W Baszkirii zamirotoczyły ikony świętego Spirydona Trymituńskiego

Po polsku, Polecane

spyridon229.12.2011 25 grudnia, po Procesji ku czci świętego Spirydona Trymituńskiego (jest to dzień przejścia Świętego na niebiosa) w wiosce Jazykowo rejonu Błagowarskiego w republice Baszkirii ikony z jego wizerunkiem w miejscowej cerkwi zaczęły toczyć wonne miro.

Rankiem w cerkwi Pokrowu (Opieki) Matki Bożej w wiosce Jazykowo, gdzie już od ponad roku przechowywany jest trzewiczek i cząsteczki relikwii świętego biskupa Spirydona Trymituńskiego (przywiezione z greckiej wyspy Korfu), zgromadził się tłum ludzi. Byli wśród nich zarówno mieszkańcy rejonu Błagowarskiego, jak i wierni z Ufy, miast i rejonów republiki, którzy wiele słyszeli o cudach „batiuszki Spirydona”.

Po wspólnej Boskiej liturgii, którą celebrował miejscowy proboszcz miejscowej cerkwi, protojerej Wadim Kowal, oraz kapłani cerkwi świętego Symeona Wierchoturskiego w Ufie, odbyła się uroczysta procesja przez wioskę. Na początku tej rozciągającej się na kilkaset metrów procesji , niesiono ostrożnie srebrne naczynie z relikwiami świętego Spirydona, oraz trzewiczek w specjalnie przygotowanej skrzyneczce, a także dwie ikony z wyobrażeniem Świętego.

Następnie wierni wrócili do cerkwi, gdzie odsłużono dziękczynny molebien. Ludzie wysłuchali kazania ojca Ignacego i powoli rozchodzili się, rozjeżdżali się do domów. W tym momencie ktoś krzyknął: „Patrzcie, ikona zaczęła toczyć miro!”

Okazało się, że niewielka ikona świętego biskupa Spirydona, która wisiała na ścianie, a która w czasie święta Chrztu toczyła krew (wyraźnie widać jeszcze ślady na ścianie), zaczęła toczyć miro. Ludzie, którzy ustawili się w kolejce do ikony, patrzyli na ten cud i modlili się do świętego Spirydona Trymituńskiego, który dał im dobry znak. Jednocześnie ci, którzy w tym samym czasie oddawali cześć świętemu na dużej ikonie, stojącej na środku cerkwi, zauważyli zastygłe na niej krople krwi.

Źródło: http://www.3rm.info/19053-v-bashkirii-zamirotochili-ikony-spiridona.html

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj