Syria: fatwa zezwalająca na gwałcenie chrześcijanek

Po polsku

kozojebyJordański szejk daje przyzwolenie na gwałcenie chrześcijanek. Jego zdaniem islam tego nie zabrania. W niebezpieczeństwie są także kobiety wyznające alawizm. One również w opinii szejka mogą być legalnie gwałcone.

Ks. David Fernandez, misjonarz z Instytutu Słowa Wcielonego, poinformował Agencję Fides, że w ostatnich dniach ponad 300 chrześcijańskich rodzin opuściło Cheik Maksud, dzielnicę Aleppo, zdobytą przez islamskich rebeliantów. Co najmniej 120 wyznawców Chrystusa skryło się w klasztorze należącym do Zgromadzenia Braci Marystów. Wśród uchodźców znajduje się wiele kobiet zgwałconych przez rewolucjonistów.

Gwałciciele mają na swe ohydne czyny przyzwolenie Yasir al-Ajlawni, salafickiego szejka, pochodzenia jordańskiego, zamieszkały w Damaszku.

W materiale zamieszczonym w Internecie oświadczył, że „legalne jest gwałcenie przez opozycjonistów Bashara al Assada, wszystkich kobiet syryjskich, które nie nią sunitkami”. Deklaruje on, że „porywanie i gwałcenie kobiet chrześcijańskich lub alawickich nie stoi w sprzeczności z nakazami islamu”.

Źródło: http://www.pch24.pl/syria--fatwa-zezwalajaca-na-gwalcenie-chrzescijanek,13955,i.html

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj