Po śmierci Kadafiego Afrykę przejmuje szarańcza

Po polsku

democracy_or_else2Afryka Północna zmaga się z wielka plaga szarańczy. Dopóki żył Muammar Kadafi Libia była w miarę normalnym i do tego niezadłużonym krajem Afryki Północnej. Teraz panuje tam chaos, który na dodatek potęguje brak funkcjonujących urzędów i władz. Ludzie szybko się zorientowali, że plaga szarańczy tego roku to efekt usunięcia Kadafiego, który zawsze dużo uwagi poświęcał walce ze szkodnikami.

Za czasów poprzedniej ekipy w Libii były specjalne zespoły urzędników odpowiedzialnych za zwalczanie w zarodku wszelkich ognisk szarańczy. Kiedyś Libijczycy nawet nieśli pomoc w kwestii szarańczy państwom ościennym. Teraz kraj został pozbawiony widocznego przywództwa a skutki tego są bolesne. Aktualnie rządzący martwią się raczej, aby nie wybuchła tam wojna domowa, więc rolnictwem nikt się nie interesuje. Tak właśnie wygląda demokratyzacja w akcji.

731471-c
Żarłoczne owady mają dobre warunki do rozwoju, ponieważ przez Afrykę przechodzą ulewne deszcze. Po nich pustynia potrafi pokryć się zielonym dywanem trawy, która służy za pokarm szarańczy. Sytuację pogarsza fakt, że ze względu na niestabilną sytuację w regionie nie ma nikogo, kto mógłby podjąć walkę chemiczną z tymi żarłocznymi owadami.

Jeśli sytuacja nie zostanie opanowana problem dotknie także państwa sąsiednie takie jak Niger i Mali. Gdyby do tego doszło hordy szarańczy mogłyby zniszczyć setki kilometrów kwadratowych upraw, co z pewnością doprowadzi do głodu w tej części Afryki.

Od najmłodszych lat wpaja nam się w głowach, że demokracja jest najlepszym systemem politycznym. Nic bardziej błędnego, dowiodła tego anarchia jaka powstała na skutek nie działania demokracji w Rzeczpospolitej Szlacheckiej a teraz dowodzą tego kolejne kraje w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Oświecona dyktatura to zawsze lepsze rozwiązanie niż władza ludu, której w rzeczywistości i tak nie ma.

Źródło: http://www.argumenti.ru/talks/n343/183623

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/po-smierci-kadafiego-afryke-przejmuje-szarancza

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj