Postęp technologiczny przyspieszy powstanie bezgotówkowego społeczeństwa pod całkowitą kontrolą

Po polsku

uvolrest_p2_full_380Jeszcze kilka lat temu terminale płatnicze znajdowały się tylko w większych sklepach, teraz nawet sklepy osiedlowe posiadają infrastrukturę do realizowania płatności zbliżeniowych. Jak się okazuje nie potrzeba do tego karty, wystarczy telefon. Usługi w postaci zbliżeniowego e-portfela zaproponowały właśnie polskie sieci komórkowe.

Już teraz sytuacja wygląda tak, że zdecydowana większość populacji jest monitorowana. Odbywa się to za pomocą telefonów komórkowych. Nasze służby nie potrzebują nawet decyzji sądu, aby po prostu wyrysować sobie na mapie gdzie podróżował wraz z właścicielem dany telefon komórkowy. Oczywiście podsłuchy i czytanie SMS-ów jest równie dziecinnie proste, co pokazała kilka lat temu prokuratura w sprawie Ministra Kaczmarka. Wtedy właśnie po raz pierwszy publicznie pokazano jak proste jest rysowanie na mapie śladu pozostawianego w stacjach bazowych BTS.

Dane o każdym z nas zbierane są na podstawie ustawy nakazującej na operatorów tak zwaną “retencję danych”. Oznacza to, że wszystkie nasze lokalizacje, SMS-y a niekiedy nawet rozmowy są gromadzone na potrzeby służb a koszt ich gromadzenia ponoszą operatorzy. Prawo nakłada obowiązek przechowywania takich danych przez okres dwóch lat. Nawet w Polsce istnieje specjalny system komputerowy agregujący strumienie danych od operatorów komórkowych i udostępniający wygodny interfejs GUI.

Do budowy społeczeństwa pod totalną kontrolą nie wystarcza jednak same telefony, nawet pełniące funkcje płatnicze. Taka integracja ułatwia jednak korelacje danych bankowych i komunikacyjnych. W tej chwili trzeba te dane dodatkowo kojarzyć, a karta płatnicza wbudowana w telefon będzie ułatwiać to zadanie. Konieczne są też inne metody lokalizowania ludzi i sprawdzania ich zachowania, bo telefon zawsze można wyłączyć, lub zostawić w domu.

Oprócz tego nie sposób nie wspomnieć możliwości, jaką daje CCTV, czyli telewizja przemysłowa. W tym przypadku konieczne jest jeszcze połączenie dużych grup kamer. Takie sieci już funkcjonują, ale wciąż wiele kamer prywatnych pozostaje poza kontrolą i to na pewno wkrótce się zmieni. Zapewne kamery z miejsc publicznych takich jak ulice, lotniska, centra handlowe, już niedługo będą spięte w jeden system podobnym GUI, które już dzisiaj używają służby w kontekście śledzenia obywateli za pomocą ich komórek. System ten będzie stosował metody śledzenia twarzy i rozpoznawania osób poszukiwanych.

Działa to tak, że system łapie kamerą twarze w sposób podobny, w jaki robią to nowoczesne smartfony. Dane są następnie porównywane z bazą danych i dana twarz może być oznaczona dla operatora na przykład zielonym kwadratem lub czerwonym, gdy wykryto kogoś, kogo system interpretuje, jako zagrożenie.

Na drodze do NWO bardzo pomocne mogą być technologie biometryczne, takie jak skanery prześwietlające na lotniskach mogą służyć do śledzenia ludzi. Gromadzone są różne informacje w tym kluczowe wymiary jak obwód głowy i ciała. Dzięki temu zbierane są informacje umożliwiające śledzenie ludzi.

Okazuje się, że ważną funkcję pełnią również skanery biologiczne, które zaczynają się pojawiać w wielu miejscach. Na razie dzieje się to tylko na lotniskach, ale tam po prostu wykonuje się pomiary referencyjne. Następnie te dane mogą być wykorzystane i takie zeskanowanego człowieka można będzie identyfikować w innych miejscach. Łapane są pewne charakterystyczne wymiary jak obwód głowy, długości kończyn i kto wie, co jeszcze. Wszystko to jest zapisane wraz z naszym imieniem i nazwiskiem i może być wykorzystane do naszej identyfikacji również w innych miejscach.

Wygląda na to, że powstaną wkrótce bazy danych agregujące wszystkie dostępne źródła informacji i umożliwiające korzystanie z nich w sposób komplementarny, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Osobnik, który zostanie zaklasyfikowany, jako zagrożenie dla systemu będzie śledzony na wszystkich płaszczyznach a potem może być usunięty ze środowiska na różne sposoby.

—————–

STOP NWO !!!

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/wideo/postep-technologiczny-przyspieszy-powstanie-bezgotowkowego-spoleczenstwa-pod-calkowita-kontrol

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj