Kolacja papieża Franka z patriarchą Bartłomiejem i „zmiana stanowiska” papieża odnośnie prymatu w Kościele

Po polsku

dwie loże - jeden duch

Wydaje się, że papież Bergoglio dobrze się orientuje, jak należy prowadzić dalszą działalność w ramach Ekumenizmu.
Tydzień temu, miała miejsce w Watykanie wspólna kolacja papieża Bergoglio oraz patriarchy ekumenicznego Bartłomieja,
Spotkanie z patriarchą Bartłomiejem przebiegło w bardzo serdecznej, chrześcijańskiej atmosferze trwało około dwie i pół godziny.
Włoska prasa poinformowała, że „pozycja papieża Franciszka i jego pierwsze działania odnośnie znaczenia i pozycji urzędu papieża pokazują, że Bergoglio, jako zwierzchnik kościelnej struktury, zgadza się być pierwszym spośród równych (primus inter pares). Taka struktura organizacyjna historycznie odpowiada tradycji Prawosławia”. [Problem w tym, że K.K. już dawno wyrzekł się wszelkiej Tradycji nie tylko Prawosławnej, ale nawet swojej - łacińskiej. Zjednoczenie się z obecnym Kościołem Watykańskim = absolutna śmierć świętej wiary Prawosławnej ]
Nowy Pontifeks nie nazwał siebie papieżem, lecz „biskupem Rzymu i następca Piotra”. Następnie oświadczył bardzo symbolicznie, że herb, który symbolizuje jego służenie, nie zawiera trzech koron, które związane są z władza papieża. W herbie znajdują się tylko klucze świętego Piotra i wczesnochrześcijańska mitra biskupów Rzymu. [no i gwiazdka lucyfera .... jakże to można o tym zapomnieć !]

W odpowiedzi na to, p. Bartłomiej I wyraził “przekonanie, że nowo wybrany papież przyspieszy proces zmierzający do unifikacji dwóch Kościołów”.

W TVP1 można było obejrzeć relację na żywo z Watykanu, którą w studio skomentował przedstawiciel PAKPu, ks. Henryk Paprocki. Ten kto to oglądał nie mógł nie zauważyć, że obok prawosławnego kapłana siedzi kapłanica (baba-”kapłan”), oraz znany birytualistyczny jezuita ks. Marek Blaza. Tylko pogratulować dla ks. Henryka takiej kompanii.

Ciekwe czy ta “księżna” jest kanoniczna ??

zdrajcy1

.zdrajcy

.

.

Na koniec fragment z oryginalnego dorobku obecnego Biskupa Rzymu.

.disco-francesco

Disco Francesco:

… może by takie coś w Cerkwi wprowadzić, młodzież przyniosła by trafkę, było by jeszcze weselej

Źródło: http://apologet.spb.ru/ru/1290.html/

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj