Czy prokurator jest bezkarny?

Po polsku

władza “Rzeczpospolita” pisze o bezkarności prokuratora z Katowic, który posłał niewinnego człowieka na 27 miesięcy do aresztu. Gazeta opisuje sprawę właściciela ośrodka turystycznego w Turawie w województwie opolskim.

Krzysztof Stańko został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze w 2003 roku, a po przesłuchaniu przez prokuratora Romana Pietrzaka z katowickiej prokuratury apelacyjnej, trafił na ponad 2 lata do aresztu.

Prokurator uznał, że wyprodukował on w kuchni ośrodka 200 kg amfetaminy i trzymał je na wyspie na Jeziorze Turawskim. 20 dni po zatrzymaniu specjaliści CBŚ uznali, że w ośrodku nie ma śladów narkotyków, dodatkowo na jeziorze nie było żadnej wyspy. Prokurator jednak prowadził sprawę i wnioskował o kolejne przedłużenia aresztów na podstawie zeznań świadka koronnego, gangstera Macieja B. ps. Gruby - czytamy w “Rzeczpospolitej”.

Sądy już dwóch instancji zarzuciły prokuratorowi prowadzenie działań niemoralnych i nieetycznych, pozbawionych oparcia w materiale dowodowym. Jak pisze gazeta, mimo tego, przełożeni prokuratora nie zamierzają wobec niego wyciągać konsekwencji.

Więcej o sprawie w “Rzeczpospolitej”.

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/slask/absurd-w-katowicach-prokurator-jest-bezkarny,1,5134604,region-wiadomosc.html

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj