Innowacyjny tatuaż odmieni program szczepień ochronnych (nt.interia.pl)

Po polsku

przygotowanie do czipowania

Naukowcy MIT mają pomysł na znaczne usprawnienie programu szczepień ochronnych. Zamiast przestarzałej dokumentacji, informacje o szczepieniach będą przechowywane w specjalnych tatuażach.

Uczeni MIT opracowali atrament, który można bezpieczne osadzić w skórze obok samej szczepionki. Jest on widoczny tylko przy użyciu specjalnej aplikacji i odpowiedniego filtru światła. Zapis szczepień będzie przechowywany bezpośrednio w skórze pacjenta, zamiast na papierze. Takie rozwiązanie może uprościć krajowy program szczepień ochronnych, zwłaszcza na większą skalę. Czytaj dalej »

Ставлення українців до перенесення дати святкування Різдва Христового: результати соцдослідження (www.pomisna.info)

Po rosyjsku

11111111Згідно результатів дослідження Соціологічної групи Рейтинг, лише 25% опитаних українців підтримують ідею перенесення святкування Різдва Христового з 7 січня на 25 грудня. 64% респондентів проти такої ідеї. Ще 7% зазначили, що їм байдуже це питання і 4% – не змогли відповісти.

Попри це, у динаміці зросла кількість тих, хто висловлюється на підтримку перенесення дати святкування Різдва Христового (у 2016 році лише 15% підтримували цю ідею, 69% – були проти). Czytaj dalej »

Возвращение Швондера [Чёрный ящик - 20 выпуск]

Po rosyjsku, Polecane

BÓG PATRZY, CZAS UCIEKA. ŚMIERĆ GONI, WIECZNOŚĆ CZEKA! - Zdjęcia z 2019 roku

Po polsku, Polecane

Czas na refleksję, za 2019 rok.


00

1. Przy każdym wyjściu do naszego Monasteru, wita nas nad łukiem napis, który zawiera w sobie cztery podstawowe prawdy, według których powinno się układać nasze życie – to cztery koła pojazdu, który wiezie nasze życie ku wieczności.

Czytaj dalej »

Zdjęcia monasterskie z 2019 roku - CZĘŚĆ DRUGA

Po polsku, Polecane

BÓG PATRZY, CZAS UCIEKA. ŚMIERĆ GONI, WIECZNOŚĆ CZEKA!

151

Czytaj dalej »

Пророчество старца Ефрема Филофейского (Аризонского)

Po polsku, Polecane

О позиции Афона к теме пророчества старца Ефрема!

Po rosyjsku, Polecane

Kamienie i kości. Mocne dowody przeciwko ewolucji (creationism.org.pl)

Po polsku, Polecane

barnacle-darwinOstrożnie się oblicza, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych znajduje się ponad 10 tys. zawodowych uczonych (większość z nich nie jest oficjalnie powiązana z organizacjam kreacjonistycznymi), którzy wierzą w biblijne stworzenie.

Wszystkim polecamy to znakomite opracowanie, które w zwięzły i jasny sposób przedstawia podstawowe niedorzeczności przestarzałej już i bezbożnej teorii ewolucji,  oraz uparcie ignorowane, “niepoprawne” odkrycia naukowe, potwierdzające Pismo Święte, którymi na całym świecie zajmuje sie co raz to więcej rozmaitych naukowców, zwanych ogólnie kreacjonistami.

Czytaj dalej »

Jak powstała teoria ewolucji? Darwin i masoneria (cotampaniewpolityce.wordpress.com)

Po polsku, Polecane

darwin satanista„British Royal Society było centrum machiny propagandowej, która mówiła ludziom, czym jest nauka. Członkami- założycielami British Royal Society byli masoni i dlatego jakiekolwiek twierdzenia podnoszone przez Towarzystwo stanowiły przedłużenie ich okultystycznych doktryn. Teoria ewolucji nie jest niczym więcej. W książce „The Meaning of Masonry” W.L. Wilmhurst obnażył światopogląd leżący u podstaw nowej, masońskiej nauki:

„Przekształcenie człowieka w nadczłowieka” było zawsze celem antycznych misteriów. Prawdziwym celem współczesnej masonerii nie są kwestie społeczne i charytatywne - co do których przywiązuje się taką wagę - ale przyspieszenie duchowej ewolucji tych, którzy pragną udoskonalić swoją naturę i sprawić, by była bardziej podobna do natury bóstwa. Jest to nauka, królewska sztuka, którą praktykować może każdy z nas. Wstąpienie do masonerii w jakimkolwiek innym celu niż zgłębianie praktykowanie tej sztuki oznacza niezrozumienie jej znaczenia.”

Dalej w swojej książce Wilmhurst rozwija ten temat: Czytaj dalej »

PAULO COELHO - Herezjarcha w szatach mistyka

Po polsku, Polecane

paulocoelho1PAULO COELHO

Herezjarcha w szatach mistyka - Od satanizmu do katolicyzmu

Od początku lat 90. XX wieku tryumfy na światowych rynkach księgarskich święci twórczość brazylijskiego pisarza Paula Coelho. Do 2003 roku napisane przez niego książki zostały wydane w 140 krajach, przetłumaczone na 56 języków, a ich łączny nakład wyniósł około 50 min egzemplarzy. Można powiedzieć, że czym ostatnio dla dzieci stały się przygody Harry’ego Pottera, tym dla rzesz młodzieży i dorosłych są po wieści Coelho. Wychodzące spod jego pióra książki trafiaj ą na czołówki bestsellerów, stając się dla naukowców przedmiotem socjologicznych i kulturoznawczych dyskusji, a dla milionów zwykłych czytelników skarbcem mądrości oraz rad, którymi należy kierować się w życiu. Paulo Coelho jest dziś doradcą UNESCO, a w latach 1998-2004 był gościem specjalnym Światowego Szczytu Ekonomicznego w Davos, gdzie w 2000 roku został uhonorowany prestiżową nagrodą „Crystal Award “99″.

Moda na brazylijskiego pisarza dotarła też do Polski. Od 1995 roku wydano u nas osiem książek jego autorstwa (jeśli doliczyć do tego zbiór przeprowadzonych z nim wywiadów, będzie ich dziewięć) i sprzedano 1,5 min egzemplarzy. Sam Coelho gościł w naszym kraju pięciokrotnie, a na spotkania z nim przychodziło tysiące fanów gotowych stać nawet na mrozie, byle tylko otrzymać dedykację swego ulubionego autora. Prawdziwą furorę w Polsce robi, określona już mianem kultowej, książka pt. Alchemik, której sprzedano około 450 tyś. egzemplarzy i która w roku 2001 została nawet wprowadzona do szkół jako lektura uzupełniająca (teraz jej ekranizację planuje Hollywood). Czytaj dalej »

Brutalna prawda o islamie

Po polsku, Polecane

Czytaj dalej »

Na wszelkie złe czasy - nalepsza wiara i modlitwa (www.rozancowe-karty.com.pl)

Po polsku, Polecane

Na sześć miesięcy przed atomowym atakiem lotnictwa USA w Hiroszimie i Nagasaki pojawiło się dwóch mistyków, którzy trzem milionom katolików głosili konieczność nawrócenia, odmawiania Różańca i pokuty jako jedynego ratunku przed czekającymi dniami nieszczęść.

Hiroszima - początek końca

Na Hiroszimę i Nagasaki zrzucono bomby atomowe. Piloci, którzy to uczynili, byli w tym celu szkoleni przez 6 miesięcy, aby śmiercionośne bomby trafiły w ściśle określone miejsca.

Hiroszima i Nagasaki …

hiroszima_1Na sześć miesięcy przed atomowym atakiem lotnictwa USA w Hiroszimie i Nagasaki pojawiło się dwóch mistyków, którzy trzem milionom katolików głosili konieczność nawrócenia, odmawiania Różańca i pokuty jako jedynego ratunku przed czekającymi dniami nieszczęść. Nawoływali oni japońskich katolików, aby przygotowali się, żyli w stanie Łaski Uświęcającej, często przyjmowali Sakramenty Święte, nosili sakramentalia, byli ostrożni z kim obcują, a w swoich domach trzymali poświęconą wodę i świecę (gromnicę) i odmawiali codziennie Różaniec (przynajmniej jedna część).

Po atomowym ataku okazało się, że:

W Hiroszimie bomba została zrzucona o 5 mil od zaplanowanego celu i wylądowała w samym centrum społeczności katolickiej

W Nagasaki bomba zboczyła o 3,5 mili od zaplanowanego celu, którym było miejsce zamieszkania tamtejszych katolików.

W obydwu miastach wszystko zostało zrównane z ziemią tak, jakby samo słońce spadło na ziemię i wszystko się spaliło. Jednak - jak się okazało - nie wszystko! Czytaj dalej »

Homeopatia - Voodoo w aptece (www.pismofronda.pl)

Po polsku, Polecane, Wyzwolenie z opętania

homeopatic powerHahnemann na ból brzucha przepisywał przyjmowanie 7-gramowych dawek rtęci, a jednemu ze swoich pacjentów polecił również wypijać 15 gramów kwasu siarkowego rano i wieczorem.

Homeopatię potocznie uznaje się są za rodzaj ziołolecznictwa lub „ucywilizowaną”, czyli zbadaną naukowo, medycynę alternatywną. O jej nowoczesnym i naukowym
charakterze ma świadczyć to, że obecną masową produkcją specyfików homeopatycznych nie zajmują się żadni wiejscy znachorzy, tylko wielkiezagraniczne koncerny farmaceutyczne, teoretycznie korzystające ze zdobyczy nauki i techniki. Od pewnego czasu homeopatię jako przedmiot wykłada się również w polskich akademiach medycznych i na kursach farmacji.

Przyjmowanie homeopatii do kanonu medycznego „przez zasiedzenie”, bez naukowej weryfikacji zasad działania jest jednak zjawiskiem groźnym. Dla chrześcijan nie bez znaczenia powinien pozostawać fakt, że homeopatia opiera się w większym stopniu na magii niż nauce.

Pomyłki i fałszerstwa

Oficjalna, najbardziej rozpowszechniona i zarazem „przyjazna użytkownikowi” wersja historii homeopatii mówi o niemieckim geniuszu medycyny, Samuelu Hahnemannie, żyjącym na przełomie XVIII i XIX wieku, który niezadowolony z zacofania, brutalności i braku skuteczności Czytaj dalej »

ЧАС ГНЕВА - исторический фильм

Po polsku, Polecane

Иерарх Фанара запретил священникам отказывать в причастии неправославным

Po polsku, Po rosyjsku

juda

Митрополит Чикагский Нафанаил (Симеонидис).

Митрополит Чикагский Нафанаил считает, что никаких правил для участия в Таинстве Святого Причастия быть не должно.

18 ноября 2019 года, во время собрания священнослужителей Митрополит Чикагский Американской архиепископии Константинопольского патриархата Нафанаил (Симеонидис) запретил священникам ограничивать доступ к Таинству Святого Причастия для всех желающих и в любое время, сообщает сайт «Рrotectingorthodoxchurch». Czytaj dalej »

W roku 2025 odbędzie się sobór ekumeniczny wszystkich chrześcijan. Tego chce Watykan (www.pch24.pl)

Po polsku, Polecane

słudzy antychrysta

Nuncjusz papieski w Federacji Rosyjskiej abp Celestino Migliore poinformował, że Watykan ma nadzieję, iż w nieodległej przyszłości uda się przeprowadzić powszechny sobór chrześcijański. Jako możliwą datę spotkania podaje się rok 2025, który będzie 1700. rocznicą I soboru nicejskiego.

Jak podają rosyjskie media, nuncjusz Migliore zapowiedział, że będą poszukiwane sposoby przeprowadzenia soboru, ale zaznaczył, że zwołać go powinien „jeden człowiek”.

W informacjach rosyjskiej prasy donoszącej o ważnej zapowiedzi nuncjusza papieskiego w Rosji podkreśla się, że patriarchat Konstantynopola w ostatnim czasie zbliża się do zawarcia unii z Kościołem rzymskokatolickim. Według portalu credo.press, powołującego się na agencję Nowosti, w marcu tego roku na konferencji w Moskwie przedstawiony został raport, w którym stwierdzono, jakoby już poczynione uzgodnienia między Rzymem a Konstantynopolem dotyczyły „wspólnego zarządzania jurysdykcją, która otwarcie zacznie działać po zjednoczeniowym soborze powszechnym”.

źródło: https://www.pch24.pl/czy-w-roku-2025-odbedzie-sie-sobor-ekumeniczny-wszystkich-chrzescijan–tego-chce-watykan,72715,i.html?fbclid=IwAR0UT9xCmqseJLsr0r-1KOf7T821qE6ZwBh_UG8Pdq-PsdzLL2wCQDx9dfc#.XfRAJWp7pDw.facebook

tymczasem ….

bartus

Искусственный интеллект. Распознавание лиц. Суперкомпьютер.

Po rosyjsku, Polecane

Skandal w USA! Mężczyzna skazany na 16 lat więzienia za spalenie tęczowej flagi (www.pch24.pl)

Po polsku

l1m28b_5dfcd693857944_99983388-tmb-720x411xfillMężczyzna, który spalił tęczową flagę przed klubem dla homoseksualistów w Ames (Iowa), został skazany na 16 lat pozbawienia wolności.

11 czerwca 2019 Martinez ukradł tęczową flagę „dumy gejowskiej” z budynku reformowalnego Zjednoczonego Kościoła Chrystusa w Ames, którego pastor Eileen Gebbie sama jest homoseksualistką. Następnie spalił ją przed klubem gejowskim Dangerous Curves Gentleman’s Club. Mężczyzna przyznał się do winy.

30 – latek otrzymał karę 5 lat pozbawienia wolności za podpalenie i zbrodnie z nienawiści. Za pozostałe dwa przestępstwa – nękanie i nieuważne obchodzenie się z ogniem - rok i miesiąc. Natomiast łączna liczba 16 lat pozbawienia wolności wynika z faktu bycia recydywistą.

Z wyrokiem nie zgadza się opinia publiczna. Twitter zalały wpisy sugerujące, że tak poważnych kar nie zasądza się nawet w przypadku spalenia flagi Stanów Zjednoczonych. Internauci wskazują, że za przestępstwo wobec osób LGBT, Martinez dostał większy wyrok niż otrzymuje się w Wielkiej Brytanii za morderstwo. „Mógł spalić flagę USA. Czytaj dalej »

Zygmund Shlomo Freud i diaboliczne zniewolenie – Henry Makow

Po polsku, Polecane

sigmundfreudKariera Sigmunda Shlomo Freuda ilustruje jak satanistyczny kult, Iluminatów rzucił swój zły czar na ludzkość.

Iluminaci powstali na bazie żydowskiej, sabataistycznej herezji w XVII wieku. Shlomo Freud (1856-1939) był sabatajczykiem który przekazał swoje chore, satanistyczne wierzenia dla świata pod płaszczykiem odkryć naukowych i medycznych. Kontrolowane przez agendę Iluminatów światowe media i system edukacyjny ogłosiły że jest on swoistym prorokiem świata nauki.

Sabatajczycy byli kultem, odłamem Judaizmu który hołdował każdej możliwej seksualnej perwersji jako dobremu sposobowi na znieważenie Boga. Czytaj dalej »

Sub Zero -1 выпуск: Подноготная Поднебесной

Po rosyjsku

ПЦУ и УГКЦ: 7 шагов к новой унии

Po rosyjsku, Polecane

Greccy metropolici zażądali, aby powołać prawosławny sobór w sprawie Ukrainy (pl.sputniknews.com)

Po polsku, Polecane

301001p

Czterech metropolitów greckiego Kościoła prawosławnego napisało list otwarty do przywódców poszczególnych cerkwi, wzywając do zwołania prawosławnego soboru w celu omówienia problemu ukraińskiego.

List podpisali metropolita Drinupolis, Pogoniani i Konitsy Andrzej, metropolita Pireusu Serafin, metropolita Kithiry Serafin i metropolita Etolii i Akarnanii Kosma. Wcześniej sprzeciwiali się uznaniu autokefalii niekanonicznej struktury Cerkwi na Ukrainie stworzonej przez rozłamowców. (…)

Duchowieństwo greckie skrytykowało próby przedstawienia Patriarchy Konstantynopola jako głowy całego Prawosławia, wskazujące, że jako pierwszy przewodniczy na przykład w soborach.
Metropolici piszą, że Ukraiński Kościół Prawosławny podlega jurysdykcji Patriarchatu Rosyjskiego, co było uznane przez całe prawosławie, zapisane w „Kalendarzach”, „Dyptychach” i „Rocznikach” lokalnych kościołów Prawosławnych.

Wszystkie bez wyjątku lokalne autokefaliczne kościoły prawosławne i patriarchaty uznają, że Cerkiew Ukrainy znajduje się pod jurysdykcją Moskwy. Wszystkie bez wyjątku Cerkwie uważają za jedynego kanonicznego metropolitę Kijowa Onufrego, który jest podporządkowany Kościołowi rosyjskiemu - czytamy w liście metropolitów, którzy odnoszą się do wielu historycznych dokumentów. Czytaj dalej »

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress