Eksmisje polskich rodzin przy okrzykach: “wynocha polskie, brudne świnie !!!”

Po polsku

W 2012 r. Urząd m.st. Warszawy wydał decyzję o zwrocie prywatnym właścicielom ponad 30 kamienic. Wykonano 453 eksmisje. Do wykonania wciąż pozostało 1157.

20120706-img-5607600

Do takich sytuacji społeczeństwo już przywykło, ale eksmisje zostaŁy ostatnio wzbogacone o szykanę dodatkową.

Kto na to pozwala i rozzuchwala “nowych właścicieli”?

Otóż, jak wyżej krótko a niżej szczegółowo opisano, eksmisje są realizowane planowo według harmonogramu: eksmisja wykonywana jest zawsze w obecności komornika i asyście policji i straży miejskiej, czyli przedstawicieli prawa, którzy powinni zapewnić “egzekwowanie prawa zgodnie z przepisami”.

Ostatnie spektakularne eksmisje w których uczestniczył również dziennikarz, odbywają się w atmosferze poniżenia i szykan.

Podczas eksmisji na warszawskiej Pradze wśród mundurowych i urzędników pojawiają się osoby – bliżej nie zidentyfikowane – przedstawiciele nowych właścicieli (??), którzy w czasie czynności wyrzucania rodzin wznoszą okrzyki:

Precz polskie świnie, wynocha!
Brudne Polaczki!

tak-trzymac1Co ciekawe – w stosunku do tych osób przedstawiciele prawa nie interweniują. Kim zatem są owe osoby? Kto wprowadził, najwidoczniej legalne szykany do procedury eksmisyjnej? Dlaczego przedstawiciele mediów nie opisali tych zajść?

Czy to już jawna i otwarta wojna?

—-

Dalsza część artykułu na stronie źródłowej.

Źródło: http://marucha.wordpress.com/2013/01/17/eksmisje-polskich-rodzin-przy-okrzykach-wynocha-polskie-brudne-swinie/

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj