Grecki biskup ostrzega: posłowie, którzy zagłosują za prawem legalizującym małżeństwa homoseksualne – zostaną ekskomunikowani

Po polsku

Biskup SerafimPrawosławny biskup Pireusu, Serafim, zapowiedział, że ekskomunikuje posłów, którzy poprą w parlamencie ustawę o związkach osób homoseksualnych, jak tego wymaga niedawne orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

W Grecji, której konstytucja uznaje główną rolę Kościoła Prawosławnego, możliwość zawierania związków cywilnych mają wyłącznie pary heteroseksualne.

Na początku listopada Trybunał w Strasburgu uznał, że Grecja narusza Europejską Konwencję Praw Człowieka, nie przyznając osobom homoseksualnym tych samych praw, co heteroseksualnym.Rząd grecki stanął obecnie wobec konieczności zmodyfikowania prawa dotyczącego par żyjących w faktycznym, nieformalnym związku, ale między konserwatystami z Nowej Demokracji i socjaldemokratami z Pasoku – dwu partii tworzących rządzącą koalicję – nie ma porozumienia co do tego, w jaki sposób należy przeprowadzić tę reformę.

Prawosławny biskup Pireusu, skrytykowany rok temu w raporcie Departamentu Stanu USA o wolności religijnej za wyznawanie poglądów “fundamentalistycznych”, ostrzegł greckich posłów, że jeśli zagłosują w duchu zaleceń Trybunału, zostaną obłożeni ekskomuniką.

ansa/ PAP
http://wpolityce.pl

Źródło: http://marucha.wordpress.com/2013/11/29/grecki-biskup-ostrzega-poslowie-ktorzy-zaglosuja-za-prawem-legalizujacym-malzenstwa-homoseksualne-zostana-ekskomunikowani/

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj