Zmartwychwstanie Chrystusa 2016

Po polsku, Polecane

poczatek1

Chrystos Woskres !!! Chrystus Zmartwychwstał !!!

Droga rodzino Cyrylo-Metodiańska

Świat w jakim przyszło nam żyć, powraca do mroków pogaństwa. Wielu ludzi nie chce wierzyć w prostą i pełną miłości prawdę Chrystusową, natomiast łatwo nadstawia uszy na modne i jakże obłudne baśnie i mity ludzi będących we władaniu złych duchów. Wielu myśli, że wystarczy być dobrym człowiekiem, aby Bóg nas kochał …. Jakże łatwo ci ludzie zapominają, że bez Jezusa Chrystusa nie ma życia wiecznego, że Jego męka Krzyżowa, nauka jaką nam przekazał, Jego przyjście na ziemię i chwalebne Zmartwychwstanie to nie są żarty, lub jedynie słowa, które swobodnie można odrzucić.

Bracia i Siostry, nawet gdyby cały świat odpadł od Boga, wy jednak do ostatniej chwili swego życia, strzeżcie swojej wiary, gdyż za wielką cenę zostaliście wykupieni. Za swoje wierne i pełne cierpienia stanie pod Krzyżem, zyskacie udział w wiecznej radości, jaką może dać tylko Zmartwychwstały Syn Boży, w Którego ręku znajduje się wszelka władza, który w odpowiednim czasie osądzi każdego z ludzi i nikt nie ucieknie przed Jego sprawiedliwością.

Życzymy Wam, aby potęga światłości zmartwychwstałego Chrystusa rozjaśniła wszelkie smutki Waszych serc, opromieniła drogę Waszego życia, przyniosła radość, pokój, pragnienie żywej wiary, nadziei i miłości do Zmartwychwstałego Zbawiciela i naśladowania życia Jego Świętych.

Niech Zmartwychwstały Jezus Chrystus błogosławi Was i Wasze Rodziny, w codziennych zmaganiach w staniu na Golgocie życia, aby umarł stary człowiek grzechu i narodził się nowy – odważny, miłujący Boga i bliźniego, oraz głoszący, że: Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!

.

Z miłością w Chrystusie Zmartwychwstałym
Archimandryta Nikodem
Ihumen Prawosławnego Monasteru
świętych Cyryla i Metodego w Ujkowicach
wraz z Ojcami i Braćmi

.

******************************************************************

.

Drodzy Bracia i Siostry,

Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone.” (Mat 7.15-19)

.

Każdy z was, kto widzi i rozumie to, co się wokół dzieje, widzi, że cały świat w zawrotnym tempie zbliża się do swojego końca, a niewierna i zbuntowana przeciw Bogu ludzkość, co raz głębiej pogrąża się w swoim upadku. Czytaj dalej »

Turcy odebrali mnichom Monaster. Duchowni nie mogą nawet iść do sądu. (www.pch24.pl)

Po polsku

https://www.youtube.com/watch?v=wjnQZ2Qy6QQKrótko po wejściu w życie porozumienia między Unią Europejską a Turcją władze w Ankarze zdecydowały o odebraniu chrześcijańskim mnichom klasztoru. To kolejny akt wrogości Turków wobec wyznawców Chrystusa.

Turcja zaostrza swój kierunek wobec chrześcijańskich Kościołów – informuje dziennikarz niemieckiej katolickiej agencji informacyjnej KNA. Do bezprzykładnego wydarzenia doszło niedawno na wyspie Heybeliada, znanej też pod grecką nazwą Chalki. W ciągu zaledwie jednej nocy przegnano ze znajdującego się tam klasztoru mnichów. Jak podaje niemiecka media powołując się na turecką wspólnotę chrześcijańską, wkrótce w zawłaszczonym przez państwo budynku powstać ma siedziba straży pożarnej. W ręce władz przeszedł też kościół pw. Przemienienia Pańskiego. Wszystko odbyło się 5. kwietnia.

Winekl zwraca uwagę, że to niebywałe działanie miało mijesce krótko po wejściu w życie umowy między Unią Europejską a Turcją. Europejczycy jednak całkowicie przymykają oczy na łamanie przez Ankarę podstawowych zasad poszanowania wolności religijnej chrześcijan. KNA przypomina, że dosłownie na 48 godzin przed zagarnięciem klasztoru na Chalkis o problemie mówił na antenie niemieckiej telewizji szef Zielonych Cem Özdemir, sam posiadający tureckie korzenie. - W Turcji bezcześci się kościoły, chrześcijańskie wspólnoty pozbawia się własności – przekonywał. Jednak ani ta wypowiedź ani późniejsze wydarzenie nie wywołały żadnej reakcji głównej architekt porozumienia między UE a Turcją, kanclerz Angeli Merkel. Czytaj dalej »

Turcja: Nie było żadnego ludobójstwa! (xportal.pl)

Po polsku

Władze Turcji usiłują zablokować koncert orkiestry symfonicznej z Drezna poświęcony pamięci Ormian wymordowanych przez Turków podczas I wojny światowej. Ankara interweniowała w Brukseli, by wstrzymać dotacje dla tego projektu.

Projekt “Aghet” (ormiańskie określenie ludobójstwa) realizowany jest przez drezdeńskich symfoników oraz niemiecko-ormiańskiego gitarzystę Marca Sinana, którego babcia była ludobójstwa. Komisja Europejska wsparła przedsięwzięcie kwotą 200.000 euro.

Jak pisze dziennik “Bild”, ambasador Turcji w Brukseli “od dłuższego czasu codziennie” domagał się cofnięcia dotacji i usunięcia ze strony internetowej Komisji Europejskiej informacji o projekcie zawierającej słowo “ludobójstwo”. Komisja Europejska nie zrezygnowała co prawda z finansowania koncertu, usunęła jednak wspomniany tekst. Czytaj dalej »

Ciekawie mówi …

Po polsku

Burza w prawosławiu po historycznym spotkaniu (www.tvp.info)

Po polsku

dwa judaszkiNie milkną echa spotkania papieża Franciszka z patriarchą Cyrylem, do którego doszło 12 lutego w Hawanie.

Wiele środowisk katolickich i prawosławnych przyjęło je z nadzieją, podobnie jak podpisaną tam wspólną deklarację. Zastrzeżenia zgłaszali jedynie grekokatolicy i wierni z Patriarchatu Kijowskiego, a dotyczyło to ocen sytuacji na Ukrainie.

Okazało się jednak, że największe protesty spotkanie wywołało w Patriarchacie Moskiewskim. Być może wynikało to z faktu, że rosyjska wspólnota prawosławna nie była na nie przygotowana. O tym, że Cyryl zamierza spotkać się z papieżem, wiedziało zaledwie pięć osób z najbliższego otoczenia patriarchy. Tymczasem zgodnie ze statutem rosyjskiego Kościoła prawosławnego, najwyższa władza nie należy do patriarchy, lecz do Soboru Biskupiego. Oburzenie jest tym większe, że 10 dni przed spotkaniem z papieżem odbyły się obrady Soboru, a patriarcha nie wspomniał o swoich planach. Cyryl, wyjaśniając później konspirację, usprawiedliwiał się, że było tak wielu przeciwników spotkania, że jego inne przygotowanie nie było możliwe. Nie uspokoiło to jednak jego krytyków, a wręcz skłoniło do podważania legitymacji patriarchy do podpisywania jakichkolwiek dokumentów. Czytaj dalej »

Ze szczytu sławy do stóp Chrystusa

Po polsku, Polecane

Co na to lewacy i liberałowie? To źle, czy dobrze ..?

Po polsku

01.

Иеромонах Лонгин (Сущик) о предательстве Христа

Po rosyjsku, Polecane

Епископ Банченский Лонгин (Жар) перестал поминать Патриарха Кирилла за Божественной Литургией:

Священник Георгий (Кинешемская епархия):

“Процессы, происходящие в церкви - катастрофичны!” Выступление священника Алексея Мороза:

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj