Pentagon obchodzi po raz pierwszy Miesiąc Dumy Homoseksualistów

Po polsku

satanic-armySzef Pentagonu Leon Panetta wyraził w piątek podziękowanie homoseksualistom, którzy służą w Siłach Zbrojnych Stanów Zjednoczonych. Po raz pierwszy w siłach zbrojnych USA obchodzony jest w tym roku Miesiąc Dumy Homoseksualistów.

W 2010 roku Kongres USA unieważnił ustawę z 1993 roku zakazującą homoseksualistom pełniącym służbę wojskową otwartego przyznawania się do swej orientacji seksualnej. Na podstawie tej ustawy usunięto ze służby wojskowej 13 500 osób, mężczyzn i kobiet.

- Teraz możecie być dumni z tego, że służycie Ojczyźnie, i dumni z tego, że jesteście, kim jesteście” - oświadczył Panetta w przesłaniu audiowizualnym umieszczonym na stronie internetowej Pentagonu.

Zanim jeszcze Kongres anulował ustawę z 1993 r., amerykańskie Siły Zbrojne zaczęły wdrażać programy na temat zmian, jakie należało przeprowadzić w wojsku, aby stała się możliwa deklarowana obecność homoseksualistów w siłach zbrojnych.

Panetta powtórzył w swym przesłaniu obietnicę, że będzie działał, aby znieść “wszelkie przeszkody na drodze do tego, by siły zbrojne stały się modelową organizacją zapewniającą wszystkim jednakowe możliwości”.

gay-armySiły Zbrojne USA mają długą tradycję organizowania obchodów upamiętniających wkład różnych grup etnicznych w obronność Stanów Zjednoczonych. Dotąd obchodzono na przykład Miesiąc Historii Murzynów i Miesiąc Amerykańskich Azjatów. Czerwiec będzie od tego roku Miesiącem Dumy Homoseksualistów.

Amerykańskie siły zbrojne odegrały także pionierską rolę, jeśli chodzi o przełamywanie uprzedzeń rasowych w Stanach Zjednoczonych. W latach 60. XIX wieku powstały pierwsze jednostki złożone z czarnoskórych obywateli USA, ale nie przełamało to wówczas segregacji: nie mogli oni służyć w tych samych oddziałach czy tych samych dywizjonach lotniczych co biali.

Dopiero w 1948 roku, już po zakończeniu II wojny światowej, na mocy dekretu prezydenta Harry’ego Trumana zniesiono segregację w jednostkach wojskowych.

(TSz)

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/pentagon-obchodzi-po-raz-pierwszy-miesiac-dumy-hom,1,5162435,wiadomosc.html

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj