PUTIN I BERL LAZAR MODLILI SIĘ POD „ŚCIANĄ PŁACZU” ZA ROSJĘ I O BUDOWĘ „TRZECIEJ ŚWIĄTYNI”

Po polsku

stena_plachaŹródło: http://www.rusimperia.info/news/id13106.html
Data publikacji: 26.06.2012
Tłum. RX

Żyd Szełomow, znany jako Putin, pod „ścianą płaczu” modli się o budowę „Trzeciej Świątyni”

Preżydent Federacji Rosyjskiej odbywający krótką wizytę na Bliskim Wschodzie przybył na czele licznej delegacji do Izraela gdzie przeprowadził rozmowy z najwyższymi urzednikami żydowskiego państwa. W uroczystościach związanych z wizytą Władimira Putina w Izraelu wziął udział „główny rabin Rosji” Berl Lazar, prezydent Federacji Gmin Żydowskich Rosji Alieksandr Boroda i prezydent Federacji Gmin Żydowskich WNP Lewi Liewajew.
Po zakończeniu uroczystości Putin udał się do Jerozolimy na spotkanie z premierem Izraela Benjaminem Netanyahu, który nie był w stanie przyjechać do Netanyi z powodu kontuzji nogi. Rozmowy na wyższym poziomie trwały około 3 godzin i dotyczyły kwestii rozwoju stosunków dwustronnych jak i sytuacji w opanowanym przez „arabską wiosnę” regionie bliskowschodnim. Wieczorem prezydent izraelski wydał w swojej rezydencji wielkie przyjęcie na cześć rosyjskiej delegacji. W powitalnym przemówieniu Szimon Peres podkreślił „znaczenie Rosji w społeczności międzynarodowej” i wyraził zaufanie co do „kontynuacji i umacniania przyjaznych więzi pomiędzy dwoma państwami”. Putin podziękował gospodarzom za zaproszenie i zapewnił obecnych, że „pokój i bezpieczeństwo Izraela to interes narodowy Rosji”. Następnie Putin udał się pod „ścianę płaczu”. Towarzyszyli mu rabini, Berl Lazar i Adolf Szajewicz. Rosyjskie media zauważają, że pod „ścianą płaczu” Putin porozmawiał z ortodoksyjnym żydem, który po rosyjsku poprosił prezydenta Federacji Rosyjskiej o pomodlenie się w intencji budowy „Trzeciej Świątyni”. Zgromadzonym tam żydom Putin powiedział: „Mam nadzieję, że Pan wysłucha waszych modlitw”.

„My wszyscy razem modliliśmy się tam za Rosję”- powiedział „główny rabin Rosji” Berl Lazar.

Źródło: http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/06/27/putin-i-berl-lazar-modlili-sie-pod-sciana-placzu-za-rosje-i-o-budowe-trzeciej-swiatyni-2/

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj