Rzecznik troszczy się o transwestytów - będą mieli dwa zdjęcia w dowodzie

Po polsku

Transseksualiści, transwestyci, a także transgenderowcy i crossdresserzy powinni mieć specjalne legitymacje z dwoma zdjęciami. Zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich, osoby te mają często kłopoty ze względu na odmienny wygląd od poświadczanego w dowodzie tożsamości.

transseksualista_txt- Dokument ten obrazowo stwierdzałby, że dana osoba oświadcza, że czasowo używa także imienia i końcówki nazwiska innych niż w dowodzie osobistym i posiada odmienny wizerunek, niż ten, który łączony jest z płcią wskazaną w jej dowodzie osobistym. Zaświadczenia tego rodzaju miałyby pomóc w identyfikacji jej posiadacza - przekonuje RPO.

Janusz Kochanowski wystąpił już w tej sprawie do ministra spraw wewnętrznych i administracji Grzegorza Schetyny. Jak podkreśla Rzecznik Praw Obywatelskich, z problemami “borykają się osoby, które czasowo lub trwale nie identyfikują się ze swoją płcią fizyczną, tj. transseksualiści, transwestyci, a także transgenderowcy i crossdresserzy”. Aktywność Rzecznika w tej kwestii to wynik m. in. spotkania z organizacjami lesbijek, homoseksualistów, osób biseksualnych i transpłciowych.

JaLu/TVN24.pl

Źródło: http://fronda.pl/news/czytaj/czy_transwestyci_potrzebuja_pomocy

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj