Rosyjska eskadra w Syrii?

Po polsku

emil-russian-navy-cruiser-mKilka dni temu Izraelska gazeta “Haaretz” podała cztery dni temu, iż zespół rosyjskich okrętów przypłynął do bazy w Syrii. Rosjanie od czasu zimnej wojny mają bazę zaopatrzeniową w syryjskim porcie Tartus.

W ocenie izraelskich mediów, jest to wyraźny sygnał skierowany do państw zachodnich i Izraela, że Moskwa nie zgodzi się na jakąkolwiek interwencję w sprawy wewnętrzne Syrii. Rosjanie już wielokrotnie przestrzegali przed próbami wpływania z zewnątrz na przebieg krwawej rewolty przeciw władzy Baszara Asada.

Izraeski portal Debka podał, że celem rosyjskich okrętów może być zwalczanie prób przemytu broni dla syryjskich rebeliantów z Turcji i Libanu. Wydaje się to mało prawdopodobne, ponieważ takie zadanie może spokojnie wypełnić syryjska marynarka.

Co zastanawiające, ani syryjskie, ani izraelskie czy rosyjskie media i źródła oficjalne nie podały, jakie okręty miały pojawić się w Syrii. Tego rodzaju wyprawa powinna być dobrze nagłośniona, aby odnieść dobry efekt propagandowy. Wszystkie duże rosyjskie okręty - według ostatnich informacji - znajdują się daleko od Syrii. Gdyby były to jakieś małe okręty Floty Czarnomorskiej, byłoby niemożliwe ukrycie ich przejścia przez Bosfor.

Źródło: http://www.tvn24.pl/12691,1725232,0,1,rosyjska-eskadra-w-syrii-us-navy-obrala-kurs-na-iran,wiadomosc.html

Źródło: http://www.haaretz.com/news/middle-east/report-russia-warships-to-enter-syria-waters-in-bid-to-stem-foreign-intervention-1.396359

28bec12ccc98c768929332503838edae141Podobny artykuł:  Rosja pomaga Syrii rakietami S-300 i wojskowymi doradcami?

.

.

.

.

Jeśli to wszystko prawda, to możliwe ze szykuje sie większa rozruba.

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj