Planowej debilizacji ciąg dalszy: Nie będzie prezentacji na maturze – uczniowie będą opowiadać o plakatach i okładkach książek

Po polsku

no-brain1Tzw. „nowa matura” staje się coraz bardziej absurdalna. Od 2015 roku uczniowie szkół średnich nie będą już przygotowywać prezentacji z języka polskiego, a zamiast tego rozszyfrują plakat z przedstawienia teatralnego lub wytłumaczą sens tekstu popularnonaukowego.

Na prezentację ustną z języka polskiego nauczyciele narzekają od dawna. Zwracają uwagę, że mniej zdolni uczniowie uczą się jej na pamięć, lub kupują w Internecie za kilkadziesiąt złotych. Prezentacja, wprowadzona wraz z „nową maturą”, traci więc sens.

Wydaje się, że problem zauważył w końcu MEN i jak zwykle pospieszył na ratunek. Absurdalny pomysł prezentacji, zostanie w 2015 roku zastąpiony kolejnym absurdalnym pomysłem. Uczniowie nie będą już przygotowywać wypowiedzi w domu, ale podczas matury mają losować temat, o którym opowiedzą egzaminatorowi. Część tematów, na jakie będą się wypowiadać uczniowie budzą uśmiech politowania. Dostaną oni do interpretacji plakat sztuki teatralnej, okładkę książki albo tekst literacki, czy popularnonaukowy.

Źródło: TVPInfo.pl
ged

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj