Obłędu ciąg dalszy

Po polsku

im gorzej - tym lepiejZakaz palenia węglem zrujnuje Polaków!

W ciągu 5 lat w Krakowie – ale do 2020 r. w całym kraju – muszą zniknąć piece na węgiel! A to oznacza jedno: że biedni ludzie, którzy jeszcze stosują ten najtańszy opał, będą zmuszeni wymienić instalację. Wprawdzie rząd dopłaci do wymiany starego pieca na instalację ekologiczną, ale za droższy opał zapłacimy już z sami!

– Nie stać mnie na zmianę sposobu ogrzewania. Palę węglem, bo jest najtańszy – martwi się Irena Samek (83 l.) z Krakowa, który już zakazał węgla. Właściciele pieców węglowych w ciągu 5 lat muszą je wymienić na nowe. Ale ten zakaz to tylko początek zmian, jakie zostaną przyjęte w całej Polsce! Stare piece węglowe do 2020 roku mają przestać istnieć w całym kraju.

Dlaczego? Bo właśnie do tego roku – zgodnie z dyrektywą unijną – Polska musi poprawić jakość powietrza. A ponieważ węgiel uznawany jest za paliwo najmniej ekologiczne, rząd każe nam zeń zrezygnować.

Piece gazowe lub elektryczne zastąpią więc dotychczasowe węglowe. Oczywiście zapłacą za to najbiedniejsi, już przerażeni nowym prawem.Węglem ogrzewa domy ok. 4 milionów Polaków. Wybierają go właśnie dlatego, że jest najtańszy. Tona węgla to 400-800 zł. A więc ogrzanie 100-metrowego domu kosztuje 1,6–3 tys. zł na sezon. Niestety ogrzewanie gazem ziemnym jest dwa razy droższe. Ponadto nie wszędzie gaz jest dostępny.

Konieczność zmiany sposobu ogrzewania wymusi na ludziach podwojenie, a nawet potrojenie wydatków na ciepło w skali roku! Używanie energii ekologicznej może stać się tak drogie, że ogrzewanie mieszkań dla wielu Polaków stanie się luksusem, na który nie będą mogli sobie pozwolić!

Źródło: fakt.pl
http://narodowcy.net/

Źródło: http://marucha.wordpress.com/2013/11/30/zakaz-palenia-weglem-zrujnuje-polakow/#more-37580

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj