Słowa “mama” i “tata” zakazane!

Po polsku

(Opublikowano 21.10.07.) ”Oto kolejny absurd politycznej poprawności. Kalifornia zakazała używania w
podręcznikach słów “mama” i “tata”.

Dlaczego? Żeby nie urazić homoseksualistów, sugerując dzieciom, iż normalna rodzina to taka, w której
rodzice są różnej płci.
Cisza wyborcza jest wyjątkowym absurdem, ale dzięki temu, że są gorsze, mamy dziś o czym pisać. Oto republikański gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger wspiął się na szczyty głupoty poprawności politycznej. Kilka dni temu podpisał szkolną ustawę antydyskryminacyjną, zgodnie z którą z podręczników mają zniknąć słowa “mama” i “tata”, a także “mąż” i “żona”.
Chodzi o to, by przypadkiem nie zasugerować dzieciom, że heteroseksualizm jest jedyną obowiązującą normą, a małżeństwo musi się składać z kobiety i mężczyzny. W ustawie znalazł się nawet zapis o pozwalaniu małym chłopcom na korzystanie z damskich przebieralni i odwrotnie. Zapewne po to, by mogły sobie jak najszybciej sprawdzić, czy nie mają ciągot w kierunku transseksualizmu. I ewentualnie dokonać świadomego wyboru.
Kalifornijski ustawodawca kierował się radami dla dzieci, zawartymi w międzynarodowym dokumencie, opublikowanym przez Gay-Straight Alliance Network i Transgender Law Center. Przykłady? Jeśli chcesz korzystać z przebieralni, która jest zgodna z twoją identyfikacją płciową, powieneś mieć możliwość to uczynić. Albo: jeśli chcesz zmienić imię na takie, które będzie bardziej
pasowało do twojej identyfikacji płciowej, w szkole powinni to zaakceptować i tak się do ciebie zwracać.
Nowe prawo przewiduje też sankcje. Jeśli któryś wychowawca nie zastosuje się
do przepisów, grożą mu poważne konsekwencje. W najgorszym przypadku może nawet
zostać wyrzucony z pracy.
Kalifornijska ustawa to mocny przykład kosmicznego absurdu, do jakiego potrafi doprowadzić poprawność polityczna. Czekamy na następne! Można by na przykład wprowadzić zakaz trzymania się za ręce w miejscu publicznym przez pary różnopłciowe. Wszak obściskujących się par heteroseksualnych wciąż widać więcej niż homoseksualnych. A skoro tak, jest to poważne naruszenie równości, które sugeruje dzieciakom określone zachowania.
Do tego można by jeszcze dodać parytety w filmach - należałoby policzyć homoseksualistów w Kalifornii, a następnie nakazać hollywoodzkim producentom, by odpowiedni odsetek filmowych par był homoseksualny. Na koniec trzeba będzie zabrać się za książki. JK Rowling już się zabrała, ogłaszając gejem nobliwego dyrektora Hogwartu.”

www.pardon.pl/artykul/2845/slowa_mama_i_tata_zakazane

Źródło: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=21149&w=70834964

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj