Prawosławni Grecy, czyżbyście chcieli poddać się bez walki? (communitarian.ru)

Po polsku, Polecane

Pilny apel metropolity Kalawrity Ambrożego w związku z sytuacją w Grecji:

ten protestuje, a gdzie reszta?

„… mahometańscy migranci wykorzystują na rozpałkę ikony z prawosławnych cerkwi i żądają zaprzestania dzwonienia cerkiewnymi dzwonami … Ginie nasza prawosławna i narodowa tożsamość! Czyżbyście chcieli poddać się bez walki? Zastanówcie się!”

Metropolita Kalawrity Ambroży wystąpił w pilnym apelem w związku z sytuacją w Grecji, jak podaje agencja AgionOros.ru.

„Z kazdym dniem staje się coraz bardziej oczywiste to, że „imigranci”, „uciekinierzy”, „nielegalni uchodźcy” są zdobywcami Grecji.
Z kolei władza ich przyjmuje, chroni, tworzy dla nich korzystne warunki. Nikt o nic się nie martwi. … Przedwczoraj, jeden z ministrów rządzącej partii „Syriza” wypowiedział oczywisty idiotyzm:
„Z pomocą imigrantów rozwiąże się demograficzy problem Grecji”.

Jak widzimy, rząd broni zdobywców naszej ojczyzny.

Jednocześnie, najeźdźcy-uchodźcy już rozpoczęli swoje niszczycielskie dzieło. Zdejmują ikony ze ścian cerkwi i kaplic i wrzucają je do ognisk, żeby się ogrzać. Od metropolity Serafina zażądali zdjęcia prawosławnego Krzyża w porcie Pireusu. W mieście Kawala nielegalni imigranci-mahometanie zdjęli ze ściany szkoły ikonę Bogurodzicy i zażądali, aby nie dzwonić w cerkiewne dzwony! …

Wczoraj w Ewkarpii Regionu Salonik mahometanie rozdawali broszury w języku greckim następujacej treści:

„Grecy, uwierzcie słowom proroka Mahometa, żeby się zbawić. Wojna przyszła do waszego kraju. Krew niewiernych będzie się lała rzekami. Podpis: Wojownicy Allacha”.

W greckiej telewizji państwowej już pokazano wydanie wiadomości po arabsku! Czytaj dalej »

Wróg u bram (bractvospasa.wordpress.com)

Po polsku

belgia-768x366

Jeszcze nie opadł dobrze popiół po wybuchach, które wstrząsnęły stolicą jewropejskiego sojuza, a my już wiemy kto stoi za przedmiotowymi zamachami. Otóż są to ekstremiści. Nie jacyś konkretni, raczej tacy ogólnoekstremistyczni. Sytuacja jest więc podobna do tej sprzed kilku miesięcy, gdy pewien „Belg” zorganizował zamach w Paryżu, czy sprzed kilkunastu dni gdy radykalni „Holendrzy” chcieli kupić w Polsce broń.

Europa nie będzie stała bezczynnie wobec takich aktów ekstremizmu. Czas odpowiedzieć stanowczo i zdecydowanie: pora zmieniać zdjęcia profilowe (dla zainteresowanych zamieszczam poniżej wzór flagi Królestwa Belgii) i wymyślać #haschtagi. Być może Frau Merkel zwoła nawet naprędce jakiś marsz milczenia.

Jednym zdaniem Europa, a przynajmniej jej światła i postępowa część, nie zaniecha niczego by nie dostrzec tego co oczywiste. Tymczasem prawda jest taka, że jesteśmy w stanie wojny. Fakt, że przebiega ona sposób odmienny choćby od konfliktów z XX wieku, nie ma tutaj żadnego znaczenia.
Świat islamu rozpoczął ekspansję. Zaczęło się o destabilizacji Afryki Północnej i Bilskiego Wschodu przez USA i współpracujących z nimi europejskich pożytecznych idiotów. Druga faza – inwazja tzw. „uchodźców”, czyli sterowna migracja milionów, a wkrótce dziesiątek milionów islamistów, jest już realizowana. Towarzyszy jej fala kontrolowanego terroru, stanowiącego jak dotąd skuteczny instrument wpływu na europejską opinię publiczną. Czytaj dalej »

Zamachy w Brukseli. Marek Orzechowski: mordują nas islamiści, a my sami siebie oskarżamy o islamofobię (wiadomosci.wp.pl)

Po polsku

brus_eastnews_625

Jeżeli ten bardzo wyrozumiały do tej pory stosunek Belgów i brukselskich Europejczyków do muzułmańskiej społeczności się nie zmieni, i znów w telewizji prezentować nam będą na odtrutkę dobrych muzułmanów, to będzie znaczyło, że Belgowie i pozostali niczego nie zrozumieli. I nie szanują własnych ofiar - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Marek Orzechowski, polski dziennikarz, od lat mieszkający w Belgii, autor książki “Mój sąsiad islamista”.

Ewa Koszowska, Wirtualna Polska: Europa przegrywa walkę z terroryzmem?

Marek Orzechowski: Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna - tak, przegrywa. Każdy islamski zamach, w którym giną nasi współobywatele, żony, ojcowie, dzieci, przyjaciele w centrum Europy - jest dramatycznym i bolesnym dowodem na to, że walkę z islamskimi terrorystami przegrywamy. My nie wysadzamy się w powietrze, aby trafić do raju, nie podkładamy bomb w islamskich dzielnicach.

Dało się przewidzieć wtorkowe ataki w Brukseli? Były zaplanowane dużo wcześniej czy też był to odwet za aresztowanie Abdeslama?

- Gdyby się dało je przewidzieć, nie doszłoby do nich. Jest dla naszego bezpieczeństwa i śmierci naszych współobywateli zupełnie bez znaczenia, czy brukselskie zamachy były wcześniej zaplanowane i czy mają związek z aresztowaniem Abdeslama, jednego z największych morderców Europy. Każdy zamach islamski jest powiązany z innymi zamachami islamskimi. Wszystkie mają takie samo źródło - nienawiść do nas i do naszej cywilizacji. Czytaj dalej »

“Хабад. Пермь. Контрольный выстрел” Монолог Эдуарда Ходоса

Po rosyjsku

“От Нострадамуса до Жириновского: прогнозы и реалии” - Эдуард Ходос

Po rosyjsku

Opis profanacji Najświętszego Sakramentu w popularnej książce dla dzieci! (www.citizengo.org)

Polecane

mala-nina “Mała Nina”, książka dla dzieci autorstwa niemieckiej pisarki Sophie Scherrer, w jednym z rozdziałów zawiera gorszący opis profanacji Najświętszego Sakramentu.

Konsekrowana hostia, początkowo schowana przez dziecko w kieszeni, po zdeptaniu przykleja się do podeszwy buta, z której bohaterka zdrapuje pozostałości Najświętszego Sakramentu kawałkiem papieru, aby ostatecznie wyrzucić je na śmietnik.

Historia jest ujęta w lekkim, dziecinnym stylu, przepełnionym śmiechem i pozornym szacunkiem dla Najświętszego Sakramentu.

W rozdziale pt. „Gdzie jest Bóg?” można przeczytać „Popchnęłam więc przyjaciółkę trochę na bok i nagle Baranek Boży upadł na podłogę.” oraz „Gdzie jest hostia? – zapytała szeptem Luiza – Pod moim butem – odparłam cicho i nagle obie wybuchnęłyśmy śmiechem.”, jak również „Bałam się stąpać, bo przy każdym kroku Ciało Chrystusa stawało się coraz bardziej płaskie” i „… zdjęłam prawy but, żeby sprawdzić, co zostało z Baranka Bożego”. Ostatecznie „Później zawinęłyśmy pozostałość hostii w chusteczkę higieniczną i wyrzuciłyśmy do kosza na śmieci, który stał na placu zabaw.”

Opisane wydarzenia stanowią rażące naruszenie uczuć religijnych dzieci i dorosłych, uderzając jednak najbardziej w niewinność i wrażliwość najmłodszych, wychowując ich do postaw przeciwnych wartościom wyznawanym przez ich rodziców. Czytaj dalej »

Antypapież Franciszek odprawi dla masonerii uroczystą Mszę świętą na placu św. Piotra (breviarium.blogspot.com)

Po polsku, Polecane

jubilee-of-rotarians

30 kwietnia na Placu Świętego Piotra w Rzymie odbędzie się specjalna jubileuszowa msza dla Rotarian celebrowana przez Jego Świątobliwość Papieża Franciszka. Dla członków RI, a także ich rodzin i przyjaciół zarezerwowanych jest 8000 miejsc.
Zapraszam Was do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Rotarianie z Dystryktu 2080 przygotowują także specjalne wydarzenia towarzyszące dla uczestników. Na to wydarzenie, niezależnie od wyznawanej religii i przekonań, zaprasza Prezydent Ravi Ravindran, z przekonaniem, że dzięki tym uroczystościom pozycja Rotary na świecie wzrośnie dając nam wiele satysfakcji. Więcej szczegółów znajdziecie pod adresem: Jubilee of Rotarians

Gubernator Barbara Pawlisz
RC Sopot International

http://rotary.org.pl/jubileuszowa-msza-rzymie/

Przypomnijmy, że wydany 20.12.1950 r. przez Świętą Kongregację Świętego Oficjum i aprobowany przez papieża Piusa XII sześć dni później dekret stwierdzał wprost, że duchownym nie godzi się zapisywać do klubów rotarian, a katolicy świeccy winni zgodnie z CIC (1917) 684 unikać stowarzyszeń tajnych, potępionych, wywrotowych i podejrzanych o działanie na szkodę Kościoła.

No ale przecież dzięki Franciszkowi (honorowemu członkowi tej masońskiej organizacji) wiemy, że Kościół nigdy nie miał się tak dobrze, jak dziś.
Napisał Dextimus dnia 18.3.16

Źródło: http://breviarium.blogspot.com/2016/03/franciszek-odprawi-dla-masonerii.html

Stanisław Krajski - Zagrożenia ze strony islamu i nowego pogaństwa

Po polsku, Polecane

Pan Stanisław Krajski nie orientuje się w sprawach Prawosławia, natomiast jego wykład odnośnie islamu jest świetny i godny polecenia.

Czytaj dalej »

Экуменизм - религия антихриста

Po polsku, Po rosyjsku

Papież Jan Paweł II - pochodzenie

Po polsku

Dr Colldwel o nowotworach

Po polsku

Inwazja nachodźców

Po polsku, Polecane

Dzień X - Szturm na Europę

Po polsku

Francja: policja oskarża katolickiego księdza o gloryfikowanie terroryzmu (www.kresy.pl)

Po polsku

islamic-state-message-to-france

Francuska policja zabezpieczyła dane z serwera, na którym znajdowała się strona internetowa prowadzona przez katolickiego księdza Guy’a Pagèsa - badacza i krytyka islamu. Jak oficjalnie tłumaczono, była ona „apologią terroryzmu”.

Ksiądz Guy Pages znany jest we Francji jako badacz i krytyk islamu. W 2003 roku przez rok pełnił posługę duszpasterską w Republice Dżibuti , a po powrocie do Francji zajął się popularyzacją wiedzy o doktrynie islamu. Stworzył stronę „Islam & Vérités”, na której regularnie publikował materiały krytyczne wobec Koranu, Hadis i szariatu, a także ostrzegające przed terroryzmem. Zaznaczał, że przemoc jest akceptowana przez tradycję islamską.

Działania księdza zwróciły uwagę francuskiej lewicy. Jego strona internetowa stała się celem ataków hakerskich, a jemu samemu grożono śmiercią. Niedawno, na mocy trwającego we Francji stanu wyjątkowego, francuska policja zabezpieczyła dane z serwera, na którym znajdowała się strona księdza Pages. W uzasadnieniu jako oficjalny powód podano „apologię terroryzmu”. Czytaj dalej »

Moskwa: uzbecka niania twierdzi, że to allah kazał jej obciąć małej dziewczynce głowę (www.kresy.pl)

Po polsku

Uzbeczka Giulczechra Bobokulowa, która zamordowała trzyletnią dziewczynkę i chodziła z jej odciętą głową po ulicy twierdzi, ze to allah kazał jej to zrobić.

38-letnia Giulczechra Bobokulowa, obywatelka Uzbekistanu, powiedziała przed sądem, że to allah kazał jej popełnić ten czyn. W poniedziałek została aresztowana pod zarzutem zabójstwa swojej podopiecznej, trzyletniej Nastii M. Dziś sąd nakazał aresztować ją na dwa miesiące. Czytaj dalej »

“Изыди, сатана!” Обращение к пермякам и гражданам Израиля Эдуарда Ходоса

Po polsku, Po rosyjsku

Tekst polski wykładu:

Odezwa Edwarda Hodosa do Permian [mieszkańców miasta Perm] i do obywateli Izraela: „Idź precz, szatanie!”

Dzień dobry.
Powstała nowa sytuacja, która stała się powodem, aby wystąpić z odezwą jednocześnie do Permian, mieszkańców Rosji i do obywateli Izraela. Czytaj dalej »

Ciekawe … (wirtualnapolonia.com)

Po polsku

lechu „Wałęsa to największa kanalia, jaką w życiu spotkałem”

Działacze Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża wydali 28 Lutego 2016 oświadczenie/cała treść pod koniec wpisu/ w którym bezpardonowo przypominają prawdziwą przeszłość Wałęsy, zadając kłam jego konfabulacjom. Oświadczenie ma związek z publicznie odczytanym listem Lecha Wałęsy dotyczącym jego rzekomej działalności w Wolnych Związkach Zawodowych Wybrzeża.

Jeden z sygnatariuszy oświadczenia Krzysztof Wyszkowski w rozmowie z Telewizją Republika powiedział: To największa kanalia, jaką w życiu spotkałem. Materiały z domu Kiszczaka wywrócą naszą historię do góry nogami. Lech Wałęsa ma krew na rękach. To kariera znaczona trupami – w tak mocnych słowach ocenił Krzysztof Wyszkowski to czego dowiedział się w ostatnich dniach o Wałęsie. /Niezależna.pl/

Działacze WZZW przypominają o napadzie, którego dopuścił się Wałęsa razem z konfidentami SB na niezależną działaczkę związkową Marylę Płońską.

Marylę Płońską, Lech Wałęsa napadł fizycznie na korytarzu MKZu gdańskiego w pierwszych dniach jego istnienia. Otoczony ochroniarzami, z których kilku okazało się współpracownikami bezpieki i ciągnąc ją za włosy wyrzucił z budynku Solidarności tylko dlatego, że rozdawała Biuletyn Wolnych Związków Zawodowych(…)

„Zdrada Wałęsy to wielowątkowa zdrada przyjaciół i Polski”

Wyszkowski uważa, że Wałęsa jako konfident podburzał robotników w czasie wydarzeń grudniowych, przyczyniając się do ich śmierci od kul milicyjnych. Przypomina również nieudaną prowokację Wałęsy, który namawiał działaczy WZWW do zamachów terrorystycznych. Czytaj dalej »

Gruziński Patriarchat odrzucił jeden z dokumentów przygotowanych na Sobór Wszechprawosławny (www.pch24.pl)

Po polsku

mid_41477Gruzińska Cerkiew Prawosławna odrzuciła dokument “Stosunek Kościoła prawosławnego do reszty świata chrześcijańskiego”, przygotowany na zbliżający się Sobór Wszechprawosławny. Poinformował o tym patriarcha gruziński Eliasz II po posiedzeniu Świętego Synodu swego Kościoła w Tbilisi. Dodał, że zgłoszono też zastrzeżenia do kilku innych dokumentów.

“Nasza Cerkiew była, jest i będzie strażnikiem prawowierności. Gruzińska Cerkiew Prawosławna odrzuca dokument o ekumenizmie, przygotowany na Wielki Sobór. Cerkiew nasza strzegła swego kraju i swego narodu” - oświadczył jego zwierzchnik. Czytaj dalej »

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj