15 sierpnia pod znakiem kabały? Madonna przygotowuje się do koncertu

Po polsku

Woda “Kaballah” i kabalistyczne świece to tylko niektóre przedmioty jakie będą do dyspozycji Madonny podczas jej koncertu w Sankt Petersburgu 2 sierpnia. Dwa tygodnie później skandalistka przyjeżdża do Polski. 

madonna-sticky-sweet-tour-2008-live-cardiffCzęść środowisk katolickich domaga się odwołania koncertu Madonny ze względu na dotychczasowe prowokacje artystki i szczególną dla katolików datę, na jaką wyznaczono jej koncert. Madonna przyjeżdża do Polski 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Żadnego problemu nie widzi w tym prowincjał warszawskich jezuitów, o. Dariusz Kowalczyk. - 15 sierpnia to wcale nie jest zły dzień na koncert. Przecież można pójść najpierw do kościoła, a potem się bawić - mówi.

Czy na pewno? Nie ma żadnej pewności, czy tych samych rekwizytów o „mistyczno-filozoficznym” znaczeniu królowa skandali nie zażąda także w Warszawie. Nie ma też pewności, czy podczas koncertu nie pojawią się wątki obrazoburcze. W teledysku do utworu „Live To Tell”, Madonna pojawia się rozpięta na szklanym krzyżu. Kościół prawosławny apelował już przed koncertem w Petersburgu, aby utwór nie był wykonywany.

Madonna jest wyznawczynią kabały, duchowej mistyczno-filozoficznej tradycji wywodzącej się z judaizmu. Podczas występu w Petersburgu gwiazda będzie mieć pod ręką 25 butelek „specjalnej” wody, w której zawierać się ma „pozytywna energia”, która nosi w sobie „pierwotny projekt życia” i „informację dającą zdrowie”. Artystka nie tylko interesuje się i stosuje praktyki sprzeczne z katolicyzmem, ale głosi też dla katolików poglądy wyjątkowo obraźliwe. Zdaniem piosenkarki, w chrześcijańskiej wodzie święconej przebywa diabeł. Dobra zabawa dla katolików?

JaLu/KAI

Źródło: http://fronda.pl/news/czytaj/koncertu_madonny_nie_daje_sie_pogodzic_z_katolicka_wiara

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj