Patriarcha Bartłomiej, diakon Kurajew i włoska masoneria

Po polsku

barthKilka dni temu, na swym blogu diakon Andrej Kurajew napisał:

“Zabawne, w maju bieżącego roku w Rumunii zaproponowano mi wstąpić do masońskiej loży. Agitator (emerytowany rumuński generał) pokazał mi swoje fotografie, gdzie jest wraz z patriarchą Bartłomiejem i Licio Gelli (włoska loża P-2)”.

O powiązaniach konstantynopolitańskiego patriarchy z masonerią nie trudno się domyślać. Według części atoskich mnichów patriarcha Bartłomiej, nie tyle co należy lecz posiada własną lożę masońską o nazwie “HAN” (gr. ΧΑΝ).

Włoska loża Propaganda Due (Propaganda Dwa) jest nielegalną paramasońską lożą, zwana w skrócie P-2. Jej dawna nazwa Propaganda Massonica. Organizacja założona i kierowana przez Licio Gelli. Nazwana loża, narodziła się i rozwinęła w środowisku największej wspólnoty masońskiej istniejącej we Włoszech: Wielkiego Wschodu Włoch Palazzo Giustiniani. Na jej czele przez wiele lar stał Licio Gelli, organizator zbrojnej “władzy równoległej”, która miałaby “interweniować”, gdyby do władzy doszli we Włoszech komuniści. Organizacja ta razem z Lożą Monte Carlo należała do powojennego podziemia faszystowskiego we Włoszech. Początkowo była częścią Wielkiego Wschodu Włoch, ale w 1974 roku została wyrzucona z organizacji. P-2 była związana z mafią, terroryzmem i międzynarodowym handlem borni. Poza Włochami aktywna była również w krajach Ameryki Łacińskiej.

-PP

———–

Komentarze:

starik pisze:

zabawne bo dziś na Grabarce Bp Jerzy bardzo mocno w swym kazaniu zaczepił tematu ekologii i wypowiedź była w stylu patr Bartłomieja… tak jakby nie było ważniejszych spraw dla prawosławia i chrześcijaństwa
Odpowiedz
anyvip pisze:

O tym,że p.Bartłomiej jest masonem nie powinno być najmniejszych wątpliwości.Masonami byli wszyscy patriarchowie Konstantynopola co najmniej od czasów p.Melecjusza czyli od 1921r. W innych Cerkwiach jest podobnie.Po przejęciu władzy nie można postawić kogoś innego,nie z ich sfery wpływów.Ta pajęczyna coraz bardziej się rozrasta. Kurajew pisze “Он говорил, что всех преуспевающих в учебе студентов приглашали вступить в масонскую ложу и обещали быструю и успешную карьеру.”To prawda,tak jest na wszystkich uczelniach teologicznych,w tym również greckich, w Atenach i Tesalonikach, o czym słyszałem od samych studentów.Bp Jerzy w swym kazaniu odniósł się również do demiurga, używając tego słowa jako synonim Boga,wyższej siły stwórczej(ostatnie minuty kazania).Jak dla mnie nie ma w tym nic zabawnego, dla nich masonów również, to nie jest zabawa,to się dzieje naprawdę.

——

Źródło: http://redakcjapartyzant.wordpress.com/2013/08/19/patriarcha-bartlomiej-diakon-kurajew-i-wloska-masoneria/

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj