal towarzysząc duchowo muzułmanom: Irańczykom i Afgańczykom. przebywającym w Europie a przyjmującym wiarę Chrystusa.

Będąc posłuszny kategorycznemu nakazowi mojego biskupa, musiałem natychmiast opuścić Iran i schronić się w Paryżu - wyjaśnia kapłan. Dodaje, że przybył tu z dwoma wielkimi walizami zawierającymi rękopisy niedokończonego tłumaczenia Biblii na język perski. - Biskup miał rację, gdyż tuż po moim wyjeździe policja islamska zaatakowała centrum katechetyczne, gdzie wcześniej pracowałem. Najpierw skonfiskowano wszystkie nasze książki i komputery, a następnie podpalono budynek i znajdującą się w nim kaplicę - opowiada.

Ks. Humblot ocenia liczbę muzułmanów nawróconych na chrześcijaństwo w Iranie na - ostrożnie licząc - ok. 300 tys. Jego zdaniem, reżim islamski doskonale sobie zdaje z tego sprawę i dlatego w bardzo brutalny sposób walczy z tym nurtem. Na skutek grożących im prześladowań wszyscy nawróceni żyją w Iranie w podziemiu. Łamią bowiem prawo islamu, które zabrania konwersji na chrześcijaństwo, co jest karane śmiercią. Doświadczają represji nie tylko za strony władz, ale także własnej rodziny, sąsiadów i znajomych. Są także niechętnie przyjmowani we wspólnotach istniejących tam tradycyjnie Kościołów wschodnich, gdyż te natychmiast zostałyby oskarżone o prozelityzm, który jest prawnie zakazany i surowo karany. Władze tolerują co prawda istnienie niewielkiej mniejszości chrześcijańskiej, ale zakazana i ostro karana jest wszelka działalności o charakterze misyjnym.

Pomimo tych prześladowań - jak podkreśla ks. Humblot - ilość nawróconych wzrasta. Są to na ogół ludzie młodzi, których charakteryzuje silna duchowość, ale którzy nie odnajdują się w narzuconych odgórnie sztywnych ramach, jakie stwarza islam. Czytaj dalej »

IRAK: Ludzie masowo przyjmują wiarę w Jezusa Chrystusa (www.gpch.pl)

Po polsku, Polecane

ChristJeden z irackich współpracowników kanadyjskiej misji The Voice of the Martyrs przekazał niedawno zachęcające wieści. „Pewien chrześcijański pracownik powiedział nam, że muzułmanie są obecnie bardzo otwarci na Ewangelię. Odkąd Państwo Islamskie (IS) najechało na Mosul oraz okoliczne miasta i wsie, tysiące tamtejszych mieszkańców zbiegło w bezpieczne miejsca. Wielu z tych, którzy udzielili im pomocy (odpowiadając na ogromne potrzeby uchodźców), to chrześcijanie z Zachodu. Dzięki życzliwości i miłości, jaką okazali tym muzułmanom, wiele serc jest teraz otwartych na Ewangelię bardziej niż kiedykolwiek. Innym ważnym czynnikiem tej zmiany jest brutalność islamskich terrorystów, z powodu której muzułmanie, nie popierający tego ugrupowania, odwracają się od islamu i zwracają ku biblijnemu Jezusowi. Ów chrześcijański pracownik powiedział nam też, że odwiedził już ponad stu muzułmanów, będących blisko tego, by zostać wyznawcami Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa”. Czytaj dalej »

Kod 451. Koniec wolności słowa w internecie. (innpoland.pl)

Po polsku, Polecane

451

Już wkrótce, gdy będziemy przeglądać internet, ujrzymy nowy kod błędu. Jest on wyznacznikiem współczesnych czasów, w których wszystko podlega kontroli, a absolutna wolność jest tylko mitem.

Przeglądając zasoby internetu, niejednokrotnie natrafiamy na komunikaty informujące o pojawieniu się błędu w związku z nieprawidłowym działaniem strony. Jednym z najczęściej spotykanych problemów jest kod 404, który wyświetla się w przypadka, gdy nie została odnaleziona strona o wpisanym w przeglądarkę adresie. Teraz internauci mogą natknąć się na kod 451, który symbolizuje koniec pewnej epoki w historii światowej sieci.

Najnowszy opublikowany kod błędu – 451 – to inicjatywa Internet Engineering Task Force (IETF). Jest to międzynarodowe stowarzyszenie odpowiedzialne za ustanawianie standardów technicznych w internecie. Dzięki uniwersalnym kodom, jakie wdraża ta organizacja, sieć staje się miejscem, w którym internauci z całego świata nie czują się zagubieni czy zdezorientowani.

Co oznacza nowy kod?. Czytaj dalej »

Житие святого отца нашего Спиридона Тримифунтского (www.verapravoslavnaya.ru)

Po rosyjsku, Polecane

Память 12 декабря

87

Родиною дивного Спиридона был остров Кипр [1]. Сын простых родителей и сам простодушный, смиренный и добродетельный, он с детства был пастырем овец, а пришедши в возраст, сочетался законным браком и имел детей. Он вел чистую и богоугодную жизнь. Подражая - Давиду в кротости, Иакову - в сердечной простоте и Аврааму - в любви к странникам. Прожив немного лет в супружестве, жена его умерла, и он еще беспрепятственнее и усерднее стать служить Богу добрыми делами, тратя весь свой достаток на принятие странников и пропитание нищих; этим он, живя в миру, так благоугодил Богу, что удостоился от Него дара чудотворения: он исцелял неизлечимые болезни и одним словом изгонял бесов. За это Спиридон был поставлен епископом города Тримифунта в царствование императора Константина Великого и сына его Констанция [2]. И на епископской кафедре он продолжал творить великие и дивные чудеса. Czytaj dalej »

Papież twierdzi, że tego roku może być ostatnie Boże Narodzenie (zmianynaziemi.pl)

Po polsku

last pope

Argentyński jezuita Jorge Mario Bergoglio zwany też papieżem Franciszkiem, oświadczył dwa dni temu, że tegoroczne Boże Narodzenie może być ostatnim. Stało się to podczas dziwacznego katastroficznego wystąpienia przed tłumem zgromadzonym na Placu Świętego Piotra.

Duchowny pełniący obecnie obowiązki papieża stwierdził, że w obecnej sytuacji świata, można już mówić, że żyjemy w “czasach ostatecznych” i zdaniem Bergoglio, wcale nie jest pewne, że za rok wszystko będzie wyglądało tak jak obecnie. Według Franciszka trwa już III wojna światowa i może to skutkować fundamentalnymi zmianami na Ziemi.

W dramatycznym finale papieskiego przemówienia padło stwierdzenie, że świat popada w coraz większy chaos i wcale nie jest pewne czy w przyszłym roku znowu będziemy obchodzić Boże Narodzenie. W sumie pan papież może mieć rację, ale warto przypomnieć, że przyczynił się on do tego bardzo wydatnie.

To nie kto inny tylko jezuita Bergoglio, wzywał do stworzenia rządu światowego oraz nawoływał wyznawców chrześcijaństwa do przyjmowaniu bez zbędnych pytań muzułmańskiej armii inwazyjnej. Warto by było zatem zadać pytanie, czy pan papież jezuita był po prostu naiwniakiem czy też wykonywał czyjeś rozkazy, a teraz widząc do czego to wszystko zmierza zaczyna nas łaskawie ostrzegać.

Panie jezuito papieżu - tak to prawda, przyszłego Bożego Narodzenia może już nie być, bo chrześcijanie na całym świecie są bestialsko eksterminowani przez islamistów, których kazałeś za to kochać jak braci. Zwykle tak jest, że cywilizacja bardziej agresywna podbija tą, która popadła w samozachwyt i nieuchronnie chyli się ku upadkowi. Czytaj dalej »

Cała prawda o rybach - Film Dokumentalny. Jak wygląda przemysł rybny?

Po polsku, Polecane

Waszyngton: chrześcijanie nie muszą ginąć, mogą przyjąć islam (www.wykop.pl)

Po polsku

11/12/2015 Amerykańscy zwierzchnicy religijni interweniują w Białym Domu w sprawie chrześcijan prześladowanych przez Państwo Islamskie. Administracja Baracka Obamy ma się wypowiedzieć w najbliższych dniach na temat zbrodni ludobójstwa na świecie. W odniesieniu do Państwa Islamskiego przygotowywany dokument wymienia jednak tylko jazydów, a nie wspomina o chrześcijanach. Tym ostatnim islamiści dają bowiem przewidzianą przez Koran możliwość wyboru: aby uniknąć śmierci mogą nawrócić się na islam, a niekiedy wystarczy, że zapłacą dodatkowy podatek.

30 liderów religijnych, w tym kard. Donald Wuerl z Waszyngtonu, napisało list, w który domagają się niezwłocznego spotkania z sekretarzem stanu Johnem Kerrym. Chcą mu przedstawić niezbite dowody na to, że w Państwie Islamskim również chrześcijanie padają ofiarą ludobójstwa. [Ten wstrętny mason dobrze o tym wie ...]

kb/ rv, crux .

—-

Bergoglio nakazał aby zaprzestać nawracania żydów (zmianynaziemi.pl)

Po polsku

zdrajca

Jeśli komuś wydawało się, że ten dziwny papież Franciszek, którego wybrali sobie Katolicy nie może już zaskoczyć bardziej, okazuje się, że podległa mu watykańska instytucja nakazała właśnie, aby nie nawracać przedstawicieli religii judaistycznej. Najwyraźniej zdaniem papieża nie ma większej różnicy między chrześcijaństwem, a judaizmem.

Najnowszy dokument Komisji ds. Stosunków Religijnych ogłoszony w Watykanie 10 grudnia z okazji 50. rocznicy soborowej deklaracji o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich, może zaskakiwać. Okazuje się, że Kościół Katolicki, mimo uniwersalnej zasady swojego Boga, Jezusa Chrystusa - “Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem.” nie zamierza prowadzić żadnej misji skierowanej ku żydom.

W dokumencie wyjaśniono, że dobrzy katolicy, którzy szanują tak zwany ekumeniczny dialog z judaizmem, powinni powstrzymywać się od wszelkich prób ewangelizacji żydów. Czytaj dalej »

Syryjka wyjaśnia, dlaczego Nowy Porządek Świata (NWO) nienawidzi Syrii (wolna-polska.pl)

Po polsku, Polecane

Bashar al Assad & wifeDlaczego Syria podobnie jak Irak czy Libia została przeznaczona do likwidacji przez elitę Nowego Porządku Świata? Syryjska dziewczyna wymienia 8 powodów, które pomogą wyjaśnić obecną poważną sytuację w Syrii.

1. Syryjski Bank Centralny jest własnością państwa i jest kontrolowany przez państwo, tak aby zamiast wzbogacać międzynarodowych banksterów z krajów zachodnich i Izraela służył gospodarce narodowej i Syryjczykom. Niemal wszystkie narody świata zostały zadłużone przez lichwiarskie pożyczki i generowanie sztucznego kryzysu zadłużenia, który w efekcie zniewala narody. Banki centralne są bankami Rothschildów.

2. Syria nie ma żadnego zadłużenia wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego. MFW działa jak policja windykacyjna międzynarodowych banksterów. Każdy mądry naród pozostaje z dala od szponów MFW, udało się to osiągnąć w Syrii ale banksterzy nie są zadowoleni z takiego obrotu sprawy.
3. Syria zakazała stosowania genetycznie modyfikowanych nasion (GMO), ponieważ Baszar Assad chce chronić zdrowie swoich ludzi. GMO oznacza kontrolę nad żywnością, co prowadzi do kontroli populacji. Oczywiście NWO sprzyja produkcji GMO (Amerykanie wprowadzili GMO do podbitego Iraku). Czytaj dalej »

Poroszenko do Ukraińców: chcieliście do Europy, a nie wysokich pensji i emerytur (pl.sputniknews.com)

Po polsku

PorosienkoWychodząc na Majdan w 2013 roku Ukraińcy chcieli wejść do Europy, a nie wysokich pensji i emerytur - oznajmił prezydent państwa Petro Poroszenko, którego cytuje rosyjska agencja informacyjna REGNUM.

„Kiedy do wiadomości publicznej dotarło, że umowy stowarzyszeniowej z UE nie będzie, następnego dnia miliony ludzi wyszły na ulice. Żądali nie podniesienia wynagrodzeń czy emerytur, nie obniżenia podatków lub przyznania jakichś ulg. Ludzie żądali Europy” — uważa Poroszenko.

Jednocześnie podkreślił, że spełnił wolę narodu — podpisał umowę stowarzyszeniową po wybraniu go na stanowisko prezydenta. W przyszłości żadnej zwłoki z eurointegracją nie będzie, Moskwa nie ma na to wpływu — zapewnił przywódca Ukrainy. Czytaj dalej »

100 000 TERRORYSTÓW Z ISIS WJECHAŁO DO EUROPY NA TURECKICH PASZPORTACH (miziaforum.wordpress.com)

Po polsku

ZATRZYMANI DZIENNIKARZE TURECCY STANĄ PRZED SĄDEM WOJSKOWYM A NIE CYWILNYM JAK PLANOWANO WCZEŚNIEJ.

MIELI DOSTAC DOŻYWOCIE O CZYM INFORMOWAŁY MEDIA EUROPEJSKIE, TERAZ TRYBUNAŁ WOJSKOWY SKARZE ICH NA ŚMIERC ….

OTO SPRAWA:

Turecka policja przeprowadziła nalot na redakcję gazety, która opublikowała dowody na wspieranie Państwa Islamskiego przez Turcję.
W tureckiej gazecie „Bogun” ukazał się artykuł o dostarczaniu broni i materiałów wybuchowych Państwu Islamskiemu przez rząd Erdogana.
Na zdjęciach z monitoringu pokazano jak materiały są przewożone przez granicę, a celnicy się tylko przyglądają. Po tej publikacji, policja przeprowadziła „nalot” na redakcję. O wtargnięciu policji poinformował na Twitterze redaktor naczelny gazety „Bogun” Erhan Başyurt.

UJAWNIONE INFORMACJE

Według dziennikarza Nafeeza Ahmeda na początku tego roku turecki dziennik Today’s Zaman poinformował, że „ponad 100.000 fałszywych paszportów tureckich wydano bojownikom ISIS. Rząd Erdogana jest oskarżony o wspieranie organizacji terrorystycznych poprzez przymykanie oka na jego bojowników przekraczających granicę z Turcją, a nawet kupując od ISIS ropę…” Z raportu Sezgina Tanrıkulu, zastępcy Czytaj dalej »

Turcja zablokowała Rosyjską flotę. (www.prisonplanet.pl)

Po polsku

Turcja rozpoczęła de facto blokadę rosyjskich okrętów wojennych uniemożliwiając przejazd przez Dardanele i Cieśninę Bosfor między Morzem Czarnym i Morzem Śródziemnym.

Zgodnie z systemem śledzenia AIS dla ruchu statków morskich jedynie tureckie statki poruszają się wzdłuż Bosforu a Dardanele.

W tym samym czasie zarówno na Morzu Czarnym jak i Morzu Śródziemnym znajduje się niewielki klaster czekających statków pod rosyjską flagą.

Obrazek poniżej przedstawia sytuację statków korzystających z transpondera GPS na pokładzie:

russian ships stop  Ponadto zatrzymał się ruch rosyjskich statków na Morzu Czarnym od Novorossiiska i Sewastopola w kierunku Bosforu. To pośrednio potwierdza oświadczenie CNN, że Turcja może zablokować ruch rosyjskich statków na Dardanele i Cieśninie Bosfor.

Traktat ściśle odnoszący się do korzystania z tych szlaków wodnych przez narody świata nazywa się Konwencją z Montreux. Umowa ta daje Turcji od 1936 roku kontrolę nad Cieśniną Bosfor i Dardanele i reguluje tranzyt morskich okrętów wojennych. Konwencja daje Turcji pełną kontrolę nad Cieśniną i gwarantuje swobodny ruch statków cywilnych w czasie pokoju. Ogranicza przepływ okrętów wojennych nie należących do państw basenu Morza Czarnego. Warunki konwencji były źródłem kontrowersji w ostatnich latach, zwłaszcza w sprawie wojskowego dostępu ZSRR do Morza Śródziemnego.

[...] Dzisiaj, prezydent Rosji Władimir Putin nakazał wdrożenie 150.000 rosyjskich wojsk i sprzętu do Syrii, jak również zamówił rozmieszczenie 7000 dodatkowych rosyjskich żołnierzy, czołgów, wyrzutni rakiet i artylerii, przy granicy Turcji i Armenii z rozkazem “pełnej gotowości do walki.” Czytaj dalej »

Prokuratura Generalna uznała Fundację Sorosa za niepożądaną (marucha.wordpress.com)

Po polsku

aa[Nie, nie chodzi oczywiście o polską prokuraturę – admin]

Fundacja Społeczeństwa Otwartego i Instytut Społeczeństwa Otwartego otrzymały status „niepożądanych w Rosji organizacji” – poinformowała agencję RIA Novosti rzeczniczka Prokuratury Generalnej Marina Gridniewa.

Prokuratura Generalna uznała za niepożądaną działalność w Rosji jeszcze dwóch zagranicznych organizacji pozarządowych — poinformowała dzisiaj agencję RIA Novosti rzeczniczka Prokuratury Generalnej Marina Gridniewa.

Według niej, chodzi o Fundację Społeczeństwa Otwartego (Open Society Foundations) i Instytut Społeczeństwa Otwartego (OSI Assistance Foundation). Obie organizacje należą do struktury tak zwanej Fundacji Sorosa — sieci międzynarodowych organizacji charytatywnych, założonych przez znanego amerykańskiego finansistę George’a Sorosa.

„Postanowiono, że (ich) działalność… stwarza zagrożenie dla podstaw ustroju konstytucyjnego Rosji i bezpieczeństwa państwa” — powiedziała Gridniewa. Czytaj dalej »

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj