Iran: chrześcijaństwo popularne wśród młodego pokolenia

Po polsku

Jesus_ChristMimo tego, że Iran należy do krajów, w których prześladowania chrześcijan są najbardziej dotkliwe na świecie, to być może już wkrótce stanie się państwem, w którym najwięcej muzułmanów nawróci się na chrześcijaństwo.

W rankingu organizacji Open Doors, monitorującej sytuację wyznawców Chrystusa w różnych państwach na świecie, Iran zajmuje 9. miejsce pośród 50 krajów szczególnie prześladujących ludzi z powodu ich religii.

Instytut Badań na Religią i Demokracją zwraca uwagę, że pomimo intensywnych prześladowań w Iranie coraz więcej muzułmanów przyjmuje nauczanie Chrystusa.

Jerry Dykstra, dyrektor ds. public relations w Open Doors podkreślił, że wielu młodych studentów i ich wykładowcy coraz częściej studiują Biblię. Nawracają się też dzieci niektórych polityków.

W Iranie praktycznie każda działalność związana z głoszeniem Ewangelii jest nielegalna. Według Open Doors, zaostrzenie prześladowań chrześcijan nastąpiło w 2010 r. po przejęciu władzy przez ajatollaha Ali Chamenei’ego.

Reżim każe więzieniem konwertytów, zabrania nauki języka perskiego dla imigrantów, by nie mogli oni nawracać Persów, organizowane są ataki na niektóre wspólnoty gromadzące się w prywatnych domach, a młodzi chrześcijanie karani są batami. Obecnie w więzieniach za wiarę znajduje się 40 chrześcijan.

Władza postrzega chrześcijan jako szczególne zagrożenie dla reżimu. Zarzuca się im, że podżegają ludzi do masowych protestów, których w ostatnim czasie jest coraz więcej. Władze bardzo obawiają się rozprzestrzenienia chrześcijaństwa wśród młodego pokolenia, najbardziej zainteresowanego konwersją.

Źródło: opendoorsuk.org., AS. .

Źródło: http://www.pch24.pl/iran--chrzescijanstwo-popularne-wsrod-mlodego-pokolenia,22385,i.html

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj