Rosja: Obama prze do wojny w Syrii, jak Bush do wojny w Iraku

Po polsku

Szef komisji spraw zagranicznych rosyjskiej Dumy Państwowej Aleksiej Puszkow wyraził przekonanie, że prezydent USA Barack Obama zmierza do wojny w Syrii, jak jego poprzednik George W. Bush dążył do wojny w Iraku.

Dupek. Masońska wydmuszka.

“Ta wojna, tak samo jak tamta, będzie nielegalna, a Obama stanie się klonem Busha” - napisał wpływowy rosyjski polityk na Twit­terze.

Wcześniej minister obrony USA Chuck Hagel poinformował dziennikarzy podczas konferencji prasowej, że amerykańskie siły zbrojne gotowe są do podjęcia akcji zbrojnej wobec Syrii, jeśli taką decyzję podejmie prezydent Obama.

USA i ich sojusznicy podsycają wciąż doniesienia na temat ataku chemicznego, jakiego  - wg Amerykanów -  na tereny rebeliantów pod Damaszkiem miały się dopuścić w środę siły rządowe. [dziwna sprawa, że nie zginęli żadni rebelianci, ale sami niewinni cywile - admin.]

Rosja, jak pisze AFP, pozostaje głównym wsparciem dla prawowitego prezydenta Baszara el-Asada od początku rebelii przeciwko jego rządom i uznaje za nie do przyjęcia ewentualną zagraniczną interwencję przeciwko Syrii.

W roku 2003 wojska amerykańskie wdarły się do Iraku; pretekstem były doniesienia o broni masowego rażenia, którą miał dyspo­nować prezydent Saddam Husajn, a które okazały się nieprawdziwe.

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-obama-prze-do-wojny-w-syrii-jak-bush-do-wojny-w-iraku/77f2r

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj